Справа № 507/2696/25 Провадження № 3/507/14/2026
05.01.2026 року селище Любашівка
Суддя Любашівського районного суду Одеської області Дюдюн О.В. розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в Одеській області ДПП НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора випробувальної лабораторії ТОВ «РЕАЛ-ДІА», жительку АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП,
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора випробувальної лабораторії ТОВ «РЕАЛ-ДІА», 05.11.2025 року о 14:51 годині, видала протокол № 00063-00918-25 перевірки технічного стану транспортного засобу "SCHMITZ PR 24", д/н НОМЕР_3 , з порушенням порядку проведення ОТК, а саме: дату наступного (періодичного) проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу вказано з порушенням вимог до періодичності, встановленених Порядком проведення ОТК. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги постанови КМУ № 157 від 30.01.2012 р. та ДСТУ 3649:2010 колісні транспортні засоби.
ОСОБА_1 05.01.2026 року у судове засідання не з'явилася, хоча про день, час і місце розгляду повідомлена належним чином, що підтверджується відміткою у протоколі та її підписами.
Із письмовими поясненнями ОСОБА_1 до суду не зверталася, своїм правом мати захисника також не скористалася, хоча мала для цього достатньо часу.
У відповідності до положень ч. 2 ст. 268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст.127-1 КУпАП, у судовому засіданні не є обов'язковою, а тому суддею визнано можливим проводити розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши письмові докази та оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП є видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
Постановою КМУ № 157 від 30.01.2012 р., затверджено порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів.
Відповідно до ДСТУ 3649:2010 колісні транспортні засоби, затверджено вимоги до зовнішніх світлових приладів.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП підтверджується належними та допустимими доказами у відповідності до ст.251 КУпАП, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 814893 від 03.12.2025 року, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, яким зафіксовано дату, місце та обставини вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП;
- довідкою РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях про визанання протоколу ОТК недійсним;
- довідкою про перевірку технічного стану транспортного засобу;
- фотоматеріалом від 05.11.2025 року;
- реєстраційною карткою ТЗ;
- письмовим поясненням ОСОБА_1 .
Оцінивши в сукупності зібрані та досліджені докази, суддя доходить висновку, що ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення та її дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці те, що протягом року вона не притягувався до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 127-1 КУпАП; ступінь її вини та майновий стан.
За таких обставин, з метою досягнення визначеної статтею 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що складає 665 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 127-1, ст. 251, ст. 283 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушеня, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 грн.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП в порядку виконання постанови штраф має бути сплачений порушником на рахунок - Отримувач коштів: ГУК в Одеській області, код ЄРПОУ: 37607526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку (стандарт IBAN): UA848999980313080149000015001, код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування платежу: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).
Стягнути із ОСОБА_1 665 грн. 60 коп., судового збору на користь держави, за реквізитами: ГУК в Одеській області/смт. Любашівка/22030101, код ЄРПОУ: 37607526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (стандарт IBAN): UA848999980313151206000015624, код класифікації доходів бюджету: 22030101 .
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Любашівський районний суд Одеської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя: О.В. Дюдюн