Постанова від 08.12.2010 по справі 2-а-3751/10/1970

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-3751/10/1970

"08" грудня 2010 р., Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючої Подлісної І.М.

секретаря Калиняк О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно -ревізійного управління в Тернопільській області до Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник», Підволочиського району, Тернопільської області, третьої особи Скалацької міської ради Підволочиського району, Тернопільської області про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов контрольно-ревізійного управління у Тернопільській області до Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник», Підволочиського району, Тернопільської області, третьої особи Скалацької міської ради Підволочиського району, Тернопільської області про стягнення коштів, отриманих з порушенням вимог чинного законодавства, в сумі 7 780 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до п. 1.1.1 Плану контрольно -ревізійної роботи контрольно -ревізійного відділу у Підволочиському районі (надалі КРВ у Підволочиському районі) на ІІ квартал 2010 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 12.04.2010 року №№19, 20, проведено планову ревізію фінансово -господарської діяльності Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник», за період з 01.09.2008 року по 01.04.2010 року. В ході ревізії виявлено порушення, а саме: використання коштів у невідповідності з КЕКВ затвердженим у кошторисі..

Відповідно до статті 10 Закону України від 26 січня 1993 №2939-ХІІ "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" (із змінами), позивачем листом від 18.05.2010 року №19-28-13-14/224 пред'явлено обов'язкову вимогу про перерахування зазначених вище коштів в повному обсязі в дохід державного бюджету.

Представник позивача Контрольно -ревізійного управління в Тернопільській області в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити, стягнути з Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник», Підволочиського району, Тернопільської області, кошти в сумі 7 780 гривень на користь місцевого бюджету, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник»,в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти задоволення даного позову не заперечив.

Представник третьої особи Скалацької міської ради Підволочиського району, Тернопільської області в судовому засіданні проти задоволення даного позову не заперечила.

Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області звернулося із адміністративним позовом до Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник», Підволочиського району, Тернопільської області, третьої особи Скалацької міської ради Підволочиського району, Тернопільської області про стягнення коштів, отриманих з порушенням вимог чинного законодавства, в сумі 7 780 грн.

Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" визначено правові основи діяльності контрольно-ревізійної служби та її функції.

Так, згідно п.8 ст.10 цього Закону контрольно-ревізійні управління наділені правом у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Згідно ч.1 ст.2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.

В силу ч.2 вказаної норми державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. У даному випадку контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області було проведено перевірку позивача шляхом інспектування.

Частиною 5 вищенаведеної статті передбачено, що інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності контрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Так, контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області відповідно до п. 1.1.1 Плану контрольно - ревізійної роботи контрольно -ревізійного відділу у Підволочиському районі (надалі КРВ у Підволочиському районі) на ІІ квартал 2010 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 12.04.2010 року №№19, 20, проведено ревізію фінансово -господарської діяльності Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник».

В ході зазначеної ревізії встановлено ряд порушень, що відображено в акті ревізії від 30.04.2010 року №28-22/24.

У відповідності до матеріалів справи, фінансування впродовж ревізійного періоду здійснювалось за КФК 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ», за КФК 170703 «Видатки на проведення робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг», за КФК 150101 «Капітальні вкладення», за КФК 240601 «Охорона та раціональне використання природних ресурсів», за КФК 180409 «Внески органів місцевого самоврядування у статутні фонди суб'єктів підприємницької діяльності».

Ревізією використання бюджетних коштів по КФКВ 180409 «Внески органів місцевого самоврядування у статутні фонди суб'єктів підприємницької діяльності»проведено суцільним способом та встановлено окремі порушення. Так, з міського бюджету для підприємництва по КФКВ 2410 «Капітальні трансфери підприємствам (установам, організаціям)»відповідно до рішень сесії Скалацької міської ради було виділено в ревізованому періоді 2008 року 10, 5 тис. грн., в 2009 році -110 тис. грн., в І кварталі 2010 року кошти не виділялись. Ревізією банківських операцій по використанню виділених коштів встановлено, що згідно платіжного доручення №1 від 17.11.2008 року підприємством було перераховано 3000 грн. внесків до Пенсійного фонду; згідно платіжного доручення №2 від 17.11.2008 року було перераховано кошти в сумі 2500 грн. для одержання готівки як аванс за листопад 2008 року; згідно платіжного доручення №333 від 24.12.2008 року було перераховано ПП ОСОБА_3 кошти в сумі 1300 грн. за електроінструмент, перевіркою накладеної на одержаний електроінструмент встановлено, що він до основних засобів не належить; згідно платіжного доручення від 29.04.2009 року було перераховано 980 грн. ПП ОСОБА_4 за одержаний принтер, який до основних засобів також не належить, чим було порушено п. 1 наказу Державного казначейства України від 04.11.2004 року №194 «Про затвердження Роз'яснень щодо застосування економічної класифікації бюджету та Роз'яснень щодо застосування класифікації кредитування бюджету»згідно з яким дані видатки повинні проводитись за рахунок КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансфери підприємств (установ, організацій)». Внаслідок вказаного порушення підприємством допущено використання бюджетних коштів не у відповідності з КЕКВ, затвердженими у кошторисі на суму 7 780 грн. у тому числі: за 2008 рік на суму 6 800 грн., в 2009 році 980 грн. що призвело до збитків на вищевказану загальну суму.

Для відшкодування та усунення порушень, Начальнику Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник», направлялась обов'язкова вимога від 18.05.2010 року №19-28-13-14/224 щодо відшкодування зайвих витрат бюджетних коштів через використання коштів не у відповідності до КЕКВ затвердженого кошторисом, шляхом повернення коштів в сумі 7 780 грн.

Вказана вимога Скалацьким малим комунальним підприємством «Комунальник»не виконана.

Таким чином, проаналізувавши адміністративний позов, докази, що надані представниками позивача та досліджені в судовому засіданні, суд вважає, що обставини адміністративного позову, якими обґрунтовувалися вимоги позивача знайшли своє підтвердження, а відповідач, в свою чергу, не надав доказів які б підтвердили протилежне.

З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку щодо правомірності та обґрунтованості вимог позивача та таких, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, Законом України «Про державну контрольно -ревізійну Службу України», від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити. Стягнути з Скалацького малого комунального підприємства «Комунальник», Підволочиського району. Тернопільської області, (м. Скалат, вул.. Грушевського 2, код ЄДРПОУ 0 31273711) кошти в сумі 7 780 (сім тисяч сімсот вісімдесят) гривень на користь місцевого бюджету (код 23588608, р/р 31412535700410, МФО 838012, ГУ ДКУ в Тернопільській області, код доходу 21080500 «Інші надходження».

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Подлісна І.М.

копія вірна

Суддя Подлісна І.М.