73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
16 грудня 2010 р. Справа № 2-а-6537/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася до адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових (штрафних) санкцій.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 560,00 грн., які нараховані рішенням від 12.07.2010 р. № 0009942307, що прийнято на підставі акту перевірки від 26.06.2010 р. № 668/21/22/23/2614902883. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Відповідач заперечень по суті позову до суду не надавав.
Суддя, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
26.06.2010 р. працівниками Державної податкової інспекції у м. Херсоні на підставі направлення на перевірку від 07.06.2010 р.№ 489 здійснена перевірка належної позивачу господарської одиниці - кафе, що знаходиться на вул. Чорноморській, напроти б/в "Корабел", с. Більшовик, Голопристанський район, Херсонська область з дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт від 26.06.2010 р. № 668/21/22/23/2614902883.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 12.07.2010 р. № 0009942307.
Підставами для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 12.07.2010 р. № 0009942307 стало порушення останнім п.1, 12, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг » (далі Закон № 265/95-ВР), якою зобов'язано суб'єктів підприємницької діяльності: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Під час перевірки встановлено проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 10, 00 грн., не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідальність за данні порушення передбачено п. 1ст. 17 Закону № 265/95-ВР в якій зазначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Статтею 21 вказаного Закону передбачено що, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 155,0 * 2 = 310,00 грн. ).
Статтею 22 Закону 265/95-ВР передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (( 50,0 - 10,0 ) * 5 = 200,00 грн.).
Застосовані до відповідача розміри штрафів в загальній сумі 560,00 грн. відповідають положенням пункту 1 ст. 17 , 21, 22 Закону № 265/95-ВР.
Відповідно до ст.. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вищезазначене рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювалось, а тому вони є чинними та підлягають виконанню.
На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Порушень законодавства при проведенні перевірок, оформленні результатів перевірок та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стали безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 183-2 Кодексу Адміністративного судочинства України, суддя
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) до державного бюджету ( р/р 31118104700002, код платежу 21080900, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010) штрафну санкцію у сумі 560,00 (п'ятсот шістдесят) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 6.6.5