Рішення від 02.01.2026 по справі 640/15039/21

Справа № 640/15039/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хлімоненкової М.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, в якому позивачка просить суд:

1. визнати протиправними дії Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації по відмові у знятті з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та по відмові у реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 ;

2. скасувати рішення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Дарницької районної в місті Києві про відмову у знятті з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та по відмові у реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 ;

3. зобов'язати Дарницьку районну в місті Києві державну адміністрацію в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації зняти з реєстрації місця проживання громадянку ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 та зареєструвати місце проживання громадянки ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 шляхом внесення відомостей до паспортного документу громадянки ОСОБА_1 про її місце проживання за вказаною адресою та внесення цих даних до Єдиного державного демографічного реєстру.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що 20 травня 2021 року через Центр надання адміністративних послуг Оболонського району міста Києва, звернулась до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації із заявою про зняття її з реєстраційного обліку з квартири, в якій вона проживає за адреосю: АДРЕСА_1 та з заявою про реєстрацію місця проживання в належній їй на праві власності квартирі за адресою: АДРЕСА_2 . При цьому, нею подані всі документи, які, відповідно до вимог ст. 6 Закону 1382-IV, є достатніми для вчинення реєстраційної дії суб'єктом владних повноважень та жодних зауважень до належності поданих позивачем документів відповідачем не наведено.

Проте, 21 травня 2021 року відповідачем було відмовлено позивачу у знятті з реєстрації місця проживання та у реєстрації місця проживання. Підставою відмови зазначено: «особа не подала необхідних документів або інформації і причин (підставу) накладення арешту на нерухоме майно». Позивач зазначає, що ні подання документів або інформації, про які йдеться у надуманій підставі відмови, ні наявність арешту на нерухоме майно, згідно закону не є належною підставою для відмови в реєстрації місця проживання власника в належному йому на праві власності квартирі. Таким чином, позивач вважає, що Відповідач, в супереч законодавства, не маючи на це відповідних повноважень, зловживаючи службовим становищем, визначив що накладення арешту на житло обмежує реалізацію права власника бути зареєстрованим на законних підставах в належному власнику житлі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.06.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

На виконання положень Закону України №2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва наказом ДСА України від 16.09.2024, затвердженого наказом ДСА України від 16.09.2024 №399, дану справу передано на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Одеського окружного адміністративного суду від 16.04.2025, для розгляду цієї адміністративної справи визначена суддя Хлімоненкова М.В.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 22.04.2025 року прийнято до провадження справу №640/15039/21 за позовом ОСОБА_1 до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, про визнання протиправними дій, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Відповідачем було подано відзив на позов, в якому просить відмовити в задоволенні позову та зазначає, що пункт 19 Правила реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» від 02.03.2016 № 207, доповнено таким другим абзацом згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання» № 481 від 27.05.2020: «Працівник органу реєстрації також з метою перевірки належності особі, що подала заяву для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності чи належності власнику/співвласникам, що надали згоду особі для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності, а також з метою перевірки перебування такого житла в іпотеці або довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов'язань використовує відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"».

Відповідач вказує, що на момент звернення Позивача до Відповідача з відповідними заявами про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання згідно з Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна - квартиру АДРЕСА_3 відповідно до ухвали Дарницького районного суду м. Києва від 09.11.2020 у справі № 753/17773/20 (провадження № 2-з/753/48/20) накладено арешт. Крім того, пунктом 4 резолютивної частини зазначеної ухвали передбачено: «Заборонити вчинення будь-яких дій будь-якими особами, розпоряджатися будь-яким чином майном, вчиняти будь-які реєстраційні дії (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, в тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам, внесення до статутних капіталів юридичних осіб, передачі в іпотеку, передачі в управління, будь-якого іншого обтяження та інше) щодо квартири АДРЕСА_1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна в Реєстрі прав власності на нерухоме майно 2209479780000».

Отже, враховуючи вказані документи та інформацію, Відповідачем вважає, що ним було відмовлено Позивачу у знятті з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та у реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 на законних підставах.

Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Згідно свідоцтва від 02.11.2020, виданого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Верповською О.В., на підставі Акта про реалізацію предмета іпотеки, ОСОБА_1 належить на праві власності квартира за адресою: АДРЕСА_2 , що раніше належала ОСОБА_2 .

Право власності позивача за вказану квартиру зареєстроване 02.11.2020 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №230629072 від 02.11.2020.

Ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 09.11.2020 у справі №753/17773/20 заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову до подання позовної заяви - задоволено частково. Накладено арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить ОСОБА_1 на праві власності. Накладено заборону на відчуження квартири за адресою: АДРЕСА_2 . Заборонено вчинення будь-яких дій будь-якими особами, розпоряджатися будь-яким чином майном, вчиняти будь-які реєстраційні дії (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, в тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам, внесення до статутних капіталів юридичних осіб, передачі в іпотеку, передачі в управління, будь-якого іншого обтяження та інше) щодо квартири адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна в Реєстрі прав власності на нерухоме майно 2209479780000.

Відомості про обтяження об'єкта нерухомого майна (квартири за адресою: АДРЕСА_2 ), накладене ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 09.11.2020 у справі №753/17773/20 внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (номер запису про обтяження 39175152).

20 травня 2021 року позивач звернулась до Відділу з питань реєстрації місця проживання Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації із заявою про зняття її з реєстрації місця проживання у зв'язку із вибуттям до іншої адреси - АДРЕСА_2 .

Також, 20 травня 2021 року позивач звернулась до Відділу з питань реєстрації місця проживання Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації із заявою про реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 . Адреса реєстрації місця проживання на дату звернення: АДРЕСА_1 . До заяви додана квитанція про сплату адміністративного збору та свідоцтво, видане 02.11.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Верповською О.В.

Заява про зняття її з реєстрації місця проживання від 20.05.2021 та заява про реєстрацію місця проживання від 20.05.2021 були повернуті позивачу із відмітками від 21.05.2021 про відмову у зняття її з реєстрації місця проживання та про реєстрацію місця проживання у зв'язку із тим, що особою не надано необхідних документів або інформації про причину (підстави) накладення арешту на нерухоме майно.

Вважаючи рішення відповідача про відмову у знятті з реєстрації місця проживання та про відмові у реєстрації місця проживання протиправними, позивачка звернулась до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.

Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України регулює Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» № 1382-IV від 11 грудня 2003 року, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин.

Згідно ст. 2 Закону № 1382-IV громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Статтею 3 Закону № 1382-IV визначено, що вільний вибір місця проживання чи перебування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, де вони хочуть проживати чи перебувати; реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку; зняття з реєстрації - внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Відповідно до ст.6 Закону № 1382-IV громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов'язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.

Для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг): письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших, ніж передбачених цією статтею, документів.

Статтею 7 Закону № 1382-IV визначено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації.

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону.

Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Статтею 9 Закону № 1382-IV визначені підстави для відмови в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання.

Орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію; у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними; для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку.

Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.

Згідно ст.10 Закону № 1382-IV правила здійснення реєстрації місця проживання, форми необхідних для цього документів, порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 затверджені Правила реєстрації місця проживання (в редакції на час виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 11 Правил №207 визначено, що орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними; звернулася особа, яка не досягла 14 років.

Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.

Згідно п.18 Правил №207 для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;

2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;

3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);

4) документи, що підтверджують:

право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);

проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);

5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.

Окрім того, абзацом 2 пункту 19 Правил №207 визначено, що працівник органу реєстрації також з метою перевірки належності особі, що подала заяву для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності чи належності власнику/співвласникам, що надали згоду особі для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності, а також з метою перевірки перебування такого житла в іпотеці або довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов'язань використовує відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Як встановлено судом ОСОБА_1 набула у власність квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , за результатами процедури реалізації предмет іпотеки, що підтверджується свідоцтвом, виданим 02.11.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Верповською О.В., та виявила бажання провести реєстрацію свого місця проживання у вказаній квартирі, у зв'язку із чим подала 20.05.2021 до відповідача заяви про зняття з реєстрації місця проживання та про реєстрацію місця прожиття у вказаній квартирі.

В ході перевірки працівником органу реєстрації належності позивачу вказаного житла на праві власності та перебування такого житла в іпотеці, було встановлено обставину постановлення Дарницьким районним судом міста Києва ухвали від 09.11.2020 у справі №753/17773/20, якою за заявою попередньої власниці квартири - ОСОБА_2 був забезпечений позов до подання позовної заяви шляхом накладення арешту на квартиру, накладення заборони на відчуження квартири, а також заборонено, в тому числі, вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо квартири адресою: АДРЕСА_2 .

У зв'язку із встановленням обставини постановлення вказаної ухвали, відповідачем відмовлено у проведені дій із зняття з реєстрації місця проживання та реєстрації місця прожиття у квартирі адресою: АДРЕСА_2 , та позивачу повернено документи.

Суд зауважує, що згідно ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до ст.18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Враховуючи те, що ході перевірки наданих позивачем до заяв документів, було встановлено обставину постановлення судового рішення, яке набрало законної сили та було обов'язковим до виконання, а саме - ухвали Дарницького районного суду міста Києва від 09.11.2020 у справі №753/17773/20, якою окрім іншого заборонено, вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо квартири адресою: АДРЕСА_2 , - суд не вбачає протиправності в діях відповідача щодо відмови у зняття з реєстрації місця проживання та реєстрації місця прожиття у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 .

У розглядуваному випадку суб'єкт владних повноважень діяв у відповідності до закону, у межах власних повноважень та на виконання судового рішення, що набрало законної сили.

Щодо твердження позивача, що ним надані усі, передбачені Законом № 1382-IV та Правилами №207, документи необхідні для проведення реєстраційних дій щодо зняття з реєстрації місця проживання та реєстрації місця проживання у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 , та вказана у заявах підстава для відмови не передбачена Законом № 1382-IV та Правилами №207, суд зауважує що в даному випадку відповідачем відмовлено у проведенні реєстраційних дій не з підстав, передбачених Законом № 1382-IV та Правилами №207, а на виконання судового рішення, який забороняв таку реєстрацію.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Підсумовуючи викладене, дослідивши встановлені обставини справи, надані сторонами докази та доводи у їх сукупності, суд приходить до висновку, що за результатами розгляду справи відповідачем доведено правомірність свої дій щодо відмови у знятті з реєстрації місця проживання позивача за адресою: АДРЕСА_1 та у відмові у реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Відтак у задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі.

Судові витрати не розподіляються.

На підставі вкладеного, керуючись ст. ст. 242-246, 250, 255, 295 КАС України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_4 .

Відповідач: Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, код ЄДРПОУ 37388222, адреса: вул. Олександра Кошового, 11, м. Київ, 02068.

Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА

.