Справа № 204/13933/25
Провадження № 1-кс/204/22/26
05 січня 2026 року слідчий суддя Чечелівського районного міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні у м.Дніпрі, клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області капітана юстиції ОСОБА_4 , яке погоджене заступником керівника Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження №42025041110000680 внесеного в ЄРДР 28.11.2025 року, про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 345 КК України,-
встановив:
В провадженні суду знаходиться клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області капітана юстиції ОСОБА_4 , яке погоджене заступником керівника Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження №42025041110000680 внесеного в ЄРДР 28.11.2025 року, про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 345 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим відділом Управління СБ України у Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025041110000680 від 28.11.2025 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 345 КК України. Законом України «Про оборону України» визначено, що особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Воєнний стан це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. Військове формування це створена відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій. Згідно з приписами ст. 4 Закону України «Про оборону України», у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, застосування Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, подає його Верховній Раді України на схвалення чи затвердження, а також вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни. Органи державної влади та органи військового управління, не чекаючи оголошення стану війни, вживають заходів для відсічі агресії. На підставі відповідного рішення Президента України Збройні Сили України разом з іншими військовими формуваннями розпочинають воєнні дії, у тому числі проведення спеціальних операцій (розвідувальних, інформаційно-психологічних тощо) у кіберпросторі. З моменту оголошення стану війни чи фактичного початку воєнних дій настає воєнний час, який закінчується у день і час припинення стану війни. 24.02.2022 указом Президента України № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України з 05 год. 30 хв., який набув чинності з дня його опублікування 24.02.2022 та який згідно указів Президента України в подальшому неодноразово продовжувався, в тому числі станом на момент вчинення злочину. Поряд з цим, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», а також відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», здійснюється оповіщення громадян, які призиваються на військову службу, а також згідно з вимогою начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 № 1/40/3964 від 02 травня 2023 року здійснюється оповіщення громадян, які ухиляються від призову на військову службу та ігнорують виконання військового обов'язку. Згідно зі ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» до структури Збройних Сил України входять органи військового управління, з'єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України. Військова частина НОМЕР_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та являє собою ІНФОРМАЦІЯ_6 . Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 від 09.10.2024 №88 майора ОСОБА_8 призначено на посаду оперативного чергового відділення оперативних чергових Військової частини НОМЕР_1 . Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 від 21.10.2025 №40-РС солдата ОСОБА_9 призначено на посаду стрільця групи охорони та патрульно-постової служби взводу охорони та патрульно-постової служби роти охорони Військової служби правопорядку Військової частини НОМЕР_1 . Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 від 17.08.2025 №30-РС солдата ОСОБА_10 призначено на посаду стрільця групи охорони та патрульно-постової служби взводу охорони та патрульно-постової служби роти охорони Військової служби правопорядку Військової частини НОМЕР_1 . Згідно Бойового розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_8 № 1024дск від 27.11.2025 стрільця групи охорони та патрульно-постової служби взводу охорони та патрульно-постової служби роти охорони Військової служби правопорядку Військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_10 та солдата ОСОБА_9 , залучено до охорони та оборони військового містечка № НОМЕР_3 ( АДРЕСА_1 ) у складі групи охорони сектору № 1 ВМ № 13. Так, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України», військова служба правопорядку у Збройних Силах України (далі - Служба правопорядку) - спеціальне правоохоронне формування у складі Збройних Сил України, призначене для забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців Збройних Сил України у місцях дислокації військових частин, у військових навчальних закладах, установах та організаціях (далі - військові частини), військових містечках, на вулицях і в громадських місцях; для запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у Збройних Силах України, їх припинення; для захисту життя, здоров'я, прав і законних інтересів військовослужбовців, військовозобов'язаних під час проходження ними зборів, працівників Збройних Сил України, а також для захисту майна Збройних Сил України від розкрадання та інших протиправних посягань, а так само для участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам на військових об'єктах. Згідно аб. 3 ст. 3 Закону України «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України», основними завданнями Служби правопорядку є: участь в охороні військових об'єктів та забезпеченні громадського порядку і військової дисципліни серед військовослужбовців у місцях дислокації військових частин, військових містечках, на вулицях і в громадських місцях. Відповідно до п. ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України», військовослужбовцям Служби правопорядку під час виконання покладених на них завдань надається право: перевіряти у військовослужбовців і військовозобов'язаних під час проходження ними зборів, а на території військових частин (військових об'єктів) також в інших осіб документи, що посвідчують їх особу, та інші документи, необхідні для з'ясування питань, що належать до компетенції Служби правопорядку, а також у разі підозри їх у вчиненні кримінальних чи інших правопорушень. Відповідно ч. 1 ст. 2 до Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», правоохоронні органи - органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, Бюро економічної безпеки України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції. Згідно Правил пропускного режиму Військової частини НОМЕР_1 , пропускний режим на територію військової частини передбачає: забезпечення загального порядку пропуску через КПП на вхід (вихід), в?їзд (виїзд) на адміністративно-господарську територію військової частини, а також введення системи постійних, тимчасових і одноразових перепусток. Адміністративно-господарча територія Військової частини НОМЕР_1 - огороджена територія залізобетонними плитами, на якій розміщено штаб управління військової частини в якому розміщено режимні та службові приміщення, гауптвахта, вартове приміщення, стоянка автомобільної техніки та контрольно-пропускний пункт військової частини. В особливий період пропускний режим у військовій частині посилюється за окремим рішенням командира військової частини. Здійснення пропускного режиму покладається на оперативного чергового. В процесі чергування оперативний черговий здійснює постійний контроль за діями помічника оперативного чергового та чергового КП з питань пропускного режиму, координує їх діяльність в межах Інструкції, керуючись у своїй діяльності вимогами даної Інструкції та ст.ст. 303-307 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України. У разі незаконного проникнення або намагання проникнути на територію Військової частини НОМЕР_1 , порушення встановленого порядку пропускного режиму, виявлення в особи вогнепальної, холодної зброї особовий склад чергової зміни КІП має право затримати таких осіб із подальшою передачею їх відповідним правоохоронним органам ГУ НП в Дніпропетровській області про що повідомити працівників військової контррозвідки при СБ України в Дніпропетровській області. Вхід та вихід, в?їзд та виїзд на Адміністративно-господарчу територію Військової частини НОМЕР_1 проводиться в такому порядку: військовослужбовці а також інші громадяни що прибувають пропускаються за одноразовими перепустками. Під час виходу з території відвідувач зобов'язаний здати перепустку з відповідною позначкою завіреною посадовою особою у якої був відвідувач. Одноразові перепустки для входу (виходу), в?їзду (виїзду) на Адміністративно-господарчу територію виписуються та підписуються черговим КПП. Категорично забороняється самовільне безконтрольне перебування сторонніх осіб на території військової частини, їх тимчасове перебування у службових приміщеннях одноосібно. Відповідальність за безконтрольне перебування на території військової частини відвідувачів покладається на службових осіб, до яких вони прибули. Відповідно до Інструкції черговому контрольно-пропускного пункту Військової частини НОМЕР_1 , під час виходу з території, відвідувачі зобов'язані здати перепустку черговому КПП з відповідною позначкою завіреною посадовою особою у якої перебував відвідувач. У разі незаконного проникнення або намагання покинути особи на територію військової частини, порушення встановленого порядку пропускного режиму, виявлення в особи вогнепальної та холодної зброї, боєприпасів, чергова зміна має право затримати таких осіб із подальшою передачею їх оперативному черговому або представникам правоохоронних органів про що також повідомляти працівників військової контррозвідки. Під час затримання таких осіб та з метою недопущення порушення пропускного режиму, збереження життя та здоров'я особового складу, запобігання спричинення тяжких наслідків особовому складу, черговій зміні дозволяється застосовувати наявні спеціальні засоби у відповідності до вимог нормативно-правових документів. В свою чергу, ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб, з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 приблизно о 13 год. 20 хв. 28.11.2025 року, перебуваючи на території ІНФОРМАЦІЯ_8 частини НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , в порушення вимог Закону України «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України» та Правил пропускного режиму Військової частини НОМЕР_1 , вчинили дії направлені на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період. Так, приблизно у період з 13 год. 20 хв. по 13 год. 30 хв. 28.11.2025 ОСОБА_5 , перебуваючи на території ІНФОРМАЦІЯ_8 частини НОМЕР_1 , наблизився до приміщення контрольно-пропускного пункту №1 Військової частини НОМЕР_1 , з метою залишення території військової частини. В свою чергу, на виконання Правил пропускного режиму Військової частини НОМЕР_1 , у зв'язку з необхідність отримання перепустки з відповідною позначкою завіреною посадовою особою у якої перебував відвідувач, оперативний черговий відділення оперативних чергових штабу Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_8 повідомив ОСОБА_5 про необхідність надання йому відповідних документів. Після чого, ОСОБА_5 в супереч Правилам пропускного режиму Військової частини НОМЕР_1 та в порушення вимог Закону України «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України», вчинив дії спрямовані на самовільне залишення території військової частини, шляхом перелізання через паркан вказаної військової частини. В подальшому, у зв'язку з незаконним намагання покинути особою територію військової частини, на порушення встановленого порядку пропускного режиму, оперативний черговий відділення оперативних чергових штабу Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_8 , надав команду на затримання ОСОБА_5 . Після чого, оперативний черговий відділення оперативних чергових штабу Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_8 , а також військовослужбовці Військової служби правопорядку ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , які відповідно до Бойового розпорядження № 1024дск від 27.11.2025, здійснювали охорону території Військової частини НОМЕР_1 , почали вживати заходи спрямовані на недопущення самовільного залишення території Військової частини ОСОБА_5 та подальше його затримання. В свою чергу, в супереч законним вимогам військовослужбовців Військової служби правопорядку, ОСОБА_5 , продовжив вчиняти дії спрямовані на залишення території військової частини, зокрема застосовував до військовослужбовців Військової служби правопорядку фізичну силу шляхом завдання ударів руками в область голови та тулубу останніх та в подальшому застосував спеціальний засіб - балон з газом сльозогінної дії. В подальшому на територію військової частини НОМЕР_1 зі сторони АДРЕСА_1 , прибули ОСОБА_6 , та ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, які діяли за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 та вчинили спробу незаконного проникнення на територію Військової частини НОМЕР_1 , шляхом перелізання паркану з метою допомогли ОСОБА_5 самовільно залишити територію Військової частини НОМЕР_1 . Так, перебуваючи на паркані Військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інші невстановлені особи, які діяли за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 , вчиняли дії направленні на самовільне залишення території військової частини ОСОБА_5 , а саме здійснювали застосування фізичної сили по відношенню до працівників військової служби правопорядку. В подальшому ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами, в порушення Правил пропускного режиму Військової частини НОМЕР_1 та законним вимогам військовослужбовців Військової служби правопорядку, самовільно залишив територію Військової частини НОМЕР_1 та покинув місце вчинення кримінального правопорушення. Внаслідок протиправних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 військовослужбовець оперативний черговий відділення оперативних чергових Військової частини НОМЕР_1 майор ОСОБА_8 отримав хімічний опік кон'юнктиви лівого ока легкого ступеня та слизової оболонки ротової порожнини, який спричинено від місцевої дії їдкої речовини, що за своїм характером відноситься до легких тілесних ушкоджень. Внаслідок протиправних дій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 військовослужбовець стрілець групи охорони та патрульно-постової служби взводу охорони та патрульно-постової служби роти охорони Військової служби правопорядку Військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_9 отримав хімічний опік обох очей, який спричинено від місцевої дії їдкої речовини що за своїм характером відноситься до легких тілесних ушкоджень. Таким чином, ОСОБА_5 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 345, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, за попередньою змовою групою осіб; умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу, легких тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків, вчинене за попередньою змовою групою осіб. 23 грудня 2025 року громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 345 КК України. При цьому, підозрюваний ОСОБА_5 , у спосіб, передбачений нормами КПК України, після повідомлення про підозру у даному кримінальному провадженні викликався шляхом вручення повісток близьким родичам ОСОБА_5 для передачі останньому, з метою прибуття ОСОБА_5 до слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровській області для проведення слідчих та процесуальних дій, однак ОСОБА_5 у зазначений час та місце не прибув на виклик, тобто не з'явився без поважних причин і не повідомив про причини свого неприбуття. 30 грудня 2025 року слідчим слідчого відділу Управління СБ України у Дніпропетровській області було доручено ГВЗНД УСБУ у Дніпропетровській області встановити місцезнаходження ОСОБА_5 та забезпечити його явку у слідчий відділ Управління. Викладені обставини свідчать те, що підозрюваний ОСОБА_5 не виконує покладені на нього обов'язки, передбачені ст. 42 КПК України, та те, що перебуваючи поза місцями досудового ув'язнення ОСОБА_5 разом з іншими невстановленими особами може вчиняти поза процесуальний вплив на інших підозрюваних та свідків у кримінальному провадженні та іншими способами перешкоджати встановленню істини під час розслідування, переховуватись від органів досудового слідства і суду. Відповідно до вимог ст. 177 КПК України, метою обрання запобіжного заходу стосовно ОСОБА_5 є забезпечення виконання покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування, незаконного впливу на свідків, перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення. Відповідно до ст. 183 КПК України, тримання під вартою ОСОБА_5 є винятковим та вбачається єдино можливим запобіжним заходом, оскільки останній підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено позбавлення волі до 8 років. Слідчим відділом Управління СБ України до Чечелівського районного суду міста Дніпра подано клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Відповідно до ч.1 ст. 188 КПК України, прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Беручи до уваги те, що підозрюваний ОСОБА_5 , переховується від органів досудового розслідування, що є підставою для застосування запобіжного заходу. На підставі викладеного, слідчий звертаються до суду з даним клопотанням.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, ознайомившись з матеріалами клопотання, заслухавши прокурора, приходить до наступного.
Згідно ч.6 ст.9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Відповідно до положень ч.ч.1-3 ст.188 КПК України, прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це клопотання може бути подане: 1) одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою; 2) після подання клопотання про застосування запобіжного заходу і до прибуття підозрюваного, обвинуваченого до суду на підставі судового виклику; 3) після неприбуття підозрюваного, обвинуваченого за судовим викликом для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і відсутності у слідчого судді, суду на початок судового засідання відомостей про поважні причини, що перешкоджають його своєчасному прибуттю. Прокурор додає до клопотання документи, які підтверджують зазначені у пунктах 1, 2 частини четвертої статті 189 цього Кодексу обставин.
Прокурором в судовому засіданні доведено, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 345 КК України, при цьому слідчим до суду подано клопотання про застосвування запобіжного заходу відносно підозрюваного ОСОБА_5 , однак підозрюваний не з'являється до суду, без поважних причин, для участі у розгляді вказаного клопотання слідчого, тобто переховується від органів досудового розслідування, а участь підозрюваного в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є обов'язковою.
Таким чином, наявні правові підстави для надання дозволу на затримання підозрюваного ОСОБА_5 , з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а тому, клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.110, 135-136, 184, 187-190 КПК України,-
постановив:
Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області капітана юстиції ОСОБА_4 , яке погоджене заступником керівника Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження №42025041110000680 внесеного в ЄРДР 28.11.2025 року, про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 345 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , з метою його приводу до Чечелівського районного суду міста Дніпра, для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Виконання ухвали суду доручити оперативному підрозділу Управління СБ України у Дніпропетровській області.
У відповідності до ст. 190 КПК України, ухвала про затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту: приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду; закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії; добровільного з'явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду, про що слідчий суддя, суд повідомляє прокурора; відкликання ухвали прокурором.
Відповідно до положень ст. 191 КПК України, затримана на підставі ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше тридцяти шести годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді, суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу. Службова особа, яка на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання затримала особу, зобов'язана негайно вручити їй копію зазначеної ухвали. Уповноважена службова особа (особа, якій законом надане право здійснювати затримання), яка затримала особу на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання або у якої під вартою тримається особа, щодо якої діє ухвала про дозвіл на затримання, негайно повідомляє про це слідчого, прокурора, зазначеного в ухвалі. Якщо після затримання підозрюваного, обвинуваченого з'ясується, що він був затриманий на підставі ухвали про дозвіл на затримання, яка відкликана прокурором, підозрюваний, обвинувачений має бути негайно звільнений уповноваженою службовою особою, під вартою якої він тримається, якщо немає інших законних підстав для його подальшого затримання.
Строк дії ухвали шість місяців з моменту її постановлення.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1