Справа № 686/28118/24
Провадження № 1-кс/686/9779/25
13 жовтня 2025 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні №22023240000000166 від 23.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 436-2, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 345, ч. 1, 2 ст. 436-1 КК України,
13.10.2025 року старший слідчий відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим процесуальним прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).
В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут ІНФОРМАЦІЯ_2 , підписаний 26 червня 1945 року, яким фактично створено ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
До складу ІНФОРМАЦІЯ_3 входять Україна, російська федерація (далі по тексту - РФ) та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ІНФОРМАЦІЯ_3 , усі Члени зазначеної організації утримуються у своїх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності чи політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з Цілями ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Декларацією ІНФОРМАЦІЯ_3 № 36/103 від 9 грудня 1981 року про неприпустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями - № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ІНФОРМАЦІЯ_3 ; № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки та № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить визначення агресії, встановлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію або втручання будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплені обов'язки держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення або підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербування найманців або посилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено, що ознаками агресії є:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою в порушення Статуту ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, хоч би який тимчасовий характер вона не мала, що є результатом такого вторгнення або нападу або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або її частини;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські чи повітряні сили чи морські та повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з державою, що приймає, порушуючи умови, передбачені в угоді або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала у розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, що мають настільки серйозний характер, що це рівносильно наведеним вище актам, або її значну участь у них.
Жодні міркування будь-якого характеру, будь то політичного, економічного, військового чи іншого характеру не можуть бути виправданням агресії.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили або загрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання суперечок та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва. серпня 1975 року, який був підписаний СРСР, правонаступником якого є РФ.
Статтями 1 і 2 III Конвенції про відкриття військових дій від 18 жовтня 1907 року, що вступила в дію 26 січня 1910 року і 7 березня 1955 року визнана СРСР, правонаступником якого є РФ, передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього та недвозначного попередження у формі або мотивованого оголошення війни, або ультиматуму з умовним оголошенням війни. Про існування стану війни має бути негайно повідомлено нейтральним державам, і він матиме для них дійсну силу лише після отримання повідомлення.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року (далі - Декларація) зазначено, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту та неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки було схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Відповідно до зазначеного документу, територія України є неподільною та недоторканною.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і російська федерація.
Відповідно до пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року РФ, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні свої зобов'язання згідно з принципами Заключного акту співробітництву в Європі від 1 серпня 1975 року поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою або її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що жодна їхня зброя ніколи не використовуватиметься проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримання миру та стабільності у Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, укладеного між державами СНД, серед яких є Україна та РФ, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів одна одної та зобов'язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їх непорушність, а також вирішувати всі суперечки, що виникають з питань кордонів та територій, лише мирними засобами. Держави також зобов'язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо вони виникнуть; не встановлювати із нею політичних, економічних та інших зв'язків; не допускати використання ними територій та комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічну, фінансову, військову та іншу допомогу.
31 травня 1997 року, відповідно до положень Статуту ІНФОРМАЦІЯ_3 та зобов'язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі, Україна та РФ уклали Договір про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та РФ (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року 13/98-ВР та Федеральним Законом РФ від 2 березня 1999 року № 42 - ФЗ). Відповідно до статей 2 - 3 зазначеного Договору, РФ зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів і зобов'язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, не застосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, дотримання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису та карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та РФ про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований РФ 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганський областей належить до території України.
Статтями 1 - 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною та незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною та недоторканною.
Згідно статті 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народу і не може бути узурповане державою, її органами чи посадовими особами.
Відповідно до ст. 68 Конституції України, кожен (у тому числі громадянка України ОСОБА_5 ) зобов'язана неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132 - 134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід'ємною складовою України та в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її ведення.
Незважаючи на викладене, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення зазначених вище міжнародних нормативно-правових актів, 22 лютого 2022 року президент РФ, реалізуючи злочинний план направлений на насильницьку зміну меж території та кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, направив до Ради Федерації звернення про використання Збройних Сил РФ за межами РФ, яке було задоволене.
24 лютого 2022 року о 5 годині президент РФ оголосив рішення про початок військової операції в Україні.
Того ж дня, близько 05 год. 10 хв. Збройними Силами РФ, що діяли за наказом керівництва РФ та збройних сил РФ, здійснено запуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах, складах, підрозділах Збройних Сил України та інших військових формувань. Після чого, тоді ж, війська РФ вторглися сухопутним шляхом на територію суверенної держави Україна.
У зв'язку з цим Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.22 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який триває до даного часу.
Всупереч наведеним положенням чинного законодавства, громадянка України ОСОБА_5 , у невстановлений час, але не пізніше 14.08.2023, маючи проросійські та антидержавницькі погляди, негативне ставлення до чинної влади держави Україна та до демократичних процесів, які проходили в Україні з 2014 року, керуючись власними переконаннями, діючи умисно, ознайомлювалась у глобальній електронній комунікаційній мережі Інтернет з аудіовізуальним контентом (інформацією), розміщеним на проросійських веб-ресурсах (сайтах), сформувавши таким чином особистий світогляд, згідно якого збройна агресія російської федерації проти України, розпочата у 2014 році, є виправданою тими чи іншими обставинами, а отже є правомірною.
За вказаних обставин, у громадянки України ОСОБА_5 у достеменно не встановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 14.08.2023, виник та сформувався стійкий злочинний намір, спрямований на поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, з використанням засобів масової інформації.
Надалі, 14.08.2023 близько 14:00 год. громадянка України ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні адмінбудівлі ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_2 , з метою поширення власної думки та переконань, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році та виправдовування, тимчасової окупації частини території України публічно висловлювалась про те, що Верховна Рада України та Президент України не легітимні, «бойня, що відбувається на Україні, вона йде саме через це, що в нас відсутня держава…».
Разом з тим, ОСОБА_5 була обізнана про те, що соціально-орієнтована мережа «Facebook» має значну кількість учасників, є відкритою для перегляду і ознайомлення з інформацією, яка у ній розміщується, для будь-яких осіб без будь-яких обмежень, а глобальна електронна комунікаційна мережа Інтернет та розміщена у ній соціально-орієнтована мережа «Facebook» із створеними у ній сторінками та спільнотами користувачів призначені для публічного поширення та масового приймання аудіовізуальної інформації у вигляді електричних сигналів за допомогою побутових електронних приладів, і, відповідно до положень п.п. 20, 28, 54 ч. 1 ст. 2 Закону України від 16.12.2020 № 1089-IX «Про електронні комунікації», ст. 22 Закону України від 02.10.1992 № 2657-XII «Про інформацію», використовуються як аудіовізуальні (електронні) засоби масової інформації.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, за допомогою невстановленого комп'ютерного обладнання та глобальної електронної комунікаційної мережі Інтернет, ОСОБА_5 зареєструвалась у соціально-орієнтованій мережі «Facebook» та створила персональну сторінку користувача під обліковим записом (аккаунтом) « ОСОБА_6 », де в подальшому, за гіперпосиланням (веб-адресою) ІНФОРМАЦІЯ_6 розмістила відеозапис із вказаними подіями, які відповідно до висновку експертного дослідження у фрагменті усного мовлення із вказаними висловлюваннями містяться ознаки виправдовування збройної агресії російської федерації проти України.
При цьому ОСОБА_5 , усвідомлювала, що після розміщення вказаних інформаційних матеріалів на сторінці контрольованого нею акаунту, вони автоматично опублікувались у глобальній електронній комунікаційній мережі Інтернет та стали доступними для вільного перегляду невизначеному колу користувачів соціально-орієнтованої мережі «Facebook» за вказаним гіперпосиланням.
Крім того, ОСОБА_5 , при невстановлених досудовим слідством обставинах (дата та час), з метою розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, в порушення ст. 24, 35 Конституції України, якими передбачено що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, та прав на свободу світогляду і віросповідання, відповідно ст. ст. 1, 5 Закону України №2827-IX від 13.12.2022, «Про національні меншини (спільноти) України», національна меншина (спільнота) України (далі - національна меншина (спільнота) - стала група громадян України, які не є етнічними українцями, проживають на території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, об'єднані спільними етнічними, культурними, історичними, мовними та/або релігійними ознаками, усвідомлюють свою приналежність до неї, виявляють прагнення зберегти і розвивати свою мовну, культурну, релігійну самобутність.
Національні меншини (спільноти) є невід'ємними, інтегрованими та органічними частинами українського суспільства.
Громадянам України незалежно від етнічного походження, належності до національних меншин (спільнот) гарантуються рівні громадянські, політичні, соціальні, економічні, культурні та мовні права і свободи, визначені Конституцією України.
ОСОБА_5 усвідомлюючи, що збережені в соціальних мережах світлини і дописи є загальнодоступними для суспільства, діючи умисно з метою розпалювання міжнаціональної ворожнечі, принижуючи почуття представників Єврейської національності та закликаючи до обмеження їх прав на вільне пересування та перебування, знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_3 за допомогою власного мобільного телефону марки «Самсунг» моделі А23, ІМЕІ-1: НОМЕР_1 , ІМЕІ-2: НОМЕР_2 з сім-картами оператора мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_7 » з абонентськими номерами НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , що має доступ до мережі Інтернет, у соціальній мережі «Фейсбук», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_8 / зареєструвала обліковий запис під анкетними даними ОСОБА_6 .
Так, 24.10.2023 ОСОБА_5 , на створеній нею сторінці « ОСОБА_6 » у соціальній мережі «Фейсбук» поширила відеотрансляцію в ході якої, стверджувала, що Україна не може бути правонаступницею УРСР як складової ОСОБА_7 , оскільки такий перехід відбувся протиправно.
Крім цього, 02.12.2023 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину із зображенням жінки єврейської національності та надписом « ОСОБА_8 , твої знання «мови» не робить тебе патріотом слов'янської країни!» Дане висловлювання стосується вжиття якихось репресивних заходів проти усіх іудеїв, навіть тих які українізуються.
Окрім цього, 13.12.2023 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину із зображенням князя ОСОБА_9 та надписом « ОСОБА_10 », що являється закликом до звільнення української влади від іудеїв.
Також, 13.12.2023 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину на які зображені представники єврейського народу разом із президентом України ОСОБА_11 та надписом « ОСОБА_12 раєль».
Окрім того, 24.12.2023 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину із дописом наступного змісту: «Сіонізм являється явищем жорстокої форми нацизму яке привело до гоніння юдеїв по всьому світові».
Крім цього, 25.12.2023 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину із дописом наступного змісту: «Спочатку були ми. Потім з'явились вони. І вони наші символи взяли собі…то Ми маємо відмовитись? Вони вже з свастикою так зробили.» Тобто що євреї захопили етноцінності Українського народу.
Також, 21.01.2024 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину із надписом «Песах, Рош-Гашана, Ханука стануть державними святами в Україні».
Крім цього, 09.02.2024 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину із зображенням керівників Збройних сил України та написом «Українці, Увага !!! Перед вами сатаністи, найманці ОСОБА_13 , короля Британії».
Також, 14.02.2024 ОСОБА_5 на власні сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поширила світлину із зазначенням прізвищ українських політиків та державних діячів, із зазначенням їх єврейських прізвищ, що можна вважати підтвердженням захоплення юдеями влади в Україні, та наявним іронічним закликом у даному дописі «йдіть цілуйте своїх….любителі влади».
Таким чином ОСОБА_5 у період часу з 24.10.2023 по 14.02.2024 поширювала на необмежену кількість осіб матеріали на своїй персональній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук», які були спрямовані на розпалювання національної чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності. У яких простежуються образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками політичних, релігійних та інших переконань, етнічного походження тощо.
Окрім того, 07.03.2024, близько 07:20 год. слідчий ІНФОРМАЦІЯ_9 , капітан поліції ОСОБА_14 , який відповідно наказу т.в.о начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 №364 від 27.02.2024, відряджений до слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області, для надання практичної допомоги, будучи у цивільному одязі поверх якого була одягнена світловідбиваюча жилетка з написами «ПОЛІЦІЯ» на якій знаходився особистий жетон поліцейського ОСОБА_14 , правомірно перебуваючи за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою АДРЕСА_3 , під час виконання своїх службових обов'язків проводив санкціонований обшук, відповідно ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_11 .
В цей час, ОСОБА_5 , діючи умисно, усвідомлюючи, що поруч з нею знаходиться працівник правоохоронного органу, який знаходиться при виконанні своїх службових обов'язків, з метою перешкоджання діяльності працівника правоохоронного органу, маючи умисел на спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_14 , взяла до рук металевий предмет, схожий на сокиру, та розмахуючи ним, погрожувала спричинити ОСОБА_14 тілесні ушкодження.
Крім того, ОСОБА_5 у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, використовуючи комп'ютер із невстановленим досудовим розслідуванням програмним забезпеченням та засоби друку усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи настання цих наслідків, всупереч ч. 2 ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні» та заборону пропаганди їхньої символіки» виготовила та в подальшому поширила матеріали, які містять елементи комуністичної символіки, чим пропагує комуністичний тоталітарний режим.
Так, 05.10.2021 реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на поширення попередньо виготовленої символіки комуністичного, тоталітарного режиму ОСОБА_5 за допомогою поштового зв'язку надіслала до ІНФОРМАЦІЯ_12 та ІНФОРМАЦІЯ_5 «Звернення-Вимогу (Вексель)», яке містить графічне зображення серпа і молота, поміщених хрест-на-хрест рукоятками донизу, зображених на червоному щиті і обрамлених колоссям пшениці, з нерозбірливим написом на червоній стрічці, а також розміщеною зверху п'ятикутною зіркою.
Відповідно до висновку експерта даний документ містить символіку комуністичного тоталітарного режиму.
Окрім того, ОСОБА_5 , продовжуючи злочинну діяльність, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи настання цих наслідків, всупереч ч. 2 ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні» та заборону пропаганди їхньої символіки» у невстановлений на даний час досудовим розслідуванням час та місці, використовуючи комп'ютер із невстановленим досудовим розслідуванням програмним забезпеченням та засоби друку, виготовила та в подальшому, повторно поширила матеріали, які містять елементи комуністичної символіки, чим пропагує комуністичний тоталітарний режим,
Так, ОСОБА_5 , реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на поширення попередньо виготовленої символіки комуністичного, тоталітарного режиму, 19.11.2021 надіслала до ГУНП в Хмельницькій області «Скаргу на бездіяльність працівників поліції (Вексель)», яка містить графічне зображення золотих серпа і молота, поміщених хрест-на-хрест рукоятками донизу, зображених на червоному щиті в променях сонця і обрамлених колоссям пшениці, з нерозбірливим написом на червоній стрічці, а також розміщеною зверху п'ятикутною зіркою.
Крім того, 09.12.2021 ОСОБА_5 надіслала до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » запит, який містить графічне зображення золотих серпа і молота, поміщених хрест-на-хрест рукоятками донизу, зображених на червоному щиті в променях сонця і обрамлених колоссям пшениці, з нерозбірливим написом на червоній стрічці, а також розміщеною зверху п?ятикутною зіркою.
Окрім того, 02.10.2023 - 05.10.2023 ОСОБА_5 надіслала до ІНФОРМАЦІЯ_11 запити, які містять графічне зображення золотих серпа і молота, поміщених хрест-на-хрест рукоятками донизу, зображених на червоному щиті в променях сонця і обрамлених колоссям пшениці, з нерозбірливим написом на червоній стрічці, а також розміщеною зверху п'ятикутною зіркою.
Відповідно до висновку експерта дані документи містить символіку комуністичного тоталітарного режиму.
Крім цього, ОСОБА_5 , продовжуючи злочинну діяльність, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи настання цих наслідків, всупереч ч. 2 ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні» та заборону пропаганди їхньої символіки» у невстановлений на даний час досудовим розслідуванням час та місці, використовуючи комп'ютер із невстановленим досудовим розслідуванням програмним забезпеченням та засоби друку, виготовила та в подальшому, повторно поширила матеріали, які містять елементи комуністичної символіки, чим пропагує комуністичний тоталітарний режим,
Так, 27.09.2024 до ГУНП в Хмельницькій області надійшов лист через поштовий зв'язок « ІНФОРМАЦІЯ_14 », який був надісланий ОСОБА_5 , в якому містились запити №20240925/10 від 2024.09.25 та №20240925/11 від 2024.09.25, які містять графічні зображення золотих серпа і молота, поміщених хрест-на-хрест рукоятками донизу, зображених на червоному щиті в променях сонця і обрамлених колоссям пшениці, з нерозбірливим написом на червоній стрічці, а також розміщеною зверху п'ятикутною зіркою.
Відповідно до висновку експерта даний документ містить символіку комуністичного тоталітарного режиму.
У вчиненні вказаних кримінальних правопорушень обгрунтовано підозрюється: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , уродженка м. Хмельницький, Хмельницької області, українка, громадянка України, з середньою-спеціальною освітою, офіційно не працює, на утриманні неповнолітніх дітей не має, депутатом не обиралась, зареєстрована та проживає по АДРЕСА_3 , раніше не судима.
24.04.2024, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України.
27.05.2024, досудове розслідування кримінального провадження зупинено у зв'язку із розшуком підозрюваної ОСОБА_5
15.10.2024, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 436-2, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 345, ч. 1, 2 ст. 436-1 КК України.
04.12.2024, ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 436-2, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 345, ч. 1, 2 ст. 436-1 КК України.
18.10.2024, відповідно до ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_11 підозрюваній ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою по 08.11.2024 включно, з можливістю внесення застави в розмірі 30 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 90840 грн.
Згідно ухвали суду про обрання запобіжного заходу, у разі внесення застави на ОСОБА_5 покладено наступні обов'язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;
- не відлучатись із населеного пункту, в якому вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора, чи суд про зміну свого місця проживання;
- утриматись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні не інакше як в присутності слідчого, прокурора, судді;
- здати на зберігання відповідному органу свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд за межі України;
06.11.2024, відповідно до ухвали слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до 4-ох місяців.
06.11.2024, відповідно до ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_11 строк дії покладених обов'язків на ОСОБА_5 продовжено до 06.01.2025.
Відповідно до повідомлення з ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » від 21.10.2024, підозрювану ОСОБА_5 , звільнено з ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » у зв'язку із внесенням застави, при цьому остання дала розписку про те, що вона ознайомлена, що на неї відповідно до вимог КПК України, в разі внесення застави, покладаються наступні обов'язки, відповідно до ухвали суду:
- не відлучатись без дозволу слідчого, прокурора, суду з населеного пункту за місцем проживання - м. Хмельницький;
- повідомляти слідчого, прокурора, чи суд про зміну свого місця проживання;
- прибувати за викликами до слідчого, прокурора, суду
Так, мною було викликано підозрювану ОСОБА_5 , 04.12.2024 на 17 год. 30 хв., до адміністративного приміщення ІНФОРМАЦІЯ_5 що за адресою: АДРЕСА_2 , для проведення процесуальних дій, а саме для вручення повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, постанови про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи та повістки про виклик для проведення вказаної експертизи.
Однак, ОСОБА_5 прийшовши до входу адміністративного приміщення ІНФОРМАЦІЯ_5 що за адресою: АДРЕСА_2 та після початку мною оголошення процесуальних дій, а саме те, що я намагаюсь вручити останній повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, постанову про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи та повістку про виклик останньої для проведення вказаної експертизи, почала активно тікати від мене чим самим перешкоджати проведенню зазначених процесуальних дій. Під час проведення процесуальних дій було залучено 2 понятих за спеціаліста криміналіста відділу криміналістичного забезпечення ОСОБА_15 , який на відеокамеру фіксував хід проведення вказаних процесуальних дій таким чином ОСОБА_5 , цілком свідомо та умисно порушила покладені на неї обов'язки відповідно до ухвали слідчого судді.
Також мною 04.12.2024, за участі захисника підозрюваної ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_16 , в ході телефонної розмови повідомлено ОСОБА_5 про те, що їй необхідно з'явитися «09» грудня 2024 року о «10» год. «00» хв.. до завідувача відділення № НОМЕР_5 Хмельницької філії судово - психіатричних експертиз державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_17 , за адресою: с. Скарженці, Розсошанська ОТГ, Хмельницької області, для участі в проведенні амбулаторної судово-психіатричної експертизи, вказане зафіксовано на відеокамеру.
Крім цього, 05.12.2024, мною в період часу з 10.01 по 10.05. проведено процесуальну дію надання постанови про призначення амбулаторної судово-психіатричної експертизи та повістки про виклик ОСОБА_5 , однак остання перебуваючи біля адміністративного приміщення ІНФОРМАЦІЯ_5 що за адресою: АДРЕСА_2 , відмовилась від їх отримання. Також під час проведення вказаної процесуальної дії ОСОБА_5 неодноразово було наголошено про те, що їй необхідно з'явитись«09» грудня 2024 року о «10» год. «00» хв.. до завідувача відділення № НОМЕР_5 Хмельницької філії судово - психіатричних експертиз державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_17 , за адресою: с. Скарженці, Розсошанська ОТГ, Хмельницької області, для участі в проведенні амбулаторної судово-психіатричної експертизи, вказане зафіксовано на відеокамеру.
09.12.2024, ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що їй необхідно з'явитись для проведення судово-психіатричної експертизи, свідомо та умисно порушила покладені на неї обов'язки відповідно до ухвали слідчого судді та не з'явилась для проведення вказаної судової експертизи.
Окрім цього, мною 09.12.2024, неодноразово було здійснено телефонні дзвінки на номер мобільного телефону ( НОМЕР_6 ), який перебуває у користуванні ОСОБА_5 однак остання трубку не підіймала.
09.12.2024, мною в період часу з 16.04 по 17.22. перебуваючи біля входу в квартиру АДРЕСА_4 де проживає підозрювана ОСОБА_5 , проведено процесуальну дію вручення клопотання про зміну запобіжного заходу та звернення застави в рахунок держави з додатками, однак остання перебуваючи всередині квартири достовірно знаючи, що їй мають вручити клопотання про зміну запобіжного заходу та звернення застави в рахунок держави з додатками, діючи умисно не відкривала двері працівникам поліції та відмовилась від отримання вказаного клопотання та проставлення відмітки про його отримання. Також під час проведення вказаної процесуальної дії було залучено понятих та хід проведення зафіксовано на відеокамеру.
11 грудня 2024 року об 10 годин 30 хвилин призначено судове засідання по розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу та звернення застави в рахунок держави відносно ОСОБА_5 однак остання на судове засідання не з'явилась.
12 грудня 2024 року об 10 годин 20 хвилин було перенесене судове засідання для розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу та звернення застави в рахунок держави відносно ОСОБА_5 однак на вказане засідання остання також не з'явилась. Місце знаходження ОСОБА_5 на даний час не відоме. При встановленні місця знаходження ОСОБА_5 працівниками поліції перевірялись адреси місця проживання однак з 09.12.2024 останню за вказаною адресою ніхто не бачив та місце її перебування нікому не відомо, що свідчить про те, що ОСОБА_5 переховується від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.
12.12.2024 винесено постанову щодо оголошення підозрюваної, ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року, у розшук.
На даний час місце знаходження підозрюваної, ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року не встановлено.
В ході досудового розслідування кримінального провадження проведено ряд слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення місця знаходження підозрюваної ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року, однак встановити інформацію щодо місцеперебування останньої на даний час не представилось за можливе.
Разом з тим вбачається, що за період відсутності підозрюваної ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року, остання могла користуватися послугами медичних установ на території України та бути їх пацієнтом, тому виникає необхідність отримати відповідну інформацію про пацієнта ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року, із електронної системи охорони здоров'я.
У зв'язку із викладеним, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, встановлення інформації щодо місця перебування підозрюваної, ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року, виникла необхідність в отримані тимчасового доступу до відомостей з електронної системи охорони здоров'я, а саме із реєстрів центральної бази даних (Реєстру пацієнтів, що містить інформацію про пацієнтів; Реєстру декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, що містить записи про декларації, внесені до зазначеного реєстру, та Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів - далі Реєстри).
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 411 затверджено Порядок функціонування електронної системи охорони здоров'я.
Цей Порядок визначає механізм функціонування електронної системи охорони здоров'я та її компонентів, реєстрації користувачів, внесення та обміну інформацією і документами в електронній системі охорони здоров'я, в тому числі визначає особливості ведення Реєстрів, перелік відомостей, що вносяться до Реєстрів та права доступу до них.
Серед відомостей, які містяться в Реєстрі про пацієнта, є: унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (у разі наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі наявності) або серія та номер паспорта; прізвище, ім'я, по батькові; дата та місце народження; адреса фактичного місця проживання або перебування; серія та номер (у разі наявності) документа, що посвідчує особу; номер телефону, адреса електронної пошти (у разі надання).
В Реєстрі декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, міститься наступна інформація: про посилання на запис про пацієнта; посилання на запис про надавача медичних послуг; посилання на запис про місце надання медичних послуг, обране пацієнтом.
Реєстр медичних записів, записів про направлення та рецептів містить наступну інформацію: номер запису у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів; дата та час внесення запису в Реєстр медичних записів, записів про направлення та рецептів; посилання на запис у Реєстрі суб'єктів господарювання у сфері охорони здоров'я про місце надання медичних послуг, де здійснювалося медичне обслуговування пацієнта, або зазначення за місцем перебування пацієнта.
Дана інформація надасть можливість встановити інформацію про місце перебування підозрюваної ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року, та засоби зв'язку з останньою, а відтак може бути використана як доказ під час досудового розслідування даного кримінального провадження.
Володільцем персональних даних, які містяться в Реєстрах, є ІНФОРМАЦІЯ_18 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_19 ).
Реєстри ведуться в центральній базі даних системи та формуються з відомостей про пацієнта, що внесені до системи відповідно до законодавства та є інформацією з обмеженим доступом.
Захист інформації у центральній базі даних здійснюється відповідно до законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
Слідчий в судове засідання не з'явилася, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі. Також слідчий просить проводити розгляд клопотання за відсутності представників осіб у володінні яких знаходяться документи.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст. 163 КПК України, зокрема, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання інспектора без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, в зв'язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити особу, яка вчинила злочин, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_3 , заступнику начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_18 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_19 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_20 , слідчому СП ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_21 , слідчому СВ ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітан поліції ОСОБА_14 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_22 , старшому слідчому ВРОТЗ СУ ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_23 та іншим особам уповноважених здійснювати досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, здійснити тимчасовий доступ до інформації, яка міститься в центральній базі даних електронної системи охорони здоров'я, про пацієнта ОСОБА_5 , 29 червня 1970 року та провести її вилучення у ІНФОРМАЦІЯ_20 ( АДРЕСА_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) а саме: інформації із Реєстру про пацієнта про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (у разі наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі наявності) або серія та номер паспорта; прізвище, ім'я, по батькові; дата та місце народження; адреса фактичного місця проживання або перебування; серія та номер (у разі наявності) документа, що посвідчує особу; номер телефону, адреса електронної пошти (далі - контактні дані) (у разі надання); інформації з Реєстру декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу про посилання на запис про пацієнта; посилання на запис про надавача медичних послуг; посилання на запис про місце надання медичних послуг, обране пацієнтом; інформації із Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів про номер запису у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів; дата та час внесення запису в Реєстр медичних записів, записів про направлення та рецептів; посилання на запис у Реєстрі суб'єктів господарювання у сфері охорони здоров'я про місце надання медичних послуг, де здійснювалося медичне обслуговування.
Ухвала діє по 12 грудня 2025 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1