Справа № 761/45886/24
Провадження № 3/761/279/2025
21 лютого 2025 року місто Київ
Суддя Шевченківського районного суду міста Києва Ковтуненко В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 212-21 КУпАП
До Шевченківського районного суду міста Києва надійшли адміністративні протоколи відносно ОСОБА_1 від 20 листопада 2024 року №50-33/460, №50-33/461, №50-33/462 за ст.212-21 КУпАП.
Постановою суду від 20 грудня 2024 року справи за № 761/45886/24 (провадження 3/761/9957/2024), № 761/45888/24 (провадження 3/761/9958/2024) та № 761/45889/24 (провадження 3/761/9959/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 об'єднано в одне провадження та присвоєно їм номер № 761/45886/24 (провадження 3/761/9957/2024).
Також, в провадженні судді Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В. перебувають матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 №50-33/385 за ст. 212-21 КУпАП (справа 761/42364/24, провадження 3/761/9285/2024).
Постановою суду від 23.12.2024 справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.212-21КУпАП (справа №761/42364/24, провадження 3/761/9285/2024) передано судді Шевченківського районного суду м. Києва Ковтуненку В.О. для вирішення питання про об'єднання з в одне провадження зі справами відносно ОСОБА_1 за ст. 212-21 КУпАП (справа №761/4588/24, провадження 3/761/9958/2024, справа № 761/45886/24, провадження 3/761/9957/2024, справа 761/75889/24, провадження 3/761/9959/2024).
Постановою суду від 24.01.2025 справи за № 761/45886/24 та № 761/42364/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 об'єднано в одне провадження та присвоєно їм номер № 761/45886/24 (провадження 3/761/9957/2024).
ОСОБА_1 будучи керівником політичної партії «Українська мрія», всупереч вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні», порушила порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи керівником політичної партії «Українська мрія», всупереч вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні», порушила порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІ квартал 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи керівником політичної партії «Українська мрія», всупереч вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні», порушила порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2021-2022 роки, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи керівником політичної партії «Українська мрія», всупереч вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні», порушила порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала, просила суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколи про адміністративне правопорушення та додатки до них, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, у зв'язку з чим вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Відповідальність за ст. 212-21 КУпАП настає за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Судом досліджено: протокол про адміністративне правопорушення, роздруківку з веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо оприлюднення списку політичних партій, які не подали свої звіти у визначений строк; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Дослідивши докази, надавши їм оцінку, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладені стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З огляду на обставини справи та особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді зауваження.
Призначення саме такого адміністративного стягнення на переконання суду є необхідним і достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно із ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності, оголосивши їй усне зауваження, а провадження у справі закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 24, 33-35, 221-21, 251-252, 268, 277, 283, 284, 285, 294 КУпАП, суд
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 221-21 КУпАП, та звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду.
Суддя В.О. Ковтуненко