Справа № 515/1914/25
Провадження № 3/515/2337/25
Татарбунарський районний суд Одеської області
19 грудня 2025 року м. Татарбунари
Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Луцюк В.О., за участю секретаря судового засідання Комерзан Л.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Трапівка Татарбунарського району Одеської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно непрацевлаштованого, паспорт № НОМЕР_1 , виданий органом 5316, РНОКПП НОМЕР_2 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП,
Згідно з ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 11 вересня 2025 року ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд строком на шість місяців з відповідними обмеженнями: заборони виходу з будинку (квартири) за місцем проживання з 22 години 00 хвилин по 06 годину 00 хвилин наступної доби; заборони відвідувати всі види розважальних закладів, де реалізуються спиртні напої; заборони виїзду в особистих справах за межі Білгород-Дністровського району без дозволу начальника ВП №2 РВП ГУНП в Одеській області; явки на реєстрацію до ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області чотири рази на місяць, кожну суботу місяця .
04 жовтня 2025 року з 08 години до 12 години ОСОБА_1 , який перебуває під гласним адміністративним наглядом, не прибув на реєстрацію до ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області, чим порушив правила та обтяження адміністративного нагляду, встановлені відносно останнього ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 11 вересня 2025 року у справі №515/1379/25, повторно протягом року.
Крім того, в ніч з 08 жовтня 2025 року на 09 жовтня 2025 року на момент перевірки співробітниками поліції виконання правил адміністративного нагляду піднаглядний ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені у відношенні нього обмеження правил адміністративного нагляду, повторно протягом року.
На ОСОБА_1 складено два протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст. 187 КУпАП, та до суду надійшли дві справи №515/1914/25 (провадження № 3/515/2337/25), № 515/1915/25 (провадження № 3/515/2338/25, які на підставі ст.36 КУпАП підлягають об'єднанню в одне провадження під єдиним № 515/1914/25 (провадження №3/515/2337/25).
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину свою визнав повністю, пообіцяв у подальшому подібних дій не допускати, просив суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, суд дійшов такого висновку.
В порядку ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Докази оцінюються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган який розглядає справу про адміністративне правопорушення, вирішує також питання, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення і виходячи з цього, не вправі вийти за межі протоколу.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, підтверджується такими доказами:
протоколами про адміністративне правопорушення: серії ВАВ №565356 від 18 жовтня 2025 року, серії ВАД №565357 від 18 жовтня 2025 з якими його було ознайомлено, зауважень щодо викладених у них обставин не зазначив, з протоколами погодився;
ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 11 вересня 2025 року, згідно з якою ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд строком на шість місяців з відповідними обмеженнями: заборони виходу з будинку (квартири) за місцем проживання з 22 години 00 хвилин по 06 годину 00 хвилин наступної доби; заборони відвідувати всі види розважальних закладів, де реалізуються спиртні напої; заборони виїзду в особистих справах за межі Білгород-Дністровського району без дозволу начальника ВП №2 РВП ГУНП в Одеській області; явки на реєстрацію до ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області чотири рази на місяць, кожну суботу місяця ;
рапортом помічника чергового ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області С.Куриленка від 09 жовтня 2025 року про надходження повідомлення зі служби 102, про те що 04 жовтня 2025 року піднаглядний ОСОБА_1 , який знаходиться під гласним адміністративним наглядом не з'явився для реєстрації до ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області;
рапортом помічника чергового ВП №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області С.Куриленка від 09 жовтня 2025 року про надходження повідомлення зі служби 102, про відсутність в ніч з 08 жовтня на 09 жовтня 2025 року піднаглядного ОСОБА_1 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_2 , заявник: ОСОБА_2 ;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 18 жовтня 2025 року, в яких останній вину свою визнав, пояснив, що дійсно був відсутній в ніч з 08 жовтня на 09 жовтня 2025 року за місцем проживання, оскільки був у знайомої та не хотів пізно повертатись додому, про що не повідомив працівників поліції, а 04.10.2025 року не з'явився на реєстрацію до органів поліції без поважної причини.
Постановою Татарбунарського районного суду Одеської області від 02 вересня 2025 року, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
Таким чином, сукупністю вказаних доказів доведена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.187 КУпАП.
Обираючи вид стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, яке є умисним, дані про особу правопорушника, який на шлях виправлення не стає.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, не встановлено.
Відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За підтвердження події і складу адміністративних правопорушень, з метою виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, з урахуванням ст. 36 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 належить стягнути на користь держави судовий збір у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 36, 40-1, 173-2, 280-283, 284 КУпАП,
Матеріали справ №515/1914/25 (провадження № 3/515/2337/25) та № 515/1915/25 (провадження №3/515/2338/25) за ст.187 ч.2 КУпАП щодо ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження.
Об'єднаному провадженню присвоїти номер №515/1914/25 (провадження № 3/515/2337/25).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення з урахуванням ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 170,00 грн (сто сімдесят грн 00к.).
Адміністративний штраф стягнути за наступними реквізитами: Татарбунарська міська ТГ, отримувач: ГУК в Од.обл./м.Татарбун./21081100, код ЄДРПОУ:37607526, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку:UA388999980313020106000015732, код КДБ:21081100.
Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір в розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять грн 60 к.) за наступними реквізитами: стягувач ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA9089 99980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Суддя В.О. Луцюк