Ухвала від 29.12.2025 по справі 156/1585/25

Справа № 156/1585/25

Провадження № 2/156/694/25

УХВАЛА

29 грудня 2025 року сел. Іваничі

Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Комзюк Н.Н., розглянувши заяву акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про забезпечення позову у справі №156/1585/25, -

ВСТАНОВИВ:

Представник АТ КБ «ПриватБанк» за довіреністю Кіріченко Вікторія Ігорівна звернулась до Іваничівського районного суду Волинської області з позовом до ОСОБА_1 , у якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором про надання банківських послуг від 12.10.2016 у розмірі 30394,84 грн., а також понесені судові витрати.

Ухвалою Іваничівського районного суду Волинської області від 29.12.2025 прийнято до розгляду позовну заяву АТ КБ «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та відкрито провадження у справі. Визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

До позовної заяви, від імені представника АТ КБ «ПриватБанк» за довіреністю Меркулової Валерії Валеріївни, також додано заяву про забезпечення позову.

У заяві представник просить накласти арешт у межах суми заборгованості за кредитом в розмірі 30394,84 грн. на рухоме та нерухоме майно, яке належить ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження.

Заява обґрунтована тим, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити захист позивачем своїх прав у випадку переоформлення відповідачем права власності на належне їй рухоме та нерухоме майно на третіх осіб.

Позовна заява разом із заявою про забезпечення позову передана до провадження судді 26.12.2025.

Вивчивши заяву та матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

За ч.2 ст.149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред?явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч.1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником .

Заява про забезпечення позову подана від імені представника позивача за довіреністю - Меркулової В.В., однак будь-яких доказів наявності у неї повноважень діяти від імені АТ КБ «ПриватБанк» матеріали справи не містять.

За ч.9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи невідповідність поданої заяви вимогам ч.1 ст.151 ЦПК України, суд вважає за необхідне заяву повернути.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст.ст. 149, 151, 153, 260 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про забезпечення позову повернути заявнику.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня її підписання, через суд першої інстанції.

Суддя Н.Н. Комзюк

Попередній документ
132963193
Наступний документ
132963195
Інформація про рішення:
№ рішення: 132963194
№ справи: 156/1585/25
Дата рішення: 29.12.2025
Дата публікації: 30.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Іваничівський районний суд Волинської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (28.01.2026)
Дата надходження: 24.12.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
28.01.2026 10:00 Іваничівський районний суд Волинської області
20.02.2026 08:30 Іваничівський районний суд Волинської області