Вирок від 29.12.2025 по справі 334/10209/24

Дата документу 29.12.2025

Справа № 334/10209/24

Провадження № 1-кп/334/380/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2025 року

Дніпровський районний суд м. Запоріжжя в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

за участю: прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Запоріжжя кримінальне провадження №22023080000000372 від 28.02.2023 відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Новочеркаськ, Ростовської області, російської федерації, громадянки України, зареєстрованої та яка фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не є особою щодо якої, згідно зі ст. 480 КПК України, передбачений особливий порядок кримінального провадження, раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 року схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави України, згідно з яким територія України є неподільною та недоторканою.

Незалежність України визнано значною кількістю держав світу, у тому числі 05.12.1991 російською федерацією.

31.05.1997 відповідно до положень Статуту ООН, учасницею якого є держава Україна, і зобов'язань за Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі укладено Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією (ратифікований Законом України від 14.01.1998 № 13/98-ВР та федеральним законом російської федерації від 02.03.1999 № 42-ФЗ).

Відповідно до ст. ст. 2,3 зазначеного Договору російська федерація зобов'язалась поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих кордонів між Україною та російською федерацією та розбудову відносин на основі принципів взаємної поваги суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, незастосування сили або загрози силою, невтручання у внутрішні справи.

Статтями 1-3 Конституції України, яка прийнята Верховною Радою України 28.06.1996, визначено, що Україна є суверенного є незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною та недоторканою.

При цьому, ст. 69 Конституції України визначено, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

Відповідно до ст. 71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Виборцям гарантується вільне волевиявлення. Водночас ст. 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішується питання про зміну території України.

Всупереч вказаним нормам президент російської федерації володимир путін та інші невстановлені на цей час представники влади рф, діючи також всупереч вимогам пп. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва В Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV) від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, та віддали відповідні накази на вторгнення підрозділів зс рф на територію України з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації.

Так, президент російської федерації 22.02.2022 року направив до ради федерації звернення про використання збройних сил російської федерації за межами російської федерації, яке було задоволено.

Приблизно о 5 годині 00 хвилин 24.02.2022 року президент російської федерації оголосив про рішення розпочати повно масштабну військову агресію проти України та віддав відповідний наказ підрозділам збройних сил рф про вторгнення на територію суверенної України.

24.02.2022 року на виконання вищевказаних наказів військовослужбовці зс рф та інші представники держави-агресора рф шляхом збройної агресії із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, та здійснили збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частини території України, в тому числі і м. Енергодар, Василівського району Запорізької області, територія якого була фактично захоплена та окупована 04.03.2022 року.

З метою відсічі військовій агресії рф 24.02.2022 Указами Президента України у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжено відповідними Указами Президента України, затверджених Верховною радою України, зокрема Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», відповідно до яких, строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 10 листопада 2024 року строком на 90 діб тобто до 07.02.2025.

Так, відповідно-до положень ч. 1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон №1207-VII), тимчасово окупована, російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону. незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.

Тимчасово окупованою територією, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону №1207-VII, є частики території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», Енергодарська міська - територіальна громада внесена до вказаного переліку територіальних громад, як така, що тимчасово окупована російською федерацією з 04.03.2022.

Після остаточної військової окупації території м. Енергодар Запорізької області, представниками зф держави-агресора рф фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій ними території громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування, які відмовлялися співпрацювати з окупаційною владою.

Разом з тим, у період, починаючи з 04.03.2022 по 27.03.2022, представниками зф держави-агресора рф всупереч порядку, установленого Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншим діючим нормативно-правовим актам, за підтримки місцевих колаборантів та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення, цілеспрямовано було створено військову окупаційну адміністрацію у м. Енергодар, Запорізької області - т.зв. «громадську раду самоорганізації міста Енергодар» (мовою оригіналу «общественный сонет самоорганизаций города Энергодар»), який 06.04.2022 на загальних зборах членів вказаного незаконного органу був змінений на «Адміністрацію міста Енергодар» (мовою оригіналу «администрация города Энергодар») та в подальшому на військово - цивільну адміністрацію м. Енергодар (мовою оригіналу «военно-гражданская администрация города Энергодар), з метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом території, встановлення тотального контролю та реалізації всіх узурпованих владних повноважень діючої Енергодарської міської ради Запорізької області та її виконавчого комітету, які не припинили своєї діяльності відповідно до вимог чинного законодавства України та продовжили свою діяльність в евакуації.

Відповідно до положень п. 6 ч.1 ст. 1-1 Закону № 1207-VII, окупаційна адміністрація російської федерації, це сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

В той же час, не пізніше 29.04.2022 знаходячись у м. Енергодар, Запорізької області, громадянка України ОСОБА_6 , діючи умисно, з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями російської федерації, отримала пропозицію від невстановлених під час досудового розслідування осіб, із числа представників збройних формувань російської федерації та добровільно зайняла посаду в загальному відділі («общий отдел») місцевого незаконно створеного органу влади - військово-цивільної адміністрації м. Енергодар (мовою оригіналу «военно-гражданская администрация города Энергодар»), яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в зазначеному органі влади держави агресора у м. Енергодар, Запорізької області, на якій перебувала не пізніше до 28.05.2022 року.

В подальшому, не пізніше 28.05.2022 року, громадянка України ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що «голова администраций города Энергодар», який отримав тілесні ушкодження внаслідок вибуху, який відбувся 22.05.2022 року за місцем мешкання останнього, не в змозі виконувати покладені на нього представниками, окупаційних сил російської федерації «функції та обов'язки» ОСОБА_6 добровільно очолила військово-цивільну адміністрацію м. Енергодар, діяльність якої спрямована на забезпечення діяльності незаконно утвореного органу влади російської федерації, на тимчасово окупованій території м. Енергодар, Запорізької області та зайняла посаду виконуючого обов'язки голови військово-цивільної адміністрації м. Енергодар («исполняющего обязанности главы военно-гражданской администрации города Энергодар») вказаного незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території м. Енергодар.

Зокрема, з початку перебування на вказаній посаді в незаконно створеному органі влади держави агресора - російської федерації, ОСОБА_6 , діючи умисно, з власних корисливих мотивів, бажаючи проявити себе та довести окупаційній владі свою лояльність та відданість, ініціативно брала участь у формуванні штатного розпису майбутніх співробітників «военно-гражданской администрации г. Энергодар», організовувала роботу «военно-гражданской администрации г. Энергодар» та здійснювала її безпосереднє керівництво, затверджувала та підписувала відомості щодо зарахування заробітної плати працівникам «военно-гражданской администрации г. Энергодар», складала та підписувала документи щодо формування бюджету «военно-гражданской администрации г. Энергодар»., а також розподілення грошових коштів для повного забезпечення роботи та життєдіяльності «военно-гражданской администрации г. Энергодар», а також виконувала інші організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, якими була незаконно наділена представниками окупаційної влади.

Своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 111-1 КК України - колабораційна діяльність, тобто добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації, держави-агресора.

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 19.11.2024 року надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023080000000372 від 28.02.2023, за підозрою ОСОБА_6 .

Відповідно до ст.297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави. Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121,частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1,147,частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258-6, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук. Відповідно до ч.3 ст.323 КПК України судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження) та/або оголошений в міжнародний розшук.

Згідно із зазначеним, виклик в судові засідання ОСОБА_6 здійснювався шляхом розміщення оголошення в газетах «Урядовий кур'єр» та «Голос України».

Відповідно до ч.2 ст.7 КПК України зміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч.3 ст.323 КПК України) суд зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст.2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.

Відповідно до ст.ст.84-85 КПК України, доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Винуватість ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується сукупністю наступних досліджених в судовому засіданні доказів.

28.02.2023 року внесені відомості до ЄРДР №22023080000000372 про кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 111-1 КК України.

Ухвалою слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 27.11.2024 року ЄУН 4807/7370/24 надано дозвіл на використання у кримінальному провадженні №22023080000000372 інформації, що міститься у протоколі про результати зняття інформації з електронних інформаційних систем №59/14/62т від 01.02.2023 року з додатком, а також процесуальних документах, на підставі яких вказана інформація отримана, отриманих і складених у рамках кримінального провадження №22022080000000066 від 16.03.2022 року, які у подальшому об'єднані з матеріалами кримінального провадження №22022080000000065.

Відповідно до ухвали слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 31.08.2022 року ЄУН 4807/3689/22 надано дозвіл на проведення негласних слідчих розшукових дій відносно ОСОБА_7 пов'язаних із втручанням у приватне спілкування громадянина та інших видів негласних слідчих (розшукових) дій.

Відповідно до протоколу за результатами проведення негласної слідчої дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 28.10.2022 року в ході проведення негласної слідчої розшукової дії було отримано доступ до облікового запису у додатку «Telegram» з ім'ям « ОСОБА_8 », що використовується громадянкою України ОСОБА_7 . Відповідно до інформації з облікового запису остання співпрацює з окупаційною владою, займає посаду у незаконному окупаційному органі влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар). З зазначеного облікового запису відбувався обмін тестовими повідомленнями, стосовно фінансових питань діяльності ВЦА м.Енергодар, отримання звітності та формування бюджетних запитів, штатного розкладу комунальних підприємств міста Енергодар, узгодження бюджетних асигнувань та виплат в Департаменті фінансів, скликання нарад. При перегляді списку наявних чатів виявлено чат з назвою « ОСОБА_9 », що використовує номер телефону НОМЕР_1 . 29.07.2022 року на прохання ОСОБА_7 . ОСОБА_6 надана інформація щодо прізвищ імен та по батькові підвідомчих ( ОСОБА_6 ) голів та заступників «военно-гражданской администрации», номери телефонів, адреси електронної пошти.

Відповідно до протоколу огляду від 30.11.2024 року слідчим оглянуто DVD-R диск, який є додатком до протоколу зняття інформації з електронних інформаційних систем від 01.02.2023 року, на якому містяться файли, в тому числі шаблони документів з питань фінансування, бухгалтерського обліку, формування бюджетних запитів, розподілу коштів, виконання бюджету, кадрових питань, оподаткування, які містять реквізити «Руководитель ОСОБА_5», «Руководитель фінансового подразделения (главный/старший бухгалтер) ОСОБА_7 », скан-копії документів ( заповнених шаблонів) з реквізитами «Руководитель ОСОБА_5», «Руководитель фінансового подразделения (главный/старший бухгалтер) ОСОБА_7 » з відтиском печатки круглої форми з надписом «Администрация города Энергодар».

Ухвалою слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 27.11.2024 року ЄУН 4807/7372/24 надано дозвіл на використання у кримінальному провадженні №22023080000000372 інформації, що міститься у протоколі про результати зняття інформації з електронних інформаційних систем №59/14/69т від 02.02.2023 року з додатком, а також процесуальних документах, на підставі яких вказана інформація отримана, отриманих і складених у рамках кримінального провадження №22022080000000102 від 29.03.2022 року

Відповідно до ухвали слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 3.11.2022 року ЄУН 4807/4498/22 надано дозвіл на проведення негласних слідчих розшукових дій відносно ОСОБА_7 - зняття інформації з електронних інформаційних систем..

З протоколу за результатами проведення негласно слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 01.01.2023 року у ході проведення негласної слідчої дії встановлено обліковий запис електронної поштової скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (логін поштової скриньки - ІНФОРМАЦІЯ_3), який зареєстрований на абонентський номер телефону оператора зв'язку - НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_7 , який містить загальний вигляд листування з іншими адресатами. У розділі «Вхідні» встановлено отримання на пошту документів фінансової звітності, штатного розпису відділів, запитів на фінансування, розрахункових документів, платіжних відомостей від абонентів Водянський сельсовет, відділ бухгалтерського обліку та звітності ВЦА Кам'янка-Дніпровська ЗО, відділ фінансів ВЦА Кам'янка-Дніпровська ЗО, Малобілозерська сільська ВЦА, КП Ритуал, Управління культури, КП Водяне. У розділі "Відправлені" встановлено направлення від абонента « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вищевказаним абонентам листів з темою "контроль", а також направлення файлів звітності на контролі, інформації про структуру органів виконавчої влади, копії статутних документів ВЦА м. Енергодар, чисельністю населення територіальних одиниць по містам та населеним пунктам, запитів на фінансування, перерозподіл бюджетних асигнувань, відомостей на виплату заробітної плати, звітів про виконання бюджету. Додатком до протоколу є оптичний носій інформації, на якому зафіксовано результати слідчої дії.

Ухвалою слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 27.11.2024 року ЄУН 4807/7372/24 надано дозвіл на використання у кримінальному провадженні №22023080000000372 інформації, що міститься у протоколі про результати зняття інформації з електронних інформаційних систем №59/14/72т від 02.02.2023 року з додатком, а також процесуальних документах, на підставі яких вказана інформація отримана, отриманих і складених у рамках кримінального провадження №22022080000000102 від 29.03.2022 року

Відповідно до протоколу за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем від 08.01.2023 року отримано доступ до облікового запису у додатку «Telegram» з ім'ям « ОСОБА_11 », що використовується громадянкою України ОСОБА_12 . Відповідно до інформації з облікового запису остання співпрацює з окупаційною владою, займає посаду у незаконному окупаційному органі влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар). З зазначеного облікового запису відбувався обмін тестовими повідомленнями, стосовно фінансових питань діяльності ВЦА м.Енергодар, отримання звітності та формування бюджетних запитів. В том числі файлами, які містять скан-копії документів ( заповнених шаблонів) з реквізитами «Временно исполняющий обзанности главы Военно-Гражданской Администрации города Энергодар ОСОБА_5 » з відтиском печатки круглої форми з надписом «Администрация города Энергодар».

Додатком до протоколу є оптичний носій інформації, на якому зафіксовано результати слідчої дії.

Відповідно до протоколу огляду від 28.11.2024 року слідчим оглянуто інформацію, розміщену у додатку «Телеграм» на каналі «ІНФОРМАЦІЯ_4». Під час огляду встановлено публікація від 22.04.2024 року щодо співпраці ОСОБА_6 з окупаційною владою.

Відповідно до протоколу огляду від 28.11.2024 року слідчим оглянуто інформацію, розміщену у додатку «Телеграм» на каналі «Энергодарский связной». Під час огляду встановлено ряд публікацій, які містять фотозвіт про участь «керівника апарату ВЦА м. Енергодар» - ОСОБА_6 у публічних заходах.

Відповідно до ухвали слідчого судді Запорізького апеляційного суду від 12.04.2022 року ЄУН 4807/1378/22 надано дозвіл на проведення негласних слідчих розшукових дій відносно ОСОБА_14 пов'язаних із втручанням у приватне спілкування громадянина та інших видів негласних слідчих (розшукових) дій.

Відповідно до протоколу про результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 11.06.2022 року з абонентського номеру телефону НОМЕР_3 , який використовує ОСОБА_5 , остання у період часу з 29.04.2022 року по 10.06.2022 року проводила бесіди з різними абонентами з приводу організації роботи незаконного окупаційного органу влади - військово-цивільної адміністрації м.Енергодар (мовою оригіналу - военно-гражданской администрации города Энергодар), в тому числі з іншими представниками окупаційної адміністрації.

Допитаний свідок пояснив, що працював з грудня 2020 року працював у Енергодарській міській раді. ОСОБА_15 працювала в апараті міської ради. Останній раз ОСОБА_15 бачив у серпні 2022 року в міськраді. У травні 2022 року після скоєння замаху на ОСОБА_16 , який очолював окупаційну адміністрацію Енергодара, ОСОБА_15 півроку виконувала обов'язки керівника окупаційної адміністрації Енергодара - ВГА. Вона займала активну позицію, виступала на різних урочистих заходах як представник окупаційної влади.

Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі зазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Вони узгоджуються між собою.

В той же час, досліджені в суді докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.

У суду відсутні підстави для сумніву у допустимості цих доказів, які зібрані в порядку, що передбачений КПК України.

Вважаючи достатньо забезпеченими в ході судового розгляду процесуальні права сторони захисту та сторони обвинувачення, в тому числі на надання ними доказів на підтвердження і спростування висунутого обвинувачення, суд керується принципами реалізації права особи на справедливий суд, яке закріплено у ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, за яким винуватість особи у вчиненні злочину має бути доведена поза розумним сумнівом.

Дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення використані передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченого, зокрема, права на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.

Судом під час провадження у справі вживалися усі можливі належні заходи для виклику обвинуваченої до суду та повідомлення про порядок, дату і час розгляду справи, в тому числі для забезпечення права на захист, зокрема шляхом оприлюднення судового виклику в газеті «Урядовий кур'єр», «Голос України» та на офіційному веб-сайті суду.

Пом'якшуючих покарання обвинуваченої обставин судом не встановлено.

Обтяжуючих покарання обставин немає.

При призначенні покарання суд враховує, що підсудним скоєно умисний особливо тяжкий злочин, той факт, що він є не судимим, офіційно не працевлаштований, та виходить з того, що призначене покарання, має бути необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів.

З урахуванням предмета посягання, характеру діяння, способу, місця та часу скоєння злочину, форми, виду і ступеня провини, мотивів і мети злочину, обставин, що характеризують поведінку винного до скоєння злочину, обставин, безпосередньо пов'язаних із вчиненням злочину, що характеризують поведінку винного після вчинення злочину, а також індивідуальних особливостей особистості: стать, вік, стан здоров'я, сімейний стан, спосіб життя, - суд приходить до висновку про можливість призначення покарання, у вигляді позбавлення волі ближче до максимальних меж санкції відповідної статті та додаткового покарання - конфіскацією всього належного йому на праві приватної власності майна, з позбавленням на підставі ст. 55 КК України права обіймати посади в органах державної влади (у тому числі у правоохоронних) та місцевого самоврядування строком на 15 (п'ятнадцять) років.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.368-370, 373-374 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 визнати винною у вчиненні кримінального правопорушеня, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України.

Призначити покарання ОСОБА_5 за ч.5 ст. 111-1 КК України у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна.

На підставі ст.ст. 52, 55 КК України, призначити ОСОБА_5 додаткове покарання у виді:

позбавлення права займати посади в органах державної влади (у тому числі у правоохоронних) та місцевого самоврядування строком на 15 (п'ятнадцять) років.

Початок строку відбування покарання ОСОБА_5 рахувати з моменту фактичного затримання.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади (у тому числі у правоохоронних) та місцевого самоврядування рахувати з моменту відбуття основного покарання.

Вирок може бути оскаржений до Запорізького апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок суду не набрав законної сили.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копію вироку, яка підлягає врученню обвинуваченому, вручити захиснику, відповідно до вимог ст. 323 КПК України.

Суддя: ОСОБА_1