Справа № 946/9291/25 Провадження № 3/946/2634/25
29 грудня 2025 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Баннікова Н.В., ознайомившись з адміністративними матеріалами, що надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Військової частини НОМЕР_1 , відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з наданими матеріалами 13.11.2025 року о 14 год. 40 хв. на відстані близько 3200 метрів від прикордонного знаку № 1394, близько в 3300 метрах від лінії державного кордону, ділянка відповідальності впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б), 14 кілометр Кислицького рукава річки Дунай, на напрямку Кислиця (Україна) - Пардіна (Румунія), було виявлено громадянина України ОСОБА_1 , який мав намір та здійснив спробу незаконного перетину державного кордону поза встановленим пунктом пропуску, без відповідних документів на право перетину кордону з України в Румунію, чим порушив вимоги ст. 9 Закону України «Про Державний кордон України» від 04.11.1991 року, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину не визнав, суду пояснив, що у той день поїхав на рибалку. Ніякого наміру перетинати державний кордон він не мав. Тим паче, що має на утриманні трьох неповнолітніх прийомних дітей і має дозвіл на виїзд за кордон.
Заслухавши ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку щодо відсутності складу адміністративного правопорушення та закриття провадження по справі, виходячи з наступного.
Так, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, полягає у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон країни, або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів, або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Статтею 9 Закону України «Про державний кордон України» визначено порядок перетинання державного кордону України, який здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку. Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У відповідності до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, з довідки № 10-10/120 від 01.04.2024 року, виданої Службою у справах дітей Татарбунарської міської ради, рішенням виконавчого комітету Татарбунарської міської ради від 18.03.2024 року № 59 «Про утворення прийомної сім?ї ОСОБА_1 і ОСОБА_2 та влаштування до неї на виховання та спільне проживання дітей: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 » утворено прийомну сім?ю на базі родини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , і ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та влаштовано на виховання та спільне проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , дітей, позбавлених батьківського піклування.
З відміток закордонного паспорту ОСОБА_1 вбачається, що останній перетинав державний кордон України 07.10.2025 року.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ПдРУ № 381806, складеного відносно ОСОБА_1 , 13.11.2025 року о 14 год. 40 хв., останнього було виявлено на відстані близько 3 200 метрів від прикордонного знаку № 1394, близько 3300 м від лінії державного кордону, ділянка відповідальності впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б).
Разом з тим, перебування особи на певній відстані біля держаного кордону, саме по собі, без інших доказів, не може свідчити про намір особи незаконно перетнути Державний кордон.
У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначав, що намір перетинати кордон не мав, навів переконливі докази вказаного тощо.
Згідно зі ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь (ст.62 Конституції України).
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, аналізуючи докази по справі, суд вважає, що вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП не доведено, за таких обставин провадження в справі про адміністративне правопорушення слід закрити.
Керуючись ст.ст. 247, 252, 283-285, 287 КУпАП, суд -
Справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.204-1 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова підлягає оскарженню протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя: Н.В.Баннікова