Рішення від 30.12.2025 по справі 260/6383/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2025 року м. Ужгород№ 260/6383/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гебеш С.А., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до НОМЕР_1 Прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до НОМЕР_1 Прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ) (далі - НОМЕР_1 Прикордонний загін), ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_3 ) (далі - НОМЕР_4 Прикордонний загін) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить суд:

визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_1 Прикордонного загону та НОМЕР_4 Прикордонного загону щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної грошової винагороди, передбаченої Постановою КМУ від 22.09.2010 року №889 за весь час затримки по день її фактичної виплати.

зобов'язати НОМЕР_1 Прикордонний загін нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою КМУ від 22.09.2010 року №889 за весь час затримки виплати з 01.01.2016 року по день її фактичної виплати 27.06.2025 року.

зобов'язати НОМЕР_4 Прикордонний загін нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою КМУ від 22.09.2010 року №889 за весь час затримки виплати з 01.09.2017 року по день її фактичної виплати 08.07.2025 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, позивач проходив військову службу в органах Державної прикордонної служби України. Під час проходження військової служби йому нараховувалася та виплачувалася додаткова щомісячна додаткова винагорода, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22.0.2010 року №889 Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій. Проте, під час проходження служби не була нарахована та виплачена індексація грошового забезпечення, а відтак, нарахування та виплата щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінетів Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період 2015-2017 роки, яка нараховується з місячного грошового забезпечення, проведена без урахування у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення. На виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.09.2024 року у справі №260/4428/24, НОМЕР_1 Прикордонний загін 27.06.2025 року та НОМЕР_4 Прикордонний загін - 08.07.2025 року провели нарахування та виплату щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою КМУ №889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року з урахуванням у складі місячного забезпечення індексації грошового забезпечення, що підтверджується зарахуванням на рахунок. Під час виплати заборгованості щомісячної додаткової грошової винагороди з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення відповідачем не нараховано та не виплачено компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати такої.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 18.08.2025 року відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач - НОМЕР_1 Прикордонний загін подав до суду відзив на позовну заяву, в якій проти позову заперечив, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Заперечуючи проти позову вказав на те, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.09.2024 року, залишеного без змін Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.05.2025 року по справі №260/4428/24, тобто рішення суду було виконано у місячний строк з моменту набрання законнї сили. Таким чином НОМЕР_1 Прикордонний загін діяв в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України.

Відповідач - НОМЕР_4 Прикордонний загін подав до суду відзив на позовну заяву, в якій проти позову заперечив, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Заперечуючи проти позову вказав на те, що оскільки останнім місцем проходження військової служби Позивача є не військова частина НОМЕР_3 , тому Позивач повинен звернутися зі своїми вимогами до належного відповідача, який на день виключення із списків особового складу повинен розрахувати Позивача за всіма видами належного йому на день звільнення матеріального та грошового забезпечення.

Відповідно до положень ч. 5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Судом встановлено, що під час проходження військової служби ОСОБА_1 йому нараховувалася та виплачувалася додаткова щомісячна додаткова винагорода, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22.0.2010 року №889 Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Проте, під час проходження служби не була нарахована та виплачена індексація грошового забезпечення, а відтак, нарахування та виплата щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінетів Міністрів України від 22.09.2010 № 889, яка нараховується з місячного грошового забезпечення, проведена без урахування у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.

Так, рішенням Закарпатського адміністративного суду від 10.09.2024 року у справі №260/4428/24, яке набрало законної сили після перегляду Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.05.2025 року, зокрема:

зобов'язано НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_2 ) провести перерахунок та виплату грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у 2015-2017 pp. та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по серпень 2017 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_3 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з вересня 2017 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.

Відповідачем - НОМЕР_1 Прикордонний загін, на виконання вищевказаного судового рішення 27.06.2025 року здійснено перерахунок щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по серпень 2017 року включно, що підтверджується випискою з банку та не заперечується відповідачем 1.

Відповідачем - НОМЕР_4 Прикордонний загін, на виконання вищевказаного судового рішення 08.07.2025 року здійснено перерахунок щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з вересня 2017 року по лютий 2018 року включно, що підтверджується випискою з банку та не заперечується відповідачем 2.

Під час виплати заборгованості щомісячної додаткової грошової винагороди з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення відповідачами не нараховано та не виплачено компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної додаткової грошової винагороди з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення за за період з січня 2016 року по серпень 2017 року ( НОМЕР_1 Прикордонний загін) та з вересня 2017 року по лютий 2018 року ( НОМЕР_4 Прикордонний загін) по день фактичної виплати а саме 27.06.2025 року НОМЕР_1 Прикордонним загоном та 08.07.2025 року - НОМЕР_4 Прикордонним загоном.

Позивач не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідачів звернулася з даним позовом до суду.

При вирішенні спору по суті суд керується таким.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст.9 Закону України №2011-ХІІ від 20.12.1991 Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст .9 вказаного Закону).

Отже, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Щомісячна додаткова грошова винагорода передбачена постановою Кабінету Міністрів України №889 від 22.09.2010 Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій та Інструкцією про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затв. наказом МВС України № 73 від 02.02.2016 р.

Згідно з п. 1 вказаної Постанови установлено щомісячну додаткову грошову винагороду: 1) військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які займають посади у Військово-Морських Силах Збройних Сил та Морській охороні Державної прикордонної служби, посади наземних авіаційних спеціалістів, що забезпечують безпеку польотів літаків та вертольотів, у військових частинах і підрозділах Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил, посади у військових частинах і підрозділах високомобільних десантних військ та спеціального призначення Збройних Сил, і військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) льотного складу Збройних Сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення; 2) військовослужбовці (крім тих, що зазначені підпункті 1 цього пункту, та військовослужбовців строкової військової служби), мають право на отримання щомісячної додаткової грошової нагороди в розмірі: з 1 квітня 2013 року - у розмірі, що не перевищує 20 % місячного грошового забезпечення; з 1 вересня 2013 року - у розмірі, що не перевищує 40 % місячного грошового забезпечення; з 1 січня 2014 року - у розмірі, що не перевищує 60 % місячного грошового забезпечення; з 1 квітня 2014 року - у розмірі, що не перевищує 80 % місячного грошового забезпечення; з 1 липня 2014 року - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення.

Відповідно до п. 2 цієї постанови граничні розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, визначаються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Службою зовнішньої розвідки за погодженням з Міністерством соціальної політики і Міністерством фінансів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.

Згідно з п. 2 Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затв. наказом МВС України № 73 від 02.02.2016р., виплата винагороди здійснюється в таких розмірах й таким військовослужбовцям: 1) до 100 відсотків місячного грошового забезпечення: військовослужбовцям, які займають посади в загонах морської охорони та їх структурних підрозділах; військовослужбовцям, які займають посади льотного складу в авіаційних частинах Держприкордонслужби; 2) військовослужбовцям (крім зазначених у підпункті 1 цього пункту) - до 60 відсотків місячного грошового забезпечення.

Розміри винагороди для органів Держприкордонслужби з урахуванням виконання покладених завдань, особливостей умов проходження служби військовослужбовцями встановлюються наказами Адміністрації Держприкордонслужби в межах видатків на грошове забезпечення, передбачених для Держприкордонслужби у Державному бюджеті України на відповідний рік.

За приписами п.5 Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затв. наказом МВС України № 73 від 02.02.2016, виплата винагороди здійснюється з того дня, з якого військовослужбовці стали до виконання обов'язків за посадами (але не раніше дня видання наказу про призначення), і до дня їх звільнення від виконання обов'язків за посадами включно (у тому числі й у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами, до яких вони допущені наказами відповідних начальників (командирів)).

Винагорода не включається до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення одноразових додаткових видів грошового забезпечення та інших одноразових виплат (п.8 цієї Інструкції).

При цьому ознаки щомісячної додаткової грошової винагороди, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 22.0.2010 року №889 Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій, відповідають ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, які мають щомісячний та постійний характер.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України №2050-ІІІ від 19.10.2000 Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - Закон № 2050-ІІІ) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затв. постановою КМ України №159 від 21.02.2001 (Порядок №159).

Згідно зі ст.ст.1, 2 Закону №2050-ІІІ підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Відповідно до ст. 3 Закону №2050-ІІІ сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Згідно зі ст. 4 Закону №2050-ІІІ виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Отже, дія зазначених нормативних актів поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендія, заробітна плата).

Умовою для виплати громадянину компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому, компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення.

Згідно з п. 3 Порядку №159 компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).

Аналіз наведених положень дає підстави вважати, що основною умовою для виплати громадянину, передбаченої статтею 2 Закону №2050-ІІІ та Порядком №159 компенсації, є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому, компенсація за порушення строків виплати такого доходу не відповідає ознакам платежу, що має разовий характер, оскільки зумовлена порушенням строків сплати відповідачем пенсії, що носило триваючий характер. У зв'язку з цим виплата компенсації проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом, зокрема у постанові від 14.04.2021 у справі № 465/322/17.

У постанові від 05.03.2020 у справі № 140/1547/19 Верховний Суд зазначив, що згідно з положеннями ст. 4 Закону №2050-III виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Відповідно до ст.6 Закону № 2050-III компенсацію виплачують за рахунок коштів Пенсійного фонду України, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету. З системного аналізу правових норм вбачається, що основними умовами для виплати суми компенсації є: 1) порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) та 2) виплата нарахованих доходів. При цьому виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу..

Судом встановлено, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.09.2024 у справі №260/4428/24 здійснено перерахунок та виплату ОСОБА_1 , з поміж іншого, щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, за період з січня 2016 року по лютий 2018 року, з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення на суму 70441,66 грн ( НОМЕР_1 Прикордонним загоном, 27.06.2025 року) та 13416,04 грн ( НОМЕР_4 Прикордонним загоном, 08.07.2025 року), що підтверджується відповідними виписками по надходженню по картці/рахунку.

Отже, несвоєчасне нарахування щомісячного грошового забезпечення відбулось у зв'язку з протиправним обчисленням відповідачем позивачу щомісячної додаткової грошової винагороди, що встановлено судовим рішенням, тобто, з вини органу, що нараховує і виплачує щомісячну додаткову грошову винагороду, а тому позивач має право на отримання компенсації втрати частини грошового забезпечення у зв'язку з порушенням строків її виплати.

Крім того, суд звертає увагу на те, що передбачена Законом №2050-ІІІ компенсація виплачується у разі порушення строків виплати доходу (нарахованого щомісячної додаткової грошової винагороди), а не виконання рішення суду. Оскільки вказані кошти виплачені в результаті нарахування щомісячної додаткової грошової винагороди та відновлення прав позивача, порушених при виплаті щомісячної додаткової грошової винагороди у меншому розмірі, вказана сума є доходом в розумінні ст. 2 Закону № 2050-ІІІ.

Аналогічний висновок викладено у постановах Верховного Суду від 24.01.2019р. у справі №159/1615/17, від 29.04.2020 у справі №420/2093/16-а, від 16.12.2020 у справі №521/21718/16-а, від 23.12.2020 у справі №640/7975/15-а, від 21.09.2022 у справі №816/1627/18.

Суд звертає увагу на те, що оскільки позивачу на виконання рішення остаточно було виплачено щомісячну додаткову грошову винагороду за період з січня 2016 року по лютий 2018, тому заявлені позовні вимоги слід задовольнити шляхом зобов'язання відповідачів нарахувати та виплатити позивачу компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної додаткової грошової винагороди, право на отримання яких встановлено судовим рішенням у справі №260/4428/24, за весь час затримки виплати, а саме НОМЕР_1 Прикордонний загін з січня 2016 року по 27.06.2025 року та НОМЕР_4 Прикордонний загін - з вересня 2017 року по 08.07.2025 року.

Зважаючи на викладене, бездіяльність відповідача НОМЕР_1 Прикордонного загону щодо не нарахування та невиплати позивачу компенсації втрати частини доходів за період з січня 2016 року по день фактичної виплати 27.06.2025 у зв'язку з порушенням строків виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації, та бездіяльність НОМЕР_4 Прикордонного загону щодо не нарахування та невиплати позивачу компенсації втрати частини доходів за період з вересня 2017 року по день фактичної виплати 08.07.2025 у зв'язку з порушенням строків виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації протиправною.

Відтак, враховуючи правові позиції Верховного Суду у постанові від 09.08.2022 в справі №460/4765/20, з метою повного та ефективного захисту порушеного права позивача позов належить задовольнити та зобов'язати НОМЕР_1 Прикордонний загін нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів за період з серпня 2016 року по день фактичної виплати 26.03.2025 року та НОМЕР_4 Прикордонний загін нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів за період з вересня 2017 року по день фактичної виплати 08.07.2025 року, у зв'язку з порушенням строків виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, перевіривши обґрунтованість ключових доводів сторін та оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що у заявлений адміністративний позов належить задовольнити.

Питання щодо розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору за подання даного позову.

На підставі наведеного та керуючись статтями 241-246, 250, 262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до НОМЕР_1 Прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_1 Прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_5 ) щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_6 ) компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.0.2010 року №889 з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення за весь час затримки виплати з січня 2016 року по день фактичної виплати 27 червня 2025 року.

Зобов'язати НОМЕР_1 Прикордонний загін (військова частина НОМЕР_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_5 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_6 ) компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.0.2010 року №889, з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення за весь час затримки виплати з січня 2016 року по день фактичної виплати - 27 червня 2025 року.

Визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_4 Прикордонного загону (військова частина НОМЕР_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_7 ) щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_6 ) компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суми щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.0.2010 року №889 з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення за весь час затримки виплати з вересня 2017 року по день фактичної виплати 08 липня 2025 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяС.А. Гебеш