справа№ 380/19431/25
про повернення заяв без розгляду
30 грудня 2025 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кузана Р.І. перевіривши матеріали заяв представника ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) щодо залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військова частина НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ), Окремого контрольно-пропускного пункту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_4 (Військова частина НОМЕР_4 ), НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ) про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити діїії,-
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_7 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військова частина НОМЕР_2 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), Окремого контрольно-пропускного пункту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_3 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_4 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ІНФОРМАЦІЯ_4 (Військова частина НОМЕР_4 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_5 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_6 ) (місцезнаходження: АДРЕСА_6 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_2 ) щодо проведення перерахунку та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з грудня 2017 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_2 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення виплаченої у 2017 році та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з грудня 2017 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо проведення перерахунку та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2018, 2019, 2021, 2022,2023 роки, підйомної допомоги за 2020, 2021 роки та підйомної допомоги на членів родини за 2021 рік з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення виплаченої у 2018, 2019, 2021, 2022,2023 роках, підйомної допомоги виплаченої у 2020, 2021 роках та підйомної допомоги на членів родини виплаченої у 2021 році з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо проведення перерахунку та виплату ОСОБА_1 підйомної допомоги виплаченої у 2019 році з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 підйомної допомоги виплаченої у 2019 році, з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- визнати протиправною бездіяльність Окремого контрольно-пропускного пункту « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_3 ) щодо проведення перерахунку та виплату ОСОБА_1 підйомної допомоги виплаченої у 2020 році та грошової допомоги на оздоровлення виплаченої у 2020 році з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- зобов'язати Окремий контрольно-пропускний пункт « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_3 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 підйомної допомоги виплаченої у 2020 році та грошової допомоги на оздоровлення виплаченої у 2020 році з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_6 ) щодо проведення перерахунку та виплату ОСОБА_1 підйомної допомоги виплаченої у 2023 році, грошової компенсації за невикористану щорічну основну відпустку за 2022-2023 роки, грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку передбачену для учасників бойових дій за 2018-2023 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення;
- зобов'язати НОМЕР_5 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_6 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 підйомної допомоги виплаченої у 2023 році, грошової компенсації за невикористану щорічну основну відпустку за 2022-2023 роки, грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку передбачену для учасників бойових дій за 2018 2023 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.
Ухвалою судді від 30.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Від представника ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) надійшли заяви щодо залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху, у зв'язку з тим, що позивачем при зверненні до суду не надано жодного документу щодо підтвердження його місця проживання (перебування, знаходження), а також не сплачено судового збору.
Вирішуючи заяви представника ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ), суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1. ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України ( далі - КАС України), суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже нормою ст. 169 КАС України закріплено виключне право суду за результатом висновку про недодержання позивачем вимог статей 160, 161, - залишити позовну заяву без руху.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою судді від 30.09.2025 у цій справі було відкрито провадження, у вказаній ухвалі судом визначено, що позовна заява подана з додержанням вимог статей 160, 161 КАС України. Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі немає.
Щодо твердження представника відповідача про те, що позивачем при зверненні до суду не надано жодного документу щодо підтвердження його місця проживання (перебування, знаходження), суд зауважує, що такої вимоги до позовної заяви не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Більше того, на виконання вимог ч. 6 ст. 171 КАС України суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Окрім цього відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини суворе трактування національним законодавством процесуального правила (надмірний формалізм) можуть позбавити заявників права звертатись до суду, що є порушенням п.1 ст. 6 Конвенції, оскільки доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним.
Оскільки у згаданій вище ухвалі про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі судом визначено, що позовна заява відповідає вимогам ст. 160-161 КАС України, з огляду на це підстав для залишення позову без руху не вбачається, а доводи представника відповідача є необґрунтованими.
Також, щодо твердження представника відповідача про те, що позивачем не сплачено судовий збір, суд зауважує, що спір про нарахування та виплату індексації грошового забезпечення, стосується заробітної плати військовослужбовця, а тому позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Згідно частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заяви представника ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) щодо залишення позовної заяви без руху слід повернути без розгляду, як такі, що є очевидно безпідставними та необґрунтованими.
Керуючись ст.ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
заяви представника ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) щодо залишення позовної заяви без руху - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.І. Кузан