Справа № 367/13884/25
Провадження №3/367/3722/2025
Іменем України
17 листопада 2025 року м. Ірпінь
Суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я. М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 805663 від 07 листопада 2025 року, 24.10.2025 року о 13 год. 00 хв., водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «МАЗ», модель «642208», д/н НОМЕР_1 , рухався по вул. Кулішова, 25 в с-щі Гостомель Бучанського району Київської області (а/д М07 Київ-Ковель), не надав переваги в русі та скоїв зіткнення з автомобілем марки «Hyundai», модель «Kona», д/н НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався по головній дорозі, у результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження
За протоколом, своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п. 16.11 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшла висновку, що провадження в даній справі необхідно закрити, а матеріали - передати органу досудового розслідування, про що повідомити прокурора.
Згідно з приписами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують адміністративну відповідальність, чи заподіяну майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, з матеріалів справи, а саме: рапортів про виклик працівників поліції та письмових пояснень водія ОСОБА_2 вбачається, що була травмована пасажирка автомобіля «Hyundai», д/н НОМЕР_2 , - гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Суд вважає за необхідне зауважити, що відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Згідно диспозиції 124 КУпАП України передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п. 16.11 ПДР України на перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається другорядною дорогою, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
При цьому, диспозиція статті ст. 124 КУпАП не охоплює собою порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило потерпілому тілесні ушкодження, оскільки такі діяння відповідають диспозиції ст. 286 КК України.
Положеннями п. 2 ч. 2 ст. 242 КПК України визначено, що слідчий або прокурор зобов'язані забезпечити проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
Разом з тим, матеріали, що додані до протоколу про адміністративне правопорушення, не містять будь-яких відомостей відносно наявності та ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, які були завдані гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та відомостей щодо перевірки наявності в діях ОСОБА_1 ознак кримінального правопорушення за даним фактом (постанови про закриття кримінального провадження). Суд наголошує, що долучений до матеріалів справи рапорт є внутрішнім службовим документом та не є доказом у справі, не підтверджує відсутності ознак кримінального правопорушення у діях ОСОБА_1 .
З огляду на встановлені обставини, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП слід передати для опрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 253, 284 КУпАП, суддя
постановила:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП передати ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Я. М. Третяк