Ухвала від 25.12.2025 по справі 915/1745/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про закриття провадження у справі

25 грудня 2025 року Справа № 915/1745/21

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,

при секретарі судового засідання Матвєєвій А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

про банкрутство: Комунального підприємства "Очаківський комбінат комунальних послуг" (57500, Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Володарського, буд. 41, ідентифікаційний код 37929126)

за заявою кредитора: Головного управління ДПС у Миколаївській області (54001, м.Миколаїв, вул. Героїв Рятувальників, 6, ідентифікаційний код 44104027)

ліквідатор: арбітражний керуючий Сашин О.А. (54001, м. Миколаїв, а/с 194, адреса ел. пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 )

Представники учасників справи в судове засідання не з'явилися

УСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Миколаївській області звернулося до Господарського суду Миколаївської області з заявою б/н від 29.11.2021 (вх. №18014/21) про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Очаківський комбінат комунальних послуг", оскільки останнє неспроможне задовольнити вимоги заявника щодо погашення заборгованості в розмірі 1438876,30 грн, яка складається з: заборгованості по Єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - 827534,31 грн (основний платіж - 528427,30 грн, штрафні санкції - 45292,56 грн, пеня - 253814,75 грн), податкової заборгованості - 611341,69 грн (основний платіж - 66889,52 грн, штрафні санкції - 321162,12 грн, пеня - 223290,05 грн).

06.12.2021, у зв'язку з тим, що кредитором не було дотримано вимог частин 1, 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), господарський суд на підставі ст. 37 КУзПБ та ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) постановив ухвалу, якою заяву кредитора залишив без руху та приписав заявнику усунути встановлені при поданні заяви недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

До суду від кредитора надійшла заява про усунення недоліків, сформована в системі Електронний суд 17.12.2021 (вх. №19081/21 від 20.12.2021).

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 28.12.2021 прийнято заяву Головного управління ДПС у Миколаївській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Очаківський комбінат комунальних послуг" до розгляду; підготовче засідання суду призначено на 11 січня 2022 року о 13:00; зобов'язано боржника надати відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з доказами відправлення заявнику його копії із зазначенням у відзиві заперечень щодо вимог заявника; відомості щодо загальної суми заборгованості перед кредиторами за зобов'язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов'язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності); довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника; установчі документи; статистичну та бухгалтерську звітність, яка надавалась до управління статистики за 2018-2021 роки; аудиторські висновки; звіти за 2018-2021 роки; інші відомості що мають значення для розгляду справи.

11.01.2022 судове засідання не відбулося у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю головуючого у справі судді.

24.02.2022 розпочалася військова агресія Російської Федерації проти України.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, строк дії якого щоразу подовжувався відповідними Указами Президента України та в останнє подовжено Указом Президента України від 6 лютого 2023 року №58/2023 з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.

Відповідно до положень статті 26 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінено територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місце знаходження судів.

Рішенням Ради Суддів України від 24.02.2022 №9 запроваджено невідкладні заходи для забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні в умовах воєнного стану. Зокрема, пунктом 2 вказаного Рішення, зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів рекомендовано оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.

З початку військової агресії Російської Федерації проти України активні бойові дії велися на території Миколаївської області та міста Миколаєва.

Наказом голови Господарського суду Миколаївської області від 02.03.2022 судові засідання призначені з 02.03.2022 по 01.04.2022 були скасовані, враховуючи ведення бойових дій на адміністративно-територіальній одиниці місця розташування суду.

Згідно рекомендацій Ради суддів України щодо роботи судів в умовах воєнного стану, які були опубліковані 02.03.2022 на сайті Ради суддів України, судам рекомендовано виважено підходити до питань, пов'язаних з поверненням різного роду процесуальних документів, залишення їх без руху, встановлення різного роду строків, по можливості продовжувати їх.

04.03.2022 Верховним Судом на офіційному вебсайті опубліковано рекомендації щодо особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, за змістом яких учасникам справи, чиї справи, перебувають в провадженні судів, які не припинили здійснювати правосуддя, рекомендовано подати заяву про відкладення розгляду справ у зв'язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.

Відповідно до положень частини 7 статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", враховуючи, зокрема, неможливість Господарським судом Миколаївської області здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Голова Верховного Суду розпорядженням від 22.03.2022 №12/0/9-22 змінив територіальну підсудність судових справ на Господарський суд Одеської області.

29.03.2022 відбувся ракетний обстріл будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації, внаслідок якого відбулося руйнування центральної секції будівлі з 9 по 1 поверхи. На 8, 9 поверхах вказаної будівлі знаходився Господарський суд Миколаївської області.

Розпорядженням Голови Верховного Суду від 25.07.2022 № 41 з 26 липня 2022 року відновлено територіальну підсудність судових справ Господарського суду Миколаївської області. Господарському суду Одеської області вказано забезпечити розгляд справ (проваджень), які до 25 липня 2022 року включно надійшли на розгляд цього суду відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду від 22 березня 2022 року №12/0/9-22.

Господарським судом Миколаївської області вживалися заходи з налагодження роботи суду в новому приміщенні та упорядкуванні господарських справ, які знаходились у провадженні суду до припинення здійснення правосуддя Господарським судом Миколаївської області під час воєнного стану та ракетного обстрілу будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації, в якій знаходився Господарський суд Миколаївської області.

Господарський суд Миколаївської області працював з обмеженнями у здійсненні правосуддя та не мав об'єктивної можливості для повноцінного, одночасного розгляду усіх справ, які перебували у провадженні суду, в межах строку передбаченого Господарським процесуальним кодексом України, оскільки на території Миколаївської області та міста Миколаєва велися активні бойові дії.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а суди повинні забезпечувати безпеку учасників судового провадження, запобігти створенню перешкод для реалізації ними права на судовий захист та визначених законом процесуальних прав в умовах воєнного стану, коли реалізація учасниками справи своїх прав і обов'язків є суттєво ускладненою.

Разом з тим, суд зазначає наступне.

Згідно з приписами ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

Розгляд справи здійснено поза межами встановленого КУзПБ та ГПК України строку у розумний строк, тривалість якого обумовлюється введенням в Україні Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, воєнного стану через військову агресію Російської Федерації проти України.

26.01.2023 від арбітражного керуючого Сашина О.А. на адресу електронної пошти суду надійшла згода арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство №02-01/108/03 від 25.01.2023 (вх. №942/23).

Ухвалою суду від 27.03.2023 призначено підготовче засідання на 25.04.2023 об 11:20; зобов'язано боржника надати відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з доказами відправлення заявнику його копії із зазначенням у відзиві заперечень щодо вимог заявника; відомості щодо загальної суми заборгованості перед кредиторами за зобов'язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов'язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності); довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника; установчі документи; статистичну та бухгалтерську звітність, яка надавалась до управління статистики за 2018-2021 роки; аудиторські висновки; звіти за 2018-2021 роки; інші відомості що мають значення для розгляду справи.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 25.04.2023, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Очаківський комбінат комунальних послуг" (далі - КП "Очаківський ККП"); введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Сашина О.А., призначено попереднє засідання суду на 04.07.2023 об 11:00.

З метою виявлення кредиторів боржника 26.04.2023 за №70494 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі банкрутство КП "Очаківський ККП" на офіційному вебпорталі судової влади України.

Судом встановлено, що до господарського суду та розпорядника майна не надходили заяви конкурсних кредиторів після оприлюднення повідомлення про відкриття цієї справи, яке відбулося на сайті судової влади України 26.04.2023 за №70494.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 04.07.2023 Головне управління ДПС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 44104027) визнано конкурсним кредитором КП "Очаківський ККП" (ідентифікаційний код 37929126) з грошовими вимогами на суму 1438876,30 грн, які розподілено таким чином: - вимоги першої черги: 81200,00 грн - судовий збір та авансування винагороди арбітражного керуючого; - вимоги другої черги: 528427,30 грн - борг по Єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; - вимоги третьої черги: 66889,52 грн - основний платіж; - вимоги шостої черги: 843559,48 грн - штраф та пеня; зобов'язано розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до ст. 48 КУзПБ, вирішити питання відносно подальшого розгляду справи та відповідні протокольні рішення зборів кредиторів, зокрема, про утворення та склад комітету кредиторів подати до господарського суду; підсумкове засідання суду призначено на 21 вересня 2023 року об 11:00.

Ухвалою суду від 21.09.2023 задоволено заяву розпорядника майна КП "Очаківський ККП" арбітражного керуючого Сашина О.А. №02-01/127/47 від 16.09.2023. Постановлено Фінансово-економічному відділу Господарського суду Миколаївської області здійснити сплату основної грошової винагороди розпоряднику майна КП "Очаківський ККП" (ідентифікаційний код 37929126) - арбітражному керуючому Сашину Олександру Андрійовичу (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора №522 від 21.03.2013) за виконання повноважень розпорядника майна за період з 26.04.2023 по 24.07.2023 у сумі 58500,00 грн за рахунок коштів, авансованих кредитором на депозитний рахунок Господарського суду Миколаївської області на наступні банківські реквізити: отримувач коштів: Сашин Олександр Андрійович, ідентифікаційний номер отримувача: НОМЕР_1 , рахунок отримувача: НОМЕР_2 , банк отримувача: АТ КБ "Приватбанк", МФО 305299.

Постановою Господарського суду Миколаївської області від 21.09.2023 визнано банкрутом КП "Очаківський ККП", відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Сашина О.А.

На офіційному вебпорталі судової влади України 25.09.2023 за №71464 оприлюднено повідомлення про визнання КП "Очаківський ККП" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Від ліквідатора банкрута до суду надійшли наступні документи:

- клопотання про затвердження звіту №02-01/163/109 від 22.11.2024 (вх. №14724/24 від 25.11.2024) про нарахування і виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора КП "Очаківський ККП" станом на 22.11.2024;

- звіт №02-01/163/109 від 22.11.2024 (вх. №14725/24 від 25.11.2024) про нарахування основної грошової винагороди та відшкодування витрат станом на 01.11.2024;

- заява №02-01/165/111 від 23.11.2024 (вх. №14726/24 від 25.11.2024) про закриття провадження у справі;

- звіт №02-01/161/107 від 21.11.2024 (вх. №14727/24 від 25.11.2024) про хід ліквідаційної процедури станом на 21.11.2024.

Від кредитора до суду надійшла заява, сформована в системі Електронний суд від 27.11.2024 (вх. №14913/24 від 27.11.2024), в якій Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомило суд, що на день подання відповідної заяви було погашено заборгованість банкрута перед кредитором наступним чином: - податок на прибуток в сумі 1949,27 грн; - земельний податок (Очаківська ТГ) в сумі 59022,06 грн; - земельний податок (Чорноморська ТГ) в сумі 5918,25 грн; - єдиний внесок у сумі 528427,30 грн, а також погашено вимоги по відшкодуванню витрат по сплаті судового збору в сумі 22700,00 грн та 58500,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого.

Ухвалою суду від 05.11.2025 призначено судове засідання для розгляду звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу банкрута та клопотання про затвердження звіту про нарахування і виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора КП "Очаківський ККП" на 13 листопада 2025 року о 14:30.

10.11.2025 від ліквідатора банкрута Сашина О.А. надійшло клопотання №02-01/101/115 від 09.11.2025 (вх. №15761/25), в якому арбітражний керуючий просить провести розгляд справи за його відсутності.

Ухвалою суду від 13.11.2025, занесеною до протоколу судового засідання, відкладено розгляд справи на 27.11.2025 о 15:30, про що повідомлено учасників справи ухвалою суду від 18.11.2025.

24.11.2025 від ліквідатора банкрута Сашина О.А. надійшли:

- клопотання №02-01/101/116 від 23.11.2025 (вх. №16465/25), в якому арбітражний керуючий просить провести розгляд справи за його відсутності;

- клопотання №02-01/101/117 від 23.11.2025 (вх. №16464/25), в якому арбітражний керуючий просить долучити до матеріалів справи копії документів для розгляду звіту ліквідатора.

Ухвалою суду від 27.11.2025, занесеною до протоколу судового засідання, відкладено розгляд справи на 15.12.2025 о 13:30, про що повідомлено учасників справи ухвалою суду від 01.12.2025.

15.12.2025 від ГУ ДПС у Миколаївській області надійшла заява про проведення судового засідання за відсутності учасника справи, сформована в системі "Електронний суд" №б/н від 12.12.2025 (вх. №17732/25), в якій кредитор підтримує в повному обсязі заяву ліквідатора про закриття провадження у справі і звіт №02-01/161/107 від 21.11.2024 про хід ліквідаційної процедури станом на 21.11.2024 та просить провести судове засідання, призначене на 15.12.2025 за відсутності його представника.

15.12.2025 від ліквідатора банкрута Сашина О.А. до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, сформоване в системі "Електронний суд" вих. №02-01/118 від 14.12.2025 (вх. №17737/25).

Судове засідання у даній справі 15.12.2025 не відбулося, у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю головуючого у справі судді.

Ухвалою суду від 19.12.2025 призначено судове засідання у даній справі на 25.12.2025 о 13:00.

23.12.2025 від ліквідатора банкрута Сашина О.А. надійшли:

- клопотання №02-01/108/121 від 23.12.2025 (вх. №18678/25), в якому арбітражний керуючий просить провести розгляд справи за його відсутності;

- клопотання №02-01/109/122 від 23.12.2025 (вх. №18676/25), в якому арбітражний керуючий просить долучити до матеріалів справи копії документів, у тому числі протокол засідання комітету кредиторів банкрута №8 від 23.12.2025.

25.12.2025 від ГУ ДПС у Миколаївській області надійшла заява про проведення судового засідання за відсутності учасника справи, сформована в системі "Електронний суд" №б/н від 25.12.2025 (вх. №18840/25), в якій кредитор підтримує в повному обсязі заяву ліквідатора про закриття провадження у справі і звіт №02-01/161/107 від 21.11.2024 про хід ліквідаційної процедури станом на 21.11.2024 та просить провести судове засідання, призначене на 25.12.2025 за відсутності його представника.

Учасники справи в судове засідання 25.12.2025 не з'явилися, про день, час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.

Відповідно до ст. 42 ГПК України участь в судових засіданнях учасників справи - це право, а не обов'язок, якщо інше не визначено законом.

Явка учасників справи в судове засідання, призначене на 25.12.2025, не визнавалась судом обов'язковою.

Таким чином, враховуючи клопотання та заяви учасників справи про проведення судового засідання за відсутності останніх, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами без участі представників учасників справи.

На підставі ст. 233 ГПК України, судом 25.12.2025 підписано вступну та резолютивну частини ухвали без її проголошення.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

З 21.10.2019 набрав чинності КУзПБ, яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.

Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до загальних положень статуту КП "Очаківський ККП", затвердженого рішенням Очаківської міської ради №15 від 30.09.2011, КП "Очаківський ККП" створене Очаківською міською радою з метою здійснення господарської діяльності для вирішення соціально-економічних проблем міста Очаків, створення нових робочих місць, покращення експлуатації та охорони об'єктів комунальної власності, зокрема комунального житлового фонду, для активізації роботи по стягненню квартирної плати, та стягнення місцевих податків і зборів і поповненню міського бюджету, інших комунальних платежів, створення та організації роботи об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Засновано на комунальній власності територіальної громади міста Очаків. Власником КП "Очаківський ККП" є територіальна громада міста Очакова в особі Очаківської міської ради.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 25.04.2023, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство КП "Очаківський ККП"; введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Сашина О.А.

Постановою Господарського суду Миколаївської області від 21.09.2023 визнано банкрутом КП "Очаківський ККП", відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Сашина О.А.

У процесі ліквідаційної процедури КП "Очаківський ККП", останнє в особі ліквідатора Сашина О.А. звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою №20-01/75/_91_ від 29.06.2024 (вх. №7844/24 від 01.07.2024), в якій просило суд:

1. Визнати недійсним п. 3 рішення Очаківської міської ради Миколаївської області від 17.04.2015 № 21 "Про створення комунального підприємства Очаківської міської ради "Очаківський комбінат комунальних підприємств".

2. Відновити становище, яке існувало до порушення прав та законних інтересів позивача, шляхом зобов'язання Очаківську міську раду повернути вилучене згідно рішення Очаківської міської ради від 17.04.2015 № 21.

3. Вирішити питання про розподіл судових витрат.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 24.07.2024 прийнято вказану позовну заяву до розгляду в межах справи №915/1745/21 про банкрутство КП "Очаківський ККП" (ідентифікаційний код 37929126), відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними матеріалами та присвоєно їй номер 915/1745/21(915/793/24). Встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.

Як вбачається з матеріалів справи №915/1745/21(915/793/24), між сторонами виник спір з підстав незаконної передачі основних засобів КП "Очаківський ККП" на баланс Комунального підприємства Очаківської міської ради "Очаківський комбінат комунальних підприємств" відповідно до пункту 3 рішення Очаківської міської ради (власника банкрута) №21 від 17.04.2015, що стало причиною банкрутства КП "Очаківський ККП", у зв'язку з чим ліквідатор КП "Очаківський ККП" просив визнати недійсним вказаний пункт рішення та відновити становище, яке існувало до порушення прав та законних інтересів позивача, шляхом зобов'язання Очаківської міської ради повернути вилучене згідно рішення Очаківської міської ради №21 від 17.04.2015.

06.09.2024 Очаківська міська рада прийняла рішення №25 "Про внесення змін до бюджету Очаківської міської територіальної громади на 2024 рік" пунктом 10 якого вирішено: На виконання програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Очаківської міської територіальної громади на 2021-2025 роки надати підтримку комунальному підприємству "Очаківський комбінат комунальних послуг" код ЄДРПОУ 37929126, яке підлягає ліквідації шляхом поповнення статутного капіталу на збільшення обсягу обігових коштів для погашення боргових зобов'язань відповідно до реєстру вимог кредиторів у сумі 992733,82 грн.

На підставі вказаного рішення Очаківської міської ради на рахунок банкрута перераховано грошові кошти платіжною інструкцією №13/09/2024 від 31.10.2024 в сумі 992733,82 грн з призначенням платежу: "1217670;3210; Внески до статутного капіталу згідно рішення Очаківської міської ради №25 від 06.09.2024 року" та платіжною інструкцією №130 від 04.11.2024 в сумі 24000,00 грн з призначенням платежу: "Внески до статутного капіталу, згідно листа №02-01/159/105 від 04.11.2024 року. Без ПБВ".

Ухвалою суду від 16.06.2025 закрито провадження у справі №915/1745/21(915/793/24) за позовом КП "Очаківський ККП" в особі ліквідатора Сашина О.А. до Очаківської міської ради, Виконавчого комітету Очаківської міської ради та Комунального підприємства Очаківської міської ради "Очаківський комбінат комунальних підприємств" про визнання недійсним пункту 3 рішення Очаківської міської ради Миколаївської області від 17.04.2015 № 21 "Про створення комунального підприємства Очаківської міської ради "Очаківський комбінат комунальних підприємств" та відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів позивача, шляхом зобов'язання Очаківську міську раду повернути вилучене згідно рішення Очаківської міської ради від 17.04.2015 № 21, за відсутністю предмета спору. Повернуто ліквідатору КП "Очаківський ККП" арбітражному керуючому Сашину О.А. з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 6056,00 грн, сплачений за квитанцією ID:2324-3515-6063-3473 від 30.06.2024 в сумі 3028,00 грн та за квитанцією до платіжної інструкції на переказ готівки #0.0.3770818580.1 від 18.07.2024 в сумі 3028,00 грн.

Відповідно до частини 7 статті 41 КУзПБ боржник, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, власник корпоративних прав боржника, а у випадках, передбачених законодавством, - третя особа протягом провадження у справі про банкрутство з метою погашення вимог кредиторів та закриття провадження у справі мають право задовольнити всі вимоги конкурсних кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів, крім неустойки (штрафу, пені).

Для одночасного погашення всіх вимог кредиторів арбітражний керуючий зобов'язаний надати особі, яка виявила намір погасити вимоги кредиторів, реєстр вимог кредиторів.

У разі задоволення всіх вимог кредиторів, крім неустойки (штрафу, пені), господарський суд ухвалою закриває провадження у справі про банкрутство. Вимоги щодо неустойки (штрафу, пені) вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі.

З отриманих грошових коштів на загальну суму 1016733,82 грн, ліквідатором було направлено на оплату його основної грошової винагороди кошти в сумі 337730,54 грн та відповідно до реєстру вимог кредиторів погашено вимоги кредитора ГУ ДПС у Миколаївській області на загальну суму 679003,28 грн, крім неустойки (штрафу, пені), а саме:

- квитанцією до платіжної інструкції №0.0.4017825279.1 від 19.11.2024 на суму 81200,00 грн погашено суму щодо сплати судового збору та авансування винагороди арбітражного керуючого (перша черга);

- квитанцією до платіжної інструкції №0.0.4017833050.1 від 19.11.2024 на суму 528427,30 грн погашено суму щодо Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) (друга черга);

- квитанцією до платіжної інструкції №0.0.4017839039.1 від 19.11.2024 на суму 1949,27 грн погашено суму щодо податку на прибуток (11020201) (третя черга);

- квитанцією до платіжної інструкції №0.0.4017845669.1 від 19.11.2024 на суму 59022,06 грн погашено суму щодо земельного податку з юридичних осіб (м. Очаків) (18010500) (третя черга);

- квитанцією до платіжної інструкції №0.0.4017852489.1 від 19.11.2024 на суму 5918,25 грн погашено суму щодо земельного податку з юридичних осіб (Чорноморська ОТГ) (18010500) (третя черга).

Залишилися непогашеними вимоги ГУ ДПС у Миколаївській області у сумі 843559,48 грн, які віднесені до шостої черги задоволення кредиторських вимог.

Крім того, заявою №б/н від 27.11.2024 (вх. №14913/24) ГУ ДПС у Миколаївській області підтвердило погашення вимог кредитора на загальну суму 679003,28 грн.

Отже, після відкриття провадження в даній справі, Очаківською міською радою (власником банкрута) погашено вимоги кредиторів КП "Очаківський ККП" відповідно до ч. 7 ст. 41 КУзПБ, крім неустойки (штрафу, пені), що є самостійною підставою для закриття провадження у справі про банкрутство КП "Очаківський ККП".

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 65 КУзПБ, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.

Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Матеріали звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу КП "Очаківський ККП" станом на 01.12.2024 свідчать про відсутність у банкрута основних і оборотних засобів для ведення господарської діяльності, своєчасного погашення грошових зобов'язань та відсутність можливості оздоровлення платоспроможності боржника, оскільки у банкрута відсутнє будь-яке майно, про що свідчать:

- лист Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області №33-14-0.32-2600/2-23 від 09.08.2023, відповідно до якого станом на 01.01.2013 за КП "Очаківський ККП" реєстрація права власності та користування на земельні ділянки на території Миколаївської області не виявлена;

- лист Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області №14.10-2-09/3649-23 від 08.08.2023, відповідно до якого після проведення перевірки та звірки з базою даних "AgroTech" в Миколаївській області було встановлено, що станом на 08.08.2023 за КП "Очаківський ККП" сільськогосподарська техніка не зареєстрована;

- лист Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №29-19/18665 від 30.08.2023, відповідно до якого згідно з даними уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми станом на дату надання відповіді за КП "Очаківський ККП" не зареєстровані та на обліку не перебували;

- лист Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №10/02/9690 від 12.09.2023, з якого вбачається, що станом на 30.06.2023 КП "Очаківський ККП" серед власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств відсутнє;

- лист Південного міжрегіонального управлінця Державної служби з питань праці №ПД/2/5768-23 від 05.09.2023, відповідно до якого інформація щодо зареєстрованих великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування за КП "Очаківський ККП" відсутня;

- лист Головного сервісного центру МВС №31/17806-17478-2023 від 10.08.2023, відповідно до якого станом на 10.08.2023 в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів відсутні відомості про зареєстровані транспортні засоби за КП "Очаківський ККП";

- лист Регіонального сервісного центру МВС в Миколаївській області №31/3308-14-2023 від 08.09.2023, яким повідомлено, що відповідно до інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів за КП "Очаківський ККП" транспортні засоби не зареєстровані;

- лист Управління забезпечення реалізації повноважень у Миколаївській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях №02/595 від 10.08.2023, відповідно до якого, КП "Очаківський ККП" створено поза процедурою приватизації державного майна; інформація щодо державного майна, яке перебуває на балансі КП "Очаківський ККП", а також іншого майна підприємства, у Регіональному відділенні - відсутня;

- лист Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" №80/09.4.2/8174/23 від 10.08.2023, з якого вбачається, що КП "Очаківський ККП" дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв не видавались, присвоєння радіочастот не здійснювалось;

- лист Державного підприємства "Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин" №1156/8-11 від 10.08.2023, з якого вбачається, що в інформаційній системі "Єдиний державний реєстр тварин" відсутня будь-яка інформація про наявність тварин суб'єкта господарювання зазначеного у вказаному запиті, оскільки останній не зареєстрований у вказаному реєстрі як власник тварин;

- лист Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства) №8800/07/15-23 від 15.08.2023, яким повідомлено, що за наявною інформацією, яка міститься в Державному реєстрі України і Судновій книзі України, відсутні відомості щодо зареєстрованих суден, власниками або судновласниками яких є КП "Очаківський ККП";

- лист Державної митної служби України №19-02/19-02-04/14/3481 від 22.08.2023, згідно якого вбачається, що КП "Очаківський ККП" не перебувало на централізованому обліку в Держмитслужбі в реєстрі осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи;

- лист Департаменту сервісних послуг Державної інспекції архітектури та містобудування України №1228/04/18-33 від 18.08.2023, яким повідомлено, що шляхом перевірки відомостей, які містяться в архівній складовій Реєстру будівельної діяльності, за параметром пошуку "замовник будівництва - КП "Очаківський ККП" код ЄДРПОУ - 37929126" наявна інформація про зареєстровані Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області декларації: - про початок виконання будівельних робіт від 03.12.2014 за реєстровим номером МК083143370463 щодо об'єкта будівництва Капітальний ремонт покрівлі будинку по вул. Чижикова, 14/2 у м. Очаків, Миколаївської області; - про початок виконання будівельних робіт від 03.12.2014 за реєстровим номером МК083143370471 щодо об'єкта будівництва Капітальний ремонт фасаду будинку по вул. Шмідта, 16 у м. Очаків, Миколаївської області; - про початок виконання будівельних робіт від 03.12.2014 за реєстровим номером МК083143370472 щодо об'єкта будівництва Капітальний ремонт покрівлі будинку по вул. Шмідта, 37 у м. Очаків, Миколаївської області;

- інформаційна довідка №346610395 від 14.09.2023 року з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо КП "Очаківський ККП", відповідно до якої в Державному реєстрі речових прав зареєстровано арешт всього нерухомого майна та оголошення заборони на його відчуження, накладений постановою Відділу державної виконавчої служби Очаківського міськрайонного управління юстиції від 20.05.2013 №38011250; відомості про нерухоме майно, власником якого являється КП "Очаківський ККП", відсутні; в Реєстрі прав власності на нерухоме майно відомості про нерухоме майно, власником якого являється боржник, відсутні; в Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна нерухоме майно, що є предметом забезпечення, у банкрута відсутнє;

Згідно листа Головного управління ДПС у Миколаївській області №18655/6/14-29-12-01-03 від 10.08.2023 у КП "Очаківський ККП" станом на 08.08.2023 значаться відкритими розрахункові рахунки в AT КБ "Приватбанк" та в ПАТ "Укрінбанк".

На виконання ч. 2 ст. 61 КУзПБ та з метою отримання бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута, ліквідатором на адреси керівника КП "Очаківський ККП" - Іванцова М.П., засновнику КП "Очаківський ККП" - Очаківській міській раді направлено листи щодо забезпечення передачі ліквідатору бухгалтерської та іншої документації, матеріальних та інших цінностей КП "Очаківський ККП". На запит ліквідатора Очаківська міська рада супровідним листом №407/02-02/03 від 19.02.2023 передала арбітражному керуючому тільки скановані копії документів КП "Очаківський ККП", у тому числі установчі документи.

Відповідно до ст. 61 КУзПБ ліквідатор з дня свого призначення зокрема, але не виключно, проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута.

Так, ліквідатором проведено інвентаризацію майна КП "Очаківський ККП", про що складено інвентаризаційні відомості, акти, описи станом на 14.06.2023.

Ліквідатором було отримано інформацію з державних реєстрів України:

- Державного реєстру цивільних повітряних суден України, відповідно до якої записів по КП "Очаківський ККП" станом на 16.07.2023 не знайдено;

- з порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, відповідно до якого по КП "Очаківський ККП" нічого не знайдено.

Відповідно до довідки АТ КБ "ПриватБанк" №251123SU14111500 від 23.11.2025 банкруту закрито рахунки, які було відкрито КП "Очаківський ККП" установою банку.

Ліквідатором проведено аналіз фінансово-господарської діяльності КП "Очаківський ККП" та надано звіт про його фактичні результати станом на 31.12.2016.

Відповідно до листа Державного архіву Миколаївської області №С-813/03-06 від 30.08.2023, документи з кадрових питань (особового складу) КП "Очаківський ККП" до архіву на зберігання не надходили.

Відповідно до листа архівного відділу Очаківської міської ради №17/01-22 від 06.10.2023 документи особового складу (з кадрових питань) КП "Очаківський ККП" за 1944-2018 роки передано на зберігання до архівного відділу Очаківської міської ради.

Ліквідатором було складено реєстр вимог кредиторів, відповідно до якого загальна сума визнаних судом вимог склала 1520076,30 грн, в тому числі: перша черга - 81200,00 грн; друга черга - 528427,30 грн; третя черга - 66889,52 грн; шоста черга - 843559,48 грн.

Як вже зазначено, впродовж ліквідаційної процедури КП "Очаківський ККП" було задоволено за рахунок коштів, виділених власником (засновником) банкрута, на підставі ч. 7 ст. 41 КУзПБ вимоги кредитора - ГУ ДПС у Миколаївській області на загальну суму 679003,28 грн, непогашеними залишилися вимоги кредитора в сумі 843559,48 грн, які віднесені до шостої черги задоволення кредиторських вимог.

Ліквідатором складено та подано до суду ліквідаційний баланс банкрута станом на 01.12.2024.

Згідно ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності і диспозитивності. Це означає, зокрема, що обов'язок доказування тих чи інших обставин лежить на стороні, а суд, крім випадків, встановлених цим Кодексом, не зобов'язаний збирати докази (ч. 3 ст. 2, ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України).

Сприяння своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, подання всіх наявних доказів в порядку та строки, встановлені законом, віднесено статтею 42 ГПК України до обов'язку учасників справи.

В той же час, згідно ч. 2 ст. 14 ГПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, і відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України, несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням тих чи інших процесуальних дій.

Статтею 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Частинами 1, 3 статті 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Згідно ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Статтею 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Згідно ч. 1 ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Частинами 1, 2 статті 91 ГПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Ліквідація боржника - це припинення існування суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом. Ліквідаційна процедура, як стадія провадження у справі про банкрутство, є однією з найбільш ймовірних та прогнозованих процедур, які застосовуються до неплатоспроможного боржника та є механізмом виведення з ринку нерентабельних та неперспективних підприємств.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

Отже, КУзПБ передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення.

На необхідності дотримання зазначеного принципу неодноразово зверталася увага Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду під час касаційного перегляду судових рішень, зокрема у постановах від 28.11.2019 у справі №18/1971/12, від 27.02.2020 у справі №910/21227/16, від 25.06.2020 у справі №44/484-б, від 27.10.2020 у справі №28/29-б-43/212-2012.

За змістом положень статей 61-65, 90 КУзПБ ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи. Затверджуючи звіт ліквідатора, господарський суд повинен дати оцінку належності проведення ліквідатором всієї ліквідаційної процедури, дотримання ним черговості задоволення вимог кредиторів, відповідності законодавству про банкрутство всіх обов'язкових додатків до звіту ліквідатора, зокрема, оцінити повноту пошуку, виявлення майнових активів банкрута, для включення їх в ліквідаційну масу, дати оцінку діям ліквідатора щодо пошуку, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, надати оцінку повноті реалізації ліквідатором активів боржника, а також з'ясувати чи здійснювались ліквідатором заходи для виявлення та повернення дебіторської заборгованості банкрута. Висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні. Розглядаючи ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора, в судовому засіданні господарський суд перевіряє обґрунтованість, правомірність та повноту дій ліквідатора, а також, достовірність змісту ліквідаційного балансу (висновки викладені у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 08.08.2019 у справі №922/2817/18, від 12.09.2019 у справі №914/3812/15).

Під час ліквідаційної процедури, ліквідатор має здійснювати заходи спрямовані на пошук, виявлення і повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. Крім того, ліквідатор має здійснювати обґрунтовані і логічні дії, а також здійснювати запити до відповідних органів, з врахуванням минулої діяльності банкрута. При цьому, кількість запитів не є критерієм якості роботи ліквідатора. Таким критерієм є наповнення ліквідаційної маси (висновки сформульовані у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 31.10.2018 у справі №903/975/14, від 27.02.2020 у справі №910/21227/16, від 25.06.2020 у справі №44/484-б).

Звіт та ліквідаційний баланс, як підсумковий документ, що подається ліквідатором господарському суду в зв'язку з закінченням ліквідаційної процедури, не може бути затверджений господарським судом у відсутності доказів аналізу ліквідатором первісної бухгалтерської документації боржника, а також, у відсутності аналізу судом дій ліквідатора щодо виявлення майна банкрута що підлягає включенню до ліквідаційної маси, а також, його дій щодо пошуку нерухомого, рухомого майна банкрута і дебіторської заборгованості (висновок викладений у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 29.03.2018 у справі №Б-39/134-10, від 26.07.2018 у справі №904/9631/15, від 27.10.2020 у справі №28/29-б-43/212-2012).

Оцінивши матеріали звіту ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, суд дійшов висновку, що ліквідатором виконано вимоги, передбачені чинним законодавством, матеріали справи свідчать про відсутність у банкрута майна, майнових прав та грошових коштів для здійснення господарської діяльності, погашення заборгованості та можливості відновлення платоспроможності боржника.

Кредитором у справі заперечень та зауважень щодо заходів ліквідаційної процедури, скарг на дії ліквідатора суду не подано.

Частиною 8 ст. 48 КУзПБ визначено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Кодексом.

У роботі комітету мають право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, забезпечений кредитор, у разі необхідності представник органу, уповноваженого управляти державним майном, і представник органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 9 ст. 48 КУзПБ, рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів.

Комітетом кредиторів банкрута 23.12.2025 прийнято рішення схвалити звіт ліквідатора про проведену роботу у справі №915/1745/21 та ліквідаційний баланс банкрута, а також схвалити звіт про нарахування та сплату грошової винагороди, та відшкодування витрат арбітражному керуючому (ліквідатору) у справі про банкрутство КП "Очаківський ККП" станом на 20.11.2024 (протокол засідання комітету кредиторів банкрута №8 від 23.12.2025).

Частиною 2 статті 65 КУзПБ передбачено, що якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Згідно ч. 3 ст. 65 КУзПБ якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

У відповідності з ч. 7 ст. 64 КУзПБ вимоги, не погашені у зв'язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

Згідно п. 7 ч. 1 ст. 90 КУзПБ господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у разі затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 90 КУзПБ, про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

Частиною 4 статті 90 КУзПБ передбачено, що у випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

За результатами ліквідаційної процедурі у справі №915/1745/21 господарським судом встановлено, що у боржника відсутні будь-які активи, за рахунок яких можна було б задовольнити вимоги кредиторів, КП "Очаківський ККП" повністю припинило здійснення господарської діяльності, а також складання і подання передбаченої законодавством звітності. З урахуванням відсутності у банкрута активів доцільно прийняти рішення про ліквідацію КП "Очаківський ККП", припинення ліквідаційної процедури у справі №915/1745/21 та закриття провадження у справі.

За таких обставин, оцінивши звіт та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, приймаючи до уваги рішення комітету кредиторів банкрута від 23.12.2025, суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати юридичну особу банкрута, закрити провадження у даній справі.

Частиною 6 ст. 65 КУзПБ зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.

Враховуючи затвердження судом звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу КП "Очаківський ККП" повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Сашина О.А. слід припинити.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 12 КУзПБ арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Частинами 1, 2 ст. 30 КУзПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого санацією встановлюється зборами кредиторів під час схвалення плану санації і не може бути меншим за чотири розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п'ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реалізацією становить три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Відповідно до ч. 6 ст. 30 КУзПБ арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, звіт арбітражного керуючого Сашина О.А. є обґрунтованим, визначена сума документально підтверджена і відповідає вимогам ст.30 Кодексу, звіт арбітражного керуючого схвалений комітетом кредиторів банкрута (протокол №8 від 23.12.2025).

Враховуючи наведене, слід затвердити звіт арбітражного керуючого Сашина О.А. про нарахування і виплату основної грошової винагороди станом на 20.11.2024.

Керуючись ст. 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 12, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Затвердити звіт арбітражного керуючого Сашина О.А. про нарахування і виплату основної грошової винагороди у справі №915/1745/21 станом на 20.11.2024.

2. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Комунального підприємства "Очаківський комбінат комунальних послуг" (57500, Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Володарського, буд. 41, ідентифікаційний код 37929126) станом на 01.12.2024.

3. Припинити юридичну особу - Комунальне підприємство "Очаківський комбінат комунальних послуг" (57500, Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Володарського, буд. 41, ідентифікаційний код 37929126).

4. Вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 44104027) VI черги реєстру вимог кредиторів в розмірі 843559,48 грн - неустойка (штраф, пеня) вважати погашеними згідно приписів частини 7 статті 41 Кодексу України з процедур банкрутства.

5. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

6. Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.

7. Закрити провадження у справі №915/1745/21 про банкрутство Комунального підприємства "Очаківський комбінат комунальних послуг" (57500, Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Володарського, буд. 41, ідентифікаційний код 37929126).

8. Зобов'язати ліквідатора примірники ліквідаційного балансу банкрута надіслати на адресу державного реєстратора та Головного управління статистики у Миколаївській області.

9. Припинити повноваження ліквідатора Комунального підприємства "Очаківський комбінат комунальних послуг" (ідентифікаційний код 37929126) арбітражного керуючого Сашина О.А.

10. Дану ухвалу надіслати:

для виконання (в паперовому вигляді):

- проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - Департаменту надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20);

- Головному управлінню статистики в Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, 75);

- ліквідатору;

до відома (електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд"):

- кредитору;

- засновнику банкрута - Очаківській міській раді;

- Відділу з питань банкрутства по Південному регіону Управління банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Миколаїв, вул. Гліба Бабіча, 107).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття в порядку ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена у відповідності до ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та підписано 29.12.2025.

Суддя В.С. Адаховська