Ухвала від 05.01.2026 по справі 760/35926/25

Справа №760/35926/25 1-кс/760/15185/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 грудня 2025 року м. Київ

Слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , старшого детектива Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_4 , захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , підозрюваних ОСОБА_7 , ОСОБА_8 (в режимі відео конференції), розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого детектива Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.5 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд слідчого судді надійшло вказане клопотання, яке мотивоване тим, що з 21.10.2025 детективами Територіального управління БЕБ у Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42022112330000557 від 27.07.2022, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався, останній раз указом Президента України № 478/2025 від 14.07.2025 постановлено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 7 серпня 2025 року строком на 90 діб.

Постановою ІНФОРМАЦІЯ_1 від 13.11.2020 № 70 «Про реєстрацію ІНФОРМАЦІЯ_2 » зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 , обраного ІНФОРМАЦІЯ_4 від Київської обласної організації політичної партії « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на перших виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів 25.10.2020.

Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідного міста.

Частиною 2 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова, зокрема, забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органами виконавчої влади на відповідній території додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади, організовує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету, підписує рішення ради та її виконавчого комітету, здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету, забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання, оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання, призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначених радою, представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства, укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради, видає розпорядження у межах своїх повноважень тощо.

Частиною 5 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Таким чином, ОСОБА_8 перебуваючи на посаді міського голови ІНФОРМАЦІЯ_6 являється службовою особою, оскільки постійно обіймає посаду в органі місцевого самоврядування, пов'язану з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, відповідно до ст. 18 КК України.

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» основними обов'язками посадових осіб місцевого самоврядування є: додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування; сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу (далі - БК) України визначено, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Згідно з п. 2 та абзацу четвертого ч. 2 ст. 22 БК України головні розпорядники коштів місцевих бюджетів визначаються рішенням про місцевий бюджет відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої цієї статті.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 26 БК України контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

Згідно зі ст. 19 БК України стадіями бюджетного процесу є складання та розгляд Бюджетної декларації (прогнозу місцевого бюджету) і прийняття рішення щодо них; складання проектів бюджетів; розгляд проекту та прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет); виконання бюджету, включаючи внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет); підготовка та розгляд звіту про виконання бюджету і прийняття рішення щодо нього.

На всіх стадіях бюджетного процесу здійснюються контроль за дотриманням бюджетного законодавства, аудит та оцінка ефективності управління бюджетними коштами відповідно до законодавства.

Учасниками бюджетного процесу є органи, установи та посадові особи, наділені бюджетними повноваженнями (правами та обов'язками з управління бюджетними коштами).

Пунктом 13 ч. 1 ст. 2 БК України передбачено, що видатки бюджету - кошти, спрямовані на виконання бюджетних програм, передбачених відповідним бюджетом.

Відповідно до ч. 3 ст. 26 БК України розпорядники бюджетних коштів в особі їх керівників організовують внутрішній контроль та забезпечують його здійснення у своїх установах і на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління таких розпорядників бюджетних коштів. Внутрішнім контролем є комплекс заходів, що застосовуються керівником для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань, планів і вимог щодо діяльності розпорядника бюджетних коштів і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління.

Основні засади здійснення внутрішнього контролю визначаються Кабінетом Міністрів України, організаційно-методологічні засади здійснення внутрішнього контролю визначаються Міністерством фінансів України, яке забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, у тому числі здійснює оцінку функціонування систем внутрішнього контролю.

Згідно з п.п. 1, 3 Основних засад здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 1062 (далі - Основні засади), останні визначають принципи та елементи внутрішнього контролю, питання організації і здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів у своїх установах і на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління таких розпорядників бюджетних коштів (далі - установа).

Відповідно до ч. 4 Основних засад керівник установи організовує та забезпечує здійснення внутрішнього контролю відповідно до цих Основних засад та актів законодавства, що регулюють питання планування діяльності установи, бюджетного процесу, управління бюджетними коштами, здійснення контрольно-наглядових функцій, здійснення закупівель товарів, робіт і послуг.

У свою чергу, здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з п. 2 ч. 1 ст. 5 якого, закупівлі здійснюються за принципами максимальної економії, ефективності та пропорційності.

Згідно з п. 6 Основних засад організація та здійснення внутрішнього контролю в установі забезпечується шляхом: розроблення та затвердження керівником установи внутрішніх документів, спрямованих на забезпечення функціонування елементів внутрішнього контролю з урахуванням вимог, установлених цими Основними засадами; запровадження чітких систем (порядків) планування діяльності, контролю за їх виконанням та звітування про виконання планів, завдань і функцій, оцінки досягнутих результатів та за необхідності своєчасного коригування планів діяльності установи; виконання керівництвом та працівниками установи планів, завдань і функцій, визначених законодавством, та затверджених керівником установи внутрішніх документів, інформування керівництва установи про ризики, що виникають під час виконання покладених на них завдань і функцій, вжиття заходів контролю, здійснення моніторингу, обміну інформацією.

Згідно з п. 7 Основних засад під час організації та функціонування внутрішнього контролю забезпечується управлінська відповідальність та підзвітність керівника та працівників установи, яка ґрунтується на вимогах законодавства і стосується всієї діяльності установи. Керівник установи відповідальний та підзвітний за забезпечення законного, економного, ефективного, результативного і прозорого управління бюджетними коштами; організацію та здійснення в установі внутрішнього контролю (у тому числі формування відповідної структури внутрішнього контролю, нагляд за здійсненням внутрішнього контролю та управління ризиками).

Згідно з п. 8 Основних засад Внутрішніми документами установи повинні бути врегульовані питання щодо відповідальності і контролю керівництва за дотриманням законодавства, бюджетної дисципліни та внутрішніх порядків і процедур установи.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать, у тому числі, органи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад.

Згідно з ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються, зокрема, за принципами максимальної економії, ефективності та пропорційності, а також запобігання корупційним діям і зловживанням. Замовники, учасники процедур закупівлі, суб'єкт оскарження, а також їхні представники повинні добросовісно користуватися своїми правами, визначеними цим Законом.

Примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої Наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 № 275 від 18.02.2020 встановлені наступні методи визначення очікуваної вартості, а саме: розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг методом порівняння ринкових цін, розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг на підставі закупівельних цін попередніх закупівель, розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів, розрахунок очікуваної вартості робіт.

Відповідно до вказаної методики, метод порівняння ринкових цін - це метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.

Способи, що рекомендуються для отримання інформації про ціну товарів та послуг:

1) здійснити пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну;

2) направити не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в умовах воєнного стану, 07.06.2024 між ІНФОРМАЦІЯ_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в особі міського голови ОСОБА_8 , який діяв відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні - з однієї сторони, що іменується «Замовник» та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , в особі директора ОСОБА_7 , що діяв на підставі Статуту - з іншої сторони, що іменується «Виконавець», уклали договір № 66.

Предметом вказаного договору визначено, що Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання, своїми силами і засобами, за рахунок коштів Замовника, в межах визначеної ціни, а саме 5 084 854, 24 грн., у тому числі ПДВ 847 475, 71 грн., надати послуги з поточного ремонту відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 (ДК 021:2015:45230000-8: будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь).

Згідно пунктом 4.3. розрахунки за виконані послуги здійснюються на підставі акту приймання виконаних робіт за формою КБ-2 та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3. Оплата за виконані послуги здійснюється протягом 30 календарних днів після підписання акту виконаних робіт/наданих послуг.

Розділом 6 вказаного договору, визначений широкий перелік прав Замовника щодо контролю та нагляду за ходом і якістю робіт, що виконуються Виконавцем, серед яких, між інших, також визначено:

• Можливість проводити у будь-який час перевірку дотримання термінів виконання робіт, якість робіт, матеріалів та обладнання.

• Відмова від прийняття наданих послуг у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх використання відповідно до мети, визначеної договором.

• Вимагати сплати пені, штрафних санкцій, зумовлених порушенням договору, а також можливість розірвати договір в односторонньому порядку.

• У разі виявлення порушень проєктних рішень, будівельних норм і правил, інших нормативних правил, можливість вимагати безоплатного виправлення недоліків.

• Не сплачувати неякісно надані послуги до моменту приведення їх у відповідність встановлених вимог.

Пунктом 7.1. визначено, що приймання-передача закінчених робіт/послуг здійснюється відповідно до вимог Загальних умов договору та інших нормативних актів, які регламентують прийняття закінчених об'єктів в експлуатацію.

Також визначено пунктом 7.2., що Виконавець гарантує якість виконаних робіт/послуг і можливість експлуатації об'єкта відповідно до умов проєкту впродовж гарантійного терміну.

Гарантійний термін на виконані послуги становить три роки з дня підписання Сторонами Акта КБ-2В та довідки КБ-3.

В подальшому, на виконання умов вказаного договору щодо підтвердження обсягу та якості наданих робіт/послуг, замовник робіт, в особі ОСОБА_8 та виконавець робіт, в особі ОСОБА_7 , підписали та затвердили відтисками гербових печаток 07.08.2024 Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою № КБ-3 за серпень 2024 року; 15.08.2024 Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою № КБ-3 за серпень 2024 року; 29.08.2024 Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою № КБ-3 за серпень 2024 року; 09.10.2024 Акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2024 року та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою № КБ-3 за серпень 2024 року.

На підставі вказаних Актів приймання виконаних будівельних робіт, на виконання умов договору № 66 від 07.06.2024, ІНФОРМАЦІЯ_8 09.08.2024 на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » № 26003627277900 здійснено наступні платежі: 09.08.2024 на суму 2 004 363, 86 грн., 23.08.2024 на суму 1 503 975, 40 грн., 31.08.2024 на суму 1 000 214, 32 грн., 10.10.2024 на суму 500 713, 75 грн., 02.05.2025 на суму 75 586, 95 грн.

Разом з тим, у ході досудового розслідування достовірно встановлено, що фактичні роботи з поточного ремонту відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 (ДК 021:2015:45230000-8: будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) взагалі не здійснювались.

При цьому, міський голова ІНФОРМАЦІЯ_10 ОСОБА_8 , будучи службовою особою та достовірно знаючи про невиконання підрядних робіт/послуг, умисно, зловживаючи службовим становищем, не вжив жодних заходів контролю і нагляду за ходом та якістю виконання зобов'язань за договором.

Внаслідок умисних протиправних дій ОСОБА_8 , які виразились у зловживанні службовим становищем та безпідставному перерахуванні бюджетних коштів на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » з місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_10 незаконно вибуло 5 084 854, 24 грн.

Внаслідок умисних протиправних дій директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) ОСОБА_7 із місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_10 незаконно вибуло 5 084 854, 24 грн., чим державним інтересам заподіяно шкоду в особливо великих розмірах, які виразились у зловживанні службовим становищем та безпідставному перерахуванні бюджетних коштів на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » з місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_10 незаконно вибуло 5 084 854, 24 грн.

Таким чином, ОСОБА_8 підозрюється у розтраті чужого майна, яке було ввірене особі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, вчинене у особливо великих розмірах, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

ОСОБА_7 підозрюється у привласненні чужого майна, яке було ввірене особі, шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у особливо великих розмірах, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а також у складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесені до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.

Так, 08.10.2025 ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

08.10.2025 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.

18.10.2025 ОСОБА_8 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

16.10.2025 Ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_11 № 759/23713/25 ОСОБА_8 відсторонено від посади міського голови ІНФОРМАЦІЯ_10 до 16.11.2025.

Причетність ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , до вчинення ними вказаних кримінальних правопорушень у даному кримінальному провадженні обґрунтовується та підтверджується фактичними обставинами, що дають підстави підозрювати ОСОБА_8 , ОСОБА_7 у вчиненні вказаних злочинів є:

- договір № 66 від 07.06.2024 між міським головою ІНФОРМАЦІЯ_10 ОСОБА_8 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »» в особі директора ОСОБА_7 на надання послуг з поточного ремонту відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 ;

- договір на виконання послуг з проведення технічного нагляду № 72 від 24.06.2024 між міським головою ІНФОРМАЦІЯ_10 ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_9 на надання послуг з поточного ремонту відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 ;

- акт ІНФОРМАЦІЯ_12 № 262627-30/526 від 03.09.2025 щодо перевірки закупівель: «Поточний ремонт відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 » (інформація оприлюднена в електронній системі закупівель за номером ID: ІНФОРМАЦІЯ_13 ), проведеної ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 );

- висновком експерта № 2916 від 02.10.2025 складеного за результатами проведення судової-економічної експертизи;

- протокол огляду від 24.09.2025;

- технічним звітом щодо проведення грунтово-агрохімічного обстеження та результатами ашроміхічної характеристики грнтового покриву земельних ділянок з кадастровими номерами: 3221810100:01:201:00906, 3221810100:01:201:0907, 3221810100:01:201:0908, 3221810100:01:201:0909, 3221810100:01:201:0910, загальною площею 0,6028 га, що розташовані по АДРЕСА_4 , та земельної ділянки водного фонду площею 1, 35 га, по АДРЕСА_3 ;

- іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

Постановою Першого заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_10 від 04.12.2025 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022 продовжено до трьох місяців, тобто до 08.01.2026 року.

Так, 04.12.2025 постановою Першого заступника керівника Київської обласної прокуратури ОСОБА_10 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022 продовжено до трьох місяців, тобто до 08.01.2026.

Тримісячний строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022 обчислюється з 08.10.2025 (з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину) та спливає 08.01.2026.

Таким чином, у кримінальному провадженні проведено значну кількість слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак через виняткову складність завершити досудове розслідування до вказаного строку до 08.01.2026 не виявляється за можливе, у передбачений п. 4 ч. 3 ст. 219 КПК України тримісячний строк з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочинів неможливо у зв'язку з необхідністю виконання наступних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, проведення та завершення яких потребує додаткового часу:

- допитати в якості свідків працівників, які безпосередньо здійснювали роботи з ремонту відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 ;

- допитати в якості свідків посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », які склали технічне заключення щодо «Поточного ремонту відстійника дощової каналізації по вул. Набережна, в м. Вишгород Київської області»;

- витребувати з ІНФОРМАЦІЯ_10 документи, яким визначено місце вивантаження ґрунту, яке вивозилось під час здійснення робіт з ремонту відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 ;

- здійснити тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до операторів стільникового зв'язку по абонентським номерам телефонів, що належать працівникам, які безпосередньо здійснювали роботи з ремонту відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 ;

- здійснити тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » яка забезпечила підрядну організацію відповідною будівельною технікою, а також компетентними працівниками.

- встановити та допити працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », які надавали послуги за місцем проведення робіт «Поточний ремонт відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 »;

- провести повторний огляд дна водойми «Поточний ремонт відстійника дощової каналізації по АДРЕСА_3 » із застосуванням спеціальної техніки для виконання детальних замірів рельєфу дна (зокрема, батиметричних/гідрографічних вимірювань), а саме автономного надводного безпілотного апарату «Apache 3 PRO», який підтвердить факт виконання чи не виконання робіт по Договору № 66 від 07.06.2024;

- за результатами проведення повторного огляду призначити та провести інженерну екологічну експертизу;

- допитати підозрюваних ОСОБА_8 та ОСОБА_7 ;

- здійснити відкриття матеріалів досудового розслідування, ознайомитись з доказами сторони захисту, а також за наявності клопотань їх розглянути;

- виконати вимоги ст. 291 КПК України та скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів.

За об'єктивних обставин вказані слідчі і процесуальні дії не представилось можливим завершити раніше, в межах строку досудового розслідування.

Проведення і завершення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій дозволить отримати фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів і обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню під час досудового розслідування і судового розгляду.

Встановлений законом трьох місячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 08.01.2026, за цих обставин виконати необхідні процесуальні дії у вказаний термін не є можливим, тому виникла необхідність в продовженні строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022 до шести місяців.

На підставі викладеного, зважаючи на особливу складність кримінального провадження, вчинення підозрюваними тяжких та особливо тяжких злочинів, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років та додаткове покарання у виді конфіскації майна, обсяг, специфіку та тривалість слідчих (процесуальних) дій, проведення яких є необхідним для встановлення обставин, що підлягають доказуванню, та забезпечення повного, всебічного, неупередженого досудового розслідування, а також беручи до уваги те, що для виконання зазначених процесуальних дій необхідний строк не менше трьох місяців, старший детектив ІНФОРМАЦІЯ_17 просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.5 ст. 191 КК України, до шести місяців, тобто до 08.01.2026.

Прокурор і детектив у судовому засіданні підтримали вказане клопотання, посилаючись на обставини, викладені в ньому.

Захисники ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , підозрювані ОСОБА_7 , ОСОБА_8 заперечили проти задоволення клопотання, зазначили, що воно є необґрунтованим, відсутня подія кримінального правопорушення. У разі задоволення клопотання слідчим суддею просили про його часткове задоволення, продовжити досудове розслідування не на максимальний строк.

Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання, заслухавши учасників, встановив таке.

Статтею 2 КПК України визначені завдання кримінального провадження, якими є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 219 КПК України досудове розслідування кримінального провадження повинно бути закінчено впродовж двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 КПК України.

Згідно з ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 КПК України, та відповідно до пункту 1 частини третьої статті 294 КПК України (враховуючи постанову Першого заступника керівника Київської обласної прокуратури строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 продовжено до трьох місяців) він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктом 2 частини третьої статті 294 КПК України, зокрема до шести місяців, - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

Частиною 4 статті 294 КПК України, передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження.

При вирішення питання про продовження строку досудового розслідування, слідчий суддя враховує необхідність забезпечення виконання завдань кримінального провадження, зокрема, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений.

Враховуючи зазначене, надавши оцінку матеріалам клопотання, з метою повного, всебічного та неупередженого дослідження усіх обставин вчинених кримінальних правопорушень, встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні, враховуючи особливу складність провадження, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість продовження строку досудового розслідування до шести місяців.

Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого детектива Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022 - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.5 ст. 191 КК України, до шести місяців, тобто до 08 квітня 2026 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 05 січня 2026 року

Слідчий суддя ОСОБА_1