Справа №947/4389/25 3/760/2981/25
22 грудня 2025 року Солом'янський районний суд м. Києва
в складі: судді - А.М. Педенко
за участю: прокурора - К.О. Данилюк
особи відносно якої розглядається
адміністративний матеріал - ОСОБА_1
розглянувши матеріали, що надійшли з НП України Департаменту внутрішньої безпеки Київського міського управління про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ),
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №122/2025 року від 19.11.2025 року встановлено, що проведеною перевіркою Київським міським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено, що колишній інспектор взводу №2 роти №3 батальйону №2 полку №2 (з обслуговування лівого берега) УПП у м. Києві ДПП лейтенант поліції ОСОБА_1 , як суб'єкт декларування, не своєчасно, без поважних причин, 29 вересня 2025 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення), чим порушив вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час надання пояснень по суті справи у судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що розпочав заповнення декларації за місцем свого проживання ( АДРЕСА_1 ), а завершив - за місцем роботи (м. Київ, вул. Володимира Івасюка, буд. 6, корп. 7).
Прокурор у судовому засіданні вказала, що місце фактичного заповнення декларації є адреси: АДРЕСА_1 та вул. Івасюка, буд. 6, корпус 7 , що знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Солом'янського районного суду міста Києва.
Таким чином, прокурор просить повернути протокол про адміністративне правопорушення №122/2025 від 19.11.2025 року на доопрацювання для вирішення про направлення за належною підсудністю.
Дослідивши матеріали, суд до висновку, що дану справу про адміністративне правопорушення необхідно направити до органу, який складав відповідний протокол, для доопрацювання, з наступних підстав.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд має вирішити питання чи належить до його компетенції розгляд справи та щодо правильності складання протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У пункті 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 № 11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» міститься роз'яснення про те, що у випадках, коли законом передбачена альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП) питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Вивчивши матеріали справи, суддя вважає, що справа про адміністративне правопорушення не підсудна Солом'янському районному суду м. Києва, оскільки місцем вчинення правопорушення є: м. Київ, вул. Володимира Івасюка, буд. 6, корп. 7, що територіально знаходиться у Оболонському районі м. Києва.
В зв'язку з вищевикладеним матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підлягають поверненню до НП України Департаменту внутрішньої безпеки Київського міського управління для усунення недоліків та направлення до належного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 245, 256, 276, 278, суд, -
Матеріали адміністративної справи по факту вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до НП України Департаменту внутрішньої безпеки Київського міського управління для усунення недоліків та направлення до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: А.М. Педенко