932/14164/25
3/932/4142/25
22 грудня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Клепка Л.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Відділу поліції №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст. 187 КУпАП, -
Згідно протоколу серії ВАД №859657 від 26.09.2025, 02 вересня 2025 року о 22 годині 15 хвилин ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду та вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП.
Крім цього, згідно протоколу серії ВАД №859656 від 26.09.2025, 03 вересня 2025 року о 22 годині 30 хвилин ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду та вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП.
Він же, будучи особою, відносно якої встановлений адміністративний нагляд, згідно протоколу серії ВАД №859653 від 26.09.2025, 04 вересня 2025 року, не прибув на реєстрацію до Відділу поліції №4 ДРУП №1 за адресою: пр. П. Орлика, 3, про причини неявки не повідомив, чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду та вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП.
Того ж дня ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якої встановлений адміністративний нагляд, 04 вересня 2025 о 22 годині 10 хвилин був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , у зв'язку з чим відносно нього було складено протокол серії ВАД №859655 від 26.09.2025 за ч.2 ст.187 КУпАП.
Також, згідно протоколу серії ВАД №859654 від 26.09.2025, ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якої встановлений адміністративний нагляд, 08 вересня 2025 року о 22 годині 39 хв. був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені відносно нього правила адміністративного нагляду та вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 , виклик якого здійснювався відповідно до встановленого законом порядку, у судове засідання неодноразово не з'явився. Так як відповідно до частини 2 статті 268 КУпАП явка осіб при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 187 КУпАП, є обов'язковою, він був підданий приводу. Постанова суду про привід ОСОБА_1 , направлена на виконання ВП № 4 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області, не виконана, причини її невиконання суду не повідомлені.
Отже, судом було вжито усіх необхідних заходів на забезпечення участі ОСОБА_1 в судовому засіданні при розгляді матеріалів.
Зважаючи на вказані обставини, суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутність.
Надавши правову оцінку протоколам про адміністративні правопорушення та доданим до них доказам, суд дійшов наступного висновку.
Згідно статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції, з метою здійснення на них виховного впливу.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Згідно статті 9 цього Закону піднаглядні особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: прибувати у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Порушення правил адміністративного нагляду тягне за собою адміністративну відповідальність, встановлену саттею187 КУпАП.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 є особою, відносно якої після звільнення з місць позбавлення волі було встановлено адміністративний нагляд, який постановою Шевченківського районного суду міста Дніпра від 08.04.2025 за подання начальника поліції було продовжено на шість місяців, тобто по 08.10.2025. Цією постановою на ОСОБА_1 були покладені наступні обмеження: заборона виходу з дому з 22.00 до 06.00 год.; заборона виїзду за межі м. Дніпра в особистих справах; заборона відвідувати місця реалізації спиртних напоїв на розлив; явка на реєстрацію до поліції чотири рази на місяць.
Як вбачається з матеріалів справи, покладених обмежень ОСОБА_1 не дотримався, що тягне за собою адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, передбачену статтею 187 КУпАП.
Між тим, як вбачається зі складених на ОСОБА_1 протоколів, адміністративні правопорушення, мали місце 02.09.2025, 03.09.2025, 04.09.2025 та 08.09.2025.
Частиною 2 статті 38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення у справах, що підвідомчі суду, може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених частиною 2 статті 38 КУпАП.
Так як на час розгляду справи строки притягнення до адміністративної відповідальності закінчилися, провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.38, п.7 ст.247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, і провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Л.І. Клепка