Постанова від 29.12.2025 по справі 216/7644/25

Справа № 216/7644/25

Провадження № 3/216/2716/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2025 року м. Кривий Ріг

Дніпропетровської області

Суддя Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Онопченко Ю.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки Дніпропетровського управління Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який обіймає посаду інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Кривому Розі управління патрульної поліції в Дніпропетровській області у званні «лейтенант поліції», зареєстрований і мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 29 березня 2023 року з посади інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 2 полку патрульної поліції в м. Кривому Розі управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) несвоєчасно 24 лютого 2025 року о 13:45 год та без поважних причин подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2023 рік після припинення діяльності, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні провину визнав у частині обставин інкримінованого йому адміністративного правопорушення, однак просив суд закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності. Вважає, що потрібно враховувати як день вчинення, так і день виявлення правопорушення. Моментом виявлення порушення, пов'язаного з корупцією є момент отримання інформації про таке порушення уповноваженими особами чи органом державної влади.

Заслухавши думку прокурорки Стороженко С.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

Адміністративним порушенням відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Об'єктивна сторона статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю.

Суб'єктивно сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, характеризується умисною формою вини, тобто воно може бути вчинене тільки з прямим чи непрямим умислом.

Для визнання такого правопорушення закінченим не потрібне настання наслідків. Воно вважається умисним за умови усвідомлення особою протиправного характеру своєї дії чи бездіяльності.

У відповідностізі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, що закріплено ст. 252 КУпАП.

Проаналізувавши всі докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення, який складено уповноваженою на те посадовою особою, у відповідності до положень ч. 1 ст. 256 КУпАП, містить обов'язкові дані, передбачені вказаною статтею та є основним джерелам доказової інформації про подію правопорушення та особу порушника;

- наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України «По особовому складу» від 23.03.2023 № 313 о/с, за яким відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції лейтенанта поліції ОСОБА_1 , інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 2 полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, з 29 березня 2023 року;

- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 по 25.02.2025, та яким встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію 24 лютого 2025 року;

-повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 17.04.2024 № 9895/41/46-2024;

- пам'яткою-ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов'язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме: з вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- довідкою комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 6» Криворізької міської ради від 14.08.2025 № 685, зі змісту якої встановлено, що ОСОБА_1 у період з 12.10.2023 по 01.04.2025 за медичною допомогою не звертався, на обліку в КНП «ЦПМСД № 6» КМР не перебуває. Згідно даних ЕСОЗ має діючу декларацію на медичне обслуговування з ФОП Колесник з лікарем ОСОБА_2 ;

- довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19.08.2025 № 1/8226, якою з'ясовано, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на військову службу за мобілізацією не призивався.

Відповідно до частини 1 статті 61 Закону України «Про Національну поліцію», на поліцейських поширюються обмеження, визначенні Законом, цим та іншими законами України.

Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в-г» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язанні щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в-г» пункту 2 частини 1 статті 3 зобов'язанні до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08.11.2023 № 252/23 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 № 1965/41021) затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «щорічна» за 2023 рік після припинення діяльності 24 лютого 2025 року о 13:45 год, тобто поза межами строку встановленого законодавством для подання такої декларації.

За правилами частини 4 статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Зважаю на те, що днем виявлення правопорушення, пов'язаного з корупцією, є день, коли суб'єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.

Тому, з огляду на матеріали даної справи, днем виявлення інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення слід вважати 05.06.2025, тобто коли суб'єкт складання протоколу в особі Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України отримав відповідь Національного агентства з питань запобігання корупції, протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією складено 24.09.2025, у зв'язку з чим заперечення ОСОБА_1 які ґрунтуються на пропущенні строку притягнення його до адміністративної відповідальності є безпідставні.

Оскільки судом встановлено, що ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подав декларацію після звільнення, а тому враховуючи характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та інші вимоги статті 33 КУпАП, суд вважає за необхідне, визнативинним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, що є достатнім для запобігання вчиненню в подальшому правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 279, 280, 283 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місце проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Повний текст постанови складено 30 грудня 2025 року.

Суддя Ю.В.Онопченко