Рішення від 26.12.2025 по справі 200/8880/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2025 року Справа№200/8880/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравченко Т.О.,

розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Донецькій області до виробничо-комерційного колективного підприємства «М'ясопромторг» про стягнення податкового боргу,

встановив:

До Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС в Донецькій області (далі - позивач, ГУ ДПС в Донецькій області) до виробничо-комерційного колективного підприємства «М'ясопромторг» (далі - відповідач, ВККП «М'ясопромторг»), надісланий через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» 14 листопада 2025 року, в якому позивач просив:

- стягнути з ВККП «М'ясопромторг» до бюджету кошти з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, у розмірі суми податкового боргу - 26 176,17 грн, а саме:

податок на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства (код класифікації доходів бюджету 11021000, код за КАТОТТГ UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 9 970,93 грн;

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, (код класифікації доходів бюджету 18010400, код за КАТОТТГ UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 10 198,19 грн;

земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, код за КАТОТТГ UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 6 007,05 грн.

Заяви, клопотання учасників справи. Процесуальні дії у справі.

21 листопада 2025 року суд постановив ухвалу про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі; вирішив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; встановив строк для подання заяв по суті справи; витребував докази у позивача.

Про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі сторони повідомлені в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС).

З клопотанням про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін учасники справи до суду не зверталися, а тому на підставі ч. 5 ст. 260 КАС справа розглянута в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 8 ст. 262 КАС при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Як на час відкриття провадження в адміністративній справі, так і на час розгляду цієї справи по суті триває широкомасштабна збройна агресія російської федерації проти України, яка слугувала підставою для введення в Україні з 24 лютого 2022 року 05 години 30 хвилин воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану».

Указом Президента України від 20 жовтня 2025 року № 793/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 21 жовтня 2025 року № 4643-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», строк дії воєнного стану продовжений з 05 години 30 хвилин 05 листопада 2025 року строком на 90 діб.

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що за ВККП «М'ясопромторг» обліковується податковий борг, який раніше не був заявлений до суду, у розмірі 26 176,17 грн, що виник з причини несплати грошових зобов'язань, нарахованих платником самостійно, а також штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені, в тому числі:

- податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники, (код класифікації доходів бюджету 11021000, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 9 970,93 грн, а саме:

2 672,27 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 10 червня 2022 року по 12 серпня 2024 року;

3 809,17 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 10 червня 2022 року по 12 серпня 2024 року;

3 489,49 грн - донараховано штрафні санкції (за невчасну сплату) акт поточного року, податкове повідомлення-рішення (форма «Ш») № 3834/05-99-04-08/23177534 від 25 червня 2025 року.

Позивач зазначив, що провів камеральну перевірку, за результатами якої склав акт від 22 травня 2025 року № 3099/05-99-04-07/23177534. 23 травня 2025 року акт надісланий платнику податків, однак цей лист не був вручений адресату і 08 червня 2024 року повернутий підприємством поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

Перевіркою встановлено порушення вимог пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі - ПК України) в частині несвоєчасної сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на прибуток протягом строків, визначених законодавством, та складено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 25 червня 2025 року № 3834/05-99-04-08/23177534, яке 25 червня 2025 року направлено платнику податків, однак цей лист не вручений адресату і 12 липня 2025 року повернутий підприємством поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

Позивач зауважив, що вказане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось платником та не відкликалось податковим органом.

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код класифікації доходів бюджету 18010400, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 10 198,19 грн, а саме:

2 549,32 грн - нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 29 квітня 2022 року;

2 549,63 грн - нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 29 липня 2022 року;

2 549,63 грн - нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 31 жовтня 2022 року;

2 549,61 грн - нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 30 січня 2023 року;

- земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 6 007,05 грн, а саме:

208,42 грн - нараховано платником самостійно основний платіж згідно з податковим розрахунком земельного податку № 9036289712 від 21 лютого 2022 року, термін сплати 30 січня 2023 року;

488,12 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 01 червня 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 червня 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 02 серпня 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 серпня 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 вересня 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 31 жовтня 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нарахованою пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 листопада 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 30 грудня 2022 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 30 січня 2023 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 01 березня 2023 року по 25 квітня 2025 року;

488,13 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 31 березня 2023 року по 25 квітня 2025 року;

429,21 грн - нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 01 травня 2025 року по 25 квітня 2025 року.

Позивач зазначив, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковим боргом згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України є сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Всупереч нормам податкового законодавства платник податків не вжив жодних заходів для своєчасного погашення податкових зобов'язань.

Позивач зазначив, що у зв'язку з несплатою ВККП «М'ясопромторг» узгоджених податкових зобов'язань, діючи на підставі ст. 59 ПК України, ГУ ДПС у Донецькій області сформувало податкову вимогу форми «Ю» від 26 лютого 2025 року № 0000204-1302-0599, яку 26 лютого 2025 року надіслало на адресу платника податків рекомендованою поштовою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Однак лист з вимогою не був вручений адресату і 17 березня 2025 року повернений з відміткою підприємства поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

ВККП «М'ясопромторг» узгоджених податкових зобов'язань, ГУ ДПС у Донецькій області сформувало податкову вимогу форми «Ю» від 30 січня 2025 року № 0000010-1302-0599, яку надіслало на адресу платника податків рекомендованою поштовою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Однак лист з вимогою не був вручений адресату і 17 лютого 2025 року повернений з відміткою поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до п. 42.5 ст. 42 ПК України та п. 6 розділу IV Порядку направлення податковими органами податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 30 червня 2017 року № 610, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24 липня 2017 року за № 902/30770, податкова вимога від 26 лютого 2025 року № 0000204-1302-0599 вважається врученою.

Вказана податкова вимога не була оскаржена та не відкликалась.

Згідно з п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається)

З огляду на те, що вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення податкового органу, діючи на підставі пп. 14.1.137 п.14.1 ст. 14, п. 41.4 ст. 41, 20.1.34 п. 20.1 ст. 20, п. 59.5 ст. 59, п. 87.11 ст. 87, ст. 95 ПК України, він звернувся до суду з цим позовом.

Просив задовольнити позов.

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини. Докази відхилені судом, та мотиви їх відхилення.

На виконання вимог ст. 90 КАС суд оцінив докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні; оцінив належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, виходячи з того, що жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 77 КАС кожна особа повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

За правилами абз. 1 ч. 2 ст. 77 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З'ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив таке.

Позивач - Головне управління ДПС у Донецькій області (ЄДРПОУ ВП 44070187) є відокремленим підрозділом Державної податкової служби України (ідентифікаційний код 43005393) без статусу юридичної особи, про що свідчать відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР).

Відповідач - виробничо-комерційне колективне підприємство «М'ясопромторг» (ідентифікаційний код 23177534, місцезнаходження: 84301, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Дружби (Леніна), буд. 58-а) зареєстроване як юридична особа 22 вересня 1995 року, про що 25 серпня 2005 року до ЄДР внесений запис 12701200000001022; в стані припинення не перебуває.

Основним видом економічної діяльності відповідача є 10.11 Виробництво м'яса; інші види діяльності - 10.12 Виробництво м'яса свійської птиці; 10.20 Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків; 46.32 Оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами; 46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 46.34 Оптова торгівля напоями; 10.85 Виробництво готової їжі та страв; 56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; 56.21 Постачання готових страв для подій; 56.29 Постачання інших готових страв; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 52.10 Складське господарство; 52.24 Транспортне оброблення вантажів; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів.

Відповідач перебуває на обліку як платник податків в ГУ ДПС у Донецькій області (Краматорська ДПІ, м. Краматорськ); дата взяття на облік - 26 червня 1995 року; номер взяття на облік - 05-31-04-2980; стан платника податків - 0 платник податків за основним місцем обліку.

Ці обставини встановлені на підставі ідентифікаційних даних платника податків, які перебувають в розпорядженні податкового органу, а також відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

04 лютого 2022 року ВККП «М'ясопромторг» подало звітну податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2022 рік, в якій самостійно визначило суму податкового зобов'язання за податковий (звітний) період - 10 198,50 грн (рядок 6.1).

В додатку 2 Розрахунку № 2 у частині об'єктів нежитлової нерухомості - додатку 2 до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2022 рік платник податків навів відомості про один об'єкт оподаткування, розташований у м. Краматорськ, а саме:

код типу об'єкту - 1251.5; код за КОАТУУ адміністративно-територіальної одиниці за місцем розташування об'єкта нерухомості - 1412900000; реєстраційний номер - 003187; дата реєстрації права власності - 01 липня 1997 року; площа об'єкта оподаткування (загальна) - 313,80 кв. м.; кількість місяців перебування у власності у кварталах: І - 3, ІІ - 3, ІІІ - 3, ІV - 3; ставка - 0,5000%; розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня звітного року - 6 500,00 грн; річна сума податку - 10 198,50 грн; сума податкового зобов'язання до сплати: усього - 10 198,50 грн, у тому числі розмір квартальних авансових внесків: І - 2 549,63 грн, ІІ - 2 549,63 грн, ІІІ - 2 549,63 грн, ІV - 2 549,61 грн;

нараховано за 2022 рік - усього - 10 198,50 грн, у тому числі розмір квартальних авансових внесків: І - 2 549,63 грн, ІІ - 2 549,63 грн, ІІІ - 2 549,63 грн, ІV - 2 549,61 грн.

Податкова декларація доставлена до ГУ ДПС у Донецькій області 02 лютого 2022 року і зареєстрована за № 9017514003, про що свідчить квитанція № 2.

Орендна плата з юридичних осіб.

03 лютого 2022 року ВККП «М'ясопромторг» подало звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної форми власності) за 2021 рік, в якій самостійно визначило суму податкового зобов'язання за 2021 рік - усього - 20 725,63 грн, у тому числі за січень - 1 727,14 грн, лютий - 1 727,14 грн, березень - 1 727,14 грн, квітень - 1 727,14 грн, травень - 1 727,14 грн, червень - 1 727,14 грн, липень - 1 727,14 грн, серпень - 1 727,14 грн, вересень - 1 727,14 грн, жовтень - 1 727,14 грн, листопад - 1 727,14 грн, грудень - 1 727,09 грн.

Розрахунок суми орендної плати платник податків провів таким чином:

1. категорія земельних ділянок - 11.02; вид права - 2; документи, які засвідчують/підтверджують право власності/користування - І ДН № 003187; державна реєстрація права власності/користування - 01 липня 1997 року № 125; кадастровий номер земельної ділянки - 1412900000:00:003:0693; площа земельної ділянки - 0,2332; нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки - 8 532 555,75 грн; ставка податку - 1%; річна сума земельного податку - 19 897,92 грн, річна сума земельного податку (до сплати) - 19 897,92 грн;

2. категорія земельних ділянок - 03.07; вид права - 2; документи, які засвідчують/підтверджують право власності/користування - ІІ ДН № 00440; державна реєстрація права власності/користування - 09 серпня 1999 року № 197; кадастровий номер земельної ділянки - 827,71 грн, річна сума земельного податку (до сплати) - 827,71 грн.

Податкова декларація доставлена до ГУ ДПС у Донецькій області 21 лютого 2022 року і зареєстрована за № 9036289712, про що свідчить квитанція № 2.

Податок на прибуток.

На підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 розділу І, п. 75.1 ст. 75 розділу ІІ ПК України, у порядку, визначеному п. 76.2 ст. 76 розділу ІІ ПК України, головний державний інспектор відділу податків і зборів з юридичних осіб у галузі переробної, добувної промисловості та постачання пари, газу, води та електроенергії управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Донецькій області Жукова О. провела камеральну перевірку щодо порушення термінів сплати (перерахування) податку на прибуток, за результатами якої склала акт від 22 травня 2025 року № 3099/05-99-04-07/23177534 про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток виробничо-комерційним колективним підприємством «М'ясопромторг» (код ЄДРПОУ 23177534).

В результаті проведення камеральної перевірки встановлено порушення пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 ПК України в частині несвоєчасної сплати узгоджених сум грошового зобов'язання протягом встановлених строків згідно з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств від 17 лютого 2022 року № 9432006086 на суму 34 894,90 грн.

23 травня 2025 року податковий орган надіслав акт перевірки за податковою адресою платника податків, однак поштове відправлення 4910700134483 08 червня 2025 року повернуто на адресу податкового органу з відміткою підприємства поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

25 червня 2025 року ГУ ДПС у Донецькій області прийняло податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 3834/05-99-04-08/23177534, згідно з яким на підставі акта від 22 травня 2025 року № 3099/05-9904-08/23177534 за порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, які сплачують інші платники, (код платежу 11021000) (по податковій декларації з податку на прибуток від 17 лютого 2022 року № 9432006086), визначеного пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 ПК України, на підставі п. 124.1 ст. 124 ПК України за затримку на 742 календарних дні сплати 34 894,90 грн ВККП «М'ясопромторг» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 3 489,49 грн за платежем - податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платника (код платежу 11021000).

25 червня 2025 року податковий орган надіслав це податкове повідомлення-рішення за податковою адресою платника рекомендованою поштовою кореспонденцією, проте 12 липня 2025 року поштове відправлення 4908900087396 повернуто на адресу відправника з відміткою підприємства поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

ВККП «М'ясопромторг» не сплатило самостійно задекларовані податкові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та орендної плати за землю, що мало наслідком виникнення податкового боргу.

Суд встановив, що податковий орган вживав заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу.

Так, 30 січня 2025 року ГУ ДПС у Донецькій області сформувало податкову вимогу (форму «Ю») № 0000010-1302-0599, згідно з якою станом на 28 січня 2025 року у ВККП «М'ясопромторг» існував податковий борг в суму 37 405,21 грн, в тому числі:

податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники, (код класифікації доходів бюджету 11201000) в сумі 6 481,44 грн, з них податкове зобов'язання - 0,00 грн, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 0,00 грн, пеня - 6 481,44 грн;

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками нежитлової нерухомості, (код класифікації доходів бюджету 18010400) в сумі 10 198,19 грн, з них податкове зобов'язання - 10 198,19 грн, за відсутності штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені;

земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500) в сумі 20 725,58 грн, з них податкове зобов'язання - 20 725,58 грн, за відсутності штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені;

усього - 37 405,21 грн, в тому числі податкове зобов'язання - 30 923,77 грн, пеня - 6 481,44 грн, за відсутності штрафних (фінансових) санкцій (штрафів).

Податкова вимога надіслана за податковою адресою відповідача, однак 17 лютого 2025 року поштове відправлення 0601107190140 повернуто на адресу податкового органу з довідкою підприємства поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

Докази оскарження цієї податкової вимоги в адміністративному або судовому поряду суду не надані. Також суду не надані докази відкликання цієї податкової вимоги податковим органом.

На час звернення позивача до суду з цим позовом за ВККП «М'ясопромторг» обліковувався податковий борг в загальній сумі 26 176,17 грн, що виник з причини несплати грошових зобов'язань, нарахованих платником самостійно, а також штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені, в тому числі:

- податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники, (код класифікації доходів бюджету 11021000, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 9 970,93 грн, а саме:

2 672,27 грн - 12 серпня 2024 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 10 червня 2022 року по 12 серпня 2024 року, сума боргу - 2 672,27 грн;

3 809,17 грн - 12 серпня 2024 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 10 червня 2022 року по 12 серпня 2024 року, сума боргу - 6 481,44 грн;

3 489,49 грн - 28 липня 2025 року донараховано штрафну санкцію (за невчасну сплату) за актом поточного року, податкове повідомлення-рішення (форма «Ш») № 3834/05-99-04-08/23177534 від 25 червня 2025 року, сума боргу - 9 970,93 грн;

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код класифікації доходів бюджету 18010400, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 10 198,19 грн, а саме:

2 549,32 грн - 29 квітня 2022 року нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 29 квітня 2022 року, сума боргу - 2 549,32 грн;

2 549,63 грн - 29 липня 2022 року нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 29 липня 2022 року, сума боргу - 5 098,95 грн;

2 549,63 грн - 31 жовтня 2022 року нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 31 жовтня 2022 року, сума боргу - 7 648,58 грн;

2 549,61 грн - 30 січня 2023 року нараховано платником самостійно основний платіж згідно з додатком 2 Розрахунком у частині об'єктів нежитлової нерухомості до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки № 9017513973 від 04 лютого 2022 року, термін сплати 30 січня 2023 року, сума боргу - 10 198,19 грн;

- земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 6 007,05 грн, а саме:

208,42 грн - 30 січня 2023 року нараховано платником самостійно основний платіж згідно з податковим розрахунком земельного податку № 9036289712 від 21 лютого 2022 року, термін сплати 30 січня 2023 року, сума операції - 1 727,09 грн, сума боргу - 208,42 грн;

488,12 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 01 червня 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 696,54 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 червня 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 1 184,67 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 02 серпня 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 1 672,80 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 серпня 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 2 160,93 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 вересня 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 2 649,06 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 31 жовтня 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 3 137,19 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нарахованою пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 29 листопада 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 3 625,32 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 30 грудня 2022 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 4 113,45 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 30 січня 2023 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 4 601,58 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 01 березня 2023 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 5 089,71 грн;

488,13 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 31 березня 2023 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 5 577,84 грн;

429,21 грн - 25 квітня 2025 року нараховано пеню IКП на борг минулих років (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)) з 01 травня 2025 року по 25 квітня 2025 року, сума боргу - 6 007,05 грн.

Наявність на день звернення ГУ ДПС у Донецькій області до суду з цим позовом заборгованості, стягнення якої є предметом спору, підтверджена даними інтегрованих карток платника податків - «М'ясопромторг» за відповідними платежами.

Згідно з письмовими поясненнями ГУ ДПС у Донецькій області від 03 грудня 2025 року відповідач не здійснив повного або часткового погашення заборгованості, стягнення якої є предметом спору, що відображено в інтегрованих картках платника станом на 2025 рік за відповідними платежами.

Будь-які інші докази щодо предмета доказування учасники справи не надали.

Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування.

Висновки суду по суті позовних вимог.

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно з пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 36.1 ст. 36, п. 38.1 ст. 38 ПК України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

За визначенням, наведеним у пп. пп. 14.1.39, 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом; грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

П. 59.1 ст. 59 ПК України визначено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

В свою чергу п. 58.2 ст. 58 ПК України передбачено, що форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.

Згідно з п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 цього Кодексу.

Ст. 42 ПК України регламентує листування платників податків та контролюючих органів.

Відповідно до п. 42.1 ст. 42 ПК України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу і відображатися в електронному кабінеті.

П. 42.2 ст. 42 ПК України визначено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

При цьому відповідно до п. 42.3 ст. 42 ПК України якщо платник податків у порядку та у строки, визначені ст. 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата.

Згідно з п. 42.5 ст. 42 ПК України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Суд встановив, що внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, нарахованих як платником самостійно, так і тих, що виникли внаслідок несплати штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені, у ВККП «М'ясопромторг» виник податковий борг в сумі 26 176,17 грн, в тому числі:

- податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники, (код класифікації доходів бюджету 11021000, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 9 970,93 грн;

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, (код класифікації доходів бюджету 18010400, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 10 198,19 грн;

- земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 6 007,05 грн.

Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме надіслав ВККП «М'ясопромторг» за його податковою адресою податкову вимогу форми «Ю» від 30 січня 2025 року № 0000010-1302-0599 про наявність у нього податкового боргу станом на 28 січня 2025 року.

Однак ці заходи не спричинили погашення платником податків податкового боргу.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п. п. 95.1, 95.3 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На час звернення позивача до суду з цим позовом податковий борг ВККП «М'ясопромторг» становив 26 176,17 грн.

Докази повного або часткового погашення заборгованості, стягнення якої є предметом спору, суду не надані.

З огляду на встановлені фактичні обставини та правове регулювання спірних правовідносин суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з ВККП «М'ясопромторг» до бюджету кошти з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, у розмірі суми податкового боргу 26 176,17 грн, в тому числі:

- податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники, (код класифікації доходів бюджету 11021000, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 9 970,93 грн;

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, (код класифікації доходів бюджету 18010400, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 10 198,19 грн;

- земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 6 007,05 грн.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ст. 139 КАС судові витрати не підлягають розподілу.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

1. Адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ ВП 44070187, місцезнаходження: 87515, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59) до виробничо-комерційного колективного підприємства «М'ясопромторг» (ідентифікаційний код 23177534, місцезнаходження: 84301, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Леніна, буд. 58а) про стягнення податкового боргу - задовольнити.

2. Стягнути з виробничо-комерційного колективного підприємства «М'ясопромторг» до бюджету кошти з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, у розмірі суми податкового боргу 26 176 (двадцять шість тисяч сто сімдесят шість) гривень 17 копійок, в тому числі:

- податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники, (код класифікації доходів бюджету 11021000, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 9 970,93 грн;

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, (код класифікації доходів бюджету 18010400, код території UA14120090000098500, Краматорська територіальна громада), в сумі 10 198,19 грн;

- земельний податок з юридичних осіб (код класифікації доходів бюджету 18010500, код території UA 14120090000098500, Краматорська територіальна громада) в сумі 6 007,05 грн.

3. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

4. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

5. Повне судове рішення складено 26 грудня 2025 року.

Суддя Т.О. Кравченко