Справа № 643/21895/25
Провадження № 1-кп/643/1218/25
07.01.2026 м. Харків
Салтівський районний суд міста Харкова у складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання засудженого ОСОБА_2 , засудженого вироком Салтівського районного суду міста Харкова від 25.12.2025 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження
25.12.2025 Салтівським районним судом міста Харкова ухвалено вирок, яким визнано винним ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 КК України.
Засудженим ОСОБА_2 заявлено клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Як вбачається з вищевказаного вироку, запобіжний захід ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишено обраний раніше - у вигляді тримання під вартою в Державній установі «Харківський слідчий ізолятор».
При розгляді вказаного клопотання суд керується наступним.
Частиною 2 ст. 425 КПК України передбачено, що особам, які мають право подати касаційну скаргу, надається можливість ознайомитися в суді з матеріалами кримінального провадження для вирішення питання про подання касаційної скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 КПК України, виправданий, засуджений має права обвинуваченого, передбачені статтею 42 цього Кодексу, в обсязі, необхідному для його захисту на відповідній стадії судового провадження.
Пунктом 5 ч. 4 ст. 42 КПК України передбачено, що обвинувачений має право ознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов'язані надати уповноважені працівники суду, і подавати щодо них свої зауваження.
Кримінально-виконавчим Кодексом України питання ознайомлення засуджених з матеріалами кримінальної справи не врегульовані, відповідні права засуджених вказаним кодексом не передбачені.
На підставі викладеного, вирішення питань, пов'язаних з реалізацією права засудженого на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, проводиться в порядку, передбаченому КПК України, та відноситься до компетенції органів судової влади України.
Враховуючи, що матеріали кримінального провадження знаходяться в Салтівському районному суді міста Харкова, який ухвалив вирок, суд приходить до висновку, що забезпечення реалізації права засудженого ОСОБА_2 на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження відноситься до компетенції Московського районного суду м. Харкова.
Також, як вбачається з роз'яснень, викладених в п. 20 постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 24.10.2003 року «Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист в кримінальному судочинстві», питання, пов'язані з ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, вирішуються головуючим у справі.
Враховуючи наведене, з метою забезпечення права засудженого ОСОБА_2 на захист та на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, суд вважає за необхідне задовольнити заявлене клопотання та надати засудженому ОСОБА_2 матеріали кримінального провадження для ознайомлення.
З метою забезпечення можливості доставки ОСОБА_2 в Салтівський районний суд міста Харкова для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, суд вважає за необхідне тимчасово залишити ОСОБА_2 в Харківському слідчому ізоляторі, а у випадку, якщо засудженого було направлено для відбування покарання перевести його до Харківського слідчого ізолятору на час ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 42, 43, 369-372, 425 КПК України, -
Клопотання засудженого ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження задовольнити.
Тимчасово залишити засудженого ОСОБА_2 в Державній установі «Харківський слідчий ізолятор», а у разі, якщо ОСОБА_2 було направлено для відбування призначеного покарання до місць позбавлення волі - перевести ОСОБА_3 до Державної установи «Харківський слідчий ізолятор», на час ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Про виконання ухвали повідомити Салтівський районний суд міста Харкова (с. ОСОБА_1 ).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1