Справа№751/5737/24
Провадження №1-в/751/133/25
09 грудня 2025 року місто Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
у складі: головуючого-судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернігові справу за поданням Новозаводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області про звільнення від покарання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 03.09.2024 року Новозаводським районним судом м. Чернігова за ст. 185 ч. 4, ст. 75, 76 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -
Новозаводський РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області звернувся до суду з поданням про звільнення від покарання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 03.09.2024 року Новозаводським районним судом м. Чернігова за ст. 185 ч. 4, ст. 75, 76 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.
Подання обґрунтоване тим, що за період відбування іспитового строку громадянин ОСОБА_4 , згідно вимоги УІАП ГУНП в Чернігівській області станом на 22.08.2025 року повторних кримінальних правопорушень не скоїв. Згідно перевірки по обліках Чернігівського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області в період іспитового строку систематично до адміністративної відповідальності не притягувався. Випадків невиконання обов'язків покладених вироком суду та визначених законодавством, засуджений не допускав. Виконував заходи індивідуального планування, з метою вирішення криміногенних потреб та досягнення позитивних змін. З боку уповноваженого органу з питань пробації зауважень не має. Іспитовий строк закінчився 03.09.2025 року.
Представник органу пробації у судове засідання не з'явилась. Надала до суду заяву про розгляд подання у її відсутність. Додатково зазначила, що подання підтримує та просить його задовольнити.
Засуджений у судове засідання не з'явився. Про час та місце його проведення повідомлявся у встановленому порядку. Надав до суду заяву про проведення судового засідання без його участі; подання підтримує, просить задовольнити.
Прокурор вважала подання таким, що підлягає задоволенню.
У відповідності до положень ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, матеріали особової справи засудженого, суд вважає, що подання обґрунтоване та підлягає задоволенню з тих підстав, що іспитовий строк, встановлений засудженому за вироком Новозаводського районного суду м. Чернігова від 03.09.2024 року за ч. 4 ст. 185 КК України, закінчився, за цей час засуджений обов'язки, покладені на нього судом, виконав, нового злочину не скоїв, став на шлях виправлення, тому його можливо звільнити від призначеного покарання.
Керуючись п. 9 ст. 537, 539 КПК України, ст. 78 КК України, ст. 166 КВК України, суд -
Подання задовольнити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого за вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова від 03.09.2024 року за ч. 4 ст. 185 КК України - звільнити від відбування призначеного основного покарання.
Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1