Справа № 752/27073/25
Провадження №: 3/752/9108/25
08.12.2025 м. Київ
суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли
відГоловного управління Державної податкової служби у м. Києві
пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП
відносноОСОБА_1 як головного бухгалтера Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Центробуд" дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце реєстрації - АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер - НОМЕР_1
ОСОБА_1 як головний бухгалтер Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Центробуд" (місцезнаходження: м. Київ, вул. Успішна 15, ідентифікаційний код 31025135) допустила порушення порядку ведення податкового обліку за п. 44.1, 44.2 ст. 44, п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, ст. 135, п. 135.1 ст. 135, п. 187.1 ст. 187, п. 198.1, п. 198.3, п. "г" п. 198.5 ст. 198, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200, п. 201.1 ст. 201, п. 89 підрозділу 2 розділу ХХ, п. 63.3 ст. 63, п. 168.1 п. 168.1 ст. 168 з урахуванням п. 54.2 ст. 54, абз. 2 п. 57.1 ст. 57, п. 168.1.2, п. 168.1.5 п. 168.1, п. 168.4.4, п. 168.4.7 п. 168.4 ст. 168, п. 171.1 ст. 171, п. "е" п. 176.1 ст. 176, п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 з урахуванням п. 54.1 ст. 54, абз. 2 п. 57.1 ст. 57, п. 87.9 ст. 87, п. 168.1.2 п. 168.5.5 п. 168.1, п. 168.4.4 п. 168.4.7 п. 168.4 ст. 168, п. 171.1 ст. 171, п. "е" п. 176.1 ст. 176, п. 1.1, п. 1.2, п. 1.3, п. 1.4, п. 1.5, п. 1.6 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Правопорушення вчинено за місцезнаходження підприємства, датою вчинення правопорушення є 16.09.2025 за даними протоколу про адміністративне правопорушення.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не з'явилася, завчасно подавши заяву про розгляд справи за її відсутності.
Оскільки за приписами ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 цього Кодексу при розгляді справи про адміністративне правопорушення не є обов'язковою, розгляд справи відбувся на підставі наявних матеріалів та за відсутності будь-яких заперечень по суті справи.
Дослідивши наявні матеріали, суд (суд) суддя вважає наявними подію та склад адміністративного правопорушення та, відповідно, вбачає достатніми підстави для визнання особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, винною у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, адже факт порушення податкового законодавства підприємством, в якому ОСОБА_2 є керівником задокументовано належним доказом - актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 16.09.2025 № 80599/Ж2/26-15-07-04-03/31025135. У подальшому, за наслідками встановлення відповідних фактів уповноваженою особою складено протокол про адміністративне правопорушення № 4209 від 16.09.2025 відносно ОСОБА_1 з дотриманням вимог щодо його форми і змісту за ст. 256 КУпАП.
Цей протокол ОСОБА_1 отримала, зауважень і заперечень у бланку протоколу не навела. Акт перевірки також було отримано.
Про обставини незгоди підприємства з результатами перевірки органом доходів і зборів, про обставини можливого оскарження податкових повідомлень-рішень, складених за наслідками документальної позапланової виїзної перевірки, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності суд не повідомляла.
Заперечень по суті справи, спростувань того до суду не надходило.
Отже, оскільки вищевказана особа підлягає визнанню винною у порушенні ведення податкового обліку, до неї застосовується передбачене законодавством адміністративне стягнення, при накладенні якого враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність не встановлено.
Враховуючи загальні правила накладення стягнення, суд (суддя) вважає за належне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що співвідноситься з вчиненим правопорушенням та цілком відповідає меті адміністративного стягнення, передбаченій у ст. 23 КУпАП.
Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.
У порядку ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2025).
На підставі викладеного, ст. 9, 23, 33-35, 40-1, 163-1, 268, 276, 277, 279, 280, 281, 283, 285, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ятдесят) грн 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з моменту набрання нею законної сили.
Стягувачем за цією постановою державний орган, за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення, в частині судового збору - Державна судова адміністрація.
Боржником за цією постановою є особа, яка притягається до адміністративної відповідальності (анкетні дані, що видалося за можливе установити, наведені в вступній частині постанови).
Відповідно до ч. 1-3 ст. 307 КУпАП, якими встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу (п'ятнадцять днів з дня вручення постанови), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя О.В. Бушеленко