Ухвала від 05.01.2026 по справі 8-32/11

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

05 січня 2026 року

м. Харків

справа № 638/10435/14-ц

провадження № 22-ц/818/21, 22, 23, 24, 25/26

Харківський апеляційний суд у складі:

головуючого судді - Тичкової О.Ю.,

суддів колегії - Маміної О.О., Шабельнікова С.К.,

розглянувши у порядку ст. 359 ЦПК України апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» на ухвали Московського районного суду м. Харкова від 05 грудня 2011 року, 19 березня 2014 року, 15 січня 2016 року, 18 березня 2016 року, 12 березня 2018 року по справі за заявою прокуратури Московського району м. Харкова (Салтівська окружна прокуратура м. Харкова) про перегляд в зв'язку з нововиявленими обставинами рішення Московського суду м. Харкова від 29 квітня 2005 року по справі № 2-24475/2005 за позовом ОСОБА_1 до Московського районного виконавчого комітету м. Харкова (адміністрація Салтівського району Харківської міської ради) про визнання права власності, -

УСТАНОВИВ:

Московським районним судом м. Харкова були постановлені ухвали 05 грудня 2011 року, 19 березня 2014 року, 15 січня 2016 року, 18 березня 2016 року, 12 березня 2018 року.

Подана 12 червня 2024 року апеляційна скарга Акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» на ухвали Московського районного суду м. Харкова від 05 грудня 2011 року, 19 березня 2014 року, 15 січня 2016 року, 18 березня 2016 року, 12 березня 2018 року, оформлена відповідно вимог ст. 356 ЦПК України.

В апеляційній скарзі міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження в обгрутування якого апелянт зазначив, що Октябрським районним судом м. Полтави розглядалась справа № 643/18590/15 за позовом Банку до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування. В процесі розгляду справи, а саме 13.05.2024 представнику Банку стало відомо, що впровадженні Московського районного суду м. Харкова перебувала справа 8-32/11 і що рішення цього суду було скасовано правовстановлюючий документ, тобто рішення від 29.04.2005. Під час розгляду Московським районним содом м. Харкова справи № 8-32/11, судом не було залучено до участі у справі АТ «Укрексімбанк», а винесеним рішенням вирішено питання про право власності на майно, що є предметом іпотеки АТ «Укрексімбанк».

Відповідно до п.2 ч.2 ст.354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Враховуючи, що вказані пояснення матеріалами справи не спростовуються, таким чином строк на апеляційне оскарження підлягає поновленню.

Інших заяв чи клопотань разом з апеляційною скаргою подано не було.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття провадження у відповідності до вимог статті 360 ЦПК України.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Підстави для залишення апеляційної скарги без руху відсутні.

Керуючись статтями 359, 360, 361, 369 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення задовольнити. Поновити Акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України» строк на апеляційне оскарження ухвал Московського районного суду м. Харкова від 05 грудня 2011 року, 19 березня 2014 року, 15 січня 2016 року, 18 березня 2016 року, 12 березня 2018 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» на ухвали Московського районного суду м. Харкова від 05 грудня 2011 року, 19 березня 2014 року, 15 січня 2016 року, 18 березня 2016 року, 12 березня 2018 року по справі за заявою прокуратури Московського району м. Харкова (Салтівська окружна прокуратура м. Харкова) про перегляд в зв'язку з нововиявленими обставинами рішення Московського суду м. Харкова від 29 квітня 2005 року по справі № 2-24475/2005 за позовом ОСОБА_1 до Московського районного виконавчого комітету м. Харкова (адміністрація Салтівського району Харківської міської ради) про визнання права власності.

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ст. 360 ЦПК України вони мають право подати до Харківського апеляційного суду в письмовій формі відзив на апеляційну скаргу впродовж 5 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Направити учасникам справи копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий - О.Ю.Тичкова

Судді - О.В.Маміна

С.К.Шабельніков

Попередній документ
133139314
Наступний документ
133139316
Інформація про рішення:
№ рішення: 133139315
№ справи: 8-32/11
Дата рішення: 05.01.2026
Дата публікації: 08.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Харківський апеляційний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (12.05.2026)
Дата надходження: 19.06.2024
Предмет позову: за позовом Шила О.М. до Московського РВК м. Харкова (адміністрація Салтівського району Харківської міської ради) про визнання права власності
Розклад засідань:
03.03.2026 16:20 Харківський апеляційний суд
21.04.2026 16:10 Харківський апеляційний суд
12.05.2026 16:10 Харківський апеляційний суд
16.06.2026 14:10 Харківський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАЙСТРЕНКО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
ТИЧКОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
суддя-доповідач:
МАЙСТРЕНКО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
ТИЧКОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
відповідач:
Московський районний виконавчий комітет м. Харкова (адміністрація Салтівського району Харківської міської ради)
позивач:
Шило Олександр Михайлович (помер)
апелянт:
Акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України"
заінтересована особа:
Крутас Надія Миколаївна
Прокуратура Московського району м. Харкова (Салтівська окружна прокуратура м. Харкова)
Харківська обласна прокуратура
Шило Яна Миколаївна
заявник:
Прокуратура Московського району м. Харкова (Салтівська окружна прокуратура м. Харкова)
Прокурор в інтересах КП"ХМБТІ"
особа, яка не брала участі у справі, якщо суд вирішив питання пр:
Акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України"
правонаступник відповідача:
Харківська міська рада
правонаступник позивача:
Шило Микита Віталійович
представник апелянта:
Гнатенко Оксана Миколаївна
представник особи, яка не брала участі у справі, якщо суд виріши:
Гнатенко Оксана Миколаївна - представник АТ "Укрексімбанк"
суддя-учасник колегії:
МАЛЬОВАНИЙ ЮРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
МАМІНА ОКСАНА ВІКТОРІВНА
ПИЛИПЧУК НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
ШАБЕЛЬНІКОВ СЕРГІЙ КУЗЬМИЧ