Рішення від 29.12.2025 по справі 600/5152/25-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/5152/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейтинг-2018" до державного реєстратора Чернівецької міської ради Поліщук Юлії Вікторівни про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Рейтинг-2018" (далі - позивач) звернулося в суд з позовом до державного реєстратора Чернівецької міської ради Поліщук Юлії Вікторівни (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії державного реєстратора Чернівецької міської ради Поліщук Юлії Вікторівни щодо державної реєстрації обтяження, у вигляді арешту нерухомого майна - нежитлові торгові приміщення, загальною площею 1564 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Чернівці, вул. Р. Шухевича, 8А, належного Товариству з обмеженою відповідальністю "Рейтинг-2018", на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 76612056 від 13.12.2024р.;

- визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Чернівецької міської ради Поліщук Юлії Вікторівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 76612056 від 13.12.2024р.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ухвалою Першотравневого районного суду м. Чернівці від 02.12.2024 р. по справі 725/11419/24 задоволено клопотання, в кримінальному провадженні №12024262020003751 від 11.10.2024 року, яке подане слідчим СВ ЧРУП ГУПП в Чернівецькій області, за погодженням з прокурором Чернівецької окружної прокуратури про арешт майна, та накладено арешт з обмеженням права розпорядження та відчуження на цегляне приміщення торгівельного павільйону (торгівельного місця) № 49, яке розташовується на ринку "Рейтинг-2018", за адресою: м. Чернівці, вул. Р. Шухевича, 8А, власником якої являється ТОВ "Рейтинг-2018", з метою збереження речового доказу та подальшого проведення пожежно-технічної та будівельно-технічної експертиз, слідчих дій. На виконання вказаної ухвали державним реєстратором Чернівецької міської ради Поліщук Юлією Вікторівною було прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 76612056 від 13.12.2024 р. На підставі вказаного рішення внесено запис до Реєстру речових прав на нерухоме майно про обтяження - накладення арешту на нерухоме майно, належне позивачу, а саме: нежитлові торгові приміщення, загальною площею 1564 кв.м.

Оскільки, ухвалою Першотравневого районного суду м. Чернівці накладено арешт на конкретно визначене торговельне приміщення - № 49, відповідачем протиправно накладено арешт на все нерухоме майно, до складу якого входить вказане торговельне приміщення. Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідачем подано відзив на позов, відповідно до змісту якого заперечує проти задоволення позову. Зазначає, що оскільки приміщення торгівельного павільйону не є самостійним об'єктом нерухомого майна (є приналежною річчю до головного, а отже не зареєстроване окремо), то оскаржувана державна реєстрація обтяження так само і рішення 76612056 від 13.12.2024 були проведені відповідно до норм діючого законодавства та у порядок передбачений Законом.

Дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

02.12.2024 року ухвалою Першотравневого районного суду м. Чернівці (номер провадження 1-кс/725/2235/24) накладено арешт з обмеженням права розпорядження та відчуження на цегляне приміщення торгівельного павільйону (торгівельного місця) № 49, яке розташовується на ринку "РЕЙТИНГ-2018", за адресою: м. Чернівці, вул. Романа Шухевича, 8А, власником якої являється ТОВ "РЕЙТИНГ-2018", користувачем якої згідно угоди №49 "Про надання в користування торгівельного місця" від 01.01.2015 року являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою збереження речового доказу та подальшого проведення пожежно-технічної та будівельно-технічної експертиз, слідчих дій.

13.12.2024 р. Головним управлінням національної поліції в Чернівецькій області подано заяву про державну реєстрацію прав (обтяження речового права) (далі - заява).

13.12.2024 р. державним реєстратором прав на нерухоме майно Поліщук Ю.В. прийнято рішення про державну реєстрацію прав №76612056.

Вважаючи дії відповідача протиправними щодо рішення державного реєстратора Чернівецької міської ради Поліщук Юлії Вікторівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та щодо державної реєстрації обтяження, у вигляді арешту нерухомого майна, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою та другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 №1952-IV (далі - Закон №1952-IV) та Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 року №1127 (далі - Порядок №1127).

Згідно з ч.1 ст.1 Закону №1952-IV дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України, та обтяжень таких прав.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону №1952-IV у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження;

реєстраційна дія - державна реєстрація прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, а також інші дії, що здійснюються державним реєстратором у Державному реєстрі прав, крім надання інформації з цього реєстру;

обтяження - заборона або обмеження розпорядження та/або користування нерухомим майном, встановлені законом, актами уповноважених на це органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, інших осіб, яких законом уповноважено накладати відповідну заборону (обмеження), або такі, що виникли з правочину.

У відповідності до ч.1 ст.3 Закону №1952-IV загальними засадами державної реєстрації прав є:

1) гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження;

2) обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав;

2-1) одночасність вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва, майбутнім об'єктом нерухомості та державної реєстрації прав;

3) публічність державної реєстрації прав;

4) внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом;

5) відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.

У відповідності до ч.1 ст. 5 Закону №1952-IV у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення, меліоративні мережі, складові частини меліоративної мережі.

Згідно пунктів 1, 2 частини 3 статті 10 Закону №1952-IV державний реєстратор :

- встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

- відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

- відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

- відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;

- наявність обтяжень прав на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості;

- наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;

- виконання вимог, визначених статтею 27-2 цього Закону, - у разі державної реєстрації спеціального майнового права на об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості (крім випадків автоматичної реєстрації такого права згідно із законом);

- наявність факту застосування санкцій відповідно до Закону України "Про санкції", які унеможливлюють проведення державної реєстрації прав;

- наявність дозволу органу опіки та піклування на відмову від права власності на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості, власником якого є малолітня дитина або неповнолітня особа, або на внесення такого майна до статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) юридичної особи чи як вступного, членського та/або цільового внеску члена кооперативу;

- перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, залишення заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень без руху, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;

У відповідності до ч.1 ст. 18 Закону №1952-IV державна реєстрація прав проводиться в такому порядку з урахуванням особливостей, визначених цим Законом:

1) прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;

2) виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав;

3) встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв;

4) перевірка документів та/або відомостей Державного реєстру прав, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем на наявність підстав для залишення заяви без руху, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;

5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для залишення заяви без руху, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав);

6) відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав;

7) формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником;

8) видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.27 Закону №1952-IV державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі судового рішення, що набрало законної сили, щодо набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості.

Реєстраційна дія щодо обтяження майна, у вигляді арешту нерухомого майна - нежитлові торгові приміщення, загальною площею 1564 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Чернівці, вул. Р. Шухевича, 8А була здійснена держаним реєстратором на підставі ухвали Першотравневого районного суду м. Чернівці (номер провадження 1-кс/725/2235/24), яким накладено арешт з обмеженням права розпорядження та відчуження на цегляне приміщення торгівельного павільйону (торгівельного місця) № 49, яке розташовується на ринку "РЕЙТЕНИГ-2018", за адресою: м. Чернівці, вул. Романа Шухевича, 8А, власником якої являється ТОВ "РЕЙТИНГ-2018", користувачем якої згідно угоди №49 "Про надання в користування торгівельного місця" від 01.01.2015 року являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою збереження речового доказу та подальшого проведення пожежно-технічної та будівельно-технічної експертиз, слідчих дій.

Проте судом встановлено, що вказаною ухвалою накладено арешт з обмеженням права розпорядження та відчуження на цегляне приміщення торгівельного павільйону (торгівельного місця) № 49, а на нежитлові торгові приміщення, загальною площею 1564 кв.м.

Суд звертає увагу, що вказаною ухвалою накладено арешт саме на цегляне приміщення торгівельного павільйону (торгівельного місця) № 49

Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

До загальних засад державної реєстрації прав відповідно до п.1,4 ч.1 ст.3 Закону №1952-IV віднесено, зокрема, гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження та внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом.

Отже, реєстрація 13.12.2024 року обтяження у вигляді арешту нерухомого майна - нежитлові торгові приміщення, загальною площею 1564 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , належного Товариству з обмеженою відповідальністю "Рейтинг-2018", на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 76612056 від 13.12.2024 р., не є об'єктивною та достовірною інформацією, яка наявна в Державному реєстрі прав на нерухоме майно, та порушує права позивача у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно порушені права позивача повинні бути ефективно захищені судом. Ефективний спосіб захисту порушеного права - це такий спосіб, що призводить до поновлення порушеного права.

Згідно з ч.2 ст.5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Вказана норма КАС України спрямована на ефективне поновлення порушених прав та свобод особи, передбачає можливість захищатись порушені права будь-яким способом, не забороненим законом.

Отже адміністративний суд, розглядаючи та вирішуючи адміністративну справу, встановивши наявність факту порушення права особи обирає ефективний спосіб захисту і поновлення порушеного права, що залежить як від змісту суб'єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення.

За змістом ч.3 ст.26 Закону №1952-IV у разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення, а також у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування на підставі судового рішення документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, що мало наслідком державну реєстрацію набуття речових прав, обтяжень речових прав, відповідні права чи обтяження припиняються.

Також відповідно до п.2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності" від 06.10.2016 №1666-VIII встановлено що до запровадження інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиним державним реєстром судових рішень, передбаченої Законом №1952-IV, а також у разі проведення реєстраційних дій на підставі рішень судів, що набрали законної сили, до запровадження відповідної інформаційної взаємодії реєстраційні дії на підставі рішень судів проводяться за зверненням заявника.

Державний реєстратор прав на нерухоме майно з метою встановлення набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на підставі поданого рішення суду обов'язково використовує відомості Єдиного державного реєстру судових рішень за допомогою офіційного веб-порталу судової влади України щодо наявності такого рішення у відповідному реєстрі в електронній формі, відповідності його за документарною інформацією та реквізитами.

У разі відсутності рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень державний реєстратор прав на нерухоме майно запитує копію такого рішення суду, засвідчену в установленому порядку, від відповідного суду. Направлення запиту до суду про отримання копії рішення суду є підставою для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Суд вважає необхідним для ефективного захисту прав позивача скасувати застосоване на його майно обмеження, що повинно бути підставою для його припинення.

Суд не приймає до уваги твердження відповідача, що приміщення торгівельного павільйону не є самостійним об'єктом нерухомого майна (є приналежною річчю до головного, а отже не зареєстроване окремо), оскільки, як вже було зазначено, вказане порушує права позивача на вільне володіння майном. Окрім цього, суд повторно наголошує, що частиною 1 статті 18 Закону №1952-IV встановлено вичерпний перелік етапів та порядок проведення державної реєстрації прав, який має здійснюватися з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та не допускає розширеного тлумачення повноважень державного реєстратора.

Враховуючи викладене у сукупності, заявлений позивачем позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Згідно частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно статей 74-76 Кодексу адміністративного судочинства України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно частин першої-третьої статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв'язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що доводи відповідача, викладені у відзиві, є безпідставними та необґрунтованими. Натомість позивач довів незаконність оскаржуваного рішення, тому позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Стосовно розподілу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 3028,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправними дії державного реєстратора Чернівецької міської ради Поліщук Юлії Вікторівни щодо державної реєстрації обтяження, у вигляді арешту нерухомого майна - нежитлові торгові приміщення, загальною площею 1564 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Чернівці, вул. Р. Шухевича, 8А, належного Товариству з обмеженою відповідальністю "Рейтинг-2018", на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 76612056 від 13.12.2024 р.;

3. Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Чернівецької міської ради Поліщук Юлії Вікторівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 76612056 від 13.12.2024 р.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чернівецької міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейтинг-2018" судові витрати - судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Рейтинг-2018" (вул. Козитинська, 3, м. Чернівці, 58021, Код ЄДРПОУ 42070300);

Відповідач - Державний реєстратор Чернівецької міської ради Поліщук Юлія Вікторівна (площа Центральна, 1, м. Чернівці, 58002, Код ЄДРПОУ 36068147).

Суддя І.В. Маренич