Рішення від 18.12.2025 по справі 140/9072/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2025 року ЛуцькСправа № 140/9072/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Шепелюка В.Л.,

за участю секретаря судового засідання Юхимчук О.В.,

представника позивача Котика С.Ю.,

представника відповідача Яртись І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Благодійної організації «Благодійний фонд «Відродження добробуду» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд «Незламна Батьківщина» (далі - БО «ВБФ «Незламна Батьківщина», позивач) звернулась з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07.05.2025 №0140640706, №0140630706.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» є організацією, яка була створена виключно для провадження благодійної діяльності і надання допомоги найбільш вразливим верствам громадян та не має на меті отримання прибутку.

Вказує, що з метою придбання товарів необхідних для забезпечення виконання статутних завдань позивач звертався до суб'єктів господарювання, фізичних осіб з проханнями про надання фінансової допомоги для досягнення статутних завдань та забезпечення свої діяльності.

Зазначає, шо у відповідності до підпункту 14.1.121. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України (ПК України) неприбуткові підприємства, установи та організації - неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу.

У зв'язку із цим наголошує, що позивач є неприбутковою організацією, яка включена до реєстру неприбуткових установ та організацій з моменту реєстрації та включена туди і на даний час в силу вимог пункту 133.4. ст. 133 ПК України не є платником податку на прибуток, тому у нього був відсутній обов'язок сплати такого податку.

Звертає увагу на те, що оскільки позивач є неприбутковою організацією, яка включена до реєстру неприбуткових установ та організацій, відповідно у нього відсутній обов'язок з подання декларації з податку на прибуток підприємства за 2022, 2023 роки.

З врахуванням наведеного просив позов задовольнити (а.с.1-17, 15-30, т.1).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 02.09.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд призначено за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 11:00 год. 25.09.2025 (а.с.220, т.1).

В поданому до суду 11.09.2025 відзиві на позовну заяву (а.с.228-236, т.1) представник відповідача позов не визнала та просила відмовити у його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваних рішень. Зазначила, що ГУ ДПС у Волинській області діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ухвалою суду від 29.10.2025 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 11:00 год 19.11.2025 (а.с.59, т.2).

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві та просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечила та просила відмовити у їх задоволенні в повному обсязі.

Перевіривши письмовими доказами доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Головним управлінням ДПС у Волинській області на підставі направлень 17.03.2025 №1387 та №1385, наказу ГУ ДПС у Волинській області від 17.03.2025 №880-п «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» та п.п. 75.1.5 п. 75.1 ст. 75, п.п.78.1.7, п.78.1 ст.78, п.79.1, п.79.2 ст.79 та із врахуванням вимог п.102.1 ст.102 ПК України проведена позапланова виїзна документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 12.04.2022 по 21.03.2025 (а.с. 237-239, т.1)

За результатами складено Акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» складено 03.04.2025 №9603 /07-06/44696756.

Документальною перевіркою БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» встановлені порушення:

-п.п.134.1.1 п.134.1 п.п.133.4.2, п.п.133.4.3, п.п.133.4.4, п. 134.4 ст.134, ст.135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ, в редакції чинній на момент здійснення правопорушень, п.2.1,2.4,2.15,2.16 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 №168/704, п. 3, п.6 розділу ІІІ Наказу Міністерства фінансів України №73 від 07.02.2013 про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», п. 5, 7, 8, 21 ПСБО №15 «Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року №290, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за №860/4153, встановлено заниження податку на прибуток в сумі 23641321,0 грн. в т. ч. за 2022 р. в сумі 6227188,56 грн., за 2023 р. в сумі 17414132,4 грн;

-п.49.18.3 ст.49 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями, не подання декларації з податку на прибуток підприємства за 2022, 2023 роки;

-п.2.1,2.4,2.15,2.16 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 №168/704, п. 3, п.6 розділу ІІІ Наказу Міністерства фінансів України №73 від 07.02.2013 про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», п.10,п11, п.12, п.13, п.14, п.15 П(с)БО 16 «Витрати» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. №318, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за №27/4248, п. 5, 7, 8, 21 ПСБО №15 «Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року N 290, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за N 860/4153 (а.с. 243-250, т.1).

Не погодившись з висновками вищезазначеного акту БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» звернулась до Головного управління ДПС у Волинській області з запереченням (вх. №15751/6 від 18.04.2025) (а.с.1-2, т.2).

За результатами розгляду комісією з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок Головного управлінням ДПС у Волинській області прийнято рішення щодо залишення в силі висновків Акту перевірки (а.с.4-7, т.2).

На підставі вказаного акту ГУ ДПС у Волинській області були прийняті наступні рішення:

- Податкове повідомлення-рішення від 07.05.2025 за №0140630706, форма «Р», яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток 29552841,24 грн, у т.ч. штрафні санкції 5 911 520,24 грн (а.с.9, т.1);

- Податкове повідомлення-рішення від 07.05.2025 року за №0140640706, форма «ПС», яким застосовано штрафні санкції у розмірі 640 грн (а.с.10, т.1);

- Податкове повідомлення-рішення від 07.05.2025 за №0140650706, форма «ПС», яким застосовано штрафні санкції у розмірі 510 грн.

На вищевказані податкові повідомлення-рішення БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» подано до ДПС України скаргу (вх. №640/С/6 від 23.05.2025), у якій скарзі БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» просило ДПС України скасувати вищевказані податкові повідомлення-рішення, оскільки вважає їх необґрунтованими та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства (а.с.12-13, т.2).

За результатами розгляду скарги ДПС України прийнято рішення про результати розгляду скарги №20760/6/99-00-06-01-01-06 від 18.07.2025, яким залишено без змін оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 07.05.2025 року за №0140630706,

№0140640706 та скасовано податкове повідомлення-рішення від 07.05.2025 за

№ 0140650706 (а.с.16-19, т.2).

Позивач, вважаючи вищезазначені рішення протиправними, звернувся до суду з даним позовом.

У подальшому, назва Благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Незламна Батьківщина» змінена на Благодійну організацію «Благодійний фонд «Відродження добробуду» (далі - БО «Благодійний фонд «Відродження добробуту»).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується таким.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків.

Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Згідно із підпунктом 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.

Нормами пункту 78.4 статті 78 ПК України визначено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Судом встановлено, позапланова документальна виїзна перевірка проводилась Головним управлінням ДПС у Волинській області на підставі наказу ГУ ДПС у Волинській області від 17.03.2025 №880-п «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки БО «ВБФ «Незламна Батьківщина», яка вручена довіреній особі позивача (а.с.237, т.1).

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України Благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд «Незламна Батьківщина» створена 12.04.2022

Основним і єдиним видом діяльності Фонду є : 88.99 Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н.в.і.у. БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» є організацією, яка була створена виключно для провадження благодійної діяльності і надання допомоги найбільш вразливим верствам громадян та не має на меті отримання прибутку.

З метою придбання товарів необхідних для забезпечення виконання статутних завдань Фонд звертався до суб'єктів господарювання, фізичних осіб з проханнями про надання фінансової допомоги для досягнення статутних завдань та забезпечення діяльності фонду, зокрема: ТОВ «РИТМ», ТОВ «Рута Плюс », АО «АФ «Актіо», ТОВ «Д Трейдінг», СП УЛП «Хімітекс», ПрАТ «ВМЗ «Рошен», ДП «КК «Рошен», ТОВ «Інтел Консалтинг», ТОВ «Каррем», ПП «Карспрайз», ТОВ «Рітейл Системс», ТОВ «Рута Плюс», ТОВ «Торговий дім Спецторг», ТОВ «Волспайс», ТОВ «Волиньбудмаркет», ТОВ «Віптрейд плюс», інших благодійників. Також були укладені договори про надання благодійної допомоги та договори пожертви, а саме: договір пожертви №№ 9-1-2022/151, 9-1- 2023/019, №9-1-2023/025, №9-1-2023/059, 9-1-2023/067 з ТОВ «Д.ТРЕЙДІНГ», Договір пожертви №010922 з ТОВ «РИТМ», договір пожертви №4112-ПУ з ПрАТ «ДАТЕК Павлоградвугілля», договір про надання безповоротної фінансової допомоги у вигляді благодійної пожертви №22.2.23, 22.3.23 з БО «Благодійний фонд Лео Фундейшен», договір про надання безповоротної фінансової допомоги у вигляді благодійної пожертви №25.5.23 з ТОВ «Астерікс Протект», договір про надання безповоротної фінансової допомоги у вигляді благодійної пожертви №04.4.23 з БО «Благодійний фонд Лео Фундейшен».

Позивачем з метою реалізації статутних завдань фонду, укладені договори за якими були придбані товари на підставі наступних документів: договір поставки №01/09 від 01.09.2022 з ТОВ «Авіаційний простір», ВН ГТ 2109-002 від 21.09.2022, рахунок №210 від 19.09.2022, договір поставки №01/08-22 від 01.08.2022 з ТОВ «Буассон Еліт «Бельведер Груп», ВН №№000000835 від 15.06.2022, 000000836 від 22.08.2022, 000000837 від 01.09.2022, 000000838, 000000839, 000000840 від 01.09.2022, рахунки на оплату товару №№ 142 від 15.06.2022, 1254, 1255, 1256, 1257 від 21.09.2022, договір купівлі-продажу товару №10/05 від 10.05.2022 з ТОВ «Віптрейд Плюс», ВН №0000000189 від 01.06.2022, ВН №0000000191 від 03.06.2022, ВН №0000000206 від 15.06.2022, ВН №0000000459 від 12.08.2022, ВН №0000000471 від 22.08.2022, ВН №0000000472 від 23.08.2022, ВН №0000000494 від 01.09.2022, ВН №0000000504 від 09.09.2022, ВН №0000000513 від 12.09.2022, ВН № 0000000516 від 15.09.2022, ВН № 0000000523 від 20.09.2022, ВН №0000000526 від 21.09.2022, ВН №0000000531 від 23.09.2022, ВН №0000000542 від 23.09.2022, ВН №0000000544 від 28.09.2022, ВН №0000000601 від 22.11.2022, ВН №0000000613 від 06.12.2022, ВН №0000000624 від 15.12.2022, ВН №0000000626 від 16.12.2022, ВН №0000000631 від 19.12.2022, ВН №0000000634 від 20.12.2022, ВН №0000000637 від 21.12.2022, ВН №0000000639 від 22.12.2022, ВН №0000000640 від 28.12.2022, ВН №0000000641 від 29.12.2022, ВН №147, 148 від 27.12.2022, ВН №1 від 09.01.2023, ВН №2 від 16.01.2023, ВН №3 від 25.01.2023, ВН №4 від 31.01.2023, ВН №5 від 23.02.2023, ВН №6 від 24.02.2023, ВН №7 від 27.02.2023, ВН №8 від 01.03.2023, ВН №№ 9,10 від 02.03.2023, ВН №№ 11,12 від 03.03.2023, ВН №№13,14 від 06.03.2023, ВН №15 від 07.03.2023, ВН №16 від 09.03.2023, ВН №№ 17,18 від 13.03.2023, ВН №19 від 14.03.2023, ВН №20 від 15.03.2023, ВН №21 від 22.03.2023, ВН №№22,23 від 23.03.2023, ВН №№ 24,25 від 24.03.2023, ВН № № 26,27 від 27.03.2023, ВН № 28,29 від 28.03.2023, ВН №30,31 від 29.03.2023, ВН №32 від 30.03.2023, ВН №33 від 31.03.2023, ВН №34 від 03.04.2023, ВН №35 від 05.04.2023, ВН №36 від 06.04.2023, ВН №37 від 07.04.2023, ВН №38 від 10.04.2023, ВН №39 від 12.04.2023, ВН №40 від 18.04.2023, ВН №41 від 19.04.2023, ВН №42 від 21.04.2023, ВН №№ 43,44 від 24.04.2023, ВН №45,46 від 25.04.2023, ВН №47 від 26.04.2023, ВН №1 від 09.01.2023, рахунок №1 від 09.01.2023, рахунок №2 від 16.01.2023, рахунок №3 від 25.01.2023, рахунок №4 від 23.02.2023, рахунок №5 від 24.02.2023, рахунок №6 від 27.02.2023, рахунок №7 від 01.03.2023, рахунок №№ 8,9 від 02.03.2023, рахунок №10 від 03.03.2023, рахунок №11 від 31.01.2023, рахунок №12 від 03.03.2023, рахунок №13,14 від 06.03.2023, рахунок №15 від 07.03.2023, рахунок №16 від 09.03.2023, рахунок №№ 17,18 від 13.03.2023, рахунок №26 від 14.03.2023, рахунок №27 від 15.03.2023, рахунок №28 від 22.03.2023, рахунок №№ 31,32 від 23.03.2023, рахунок №34 від 24.03.2023, рахунок № 38,39 від 27.03.2023, рахунок №40,41 від 28.03.2023, рахунок №№ 42,43 від 29.03.2023, рахунок №44 від 30.03.2023, рахунок №45 від 31.03.2023, рахунок №46 від 03.04.2023, рахунок №47 від 05.04.2023, рахунок №48 від 06.04.2023, рахунок №49 від 09.01.2023, рахунок №50 від 07.04.2023, рахунок №51 від 10.04.2023, рахунок №53 від 12.04.2023, рахунок №54 від 18.04.2023, рахунок №56 від 19.04.2023, рахунок №57 від 21.04.2023, рахунок №№59,62 від 24.04.2023, рахунок №№64,65 від 25.04.2023, рахунок №66 від 26.04.2023, договір поставки №18/08 від 15.08.2022 з ТОВ «Волспайс», ВН №98 від 02.09.2022, ВН №100 від 09.09.2022, ВН №101 від 12.09.2022, ВН №103 від 20.09.2022, ВН №105 від 21.09.2022, ВН №106 від 27.09.2022, ВН №107 від 28.09.2022, ВН №110 від 15.12.2022, ВН №111 від 16.12.2022, ВН №112 від 19.12.2022, ВН №113 від 20.12.2022, ВН №114 від 21.12.2022, ВН №148 від 21.12.2022, ВН №150 від 29.12.2022, ВН №108 від 01.12.2022, ВН №148 від 21.12.2022, ВН №№ 18,19,20,22 від 05.01.2023, ВН №28 від 09.01.2023, ВН №31 від 16.01.2023, ВН №№ 31,36,37,38 від 16.01.2023, ВН №№ 39,40 від 17.01.2023, ВН №42 від 19.01.2023, ВН №23 від 23.01.2023, ВН №№ 53,54 від 25.01.2023, ВН № 55,58,59 від 26.01.2023, ВН №№60,61 від 27.01.2023, ВН №64 від 30.01.2023, ВН №№ 65,66,67,68,69,70 від 31.01.2023, ВН №73,74, від 07.02.2023, ВН №31 від 16.01.2023, ВН №№75,76 від 09.02.2023, ВН №№77,78 від 10.02.2023, ВН №№ 79,80 від 13.02.2023, ВН №№81,82,83,84,85 від 14.02.2023, ВН №86,87 від 15.02.2023, ВН №88 від 16.02.2023, ВН №89 від 17.02.2023, ВН №№ 90,91 від 20.02.2023, ВН №92 від 21.02.2023, ВН №93,94,95 від 23.02.2023 р., ВН № 96,98,99 від 24.02.2023, ВН № 107, 108,109 від 27,02.2023, ВН №112 від 28.02.2023, ВН №№115,116,117,119 від 01.03.2023, ВН №121,122 від 02.03.2023, ВН №№123,124 від 03.03.2023, ВН №125,126 від 06.03.2023, ВН №1247,128 від 07.03.2023, ВН №129,130,131 від 09.03.2023, рахунок №98 від 01.09.2022 рахунок №99 від 08.09.2022, рахунок №100 від 08.09.2022, рахунок №103 від 19.09.2022, рахунок №104 від 20.09.2022, рахунок №105 від 20.09.2022, рахунок №106 від 01.09.2022, рахунок №107 від 01.09.2022, рахунок №110 від 14.12.2022, рахунок №111 від 01.09.2022, рахунок №112 від 19.12.2022, рахунок №113 від 20.01.2022, рахунок №114 від 21.12.2022, рахунок №114 від 21.12.2022, рахунок №148 від 26.12.2022, рахунок №150 від 28.12.2022, рахунок №№20,21 від 06.01.2023, рахунок №31 від 13.01.2023, рахунок №40 від 16.01.2023, рахунок №42 від 18.01.2023, рахунок № 43 від 20.01.2023, рахунок №56,57 від 26.01.2023, рахунок №62 від 28.01.2023, рахунок №64 від 30.01.2023, рахунок №69 від 01.02.2023, рахунок №№ 72,73,74 від 07.02.2023, рахунок №№72,73,74 від 07.02.2023, рахунок №75,76 від 08.02.2023, рахунок №№77,78 від 09.02.2023, рахунок №№79,80 від 10.02.2023, рахунок №№81,82 від 13.02.2023, рахунок №№83,84,85 від 14.02.2023, рахунок №№87,88 від 15.02.2023, рахунок №89 від 17.02.2023, рахунок №№90,92 від 20.02.2023, рахунок №96 від 23.02.2023, рахунок №№100,102,104 від 24.02.2023, рахунок №108 від 27.02.2023, рахунок №№109,112 від 12.02.2023, рахунок №№115,116, 117 від 01.03.2023, рахунок №№119,121,122 від 02. 03.2023, рахунок №№123,124,125 від 03.03.2023, рахунок №127 від 04.03.2023, рахунок №130 від 06.03.2023, договір транспортно-експедиційних послуг №05/05-22 від 05.05.2022 з ПП «Карспайс», акт наданих послуг №10/05 від 10.05.2022, рахунок на оплату №259 від 10.05.2022, договір поставки №14/006-22 від 14.06.2022 з ТОВ «Пан Продукт+», специфікація №10.1 від 19.12.2022, специфікація №22.12-27 від 27.12.2022, ВН №970 від 20.12.2022, ВН №974 від 24.12.2022, ВН №990 від 24.12.2022, ВН №28/12-10 від 28.12.2022, ВН №30/12-02 від 30.12.2022, ВН №28/02-05 від 28.02.2023, договір купівлі продажу №03/05-22 від 03.05.2022 року, договір купівлі-продажу №01/08-22 від 01.08.2022, з ТОВ «Полісся Агроінвестсторой», ВН №00000070 від 10.05.2022, ВН №00000071 від 10.05.2022, ВН №6 від 25.05.2022, ВН №7 від 27.05.2022, ВН №8 від 02.06.2022, ВН №9 від 27.09.2022, ВН №10 від 27.09.2022, ВН №11 від 28.09.2022, ВН №12 від 28.09.2022, ВН №13 від 28.09.2022, ВН №14 від 28.09.2022, рахунок №22 від 10.05.2022, рахунок №13 від 25.05.2022, рахунок №14 від 27.05.2022, рахунок №16 від 27.09.2022, рахунок №17 від 27.09.2022, рахунок №№18, 19, 20, 21 від 28.09.2022, договір поставки №01/08-22 від 01.08.2022, з ТОВ «Рітейл Системс», ВН №1 від 01.09.2022, ВН №2 від 07.09.2022, ВН №3 від 20.09.2022, ВН №№4,5,6 від 21.09.2022, ВН №7 від 23.09.2022, ВН №№8, 9 від 24.09.2022, ВН №10 від 27.09.2022, ВН №11 від 15.12.2022, ВН №,№ 12,13,14 від 19.12.2022, ВН №15 від 20.12.2022, ВН №№16,17 від 22.12.2022, ВН №18 від 28.12.2022, рахунок №1 від 01.09.2022, рахунок №2 від 07.09.2022, рахунок №3 від 20.09.2022, рахунок №№4,5,6 від 21.09.2022, рахунок №7 від 23.09.2022, рахунок №8,9,10 від 27.05.2022, рахунок №11 від 15.12.2022, рахунок №12,13,14 від 19.12.2022, рахунок №15 від 20.12.2022, рахунок №16,17 від 22.12.2022, рахунок №18 від 28.12.2022, договір поставки №05/05-22 від 05.05.2022 з ТОВ «Сатурн Агро», ВН №97 від 11.05.2022, ВН №102 від 26.05.2022, ВН №107 від 23.08.2022, ВН №108 від 19.08.2022, ВН №109 від 22.08.2022, ВН №№110,111,112,113 від 01.09.2022, ВН №№114,115,116,117 від 02.09.2022, ВН №№116,118,119 від 05.09.2022, ВН №№120, 121 від 09.09.2022, ВН №№122,123,124 від 26.05.2022, рахунок №77 від 11.05.2022, рахунок №78 від 16.05.2022, рахунок №79 від 17.05.2022, рахунок №80 від 19.05.2022, рахунок №81 від 25.05.2022, рахунок №83 від 15.06.2022, рахунок №82 від 26.05.2022, рахунок №85 від 15.06.2022, рахунок №88 від 19.08.2022, рахунок №89 від 22.08.2022, рахунок №№86,87 від 23.08.2022, рахунок №№91,92,93 від 01.09.2022, рахунок №№94,95,96,97 від 02.09.2022, рахунок №№98,99 від 05.09.2022, рахунок №№100,101 від 09.09.2022, рахунок №102,103,104,105 від 12.09.2022, договір №10/10-22 від 10.10.2022 з ТОВ «Гарні Лани», ВН №0000550 від 01.12.2022, ВН №0000561 від 15.12.2022, ВН №0000564 від 16.12.2022, ВН №0000573 від 19.12.2022, ВН №0000575 від 20.12.2022, ВН №0000577 від 21.12.2022, ВН №0000579 від 22.12.2022, ВН №0000591 від 28.12.2022, ВН №0000598 від 29.12.2022, ВН №0000605 від 29.12.2022, рахунок №585 від 01.12.2022, рахунок №593 від 15.12.2022, рахунок №597 від 16.12.2022, рахунок №600 від 19.12.2022, рахунок №604 від 20.12.2022, рахунок №607 від 21.12.2022, рахунок №609 від 22.12.2022, рахунок №615 від 28.12.2022, рахунок №619 від 28.12.2022, рахунок №620 від 28.12.2022, рахунок №622 від 28.12.2022, рахунок №625 від 29.12.2022, договір №28/11/2022-НБ від 28.11.2022, договір поставки №11/07-23 від 11.07.2023 з ТОВ «Ідрія Торг», ВН №13 від 27.07.2023, ВН №14 від 28.07.2023, ВН №15 від 07.08.2023, ВН №16 від 03.08.2023, рахунок №15 від 26.07.2023, рахунок №16 від 27.07.2023, рахунок №17 від 31.07.2023, рахунок №18 від 03.08.2023, договір поставки №25/05-1 від 25.05.2023 з ТОВ «Торговий дім «Сатек», ВН№56 від 23.06.2023, рахунок №58 від 21.06.2023, договір транспортних (експедиційних) послуг №28/1 від 28.02.2023 з ТОВ «Карспрайс», акт наданих послуг №1/08-01 від 01.08.2023, акт наданих послуг №5/06-02 від 05.06.2023, акт наданих послуг №17/05-01 від 17.05.2023 , акт наданих послуг №18/05-02 від 18.05.2023, акт наданих послуг №19/05-01 від 19.05.2023, акт наданих послуг №20/06-01 від 20.06.2023, акт наданих послуг №21/07-02 від 21.07.2023, акт наданих послуг №22/06-01 від 22.06.2023, акт наданих послуг №1/08-01 від 01.08.2023, акт наданих послуг № 24/05-01 від 24.05.2023, акт наданих послуг №24/07-03 від 24.07.2023, акт наданих послуг №26/07-01 від 26.07.2023, акт наданих послуг №27/06-04 від 27.06.2023, акт наданих послуг №1/08-01 від 01.08.2023, акт наданих послуг №28/07-02 від 28.07.2023, акт наданих послуг №29/06-01 від 29.06.2023, акт наданих послуг №30/05-02 від 30.05.2023, акт наданих послуг №31/07-02 від 31.07.2023, акт наданих послуг №28/06-01 від 28.06.2023, рахунок №50 від 17.05.2023, рахунок №52 від 18.05.2023, рахунок №54 від 19/05.2023, рахунок №57 від 23.05.2023, рахунок №59 від4.05.2023, рахунок №64 від 30.05.2023, рахунок №70 від 05.06.2023, рахунок №93 від 20.06.2023, рахунок №95 від 22.06.2023, рахунок №99 від 27.06.2023, рахунок №101 від 28.06.2023, рахунок №109 від 29.06.2023, рахунок №150 від 21.07.2023, рахунок №154 від 24.07.2023, рахунок №159 від 26.07.2023, рахунок №162 від 28.07.2023, рахунок №165 від 31.07.2023, рахунок №167 від 01.08.2023, договір №08/05 від 08.04.2023, договір №15/05-3 від 15.04.2023 з ТОВ «Рівне Торг Груп», ВН №21 від 19.05.2023, ВН №22 від 30.05.2023, ВН №23 від 22.06.2023, ВН №24 від 27.06.2023, рахунок №21 від 19.05.2023, рахунок №22 від 30.05.2023, ВН №2 від 06.03.2023, рахунок №2 від 06.03.2023, договір №17/04 від 17.04.2023, з ТОВ «Торговий Дім Спец Торг», ВН №407-001 від 04.07.2023, ВН №506-001 від 05.06.2023, ВН №905-001 від 09.05.2023, ВН №1005-002 від 10.05.2023, ВН №1105-002 від 11.05.2023, ВН №407-001 від 04.07.2023, ВН №1205-003 від 12.05.2023, ВН №1505-002 від 15.05.2023, ВН №1605-001 від 16.05.2023, ВН № 1805-002 від 18.05.2023, ВН №1905-002 від 19.05.2023, ВН №2006-001 від 20.06.2023, ВН №2106-00 від 21.06.2023, ВН №2107-002 від 21.07.2023, ВН №2205-001 від 22.05.2023, ВН №2305-001 від 23.05.2023, ВН №2306-002 від 23.06.2023, ВН №2405-00 від 24.05.2023, ВН №2405-002 від 24.05.2023, ВН №2407-003 від 24.07.2023, ВН №407-001 від 04.07.2023, ВН №2507-002 від 25.07.2023, ВН № 2606-001 від 26.06.2023, ВН №2607-003 від 26.07.2023, ВН №2706-003 від 27.06.2023, ВН №2806-001 від 28.06.2023, ВН №2905-003 від 04.07.2023, ВН №2906-004 від 29.06.2023, ВН №407-001 від 04.07.2023, ВН №3005-001 від 30.05.2023, рахунок №ГП-075 від 05.05.2023, рахунок №ГП-078 від 08.05.2023, рахунок №№ГП-083, ГП-084 від 10.05.2023, рахунок №ГП-090 від 11.05.2023, рахунок №ГП-093 від 15.05.2023, рахунок №ГП-096 від 16.05.2023, рахунок №ГП-098 від 17.05.2023, рахунок №№ ГП-102, ГП-104 від 19.05.2023, рахунок № ГП-106 від 22.05.2023, рахунок № ГП-075 від 05.05.2023, рахунок №№ ГП-113, ГП-116 від 26.05.2023, рахунок №ГП-121 від 02.06.2023, рахунок №ГП-140 від 15.06.2023, рахунок №ГП-141 від 19.06.2023, рахунок № №ГП-146, ГП-149 від 22.06.2023, рахунок №ГП-150 від 23.06.2023, рахунок №№ГП-152, ГП-153 від 26.06.2023, рахунок №ГП-212 від 19.07.2023, рахунок №ГП-215 від 21.07.2023, рахунок №ГП-216 від 25.07.2023, рахунок №ГП-218 від 26.07.2023, ВН 6 від 06.02.2023, рахунок №6 від 06.03.2023, договір поставки №0323/38 від 05.04.2023 з ТОВ «Укрспецсистем», ВН №0323/38 від 21.04.2023, рахунок №0323/38 від 10.04.2023, договір поставки №31/01-23 від 31.01.2023 з ТОВ «Українська Продуктова компанія», ВН №№1,2 від 01.03.2023, ВН №№3,4 від 02.03.2023, ВН №5 від 03.03.2023, ВН №6 від 06.03.2023, ВН №№7,8,9 від 08.03.2023, ВН №10 від 09.03.2023, ВН №11 від 10.03.2023, ВН №№12,13 від 13.03.2023, ВН №14 від 16.03.2023, ВН №№15,16 від 22.03.2023, ВН №№ 17,18 від 23.03.2023, ВН №19 від 27.03.2023, ВН №20 від 30.03.2023, ВН №21 від 31.03.2023, ВН №22,23 від 03.04.2023, ВН №24 від 04.04.2023, ВН №25 від 05.04.2023, ВН №26 від 06.04.2023, рахунок №№1,1.1 від 01.03.2023, рахунок №№ 2,2.1 від 02.03.2023, рахунок №3 від 03.03.2023, рахунок №4 від 06.03.2023, рахунок №№ 5,5.1 від 07.03.2023, рахунок №6 від 08.03.2023, рахунок №7 від 09.03.2023, рахунок №8 від 10.03.2023, рахунок №9,9.1 від 13.03.2023, рахунок №10 від 16.03.2023, рахунок №№11, 11.1 від 22.03.2023, рахунок №№12,12.1 від 23.03.2023, №13 від 27.03.2023, рахунок №14 від 30.03.2023, рахунок №15 від 31.03.2023, рахунок №№16,16.1 від 03.04.2023, рахунок №17 від 04.04.2023, рахунок №18 від 05.04.2023, рахунок №19 від 06.04.2023, договір поставки №028/03 від 28.03.2023 з ТОВ «Торговий дім «Хлібний Терем», ВН №30 від 07.04.2023, ВН №35 від 10.04.2023, ВН №38 від 11.04.2023, ВН №41 від 19.04.2023, ВН №46 від 24.04.2023, ВН №50 від 09.05.2023, ВН №53 від 10.05.2023, ВН №55 від 11.05.2023, ВН №57 від 12.05.2023, ВН №58 від 16.05.2023, ВН №60 від 17.05.2023, ВН №61 від 18.05.2023, ВН №64 від 19.05.2023, ВН №68 від 22.05.2023, ВН №72 від 24.05.2023, ВН №75 від 29.05.2023, ВН №110 від 23.06.2023, ВН №111 від 26.06.2023, ВН №113 від 29.06.2023, ВН №114 від 29.06.2023, ВН №118 від 03.07.2023, ВН №120 від 05.07.2023, ВН №135 від 20.07.2023, ВН №136 від 21.07.2023, ВН №138 від 24.07.2023, ВН №139 від 07.04.2023, ВН №141 від 25.07.2023, ВН №142 від 26.07.2023, ВН №143 від 26.07.2023, ВН №144 від 27.07.2023, ВН №146 від 28.07.2023 , ВН №148 від 31.07.2023, ВН №149 від 31.07.2023, ВН №150 від 01.08.2023, рахунок №30 від 05.04. 2023, рахунок №35 від 10.04.2023, рахунок №38 від 11.04.2023, рахунок №41 від 18.04.2023, рахунок №46 від 21.04.2023, рахунок №51 від 08.05.2023, рахунок №53 від 09.05.2023, рахунок №№55,56 від 10.05.2023, рахунок №58 від 12.05.2023, рахунок №60 від 15.05.2023, рахунок №61 від 16.05.2023, рахунок №65 від 18.05.2023, рахунок №68 від 19.05.2023, рахунок №72 від 22.05.2023, рахунок №75 від 25.05.2023, рахунок №110 від 21.06. 2023, рахунок №113 від 26.06.2023, рахунок №114 від 27.06.2023 , рахунок №118 від 30.06.2023, рахунок №120 від 04.07.2023, рахунок №135 від 18.07.2023, рахунок №136 від 19.07.2023, рахунок №139 від 21.07.2023, рахунок №141 від 24.07.2023, рахунок №142 від 24.07.2023, рахунок №143 від 25.07.2023, рахунок №144 від 25.07.2023, рахунок №146 від 27.07.2023, рахунок №148 від 28.07.2023, рахунок №149 від 28.07.2023, рахунок №151 від 31.07.2023, договір поставки №16/06 від 16.05.2023 з ТОВ «Юнітрал», ВН №38 від 23.06.2023, ВН №39 від 24.07.2023, ВН №40 від 25.07.2023, ВН №41 від 26.07.2023, ВН №42 від 27.07.2023, ВН №43 від 28.07.2023, ВН №44 від 31.07.2023, ВН №45 від 01.08.2023, ВН №142 від 26.07.2023, рахунок №41 від 23.06.2023, рахунок №42 від 24.07.2023, рахунок №44 від 24.07.2023, рахунок №45 від 26.07.2023, рахунок №46 від 27.07.2023, рахунок №47 від 24.06.2023, рахунок №49 від 01.08.2023.

Загалом за обліковими даними отримано надходжень за 2022 рік - 34595492 грн, в 2023 році - 96745180 грн.

В січні, лютому 2023 року на адресу Фонду надійшли листи з проханням про надання благодійної допомоги у комплектуванні вантажів гуманітарної допомоги, засобами гігієни, продуктами харчування, іншими предметами першої необхідності від Благодійної організації «Всеукраїнський Благодійний Фонд «Сталеві серця». 30.01.2023 був укладений договір про надання благодійної допомоги №30/01 на підставі якого за актами приймання-передачі №1 від 15.02.2023, акт приймання-передачі №2 від 27.02.2023, акт приймання-передачі №3 від 10.03.2023, акт приймання-передачі №01/02 від 28.02.2023, акт приймання-передачі №03/04 від 01.05.2023, було відвантажено та передано на користь зазначеного фонду продукти харчування, засоби гігієни для комплектування вантажів гуманітарної допомоги. 04.04.2023 укладено договір про співпрацю №04/04-2023 між Позивачем та БО «ВБФ «Сталеві Серця» та безоплатно передано на підставі акту приймання-передачі №05/06 від 04.07.2023, акту приймання-передачі 07 /08 від 04.09.2023 наявні продукти та товари першої необхідності. На виконання умов вказаних договорів позивач передав на користь БО «ВБФ «Сталеві Серця» товарів першої необхідності, засобів гігієни, продуктів харчування на загальну суму 130823287,91 грн. Окрім цього, упродовж 2022-2023 років отримано та сплачено за транспортні (експедиційні) послуги 4207550 грн та понесено супутніх витрат на суму 517384,09 грн. Відповідно, на виконання статутних завдань та досягнення мети створення Фонду, для забезпечення гуманітарних потреб, населення що постраждало внаслідок бойових дій, позивач передав безоплатно наявні товари продовольчої групи, засоби гігієни та інші набуті матеріальні цінності на користь БО «ВБФ «Сталеві Серця» без отримання жодної винагороди чи доходу.

Вищевказана первинні бухгалтерські документи були досліджені в ході судового розгляду справи.

Слід ураховувати, що норми податкового законодавства не обмежують період подання платником податків необхідних первинних документів лише часом проведення податкової перевірки, оскільки положення пункту 44.6 статті 44 ПК України визначають статус показників податкової звітності, які не підтверджені необхідними документами під час перевірки, однак не обмежують право платника довести у судовому процесі обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, поданням виключно тих доказів, що надавалися ним під час проведення податкової перевірки. Право надавати заперечення щодо висновків податкового органу та долучити до матеріалів справи докази на підтвердження таких заперечень надається платнику як на усіх стадіях податкового контролю, так і на стадіях судового процесу, на яких допускається подання учасником процесу нових доказів. В іншому випадку, обмеження судом предмету дослідження призвело би до неповноти дослідження та порушення справедливого балансу.

Отже враховуючи зазначене, позивач не позбавлений можливості подати будь-які належні та допустимі докази безпосередньо в судове засідання.

При цьому Верховний Суд у постанові від 10.05.2023 у справі №640/966/20 вказав, що при поданні первинних документів, які мають бути належно оформленими, містити всі необхідні реквізити, бути підписані уповноваженими особами та, які в сукупності з встановленими обставинами справи, зокрема і щодо можливостей здійснення господарюючими суб'єктами відповідних операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна, обсягу матеріальних та трудових ресурсів, економічно необхідних для виконання умов, обумовлених договорами, мають свідчити про беззаперечний факт реального вчинення господарських операцій, що і є підставою для формування платником податкового обліку вони повинні бути досліджені в судовому засіданні та їм повинна бути надана правова оцінка.

У відповідності до підпункту 14.1.121. п. 14.1. статті 14 ПК України неприбуткові підприємства, установи та організації - неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 133.4. статті 133 ПК України: не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Згідно п. 133.4.1. неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, та житлово-будівельні кооперативи;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Положення абзаців третього і четвертого цього підпункту щодо вимог наявності установчих документів не поширюються на бюджетні установи.

Зареєстровані установи та організації (новостворені), які подали в установленому порядку документи для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації створення юридичної особи та які за результатами розгляду цих документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважаються неприбутковими організаціями з дня державної реєстрації створення юридичної особи.

Установи та організації, які під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу подали документи про внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій і за результатами розгляду цих документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважаються неприбутковими організаціями з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.

З огляду на той факт, що БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» є неприбутковою організацією, яка була включена до реєстру неприбуткових установ та організацій з моменту реєстрації та перебуває у ньому на даний час, відповідно до вимог пункту 133.4. ст. 133 ПК України не є платником податку на прибуток, а тому у неї був відсутній обов'язок сплати такого податку.

Окрім цього, з урахуванням того, що БО «ВБФ «Незламна Батьківщина» є неприбутковою організацією, яка включена до реєстру неприбуткових установ та організацій, відповідно у неї був відсутній обов'язок з подання декларації з податку на прибуток підприємства за 2022, 2023 роки.

У відповідності до підпункту 133.4.3. п. 133.4. ст.133 ПК України обов'язок з подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації з подальшим зазначенням і сплатою сум самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток виникає у неприбуткової організації лише в зв'язку із недотриманням нею вимог визначених п. 133.4 ст. 133 ПК України та виключенням такої організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Статтею 4 ПК України передбачено основні засади податкового законодавства України.

Зокрема, пп. 4.1.2. п. 4.1 вказаної статті передбачено, що однією із основних засад податкового законодавства є - рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу.

Також п.п. 4.1. п. 4.1 цієї статті передбачає наступний принцип податкового законодавства України: «презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу».

Згідно із частиною першою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Принцип змагальності сторін є одним із найбільш вагомих принципів в адміністративному судочинстві. Зазначений принцип забезпечує повноту дослідження обставин справи. Цей принцип передбачає покладання тягаря доказування на сторони. Одночасно цей принцип не передбачає обов'язку суду вважати доведеною та встановленою обставину, про яку сторона стверджує. Така обставина підлягає доказуванню таким чином, аби задовольнити, як правило, стандарт переваги більш вагомих доказів, тобто коли висновок про існування стверджуваної обставини з урахуванням поданих доказів видається більш вірогідним, ніж протилежний.

Відповідно до частини першої статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частинами першою та другою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Звертаючись з позовом, який було подано до суду в електронній формі через систему «Електронний суд», позивач сплатив судовий збір у сумі 30280,00 грн, що підтверджується квитанцією до платіжної інструкції від 27.08.2025 №27-1459321/1 (а.с.32).

Натомість відповідно до положень пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» позивачу необхідно було сплатити за пред'явлення цього адміністративного позову судовий збір у сумі 24224,00 грн (тобто, не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу майнового характеру та із застосуванням коефіцієнта пониження 0,8).

З урахуванням наведеного на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати у сумі 24224,00 грн. Решта суми судового збору може бути повернута позивачу за його клопотанням відповідно до статті 7 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Благодійної організації «Благодійний фонд «Відродження добробуду» (50006, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, вулиця Соборності, будинок 12, ідентифікаційний код юридичної особи 44696756) до Головного управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44106679) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Волинській області від 07 травня 2025 року №0140630706, №0140640706.

Стягнути на користь Благодійної організації «Благодійний фонд «Відродження добробуду» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області судові витрати у сумі 24224,00 грн (двадцять чотири тисячі двісті двадцять чотири грн 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В. Л. Шепелюк

Повний текст рішення суду складено 26 грудня 2025 року.