Справа № 755/20760/25
Провадження №: 3/755/6786/25
"06" листопада 2025 р. Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Козачук О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 154 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 526159 від 13.10.2025 року, ОСОБА_1 , 29 вересня 2025 року, у м. Києві, по АДРЕСА_1, в дворі ЖК «Паркові озера» проводив вигул собаки «Тедді» породи «Той пудель» без повідка, чим порушив п. 5.5. «Рішення від 25.10.2007 року № 1079 /3912 «Про врегулювання питання утримання та поводження з собаками та котами у м. Києві», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 154 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення справи до Управління патрульної поліції у м. Києві для належного оформлення з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно ст. 213 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються: 1) адміністративними комісіями при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад; 2) виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад та їх посадовими особами, уповноваженими на те цим Кодексом; 4) районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (суддями), а у випадках, передбачених цим Кодексом, місцевими адміністративними та господарськими судами, апеляційними судами, Верховним Судом; 5) органами Національної поліції, органами державних інспекцій та іншими органами (посадовими особами), уповноваженими на те цим Кодексом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 218 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 45, 46, 92, 99, 103-1, 103-2, 104, 104-1, статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 138, 141, 142 ,149-152, частиною першою статті 154, статтями 155, 155-2,частиною другою статті 156, частинами першою-четвертою статті 156-1, статтями 156-2,159,частиною першою статті 163-17,статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті181, статтею 181-1, частиною першою статті 182, статтями 183, 185-12, 186, 189, 189-1, 212-1 цього Кодексу.
Приписами ч. 1 ст. 214 КУпАП визначено, що адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад вирішують усі справи про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб).
Тому, зважаючи на те, що справа відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 154 КУпАП непідсудна Дніпровському районному суду м. Києва вважаю за необхідне зазначений адміністративний матеріал повернути для направлення за підвідомчістю згідно статті 218 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 154, 213, 214, 218 КУпАП, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 154 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у м. Києві для подальшого спрямування за підвідомчістю згідно статті 218 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя