Постанова від 23.12.2010 по справі 15040/09/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" грудня 2010 р. Справа № 2-а-15040/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Кусик Г.С.,

за участю:

представників позивача - Семенько Н.М., Сугатової Л.В.,

представника відповідача - Міськів М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закритого акціонерного товариства "Херсонський ремонтно-монтажний комбінат" до Державної податкової інспекції у м.Херсоні про визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій № 0012432307 від 16.11.2009 р.,

встановив:

Закрите акціонерне товариство "Херсонський ремонтно-монтажний комбінат" (далі - позивач) звернулося з позовом до Державної податкової інспекції у м.Херсоні (далі -відповідач) про визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій № 0012432307 від 16.11.2009 р.

У судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити, мотивуючи це тим, що 05.11.2009 р. відповідачем проведено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуг), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт № 954/21/03/23/02132616. У вказаному акті зазначено порушення п.п.9, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: невідповідність суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО у розмірі 4071,69 грн., відсутність Z-звіту № 1001 від 04.11.2009 р. у КОРО. Не погоджуючись з зафіксованими порушеннями, вказують на те, що на момент перевірки у підприємства були відсутні розрахункові операції, що підтверджено денним звітом. Сума 4071,69 грн. - це готівка, яку позивач в кінці робочого дня 04.11.2009 р. видав з каси підприємства з проведенням через операцію "службова видача". Наступного робочого дня, а саме 05.11.2009 р., позивач повинен був внести до каси підприємства з проведення операції "службове внесення" вказаної суми, але у відповідності до п.4.5 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) дана операція провадиться на момент реєстрації першої розрахункової операції. Так як розрахунків підприємство на момент перевірки не провадило, то і виконання Z-віту щодо внесення готівкових коштів операцією "службове внесення" позивач не провадив. Також безпідставним є вказівка на порушення п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", оскільки Z-звіт № 1001 від 04.11.2009 р. був в наявності, він лише не був вклеєний у КОРО. Просять скасувати рішення про застосування штрафних санкцій.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, оскільки під час перевірки 05.11.2009 р. ЗАТ "Херсонський ремонтно-монтажний комбінат" виявлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО, не забезпечено зберігання денних звітів РРО в КОРО, що є порушенням п.п.9, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За вказані порушення до позивача правомірно застосовано штрафні санкції у розмірі 20698,45 грн.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 05.11.2009 р. працівниками податкової служби проведено перевірку за дотриманням суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій на оптовій базі, яка розташована за адресою: м.Херсон, вул.40 років Жовтня, 136, та належить позивачу.

За результатами перевірки складено акт № 954/21/03/23/02132616 від 05.11.2009 р., у якому зафіксовано порушення п.п.9, 13 ст.3 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: незберігання денних звітів РРО в КОРО, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО у розмірі 4071,69 грн.

На підставі даного акту перевірки Державною податковою інспекцією у м.Херсоні 16.11.2009 р. прийнято рішення про застосування до позивача штрафних санкцій № 0012432307 на загальну суму 20698,45 грн.

Суд вважає рішення відповідача про застосування штрафних санкцій правомірним з наступних підстав.

Положеннями п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суб"єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов"язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідно до пп.7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державна податкова адміністрація України від 01.12.2000 р. № 614, використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає: наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО; підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО; щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо; у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій; ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі книги ОРО.

Згідно з вимогами пп.7.7 даного Порядку у разі роздрукування на РРО протягом робочого дня декількох фіскальних звітних чеків усі вони підклеюються у відповідній книзі ОРО, записи в розділі 2 книги ОРО робляться за кожним фіскальним звітним чеком окремо.

Як встановлено у судовому засіданні під час перевірки 05.11.2009 р. у КОРО № 21030878 був відсутній Z-звіт № 1001 від 04.11.2009 р.

Представники позивача зазначили, що даний Z-звіт не було підклеєно у КОРО, тобто, підтвердили порушення позивачем пп.7.7 Порядку. Відсутність підклеєного Z-звіту та запису в розділі 2 книги КОРО і є порушенням вимог п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Відповідно до п.4 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невиконання щоденного друку фіскального чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб"єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене, відповідачем правомірно застосовано до ЗАТ "Херсонський ремонтно-монтажний комбінат" штрафну санкцію у розмірі 340 грн. (20 х 17 грн. = 340 грн.).

Пунктом 4.5 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 р. № 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 р. за № 107/5298, встановлено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.

Під час перевірки встановлено, що на місці проведення розрахунків знаходилися кошти у сумі 4071,69 грн., сума, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій становить 0,0 грн. Вказана сума - 4071,69 грн. видана касиром в кінці робочого дня 04.11.2009 р. з каси підприємства з проведенням через операцію "службова видача".

Суд зазначає, що наступного робочого дня, а саме 05.11.2009 р., позивач повинен був внести до каси підприємства дану суму з проведенням операції "службове внесення". Однак на час перевірки 05.11.2009 р. на 13.45 год. позивачем цього зроблено не було.

Положеннями п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що суб"єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов"язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст.22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Так як перевіркою встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, зазначеній у денному звіті РРО у розмірі 4071,69 грн., відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафну санкцію у розмірі 20358,45 грн. (4071,69 грн. х 5 = 20358,45 грн.).

Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог, оскільки Державною податковою інспекцією у м.Херсоні правомірно застосовано до ЗАТ "Херсонський ремонтно-монтажний комбінат" штрафні санкції на загальну суму 20698,45 грн.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 157-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Відмовити в задоволенні позову Закритого акціонерного товариства "Херсонський ремонтно-монтажний комбінат" до Державної податкової інспекції у м.Херсоні про визнання нечинним рішення про застосування штрафних санкцій № 0012432307 від 16.11.2009 р.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 24 грудня 2010 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 2.11.8