Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
Вступна та резолютивна частини
03.11.2010 р. Справа № 2а - 2615/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомфізичної особи-підприємця ОСОБА_1, < Позивач адресса >
доДержавної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва, < Відповідач адресса >
проскасування податкового повідомлення-рішення №3599/1701/0 від 24.12.2008 р.,
Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва від 24.12.2008 року №3599/1701/0 в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 в сумі 9190 гривень.
Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача 3 гривні 40 копійок.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя І. А. Устинов
Миколаївський окружний адміністративний суд
Іменем України
03 листопада 2010 року Справа № 2а -2615/09/1470
м. Миколаїв
15:03
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва,
про скасування податкового повідомлення-рішення від 24.12.2010 року №3599/1701/0,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1) звернулась з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва (Далі -ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва) про скасування податкового повідомлення-рішення від 24.12.2010 року № 3599/1701/0.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на невідповідність рішення вимогам чинного податкового законодавства.
Представник відповідача позов не визнав з підстав, зазначених в акті перевірки та письмових запереченнях проти позову.
Суд, розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, заслухавши доводи та заперечення представників сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Працівниками ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка податкової декларації з податку на додану вартість ФОП ОСОБА_1, за результатами якої складено Акт «Про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість від 01.12.2008 року № 001164/17-01.
24 грудня 2008 року, на підставі акту «Про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість від 01.12.2008 року № 001164/17-01 прийнято податкове повідомлення-рішення № 3599/1701/0 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 9190 гривень.
В оскаржуваному рішенні зазначено, що актом перевірки встановлено порушення п.п.7.7.1, п.п.7.7.2, п.7.7 статті 7 Закону України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»зі змінами та доповненнями.
Відповідні підпункти Закону України “Про податок на додану вартість” встановлюють порядок визначення сум ПДВ що підлягають бюджетному відшкодуванню, а саме:
7.7.1. Сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди, а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
7.7.2. Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно з п.п.7.7.1. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При цьому, при позитивному значенні розрахованої суми, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету. При від'ємному ж значенні розрахованої суми, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник у попередні податкові періоди, а при його відсутності -зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2008 року різниця між сумою податкового зобов'язання за серпень 2008 року та сумою податкового кредиту за серпень 2008 року з урахуванням суми, що зарахована до складу податкового кредиту за серпень 2008 року за даними податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2008 року, має від'ємне значення в сумі 137528 грн. При цьому, у ФОП ОСОБА_1 відсутній податковий борг з податку на додану вартість.
Відповідно, керуючись п.п.7.7.1. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання за серпень 2008 року та сумою податкового кредиту за серпень 2008 року при відсутності податкового боргу зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. В обґрунтування прийнятого податкового повідомлення-рішення № 3599/1701/0 від 24.12.2008 року ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва посилається на акт про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість № 001164/17-01 від 01.12.2008 року.
Згідно з п.п.в) п.п.4.2.2. п.4.2. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків.
Виходячи з даних, зазначених в податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2008 року, різниця між сумою податкового зобов'язання ФОП ОСОБА_1 за серпень 2008 року та сумою податкового кредиту за серпень 2008 року складає від'ємне значення. Відповідно, згідно з даними, зазначеними в податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2008 року, відсутня сума, яка підлягає сплаті ФОП ОСОБА_1 до бюджету.
З урахуванням викладеного, висновки, зроблені відповідачем в акті перевірки про порушення позивачем норм Закону України «Про податок на додану вартість», є необґрунтованими. У зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення № 3599/1701/0 від 24.12.2008 року, прийняте відповідачем на підставі акту перевірки, є протиправним та підлягає скасуванню.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими і такими, щ підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного Бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов задовольнити.
Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва від 24.12.2008 року №3599/1701/0 в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 в сумі 9190 гривень.
Відшкодувати з Державного бюджету України на користь позивача 3 гривні 40 копійок.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя І. А. Устинов
Постанова оформлена
у відповідності до ч.3 ст.160 КАС України
та підписана суддею 08.11.2010 року.
Суддя І.А. Устинов