30 грудня 2025 рокуЛьвівСправа № 140/14047/24 пров. № А/857/8599/25
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Пліша М.А., Судової-Хомюк Н.М.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради,
на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 січня 2025 року (суддя - Лозовський О.А., час ухвалення - не вказаний, місце ухвалення - м. Луцьк, дата складання повного рішення - не зазначено),
в адміністративній справі №140/14047/24 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради,
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У грудні 2024 року ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулася в суд із адміністративним позовом до Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради (надалі - відповідач), в якому просила: 1) визнати протиправною відмову відповідача щодо відшкодування позивачу витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та безоплатне позачергове зубопротезування; 2) зобов'язати відповідача здійснити відшкодування витрат позивачу за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами за березень-грудень 2023 року та безоплатне позачергове зубопротезування 2023 року.
Також позивач звернулася в суд із заявою про поновлення процесуального строку звернення до суду, за результатом розгляду якої, ухвалою суду від 31.12.2024 поновлено ОСОБА_2 строк звернення до суду з даним позовом.
Відповідач подав відзив на адміністративний позов, у якому висловив свої заперечення проти його задоволення. Просив у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 27 січня 2025 року позов задоволено частково. Визнано протиправною відмову Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради щодо відшкодування ОСОБА_1 витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та безоплатне позачергове зубопротезування. Зобов'язано Департамент соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та безоплатне позачергове зубопротезування з урахуванням висновків суду у даному рішенні. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
З цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку, вважає, що рішення суду є незаконним і необґрунтованим, таким що винесене з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому рішення суду підлягає скасуванню з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає, що відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР відповідач розглянув звернення позивача від 08.02.2024 об'єктивно, вчасно, перевірив всі викладені факти, про що прийняв рішення відповідно до чинного законодавства та за результатами розгляду надав відповідь від 05.03.2024 № 11.2-9/2396/2024. Вважає відповідач, що суд приймаючи рішення не надав належної правової оцінки порядку відшкодування витрат за придбані лікарські засоби. Зазначає апелянт, що позивач звернулась до Департаменту у лютому 2024 року із заявою про відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та безоплатне позачергове зубопротезування за 2023 рік. Однак, згідно пункту 3 Порядку 750-1 відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснює департамент соціальної політики Луцької міської ради в межах кошторисних призначень на відповідний рік. Відтак, саме розпорядник коштів визначає порядок та механізм здійснення фінансування бюджетних асигнувань. Звертає увагу апелянт на те, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень. Тому вважає, відмову відповідача згідно листа від 05.03.2024 № 11.2-9/2396/2024 законною та прийнятою в межах повноважень встановлених чинним законодавством.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати рішення Волинського окружного адміністративного суду по справі № 140/14047/24 від 27.01.2025 в частині задоволення позовних вимог та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю.
Позивач подала апеляційному суду відзив на апеляційну скаргу, в якому просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Суд апеляційної інстанції, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом встановлено такі фактичні обставини справи.
Позивач ОСОБА_2 має статус особи потерпілої від Чорнобильської катастрофи (1 категорія), є особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою, що підтверджується посвідченнями серії НОМЕР_1 та пенсійним посвідченням № НОМЕР_2 (а. с. 7, 8).
08.02.2024 позивач звернулася до Департаменту із заявою, в якій просила виплатити кошти в сумі 37637,50 грн за придбані нею у 2023 році лікарські засоби за рецептами лікарів та 5685,00 грн за проведене зубопротезування за 2023 рік (а.с. 11).
За результатами розгляду цієї заяви від 08.02.2024, відповідач листом від 05.03.2024 №11.2-9/2396/2024 повідомив ОСОБА_2 про те, що відповідно до статті 48 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами на календарний рік. Відповідно до Порядку використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації від 16.05.2019 №250, фінансування витрат, пов'язаних з відшкодуванням коштів на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що передаються у вигляді субвенцій місцевим бюджетам, проводиться у межах асигнувань обласного бюджету, затверджених рішенням обласної ради на відповідний бюджетний період. Тому відсутні правові підстави для відшкодування витрат за придбані у 2023 році лікарські засоби за пільговими рецептами. Додатково інформовано, що рішенням Волинської обласної ради «Про обласний бюджет на 2024 рік» обсяг зазначеної субвенції для відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами за 2024 рік затверджено у сумі 6573,00 тис. грн, а відповідно до наказу голови обласної військової адміністрації від 16.01.2024 №13 «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2024 рік» на зазначені цілі для бюджету Луцької територіальної громади передбачено 993729,00 грн (а.с. 12).
Позивач, не погодившись з таким рішенням відповідача, звернулася до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, колегія суддів апеляційного суду погоджується із висновками суду першої інстанції про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
Відповідно до пункту «в» частини першої статті 7 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 №2801-XII держава згідно з Конституцією України гарантує всім громадянам реалізацію їх прав у сфері охорони здоров'я шляхом фінансування надання всім громадянам та іншим визначеним законом особам гарантованого обсягу медичних послуг та лікарських засобів у порядку, встановленому законом.
Держава гарантує громадянам України та іншим визначеним законом особам надання необхідних медичних послуг та лікарських засобів за рахунок коштів Державного бюджету України на умовах та в порядку, встановлених законодавством (ч.4 статті 8 Закону №2801-XII).
Частиною першою статті 10 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 №875-ХІІ (далі - Закон №875-ХІІ) передбачено, що фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Судом першої інстанції також вірно враховано, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон №796-ХІІ) спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.
Розділом IV Закону №796-ХІІ передбачено компенсації та пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї.
Так, пунктом 1, 2 абзацу 1 статті 20 Закону №796-ХІІ передбачено, з-поміж іншого, безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я).
З матеріалів справи видно та не заперечується сторонами по справі, що ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи, має статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи (1 категорія). Тому, відповідно до пункту 1, 2 частини першої статті 20 Закону №796-ХІІ вона має безумовне право на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування.
Ключовим у цій справі є питання наявності підстав для відшкодування ОСОБА_1 коштів за придбані нею лікарські засоби за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування за 2023 рік.
Судом першої інстанції вірно враховано, що до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають право на забезпечення пільговим медичним обслуговуванням та зареєстровані на території області, застосовується Порядок використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначений розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації від 16.05.2019 №250 (далі - Порядок №250).
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Порядку №250 субвенція використовується на: 1) відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 2) відшкодування витрат за надання послуг з безкоштовного зубопротезування (за винятком зубопротезування з дорогоцінних металів та прирівняних за вартістю до них, що визначаються Міністерством охорони здоров'я України) громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Пунктом 4 розділу ІІ Порядку №250 передбачено, що відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України, статті 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на відшкодування витрат на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть залучатися кошти місцевих бюджетів, передбачені на реалізацію місцевих програм соціального захисту окремих категорій населення.
Пунктами 1 - 4 розділу ІІІ Порядку №250 установлено, що рецепти на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які відпускаються на пільгових умовах, виписуються лікарями суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики, згідно із лікарськими спеціальностями, за якими провадиться медична практика відповідно до отриманої ліцензії, та відповідно до лікарських посад, за узгодженням з управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації. Перелік таких суб'єктів господарювання затверджується наказом управління охорони здоров'я облдержадміністрації та доводиться до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
Аптечні установи проводять відпуск лікарських засобів за пільговими рецептами громадян з граничною торгівельною надбавкою (націнкою) не вище ніж 10 відсотків закупівельної ціни. Після відпуску лікарських засобів громадянину повертається оригінал рецепта зі штампом «ВІДПУЩЕНО» та касовий чек про сплату коштів.
Для відшкодування витрат за придбані в аптечних закладах лікарські засоби громадяни звертаються до відповідних головних розпорядників коштів місцевих бюджетів.
Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів: 1) ведуть облік первинних документів та реєстр заяв на відшкодування громадянам витрат за придбані лікарські засоби, по факту їх надходження, відповідно до Положення про ведення обліку первинних документів з питань пільгового медичного обслуговування, затвердженого наказом директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації від 16.02.2015 №14; 2) проводять звірку з Єдиним державним автоматизованим реєстром пільговиків про належність до пільгової категорії громадян, перевіряють відповідність сум, зазначених у заяві та касовому чеку; 3) у межах плану асигнувань загального фонду бюджету здійснюють нарахування витрат громадянам у порядку черговості реєстрації заяв; 4) відшкодовують громадянам кошти, сплачені за придбані лікарські засоби, шляхом виплати за разовими дорученнями або відомостями через установи банків та поштові відділення в межах плану асигнувань загального фонду бюджету на відповідний бюджетний період.
Фінансування витрат, пов'язаних з відшкодуванням коштів на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що передаються у вигляді субвенції місцевим бюджетам, проводиться у межах асигнувань обласного бюджету, затверджених рішенням обласної ради на відповідний бюджетний період (пункт 1 розділу V Порядку №250).
Відповідно до пункту 2 розділу V Порядку №250 головні розпорядники коштів місцевих бюджетів щомісяця, до 20 числа поточного місяця, здійснюють: нарахування витрат у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету; реєстрацію зобов'язань у порядку, визначеному відповідним наказом Міністерства фінансів України подання інформації щодо обсягів зобов'язань фінансовим органам райдержадміністрацій, міськвиконкомів, ОТГ; виконання бюджетних фінансових зобов'язань за видатками на надання пільг на медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виключно у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.
Пунктами 3-6 розділу V Порядку №250 встановлено, що фінансові органи райдержадміністрацій, міськвиконкомів, ОТГ формують та перевіряють інформацію щодо обсягів фактичних нарахувань та зареєстрованих фінансових зобов'язань і подають департаменту фінансів облдержадміністрації до 21 числа поточного місяця за формою, установленою департаментом фінансів облдержадміністрації. Департамент фінансів облдержадміністрації до 26 числа поточного місяця здійснює перерахування сум субвенції на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в органах Державної казначейської служби України, відповідно до помісячного розпису асигнувань субвенції з обласного бюджету у межах фінансових зобов'язань відповідних місцевих бюджетів. Отримані місцевими бюджетами суми субвенції протягом одного операційного дня перераховуються на рахунки головних розпорядників коштів місцевих бюджетів, відкриті в органах Державної казначейської служби України, для здійснення відповідних видатків. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів до кінця поточного місяця здійснюють розрахунки з одержувачами соціальних виплат.
Згідно пункту 7 розділу V Порядку №250 за пропозиціями департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації щодо коригування показників субвенції, виходячи з фактичного використання коштів, департаментом фінансів облдержадміністрації забезпечується перерозподіл обсягу субвенції між місцевими бюджетами в установленому порядку.
Рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 18.12.2023 №750-1 затверджений Порядок відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та надання послуг з безкоштовного зубопротезування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Порядок №750-1), який визначає механізм здійснення видатків з бюджету Луцької територіальної громади для відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та надання послуг з безкоштовного зубопротезування.
Судом вірно зазначено, що цей Порядок застосовується до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають право на забезпечення пільговим медичним обслуговуванням відповідно до статей 20-22, 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зареєстровані на території Луцької міської територіальної громади (пункт 2 Порядку №750-1).
Згідно пункту 3 Порядку №750-1 відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснює департамент соціальної політики Луцької міської ради в межах кошторисних призначень на відповідний рік.
Відповідно до пункту 4 Порядку №750-1 підставою для відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами є оригінал рецепта зі штампом «ВІДПУЩЕНО» та касовий чек про сплату коштів з граничною торгівельною надбавкою (націнкою) не вище ніж 10 відсотків закупівельної ціни.
Пунктом 6 Порядку №750-1 передбачено, що для відшкодування витрат за придбані в аптечних закладах лікарські засоби заявник подає до департаменту соціальної політики міської ради щомісячно до 15 числа: заяву за формою, згідно з додатком 1 до цього Порядку; оригінал касового чека; оригінал рецепта; пред'являє посвідчення, що підтверджує статус особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, та документ, що посвідчує особу і підтверджує реєстрацію місця проживання.
Пунктом 12 Порядку №750-1 установлено що Департамент соціальної політики міської ради: у межах плану асигнувань загального фонду бюджету здійснює нарахування витрат громадянам у порядку черговості реєстрації заяв; відшкодовує громадянам кошти, сплачені за придбані лікарські засоби, шляхом виплати за разовими дорученнями або відомостями через установи банків та поштові відділення в межах плану асигнувань загального фонду бюджету на відповідний бюджетний період в міру надходження коштів.
Таким чином, на місцевому рівні установлено порядок використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам, а також здійснення видатків з бюджету Луцької міської територіальної громади для відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як уже зазначалося вище, 08.02.2024 позивач ОСОБА_2 , яка зареєстрована у місті Луцьку, звернулася до Департаменту із заявою про відшкодування коштів за придбані у 2023 році лікарські засоби та безоплатне позачергове зубопротезування. Однак, відповідач відмовив у задоволенні заяви, мотивуючи закінченням бюджетного 2023 року.
Понесені позивачем витрати підтверджено копіями рецептів лікарів та чеками про придбані за рецептами ліки у 2023 році (а. с. 32-61), актом виконаних робіт від 29.09.2023 по зубопротезуванню на суму 5685,00 грн., наданим КП «Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка» (а. с. 62) та квитанцією про підтвердження оплати за вказані послуги зубопротезування (а. с. 31).
Однак відповідач, відмовив у відшкодуванні витрат за придбані у 2023 році ліки за рецептами лікарів та у відшкодуванні витрат за надання послуг зубопротезування у 2023 році за заявою позивача від 08.02.2024 з підстав закінчення бюджетного періоду, у якому були придбані ці ліки та проведено зубопротезування.
Порядком №250 та Порядком №750-1 визначені джерела фінансування витрат, порядок взаємодії учасників бюджетних взаємовідносин.
При цьому, вищезгадані локальні акти не можуть обмежувати право громадян, яким встановлена компенсації та пільги Законом №796-ХІІ. Від громадян, які мають відповідну пільгу, вимагається звернутися до розпорядника коштів із заявою та підтверджуючими документами для проведення відшкодування. Розгляд заяви не може бути формальним та у разі, якщо документів недостатньо, відповідач має запропонувати особі надати ті документи, які підтверджують право на отримання відповідної компенсації, сприяючи у реалізації ними соціальних прав.
Крім цього, метою діяльності Департаменту є забезпечення в межах визначених законодавством виконання державних гарантій щодо соціального захисту мешканців Луцької міської територіальної громади, дотримання вимог чинного законодавства про соціальний захист, виконання відповідних державних цільових, галузевих, регіональних та місцевих програм соціального характеру (пункт 3.1 розділу ІІІ Положення про департамент соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 31.01.2024 №55/122).
Судом також вірно зазначено, що за встановленою Порядком №750-1 процедурою відшкодування коштів здійснюється у порядку черговості, в міру надходження коштів, проте недостатність асигнувань не може звільняти від позитивних зобов'язань держави у сфері соціального захисту.
Таким чином, є протиправною відмова відповідача у виплаті позивачу коштів за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами за 2023 рік та проведене безплатне позачергове зубопротезування у 2023 році підстав, наведених Департаментом у листі від 05.03.2024 №11.2-9/2396/2024.
Також судом першої інстанції вірно враховано, що відповідач відмовивши у відшкодуванні витрат за заявою позивача від 08.02.2024 по суті її не розглянув та не вчинив дії, які від нього вимагаються.
Таким чином суд дійшов вірного висновку про зобов'язання Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та безоплатне позачергове зубопротезування з урахуванням висновків суду у даному рішенні.
Доводи апеляційної скарги рішення суду не спростовують та зводяться до непогодження із ним, а тому апеляційним судом визнаються як необґрунтовані.
Колегія суддів також враховує, що рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні решти позовних вимог - позивач не оскаржує.
З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції є законним і обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права з повним встановленням обставин справи, що не спростовано доводами апеляційної скарги, які колегією суддів відхиляються як необґрунтовані з урахуванням наведеного вище правового регулювання спірних правовідносин.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).
Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд -
постановив:
Апеляційну скаргу Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради - залишити без задоволення.
Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 січня 2025 року в адміністративній справі №140/14047/24 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її ухвалення і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Гуляк
судді М.А. Пліш
Н. М. Судова-Хомюк