Рішення від 29.12.2025 по справі 601/3493/25

Справа №601/3493/25

Провадження № 2-а/601/226/2025

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2025 року

Кременецький районний суд Тернопільскої області в складі:

головуючого судді Шульгач Н.М.,

за участю секретаря судового засідання Радчук І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.

В обґрунтування вимог вказує, що 10.11.2025 він побачив у застосунку Резерв + відмітку про сплату штрафу, проте постанови про притягнення до адміністративної відповідальності він не отримував. Вважає, що підстав для притягнення його до відповідповідальності немає, оскільки він не порушував правил військового обліку , дані уточнені, а також в нього наявна відстрочка. Крім того, жодних повісток він не отримував. Факично жодного розгляду справи при винесенні такої постанови не відбувалось, адже його не викликали до ІНФОРМАЦІЯ_2 . Просить постанову по справі про адміністративне правопорушення. Крім того, подав клопотання про поновлення строків оскарження постанови.

01.12.2025 представник ІНФОРМАЦІЯ_2 подав відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що ОСОБА_1 є військовозобов'язаним. Користується правом на відстрочку від мобілізації з 23.07.2025. Він є порушником військового обліку та знаходиться у розшуку у зв'язку із неприбуттям за повісткою № НОМЕР_1 . ОСОБА_1 мав прибути до ІНФОРМАЦІЯ_2 на 10.00 год. 27.06.2025 для уточнення даних, однак він не з'явився. В його діях є ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст. 210-1 КУпАП. Однак, у зв'язку із тим, що позивач до теперішнього часу до них не з'явився і не звертався, постанова про адміністративне правопорушення, яку оскаржує позивач ІНФОРМАЦІЯ_3 не виносилась. Для зняття з розшуку та закриття адміністративного провадження у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП позивачу необхідно звернутись до них із відповідною заявою, про що було повідомлено позивача у відповіді на адвокатський запит.

Позивач ОСОБА_1 та його представник Назаренко Я.В. в судове засідання не з'явились, хоча про день та час слухання справи були повідомлені належним чином. В позовній заяві просили справу слухати у їх відсутності.

Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 в судове засідання не з'явився, хоча про день та час слухання справи був повідомлений належним чином. У відзиві на позовну заяву просив слухати справу у його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи:

Згідно довідки про місце реєстрації №25 від 17.01.2019 ОСОБА_1 зареєстрований по АДРЕСА_1 .

Згідно виписки з ОСОБА_2 має відстрочку на підставі п.11 ч.1 ст. 23. Порушив правила військового обліку. Не прибув за повісткою до ТЦК та СП.

З врахування встановлених обставин, суд вважає, що до виниклих між сторонами правовідносин слід застосувати наступні норми матеріального права.

Згідно ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Постанова про адміністративне правопорушення - це офіційний процесуальний документ, який містить остаточне рішення у справі про адміністративний проступок, винесений уповноваженим органом чи посадовою особою , яка фіксує факт порушення, встановлює винуватця та призначає вид покарання або ж закриває справу.

Згідно ст.286 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності. У цій статті наведений вичерпний перелік рішень, які має право ухвалити місцевий загальний суд як адміністративний за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності:

1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;

2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);

3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;

4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Таким чином, обов'язковою умовою для розгляду справи в суді є наявність постанови про адміністративне правопорушення, розглянутої суб'єктом владних повноважень.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_2 , якою притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та відповідно поновити строк на її оскарження.

Однак, в судовому засіданні встановлено, що відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності не виносилась.

Виходячи з вище викладеного, суд вважає позовні вимоги є необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 33, 210-1 КУпАП, ст. 2, 5-13, 72, 73, 77, 132, 139, 162, 241-247, 255, 257, 262, 286 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_2 ..

Головуючий: Н. М. Шульгач