Справа №576/6/25 Головуючий у суді у 1 інстанції - Колодяжний А. О.
Номер провадження 22-ц/816/1493/25 Суддя-доповідач - Криворотенко В. І.
Категорія - 77
про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
30 грудня 2025 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Криворотенко В. І., розглянувши заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Мазура Сергія Васильовича про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів
в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Глухівський водоканал» Глухівської міської ради про визнання незаконними та скасування наказів, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди,
Судовий розгляд справи за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Мазура С.В. на рішення Глухівського міськрайонного суду Сумської області від 14 березня 2025 року призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні колегією суддів судової палати з розгляду цивільних справ Сумського апеляційного суду на 10 год. 00 хв. 17 лютого 2026 року в приміщенні Сумського апеляційного суду з повідомленням учасників справи та їх представників.
16 грудня 2025 року представник ОСОБА_1 - адвоката Мазур С.В. звернувся із заявою про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, яка підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Частинами 3, 4 статті 212 ЦПК України визначено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне надати можливість заявнику приймати участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі викладеного та керуючись ст. 212 ЦПК України, апеляційний суд
Забезпечити участь представника ОСОБА_1 - адвоката Мазура Сергія Васильовича у судовому засіданні суду апеляційної інстанції 17 лютого 2026 року о 10 год. 00 хв. та наступних судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Роз'яснити адвокату Мазуру Сергію Васильовичу, що доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи буде можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua). Для входу через Електронний суд необхідно авторизуватися в Електронному суді за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису; перевірити, щоб в профілі користувача Електронного суду було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті сервісу відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, в іншому випадку змінити зазначену електронну адресу в Електронному суді; перехід до сервісу відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи виконується за допомогою окремого пункту в меню Електронного суду - «Відеозв'язок»; після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт сервісу відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи авторизованим в обліковому записі.
Попередити адвоката Мазура Сергія Васильовича, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно:
- використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису на сайті сервісу відеоконференцзв'язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися на сайті сервісу відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Копію ухвали направити адвокату Мазуру Сергію Васильовичу (Електронний суд).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач - В.І.Криворотенко