Справа № 459/4306/25 Провадження № 3/459/1483/2025
29 грудня 2025 року суддя Шептицького міського суду Львівської області Дем'яновська Ю.Д. розглянувши матеріали, які надійшли від Державної податкової служби України Головного управління ДПС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянки України, працюючої бухгалтером Радехівської спілки споживчих товарів,
за ч.1 ст.163-2 КУпАП,-
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №011856/1804/ж13/13-01-04-06 від 25.11.2025 року, ОСОБА_1 , будучи бухгалтером Радехівської спілки споживчих товарів, допустила порушення термінів сплати узгодженої суми (грошового) податкового зобов'язання, податку на додану вартість, чим порушила п.57.1 ст.57, п.124.1 ст.124 Податкового Кодексу України.
Відповідно до п. 2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Стаття 256 КУпАП передбачено вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема в такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено анкетних даних особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (дати народження, місця проживання).
Разом із тим, слід звернути увагу на те, що відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як вбачається із матеріалів, місцем вчинення вказаного адміністративного правопорушення є місцезнаходження Радехівської спілки споживчих товарів - м.Радехів Львівська область, що територіально не відноситься до юрисдикції Шептицького міського суду Львівської області, оскільки відповідно до п. 3.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» до набрання чинності Законом України «Щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів» відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№807-IX.
З урахуванням викладеного, приходжу до висновку про необхідність повернення справи для доопрацювання та скерування за належною підсудністю.
Керуючись ст. ст. 252, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП повернути Державній податковій службі України Головного управління ДПС у Львівській області (м.Львів вул.Стрийська, 35) для доопрацювання.
Постанова остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю. Д. Дем'яновська