26 грудня 2025 року № 320/998/24
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Колеснікової І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» до Головного управління ДПС у Київській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів -
До Київського окружного адміністративного суду звернулось комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» (далі також - КП «Яготинтепломережа», позивач) із позовом до Головного управління ДПС у Київській області (далі також - ГУ ДПС у Київській області, відповідач), в якому просить суд, з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ ДПС у Київській області щодо виконання фактичного блокування роботи рахунку №UA828999980385109000000034522 комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» у системі електронного адміністрування податку на додану вартість в органах Державної казначейської служби України;
- зобов'язати Головне управління ДПС у Київській області розблокувати рахунок №UA828999980385109000000034522 комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» у системі електронного адміністрування податку на додану вартість в органах Державної казначейської служби України;
- стягнути з ГУ ДПС у Київській області на користь комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» 14 823 231, 59 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.01.2024 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.06.2024 прийнято до розгляду заяву представника позивача про збільшення позовних вимог, а саме: стягнути з Головного управління ДПС у Київській області (03151, м.Київ , вул.Святослава Хороброго, 5А Код ЄДРПОУ 44096797) на користь Комунального підприємства теплових мереж “Яготинтепломережа» ( 07700, Київська обл., Яготинський район, м. Яготин, вул. 1 Травня, будинок 1, код ЄДРПОУ 24223294) 14 823 231,59грн. (чотирнадцять мільйонів вісімсот двадцять три тисячі двісті тридцять одна грн. 59 коп).
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.12.2024 залучено до участі в справі Державну казначейську службу України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, буд. 6) в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач наголошує на безпідставності дій відповідача щодо здійснення блокування роботи рахунку №UA828999980385109000000034522 комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі також - СЕА ПДВ), оскільки відповідачем протиправно не проведено списання податкового боргу позивача.
Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідач, у наданому суду відзиві наголошує, що у межах спірних правовідносин він діяв відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені у наданому суду відзиві.
Наголосив на тому, що арешти на рахунки комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» не накладались.
Від представника відповідача надійшли додаткові пояснення у справі, за якими згідно інформаційної системи ДПС України встановлено, що станом на 13.09.2024 року у КПТМ ЯМР Яготинської міської ради «Яготинтепломережа» (код ЄДРПОУ 24223294) в системі електронного адміністрування ПДВ обліковується сума від'ємного ліміту в розмірі - 12 189 361,27 грн., яка виникла за рахунок здійснення реєстрації ПН в частині реалізації наданих робіт/послуг, за відсутності поповнення електронного рахунку суб'єктом господарювання в належному обсязі (поповнення електронного рахунку підприємством відслідковується лише в період з 17.11.2016 року по 29.12.2020 року в сумі 1 735 409,47 грн.).
При цьому, на зміну від'ємного ліміту, вплинула реєстрація отриманих податкових накладних, виписаних на КПТМ ЯМР Яготинської міської ради «Яготинтепломережа» (код ЄДРПОУ 24223294) від контрагентів за період з 05.08.20215 року по 13.09.2024 року в сумі 15 072 287,31 грн.
Наголосив на відповідності в інформаційно-комунікаційній системі «Податковий блок» інформації про блокування рахунку НОМЕР_1 КПТМ ЯМР «Яготинтепломережа» (код ЄДРПОУ 24223294) в органах Державної казначейської служби України відсутня.
Крім того, у додаткових поясненнях які надійшли до суду, відповідач зауважив на відсутності можливості перерахунку суми в розмірі 14 823 231,59 грн, на рахунок КПТМ ЯМР Яготинської міської ради «Яготинтепломережа», в силу недотримання останнім вимог чинного законодавства.
Від третьої особи надійшли письмові пояснення, в яких представником зазначено про відсутність порушень прав та інтересів казначейством, оскільки останній не є учасником спірних відносин, адже спір фактично виник внаслідок бездіяльності ГУ ДПС щодо «фактичного блокування роботи» рахунку № НОМЕР_1 КП «Яготинтепломережа» у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Зазначено, що залишок коштів на рахунку НОМЕР_1 станом на 25.06.2025 (момент подачі пояснень) складає 0,00 грн. Крім цього, за наявною інформацією, станом на 25.06.2025 обліковується залишок узгоджених податкових зобов'язань КП «Яготинтепломережа», несплачений до бюджету, у сумі 14 025 990,53 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши наявні у справі докази, у судовому засіданні 09.10.2025 судом вирішено здійснювати подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.
Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив таке.
Фактично, предметом розгляду справи є визнання протиправними дій щодо блокування коштів, що знаходяться на рахунку №UA828999980385109000000034522 позивача у системі електронного адміністрування податку на додану вартість в органах Державної казначейської служби України.
На думку позивача, саме протиправні дії щодо непроведення відповідачем стягнення в позасудовому порядку податкового боргу та несписання безнадійної заборгованості позивача призвели до блокування коштів, що знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 .
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Порядок визначення суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та алгоритм дій платника податку та державних органів щодо відшкодування з Державного бюджету України ПДВ визначені статтею 200 розділу V Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Також, правові основи функціонування СЕА ПДВ визначено статтею 200-1 ПК України та Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 із змінами і доповненнями (далі - Порядок №569).
Як визначено пунктом 200-1.1 статті 200-1 ПК України СЕА ПДВ забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у складених та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних; інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування податку на додану вартість здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 статті 87 цього Кодексу. Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника (пункт 200-1.2 статті 200-1 ПК України).
Відповідно до пункту 4 Порядку № 569 рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який перераховуються кошти відповідно до пункту 200-1.4 статті 200-1 ПК України.
Згідно пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (УНакл), обчислену за такою формулою:
УНакл = УНаклОтр + УМитн + УПопРах + УОвердрафт - УНаклВид - УВідшкод - УПеревищ;
де:
УНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;
УМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;
УПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200-1.2 цієї статті.
Збільшення реєстраційної суми шляхом поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку з інших джерел чинним законодавством не передбачено.
Кошти, які надійшли з інших рахунків платника ПДВ або через інші платіжні засоби (термінали, ІВОХ тощо) реєстраційний ліміт платника не збільшують.
Таким чином, показник УПопРах є складовою формули, за якою обраховується сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних.
Тобто, реєстраційний ліміт платника ПДВ збільшується лише на суму поповнення, яка надходить з його власного поточного рахунку.
УОвердрафт - сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу.
УНаклВид - загальна сума податку за складеними платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних; .
УВідшкод - загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань та результатів перевірок, що проводяться відповідно до цього Кодексу;
УПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно положень пункту 9 Порядку № 569 УПеревищ - загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником податку у поданих контролюючому органу податкових деклараціях з податку, суми податку, зазначеної у складених таким платником податкових накладних, зареєстрованих у Реєстрі, яка визначається як різниця між:
сумами податкових зобов'язань за операціями з постачання/надання товарів/послуг та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, здійсненими після 1 липня 2015 р., та їх подальшого коригування згідно із статтею 192 Кодексу, задекларованими платником у податкових деклараціях з податку (поданих контролюючому органу починаючи з податкової звітності за липень 2015 р. для платників податку, що застосовують місячний звітний період, за III квартал 2015 р. - для платників податку, що застосовують квартальний звітний період) з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них;
сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), здійсненими після 1 липня 2015 року, та розрахунків коригування, складених починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстрованих в Реєстрі, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 569 ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі. Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 569 формування реєстраційного ліміту здійснюється системою електронного адміністрування ПДВ на централізованому рівні ДПС України в автоматичному режимі, шляхом застосування вказаної формули та у разі невідповідності задекларованих платником податків грошових зобов'язань та зареєстрованих податкових накладних, розрахунків коригування до них, уточнюючих розрахунків чи допущення помилки під час їх оформлення система автоматично визначає, що платником було допущено перевищення задекларованих зобов'язань, що призводить до автоматичного зменшення суми реєстраційного ліміту такого платника.
У постанові від 7 вересня 2023 року у справі N° 440/14763/21 Верховний Суд сформував висновки, відповідно до яких формування реєстраційного ліміту здійснюється системою електронного адміністрування ПДВ на централізованому рівні ДПС України в автоматичному режимі, шляхом застосування вказаної формули та у разі невідповідності задекларованих платником податків грошових зобов'язань та зареєстрованих податкових накладних, розрахунків коригування до них, уточнюючих розрахунків чи допущення помилки під час їх оформлення система автоматично визначає, що платником було допущено перевищення задекларованих зобов'язань, що призводить до автоматичного зменшення суми реєстраційного ліміту такого платника. З урахуванням зазначеного, платнику податків для уникнення помилок/непорозумінь в частині розрахунку, зокрема показника (УПеревищ), слід дотримуватись вимог чинного податкового законодавства в питаннях оподаткування ПДВ та правил ведення бухгалтерського обліку, особливо при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних, розрахунків коригування до них, уточнюючих розрахунків, оскільки електронне адміністрування ПДВ передбачає сукупність послідовних дій, які зобов'язані вчиняти як відповідні контролюючі органи, так і платники такого податку.
Пунктом 200-1.4 статті 200-1 ПК України обумовлено, що на рахунок у СЕА ПДВ платника зараховуються кошти: а) з поточного рахунку такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200- 1.3 статті 200-1 цього Кодексу; б) з поточного рахунку такого платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку; в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України; г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому пунктом 43.4-1 статті 43 цього Кодексу; ґ) вилучені контролюючим органом відповідно до статті 95 цього Кодексу в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість по задекларованих до сплати податкових зобов'язаннях за періоди починаючи з 1 липня 2015 року, визначених платником податків у податковій декларації з податку на додану вартість або уточнюючому розрахунку.
Відповідно до п. 200-1.5 ст.200 ПК України, з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на рахунок у банку/ небанківському надавачу платіжних послуг платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у складених податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.
Як встановлено пунктом 200-1.7 статті 200 ПК України кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200-1.5 статті 200-1 цього Кодексу, та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.
Згідно долучених відповідачем до матеріалів справи документів судом встановлено, що станом на 13.09.2024 у позивача в СЕА ПДВ обліковується сума від'ємного ліміту в розмірі - 12 189 361, 27 грн, яка виникла за рахунок здійснення реєстрації податкових накладних в частині реалізації наданих робіт/послуг, за відсутності поповнення електронного рахунку суб'єктом господарювання в належному обсязі (поповнення електронного рахунку підприємством відслідковується лише в період з 17.11.2016 по 29.12.2020 в сумі 1 735 409, 47 грн).
При цьому, на вказану зміну від'ємного ліміту вплинула реєстрація отриманих податкових накладних, виписаних на позивача від контрагентів за період з 05.08.2015 по 13.09.2024 в сумі 15 072 287, 31 грн.
Суд акцентує увагу, що формування реєстраційного ліміту здійснюється СЕА ПДВ на централізованому рівні ДПС України в автоматичному режимі, шляхом застосування вказаної вище формули та у разі невідповідності задекларованих платником податків грошових зобов'язань та зареєстрованих податкових накладних, розрахунків коригування до них, уточнюючих розрахунків чи допущення помилки під час їх оформлення система автоматично визначає, що платником було допущено перевищення задекларованих зобов'язань, що призводить до автоматичного зменшення суми реєстраційного ліміту такого платника.
За час розгляду справи позвиачем не було наведено доводів щодо неправомірного застосування контролюючим органом визначеної статтею 200-1 ПК України формули для розрахунку суми, на які в СЕА ПДВ позивач може зареєструвати податкові накладні.
Порядком № 569 визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Згідно пункту 5 Порядку № 569 електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДПС надсилає Казначейству не раніше ніж за один робочий день до дати реєстрації особи платником податку.
У такому реєстрі зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку та дата реєстрації його платником податку.
Датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунка є дата реєстрації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 лютого 2015 р. - 1 лютого 2015 р.).
Відповідно до 6 Порядку № 569 Казначейство відповідно до вимог статті 69 Кодексу надсилає ДПС повідомлення про відкриття електронного рахунка в день його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДПС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.
Відповідно до пункту 7 Порядку № 569 у разі анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.
Для закриття електронного рахунка ДПС надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету.
На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми податку до бюджету.
Повідомлення про закриття електронних рахунків Казначейство надсилає ДПС у день закриття такого рахунка.
Як зазначено відповідачем, в інформаційно-комунікаційній системі «Податковий блок» інформація про блокування рахунку UA828999980385109000000034522 позивача в органах Державної казначейської служби України відсутня.
Більше того, наведене вище правове регулювання не визначає повноважень контролюючого органу здійснювати блокування рахунків платників податків в СЕА ПДВ, адже відповідний розрахунок суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в СЕА ПДВ, здійснюється автоматично, про що вже зазначалось вище.
Таким чином, суд визнає необґрунтованими доводи позивача щодо обставин блокування відповідачем його рахунку в СЕА ПДВ. А тому його позовні вимоги про зняття такого блокування суд також визначає безпідставними.
Щодо вимоги про стягнення коштів, суд звертає увагу на те, що, як вже зазначалось, кошти, зараховані на рахунок платника в СЕА ПДВ, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200-1.5 статті 200-1 цього Кодексу, та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.
При цьому, згідно пункту 200-1.5 статті 200-1 ПК України з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у складених податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.
Відповідно, кошти, розраховані відповідно до визначеної ПК України формули на рахунку платника податків у СЕА ПДВ, не можуть бути стягнені на його користь у визначений позивачем спосіб, що додатково підтверджує безпідставність заявлених позовних вимог.
Відповідно до статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд, -
У задоволенні адміністративного позову комунального підприємства теплових мереж «Яготинтепломережа» (07700, місто Яготин, вулиця 1 Травня, будинок 1; код ЄДРПОУ 24223294) до Головного управління ДПС у Київській області (03151, місто Київ, вулиця Святослава Хороброго, будинок 5а; код ЄДРПОУ ВП 44096797) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Колеснікова І.С.