30.12.25 Справа № 469/1672/25
3/469/762/25
30 грудня 2025 року с- ще Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання невідоме, директора ТОВ "ГОЛДЛЕНД-2018",
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 791 від 22 грудня 2025 року, який не відповідає вимогам законодавства та не може бути прийнятий судом до розгляду.
На підставі п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст.256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою,яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, а саме за заниження податку на прибуток та заниження податку на додану вартість.
Відповідно до протоколу, зазначене правопорушення є триваючим та виявлене 25 листопада 2025 року.
Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2018 року у справі №804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Обставини, які свідчать про безперервне продовження діянь, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, у протоколі не зазначені.
Усупереч вимогам ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час (дату) вчинення (початку вчинення у разі триваючого правопорушення) та спосіб вчинення кожного з протиправних діянь, не вказано дати подання податкової звітності, у якій вказані невірні відомості або не вказані необхідні відомості, не зазначені документи податкової звітності у яких вказані або мали бути вказані, відповідно до закону, відомості про розрахунок податкових зобов»язань, а також документи, які мали слугувати належним документальним підтвердженням витрат на використання паливно-мастильних матеріалів; не викладені обставини, які свідчать про те, що зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення послуги (проживання у готелі та харчування фізичних осіб) не пов"язані з господарською діяльністю платника.
Крім того, відсутні докази отримання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошення до ГУ ДПС у Миколаївській області для складення протоколу про адміністративне правопорушення, а також не встановлено місце проживання цієї особи, що перешкоджає її виклику у судове засідання та подальшому виконанню постанови у разі накладення адміністративного стягнення.
У зв'язку з викладеним матеріали справи необхідно повернути для складання протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до вимог законодавства. На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 280, 283 КУпАП, суддя
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності повернути Головному управлінню ДПС у Миколаївській області для усунення недоліків.
Суддя