м. Вінниця
29 грудня 2025 р. Справа № 120/11908/25
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
У Вінницький окружний адміністративний суд звернувся з адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовані протиправною, на думку позивача, бездіяльністю відповідача щодо не внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про виключення його з військового обліку військовозобов'язаних.
Тому, з метою зобов'язання відповідача внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про виключення його з військового обліку, позивач звернувся до суду.
Ухвалою від 27.08.2025 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Установлено строк для подання заяв по суті.
Скориставшись своїм процесуальним правом відповідач подав відзив, у якому проти задоволення позову заперечує. По суті спору відповідач вказав, що згідно з наявними в ІНФОРМАЦІЯ_2 відомостей, а саме облікової картки до військового квитка (тимчасового посвідчення), відомостей, наявних в ЄДРПВП, Позивач з 14.02.1997 року перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_2 , з військового обліку не знімався.
В позовній заяві позивач зазначає, що начебто проходив військово-лікарську комісію при другому відділі ІНФОРМАЦІЯ_3 , та 23.11.2022 року був визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку і що відповідний запис було внесено до військового квитка. Однак, відповідач акцентує, що до позовної заяви не долучено військового квитка, а лише аркуш, з якого не є можливим встановити дійсність документу. Згідно із записами з графи 11 по графу 15 військового квитка, з яких графа 11 містить запис, що 01.02.2023 року виключений з військового обліку військовозобов'язаних 2 -го відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до п. 3, ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Отже, позивачем до позовної заяви не долучено належним чином оформленого військово-облікового документу.
Крім того, згідно з позовною заявою позивач проходив медичний огляд при ІНФОРМАЦІЯ_4 , з незрозумілих підстав, оскільки він перебував на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 та з військового обліку не знімався.
Тож, відповідач звертає увагу, що позивач з військового обліку в першому відділі не знімався та військово-лікарську комісію при ІНФОРМАЦІЯ_2 не проходив, а тому вносити зміни до ЄДРПВР стосовно виключення його з військового обліку правових підстав не має.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи позову та відзиву, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією військово-облікового документа Резерв + від 23.06.2025.
Відповідно до довідки військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 від 01.02.2023№ 26/365, ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку.
Згідно із долученим аркушем тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 міститься запис про виключення з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_5 з 01.02.2023 згідно з п. 3, ч. 6, ст. 37 ЗУ "Про ВО і ВС".
Представник позивача вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_6 не були внесені відомості про виключення позивача з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Тому, позивач 30.07.2025 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 із заявою про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Вказане підтверджується квитанціями про відправку поштової кореспонденції.
Однак відповіді не надано.
В подальшому, представник позивача звернулася до Головної інспекції Міністерства оборони України та ІНФОРМАЦІЯ_7 із скаргою, у якій просила:
- вжити заходів щодо уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання відомостей про прийняті рішення щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 30.07.2025р. про внесення змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» про виключення з військового обліку, непридатність до військової служби;
- вжити заходів щодо уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо виправлення недостовірних відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 , шляхом виключення інформації щодо порушення правил військового обліку та подання його у розшук;
- перевірити законність діяльності ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо внесення недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів щодо ОСОБА_1 .
В матеріалах справи міститься відповідь ІНФОРМАЦІЯ_8 від 16.08.2025 № 952/8/15300, у якій вказано, що згідно із даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , з 14.02.1997 перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_2 (Бар).
У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не уточнив адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані, відповідно до Закону від 11.04.2024 № 3633-1Х, на громадянина ОСОБА_1 було подано електронне звернення до органів Національної поліції України з метою доставки до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для притягнення до адміністративної відповідальності.
Для уточнення військово-облікових даних та зняття з розшуку, як особи, що порушила правила військового обліку, ОСОБА_1 необхідно прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку та мати при собі документи, що посвідчують особу, військово-облікові документи та документи, які можуть підтвердити наявність підстав для відстрочки або звільнення від призову на військову службу під час мобілізації.
Також, листом від 19.08.2025 № 448 ІНФОРМАЦІЯ_10 повідомив позивача, що він перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_1 з 14.02.1997.
Згідно з наявною інформацією в ІНФОРМАЦІЯ_1 відомостей щодо проходження медичного огляду ВЛК немає.
Станом на 19.08.2025 ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 для уточнення військово-облікових даних особисто не звертався.
Для вирішення усіх питань військового обліку ОСОБА_1 необхідно особисто прибути до вказаного ІНФОРМАЦІЯ_2 з усіма підтверджуючими виключення з військового обліку документами.
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про виключення його з військового обліку військовозобов'язаних, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд зазначає таке.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частин 1, 2 статті 1 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України (далі - Закон № 2232-XII).
Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Частиною 1 статті 2 Закону № 2232-XII встановлено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави є військовозобов'язаними (частина 9 статті 1 Закону № 2232-XII).
Згідно з частиною 10 статті 1 Закону № 2232-XII громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема, виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Пунктом 11 статті 38 Закону №2232-XII визначено, що призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 (далі - Порядок № 1487).
Відповідно до п. 3 Порядку № 1487 військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період.
Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Пунктом 79 Порядку № 1487 визначено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки здійснюють організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;
здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;
проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16 березня 2016 року № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII) Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Положеннями пункту 1 частини 1 статті 2 Закону № 1951-VIII визначено, що основними завданнями Реєстру є зокрема, ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України.
Відповідно до статті 3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.
Оформлення документів військового обліку громадян України здійснюється з використанням засобів Реєстру.
Частиною 8 статті 5 Закону № 1951-VIII встановлено, що органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Згідно з ч. 9 статті 5 Закону № 1951-VIII органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 9 Закону № 1951-VIII призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Частиною 1 статті 14 Закону № 1951-VIII встановлено, що ведення Реєстру включає:
1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;
2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;
3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
Відповідно до частини 3 статті 14 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.
У той же час, відповідно до пункту 1 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 (далі - Порядок № 559) військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа.
Відповідно до пунктів 3 та 4 Порядку № 559 відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів). Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через: електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін: у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку; в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку. Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Пунктом 7 Порядку № 559 визначено, що військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації.
Формування та відображення військово-облікового документа в електронній формі здійснюється автоматично за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей, визначених у пункті 8 цього Порядку.
Відповідно до пункту 8 Порядку № 559 військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності): 1) прізвище; 2) власне ім'я (усі власні імена); 3) по батькові (за наявності); 4) дата народження; 5) реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); 6) окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 7) відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку; 8) відомості про наявність відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов'язаних та резервістів; 9) військове звання (для військовозобов'язаних та резервістів); 10) військово-облікова спеціальність; 11) відомості про виконання військового обов'язку (категорія обліку); 12) відомості про військовий облік (вид обліку та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому перебуває на обліку); 13) відомості щодо звернення або надсилання до Національної поліції повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення; 14) адреса місця проживання; 15) номери засобів зв'язку; 16) адреси електронної пошти (за наявності); 17) дата і час оновлення облікових даних призовником, військовозобов'язаним та резервістом; 18) дата і час формування військово-облікового документа в електронній формі.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відповідальними особами за ведення Реєстру, до обов'язку яких належить вирішення питання щодо внесення відповідних змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, в тому числі відомостей, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку, покладено обов'язок внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у тому числі у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Суд встановив, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією військово-облікового документа Резерв + від 23.06.2025.
Відповідно до матеріалів справи позивач 30.07.2025 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 із заявою про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
В подальшому, представник позивача звернулася до Головної інспекції Міністерства оборони України та ІНФОРМАЦІЯ_7 із скаргою, у якій просила:
- вжити заходів щодо уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання відомостей про прийняті рішення щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 30.07.2025р. про внесення змін у єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «оберіг» про виключення з військового обліку, непридатність до військової служби;
- вжити заходів щодо уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо виправлення недостовірних відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 , шляхом виключення інформації щодо порушення правил військового обліку та подання його у розшук;
- перевірити законність діяльності ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо внесення недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів щодо ОСОБА_1 .
Суд зауважує, що приписами п. 4 Порядку № 559 встановлено, що у разі виявлення невідповідностей в документах (в електронному чи паперовому вигляді) військовозобов'язаний повинен звернутись до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку із заявою про усунення таких невідповідностей.
Водночас, в матеріалах справи відсутні докази, що позивач чи його представник зверталися до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про виключення позивача з військового обліку.
При цьому, з аналізу приписів Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу, Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, слідує, що вирішення питання про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відноситься до дискреційних повноважень відповідача.
При цьому суд враховує, що основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а тому відповідач повинен прийняти мотивоване рішення щодо актуалізації даних позивача в Реєстрі які на час звернення до нього позивача були відсутні в Реєстрі.
Ці обставини свідчать про відсутність протиправної бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 в спірних правовідносинах.
Виходячи з викладеного, суд доходить висновку, що позивачем не доведено порушення його прав ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки він особисто не звертався із заявою та не подавав документів до органу уповноваженого на ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем обліку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З огляду на встановлені у справі обставини, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів та доказів, наданих позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для відмови у задоволенні позову.
Враховуючи, що у задоволенні вимог відмовлено, підстави для присудження судових витрат на користь позивача відсутні.
Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 );
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ - НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ).
Повне судове рішення складено 29.12.2025.
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна