Справа № 420/31546/25
29 грудня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, скасування рішень,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 в якому позивач просить суд: визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), яка полягає у невнесенні відомостей про виключення з військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з військового обліку у зв'язку з непридатністю до військової служби.
В обґрунтування позовних вимог та відповіді на відзив зазначено, що 22.05.2025 під час особистого прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачем подано заяву про приведення у відповідність даних в Єдиному держаному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» щодо виключення з військового обліку. З 23.05.2025 в електронному кабінеті призовника, військовозобов'язаного та резервіста «Резерв+» відображається інформація про те, що позивач є військовозобов'язаним та перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 . 02.08.2025 року позивачем повторно подано до ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також для здійснення контролю та відома до ІНФОРМАЦІЯ_5 , заяву, датованою 01.08.2025, про приведення у відповідність даних в Єдиному держаному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» щодо виключення з військового обліку. 06.08.2025 та 18.08.2025 позивач отримав відповідь від ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій повідомлено, що внести зміни за заявою до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів не можливо, у зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів стосовно висновків медичного огляду за 2006 рік. На заяву від 01.08.2025 позивачем отримано лист від ІНФОРМАЦІЯ_5 від 07.08.2025 вих. №943/15012, з відміткою до відома. Із змісту наданих документів вбачається, що ОСОБА_1 , рішенням комісії з питань приписки від 09.01.2006 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі ст.13-Б Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України, затвердженого наказом МО України №2 від 04.01.1994. Вказане підтверджується відповідним записом в книзі протоколів засідань комісії з питань приписки, протокол №4 від 09.01.2006, про що свідчить витяг з книги протоколів засідань комісії. Також вказане підтверджується відповідними записами в обліковій картці, яка ведеться в ІНФОРМАЦІЯ_6 на громадянина ОСОБА_1 . Так, в графі «Ступінь придатності» міститься запис - непридатний. В графі 13 «Відомості про медичні огляди» міститься запис, що 09.01.2006 комісією при ІНФОРМАЦІЯ_7 визнаний непридатним до військової служби із зняттям в військового обліку за гр.І ст.13-Б розкладу хвороб наказу МО України №2 від 1994 в розділі VI «Відмітки про прийняття і зняття (виключення) з військового обліку» містяться записи, що 22.05.2007 позивач прийнятий на облік та знятий (виключений) з обліку за хворобою. Про те, що позивач виключений з військового обліку також свідчить відповідний запис в посвідчені взамін військового квитка №5/76 від 22.05.2007, в розділі «Відмітка про військовий облік» міститься запис за підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 « 09.01.2006 р. виключений з військового обліку». Таким чином є всі обґрунтовані підстави вважати, що в діях ІНФОРМАЦІЯ_1 наявні ознаки порушення вимог чинного законодавства, що полягає у неправомірному поновленні позивачае на військовому обліку, невнесенні відомостей про виключення ОСОБА_1 з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» за наявності належних документальних підтверджень, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому зазначено, що з облікової картки до військового квитка (тимчасового посвідчення) № 5/76, яка додана позивачем до позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 був знятий з військового обліку за хворобою з наступним переоглядом. В той же час за даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ОСОБА_1 26.12.1989 року перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 і військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_6 не оглядався. Таким чином тимчасове посвідчення взамін військового квитка № НОМЕР_3 виданого вперше 22.05.2005 року ІНФОРМАЦІЯ_9 на ім'я ОСОБА_1 вважається недійсним. Відповідач вважає, що запис в посвідченні взамін військового квитка № НОМЕР_3 виданого вперше 22.05.2007 року ІНФОРМАЦІЯ_9 в якому в графі «Відмітка про військовий облік» вказано 09.01.2006 р. «виключений з військового обліку»» суперечить запису в графі 13 посвідчення взамін військового квитка № НОМЕР_3 та відомостям внесеним до облікової картки до військового квитка (тимчасового посвідчення). Довідку (постанову) військово-лікарської комісії про визнання його непридатним до військової служби з виключення з військового обліку прийняту Лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_10 не позивач не його представник суду не надають. Тобто на час видачі посвідчення взамін військового квитка № 5/76 від 22.05.2007 року у ІНФОРМАЦІЯ_11 обов'язку вносити будь-які відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів не виникало в зв'язку з відсутністю такого реєстру і відсутністю ІНФОРМАЦІЯ_12 , оскільки на той час існував ІНФОРМАЦІЯ_13 , який був ліквідований. Відповідач вважає, що без відповідного висновку військово-лікарської комісії про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку в порядку визначеному Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року № 402 виключення позивача з військового обліку буде суперечити вимогам Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу».
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, відзив на позовну заяву, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне: Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_14 .
Відповідно до посвідчення виданого взамін військового квитка /5/76 ОСОБА_1 виключений з військового обліку 09.01.2006 року Крім того, 09.01.2006 року медичною комісією при ІНФОРМАЦІЯ_7 визнаний непридатним до військової служби із зняттям з військового обліку за гр. І ст.13 б, розкладу хвороб наказ МОУ 1994 року №2, №207-1999 року.
На звернення позивача від 28.08.2025 року відповідач листом від 03.09.2025 року повідомив (крім іншого), що щодо приведення у відповідність відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та посвідчені №5/76 від 22.05.2007, необхідно зазначити, що згідно облікових даних, наданих ІНФОРМАЦІЯ_15 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 рішенням ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 від 09.01.2006 р. визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Вказане підтверджується відповідними записами в обліковій картці ОСОБА_1 , витягом з книги протоколів засідань комісії з питань приписки, відмітками в посвідченні №5/76 від 22.05.2007.
Крім того, відповідачем надано відповідь від 29.08.2025 року в якій зазначено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проходив ВЛК. 09.01.2006 року при ІНФОРМАЦІЯ_7 , який визнаний непридатним до військової служби із зняттям з військового обліку за графою І статтею 136, Наказ МОУ від 1994,1999 р. № 2, №207. Висновків лікарів спеціалістів на архівному зберіганні не має, у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Позивач вважає протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає у невнесенні відомостей про виключення з військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів
Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 р. № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII).
Відповідно до ст.1 Закону № 1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основними завданнями Реєстру є: ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (стаття 2 Закону № 1951-VIII).
Згідно із статтею 3 Закону № 1951-VIII, основними засадами ведення Реєстру є:
1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.
Частиною 5 статті 5 Закону №1951-VIII передбачено, що органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (частини 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII).
За змістом статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
До службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про виконання військового обов'язку; відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи); відомості про проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу"; відомості про участь у бойових діях (стаття 8 Закону № 1951-VIII).
Відповідно до ст.9 Закону № 1951-VIII, призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
На виконання частини 1 статті 14 Закону № 1951-VIII, ведення Реєстру включає:
1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;
2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;
3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (частина 3 статті 14 Закону № 1951-VIII).
Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 р. №1487.
Відповідно до пункту 79 Порядку районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім іншого:
проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;
виконують архівно-довідкову роботу з питань військового обліку;
виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Суд зазначає, що Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» так і Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 р. №1487, покладає обов'язок на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки вносити до Реєстру передбачені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
В пункті 4 розділу І Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів зазначено, що основними засадами ведення Реєстру є обов'язковість внесення до Реєстру передбачених Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до ч.6 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.
Як було зазначено судом вище, ОСОБА_1 був виключений з військового з 09.01.2006 року про що свідчать матеріали справи, а саме витягом з книги протоколів комісії з питань приписки №04 від 09 січня 2006 року, посвідчення №5/76. Крім того зазначене викладено у листі ІНФОРМАЦІЯ_5 від 03 вересня 2025 року за №943/16960.
Відповідно до п. 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відповідальними особами за ведення Реєстру до обов'язку яких належить, зокрема, внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру військовозобов'язаними.
З метою виправлення недостовірних відомостей, позивач звернувся до органу ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зокрема до ІНФОРМАЦІЯ_12 із заявою про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно нього.
Суд зазначає, що пункт 4 Порядку № 559 визначає строк розгляду відповідної заяви протягом п'яти робочих днів.
Отже, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо військового ведення обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отримання заяви від 01.08.2025 року про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, повинен був за наслідками розгляду цієї заяви прийняти конкретне рішення або про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або мотивовану відмову у задоволенні цієї заяви.
Судом встановлено, що у відповідь на заяву відповідач фактично запропонував ОСОБА_1 прибути до ІНФОРМАЦІЯ_12 .
Як визначено ст. 9 Закону № 1951-VIII та п. 4 Порядку № 559 виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру військовозобов'язаних, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру.
У разі невідповідності відомостей, зазначених у військовому квитку відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку у паперовій формі або в електронній формі.
Суд зауважує, що на виконання положень Закону № 1951-VIII та Порядку № 559 позивач звернувся з відповідною заявою до органу уповноваженого на внесення змін, але останній не розглянув вказану заяву по суті та запропонував особисто прибути до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції та обов'язків якого належить внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отримання від позивача заяви та документів, повинен був внести зміни до Реєстру або ж відмовити у внесені таких змін. У спірних правовідносинах суб'єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його виключної компетенції.
Отже, ані Законом № 1951-VIII, а ні Порядком № 559 не передбачено вимоги особистого прибуття до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
З огляду на те, що ІНФОРМАЦІЯ_15 не розглядалась заява позивача і не надавалася оцінка підставам вказаним у заяві від 01.08.2025, то спір у цій справі стосується виключно питання не розгляду відповідної заяви (допущення протиправної бездіяльності).
Під час розгляду справи по суті відповідач не надав до суду жодних належних, допустимих, достатніх та достовірних доказів на підтвердження розгляду поданої позивачем заяви по суті про задоволення або відмову у задоволені порушеного ним питання.
Тому, визначаючись щодо способу поновлення порушеного права позивача, а також враховуючи висновок суду стосовно бездіяльності відповідача щодо не розгляду заяви від 01.08.2025 року про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, суд зобов'язує ІНФОРМАЦІЯ_15 розглянути заяву (скаргу) позивача та прийняти за результатами її розгляду відповідне рішення.
Лише після прийняття рішення суб'єктом владних повноважень щодо розгляду заяви та документів, суд може надати оцінку його відповідності вимогам закону.
Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За приписами частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Приписами статті 90 КАС України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що встановлені у справі обставини частково підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, позовну заяву належить задовольнити частково.
Згідно із ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст.8, 9, 72, 77, 132, 139, 241 - 246, 250, 262 КАС України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, скасування рішень - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 01.08.2025 року про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву ОСОБА_1 від 01.08.2025 про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, за результатами розгляду якої прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 1211,20 грн.
Враховуючи періодичну відсутність електроенергії у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду, тривалість повітряних тривог, повний текст рішення складено та підписано суддею 26.12.2025 року.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.К. Василяка