Рішення від 26.12.2025 по справі 320/18432/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2025 року м. Київ справа №320/18432/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Кочанової П.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» до Головного управління ДПС у м.Києві, Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у м.Києві, Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач просить суд визнати протиправними бездіяльність комісії ГУ ДПС у м. Києві щодо неприйняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ «ТЛТ», а також бездіяльність ДПС України щодо нереєстрації цих податкових накладних та зобов'язати ДПС України зареєструвати податкові накладні ТОВ «ТЛТ».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оскаржувана бездіяльність є необґрунтованою, оскільки позивачем було подано податкові накладні, складені відповідно до норм ПК України, які підлягали обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, ГУ ДПС у м. Києві не було прийнято жодних рішень щодо податкових накладних ТОВ «ТЛТ» ні на підставі пункту 9 Порядку № 520, ні на підставі пункту 10 Порядку № 520, а тому на думку позивача вказане свідчить про порушення вимог Порядку № 520.

Вважає, що оскільки Головним управлінням ДПС у м. Києві не було прийнято жодних рішень щодо поданих на реєстрацію податкових накладних ТОВ «ТЛТ», а тому наявні підстави для визнання протиправною бездіяльності цього контролюючого органу щодо неприйняття рішень відносно реєстрації спірних податкових накладних ТОВ «ТЛТ» в ЄРПН.

Крім того, позивач зазначає, що чинним законодавством передбачена можливість оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, проте не передбачено можливості оскарження рішення про зупинення реєстрації податкової накладної. Зазначені обставини свідчать про те, що неприйняття рішення про реєстрацію чи про відмову в реєстрації податкових накладних порушує принцип правової визначеності та перешкоджає платнику податків належним чином реалізувати право на судовий захист, оскільки податкова накладна знаходиться у невизначеному стані, оскільки і не зареєстрована в ЄРПН, і не відмовлено у її реєстрації.

На думку позивача, оскільки контролюючим органом була допущена протиправна бездіяльність щодо неприйняття рішень про реєстрацію/відмову у реєстрації та не реєстрації вказаних податкових накладних ТОВ «ТЛТ», тому Державна податкова служба України, яка останньою допустила протиправну бездіяльність щодо не реєстрації податкових накладних ТОВ «ТЛТ» за відсутності у встановлений законом строк рішень ГУ ДПС у м. Києві про відмову у їх реєстрації, підлягає зобов'язанню судом зареєструвати податкові накладні ТОВ «ТЛТ» в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання на реєстрацію.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 6 травня 2025 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.05.2025 року відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву.

Представником відповідачів до суду подано відзиви на позовну заяву, в яких він проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. У відзивах на позовну заяву зазначено про те, що згідно з п. 6 Наказу № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Разом з цим, Товариством лише 15 березня 2025 року було подано повідомлення з поясненнями до податкових накладних, що свідчить про значний пропуск строку з урахуванням поновлення строків з 01.08.2023 року

Відповідач-1 зазначає про те, що Позивач не скористався правом подання письмових пояснень та пропустив строк подачі, у зв'язку з чим, рішення про реєстрацію або відмову в такій в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування прийнято не було.

Позивачем до суду надано відповідь на відзиви, в якому останній зазначив про те, що ГУ ДПС у м. Києві не було прийнято жодних рішень щодо податкових накладних ТОВ «ТЛТ»: ні на підставі пункту 9 Порядку № 520, ні на підставі пункту 10 Порядку № 520. Більш того, у своєму відзиві ГУ ДПС у м. Києві прямо підтверджено неприйняття ним жодних рішень щодо податкових накладних ТОВ «ТЛТ», реєстрація яких була зупинена і які є предметом даного спору.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2025 року замінено в адміністративній справі № 320/18432/25 відповідача Головне управління ДПС у м.Києві (код ЄДРПОУ 43141267) на правонаступника Головне управління ДПС у м.Києві як відокремленого підрозділу ДПС (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ 44116011).

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» (далі по тексту - «ТОВ «ТЛТ») перебуває на обліку Головному управлінні ДПС у м. Києві, ДПІ у Шевченківському районі (Шевченківський район м. Києва). ТОВ «ТЛТ» є платником податку на прибуток та з 01.02.2020 року є платником податку на додану вартість (ІПН: 434371226590).

Як вбачається з матеріалів справи, основними видами діяльності ТОВ «ТЛТ» є: 77.39 Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів, н.в.і.у., 16.29 Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння, 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у., 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів

ТОВ «ТЛТ» знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 55 відповідно до договору оренди нежитлового приміщення №1718-173-0 від 04.02.2020 року.

31 березня 2023 року між ТОВ «ТЛТ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «НОВІ МІНЕРАЛИ», ідентифікаційний код: 43274357 (іменується надалі - «ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ»») було укладено Договір оренди транспортного засобу за яким ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло в оренду сідловий тягач марки DAF, номер кузова НОМЕР_1 , державний реєстраційний номер: НОМЕР_2 , який належить на праві власності ТОВ «ТЛТ».

Згідно з актом приймання-передачі транспортного засобу в оренду № 1 від 01.04.2023 року вказаний транспортний засіб було передано в оренду ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ».

28 квітня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за квітень 2023 року на суму - 50 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 8 333,33 грн.

31 травня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за травень 2023 року на суму - 50 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 8 333,33 грн.

ТОВ «ТЛТ» було складено та надіслано на реєстрацію податкові накладні № 2 від 28.04.2023 та № 10 від 31.05.2023 кожна на суму - 50 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 8 333,33 грн., з номенклатурою оренда транспортного засобу (DAF).

Відповідно до квитанції № 9114803994 від 17.05.2023 року, реєстрація ПН № 2 від 28.04.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 77.12 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=3.0514%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

31 березня 2023 року між ТОВ «ТЛТ» та ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» було укладено Договір оренди обладнання для сортування, за яким ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло в оренду обладнання для сортування, просіювання, подрібнення, розмелювання, каміння та інших мінерал. копалин, яке належить на праві власності ТОВ «ТЛТ».

Згідно з актом приймання-передачі обладнання в оренду № 1 від 01.04.2023 року вказане обладнання було передано в оренду ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ».

28 квітня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за квітень 2023 року на суму - 240 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 40 000,00 грн.

31 травня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за травень 2023 року на суму - 240 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 40 000,00 грн.

31 травня 2023 року між сторонами було укладено додаткову угоду до зменшення вартості оренди.

30 червня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за червень 2023 року на суму - 80 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 13 333,33 грн.

ТОВ «ТЛТ» було складено та надіслано на реєстрацію податкові накладні № 3 від 28.04.2023, № 11 від 31.05.2023 кожна на суму - 240 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 40 000,00 грн., та № 17 від 30.06.2023 на суму - 80 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 13 333,33 грн., з номенклатурою оренда обладнання для сортування, просіювання, подрібнення, розмелювання, каміння та інших мінерал.копалин.

Відповідно до квитанції № 9114795488 від 17.05.2023 року, реєстрація ПН № 3 від 28.04.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=3.0514%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9140361361 від 14.06.2023 року, реєстрація ПН № 11 від 31.05.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.5759%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9140361361 від 14.06.2023 року, реєстрація ПН № 11 від 31.05.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.5759%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 916801448 від 12.07.2023 року, реєстрація ПН № 17 від 30.06.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.4477%, «P»=12333.33. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

31 березня 2023 року між ТОВ «ТЛТ» та ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» було укладено Договір оренди обладнання, за яким ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло в оренду електричні інструменти (Інвертор зварювальний Патон ВДІ-200Е, Кутова МІНЕ шліфмашина Makita GA9020SF, Шуруповерт акумуляторний Makita DF333DWYE, Електропила ПДВ - Bosch АКЕ 35 0600834001, Кутова шліфмашина DeWait DWE4157, Паливний модуль Резервуар 2500 FUDPS з моніторингом), які належали на праві власності ТОВ «ТЛТ».

Згідно з актом приймання-передачі обладнання в оренду № 1 від 01.04.2023 року вказані електричні інструменти було передано в оренду ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» (копія акту МІНЕ додається) - 10 0

28 квітня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за квітень 2023 року на суму - 42 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 7 000,00 грн.

31 травня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі. податі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за травень 2023 року на суму - 42 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 7 000,00 грн.

ТОВ «ТЛТ» було складено та надіслано на реєстрацію податкові накладні № 4 від 28.04.2023, № 12 від 31.05.2023 кожна на суму - 42 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 7 000,00 грн, з номенклатурою оренда обладнання (електричні інструменти).

Відповідно до квитанції № 9114790475 від 17.05.2023 року, реєстрація ПН № 4 від 28.04.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=3.0514%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9140358351 від 14.06.2023 року, реєстрація ПН № 11 від 31.05.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.5759%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

31 березня 2023 року між ТОВ «ТЛТ» та ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» було укладене - Договір оренди обладнання, за яким ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ прийняло в оренду обладнання для зберігання сипучих матеріалів (силоса), яке належало на праві власності ТОВ «ТЛТ».

Згідно з актом приймання-передачі обладнання в оренду № 1 від 01.04.2023 року вказане обладнання було передано в оренду ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ».

28 квітня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за квітень 2023 року на суму - 190 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 31 666,67 грн/

31 травня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за травень 2023 року на суму - 190 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 31 666,67 грн.

31 травня 2023 року між сторонами було укладено додаткову угоду до зменшення вартості оренди.

30 червня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за червень 2023 року на суму - 60 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 10 000,00 грн.

ТОВ «ТЛТ» було складено та надіслано на реєстрацію податкові накладні № 5 від 28.04.2023, № 13 від 31.05.2023 кожна на суму - 190 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 31 666,67 грн., та № 18 від 30.06.2023 на суму - 60 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 10 000,00 грн., з номенклатурою оренда обладнання для зберігання сипучих матеріалів.

Відповідно до квитанції № 9114803472 від 17.05.2023 року, реєстрація ПН № 5 від 28.04.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=3.0514%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9140357254 від 14.06.2023 року, реєстрація ПН № 13 від 31.05.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.5759%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9169838455 від 12.07.2023 року, реєстрація ПН № 18 від 30.06.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.4477%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

31 березня 2023 року між ТОВ «ТЛТ» та ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» було укладено Договір оренди спецтехніки, за яким ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло в оренду екскаватор гусеничний JCB JS220LCT4 с.н. НОМЕР_3 , який належить на праві власності ТОВ «ТЛТ».

Згідно з актом приймання-передачі в оренду № 1 від 01.04.2023 року вказаний екскаватор було передано в оренду ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ».

28 квітня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за квітень 2023 року на суму - 90 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 15 000,00 грн.

31 травня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за травень 2023 року на суму - 90 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 15 000,00 грн.

ТОВ «ТЛТ» було складено та надіслано на реєстрацію податкові накладні № 6 від 28.04.2023 та № 14 від 31.05.2023 кожна на суму - 50 000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 8 333,33 грн., з номенклатурою оренда Оренда екскаватора.

Відповідно до квитанції № 9140358284 від 14.06.2023 року, реєстрація ПН № 14 від 31.05.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 68.20.1 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.5759%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

31 березня 2023 року між ТОВ «ТЛТ» та ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» було укладено Договір оренди обладнання, за яким ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ) прийняло в оренду виробничу лінію MTW138Z, яка належала на праві власності ТОВ «ТЛТ).

Згідно з актом приймання-передачі обладнання в оренду № 1 від 01.04.2023 року вказані обладнання було передано в оренду ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ».

28 квітня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передач наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за квітень 2023 року на суму - 450 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 75 000,00 грн.

31 травня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за травень 2023 року на суму - 450 000,00 грн. в т.ч ПДВ - 75 000,00 грн.

31 травня 2023 року між сторонами було укладено додаткову угоду до зменшення вартості оренди.

30 червня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за червень 2023 року на суму - 150 000,00 грн. в т.ч ПДВ - 25 000,00 грн.

ТОВ «ТЛТ» було складено та надіслано на реєстрацію податкові накладні № 7 від 28.04.2023, № 15 від 31.05.2023 кожна на суму - 450 000,00 грн. і т.ч. ПДВ - 75 000,00 грн., та № 22 від 30.06.2023 на суму - 150 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 2: 000,00 грн., з номенклатурою оренда виробничої лінії MTW138Z.

Відповідно до квитанції № 9114796905 від 17.05.2023 року, реєстрація ПН № 7 від 28.04.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 77.39, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=3.0514%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9140358775 від 14.06.2023 року, реєстрація ПН № 15 від 31.05.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 77.39, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.5759%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9169814607 від 12.07.2023 року, реєстрація ПН № 22 від 30.06.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 77.39, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.4477%, «P»=16666.66. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

31 березня 2023 року між ТОВ «ТЛТ» та ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» було укладено Договір оренди телескопічного навантажувача, за яким ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло в оренду навантажувач самохідний колісний телескопічний, обладнаний вилковим захватом, марка JCB, модель 531-70, номер кузова № НОМЕР_4 , який належить на праві власності ТОВ «ТЛТ».

Згідно з актом приймання-передачі обладнання в оренду № 1 від 01.04.2023 року вказаний навантажувач було передано в оренду ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ».

28 квітня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за квітень 2023 року на суму - 100 000,00 грн. в т.ч. ПДВ -31 666,67 грн.

31 травня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за травень 2023 року на суму - 100 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 31 666,67 грн.

31 травня 2023 року між сторонами було укладено додаткову угоду до зменшення вартості оренди.

30 червня 2023 року сторонами був складений та підписаний акт приймання-передачі наданих орендних послуг відповідно до якого ТОВ «ТЛТ» передало, а ТОВ «БК «НОВІ МІНЕРАЛИ» прийняло орендні послуги за червень 2023 року на суму - 30 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 5 000,00 грн.

Керуючись вимогами ПК України ТОВ «ТЛТ» було складено та надіслано на реєстрацію податкові накладні № 8 від 28.04.2023, № 16 від 31.05.2023 кожна на суму - 100 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 31 666,67 грн., та № 19 від 30.06.2023 на суму - 30 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 5 000,00 грн., з номенклатурою оренда телескопічного навантажувача.

Відповідно до квитанції № 9114801195 від 17.05.2023 року, реєстрація ПН № 8 від 28.04.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 77.39, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=3.0514%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до квитанції № 9140376581 від 14.06.2023 року, реєстрація ПН № 16 від 31.05.2023 відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 77.39, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=2.5759%, «P»=16666.67. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

13 березня 2025 року через Електронний кабінет платника податків, відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року № 520, ТОВ «ТЛТ» було подано пояснення щодо підтвердженні інформації, зазначеної в податкових накладних № 2 від 28.04.2023 року, № 3 від 28.04.2023 року № 4 від 28.04.2023 року, № 5 від 28.04.2023 року, № 6 від 28.04.2023 року, № 7 від 28.04.202 року, № 8 від 28.04.2023 року, № 10 від 31.05.2023 року, № 11 від 31.05.2023 року, № 12 від 31.05.2023 року, № 13 від 31.05.2023 року, № 14 від 31.05.2023 року, № 15 від 31.05.2023 року № 16 від 31.05.2023 року, № 17 від 30.06.2023 року, № 18 від 30.06.2023 року, № 19 від 30.06.2023 року, № 22 від 30.06.2023 року.

13 березня 2025 року ТОВ «ТЛТ» від податкового органу отримано Квитанцію № 2 реєстраційний № 9063241157, в якій зазначено, що Повідомлення від 08.03.2024 № 1 про подання пояснень та копій документів щодо вказаних податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено не прийнято до розгляду: порушено терміни, визначені пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 № 520.

Рішення про відмову у реєстрації податкових накладних № 2 від 28.04.2023 року, № 3 від 28.04.2023 року № 4 від 28.04.2023 року, № 5 від 28.04.2023 року, № 6 від 28.04.2023 року, № 7 від 28.04.202 року, № 8 від 28.04.2023 року, № 10 від 31.05.2023 року, № 11 від 31.05.2023 року, № 12 від 31.05.2023 року, № 13 від 31.05.2023 року, № 14 від 31.05.2023 року, № 15 від 31.05.2023 року № 16 від 31.05.2023 року, № 17 від 30.06.2023 року, № 18 від 30.06.2023 року, № 19 від 30.06.2023 року, № 22 від 30.06.2023 року контролюючим органом на час звернення до суду та час розгляду справи не приймалось, що не заперечується сторонами по справі.

Водночас, відповідачем складено Квитанцію № 2 від 13.03.2023 реєстраційний номер 9063241157, в якій зазначено, що Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено не прийнято до розгляду, з тих підстав, що позивачем порушено терміни, визначені пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 №520.

Вказані обставини слугували підставою для звернення позивача до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту - ПК України).

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, яка набула чинності з 01.02.2020, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів (далі Порядок №1165).

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно пункту 7 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Так, відповідно до отриманих позивачем квитанцій, реєстрація спірної накладної зупинена у зв'язку із її відповідністю пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Суд зазначає, що Критерії ризиковості платника податку на додану вартість є Додатком №3 до Порядку №1165.

Відповідно до пункту 1 Критерію, обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Разом з тим, з матеріалів справи встановлено та не заперечувалось сторонами, що рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних, контролюючим органом не приймались.

Суд зазначає, що наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок №520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (тут і далі в редакції чинній на момент зупинення реєстрації накладних).

Відповідно до пункту 2 Порядку №520, прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Згідно пункту 4 Порядку №520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 6 Порядку №520 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Отже, відповідно до зазначених норм права, платник податків реєстрацію податкової накладної якого було зупинено має право подати повідомлення та додаткові документи для розблокування реєстрації податкової накладної протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

З матеріалів справи встановлено, що позивачем відповідний строк пропущено.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що Порядок №520 не надає контролюючому органу повноважень відмовити у прийнятті пояснень у разі пропуску платником податку строку у 365 днів. Таких положень Порядок №520 не містить.

В свою чергу, відповідно до пункту 11 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Отже, системний аналіз приписів Порядку №520 свідчить про те, що платник податків має право протягом 365 днів подати до контролюючого органу письмові пояснення щодо податкової накладної реєстрацію якої зупинено, а не подання таких пояснень є підставою для прийняття рішення про відмову в реєстрації такої податкової накладної.

Посилання представника відповідача стосовно того, що рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних має прийматися протягом 5 днів від дня отримання пояснень платника податків суд відхиляє, оскільки такий порядок прийняття рішень застосовується виключно до податкових накладних щодо яких у встановленому порядку та строки надійшли додаткові пояснення платника податків.

В даному випадку, у встановлені строки позивачем не надано пояснень до контролюючого органу, а тому Комісія ГУ ДПС у м. Києві, відповідно до положень пункту 11 Порядку №520, мала обов'язок прийняти відповідні рішення щодо поданих спірних податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність протиправної бездіяльності з боку ГУ ДПС у м. Києві в частині неприйняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації спірних податкових накладних.

Відповідно до пунктів 3, 4, 10 частини другої статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Виходячи із змісту заявлених позивачем вимог та висновків суду, в даному випадку слід застосувати положення статті 9 КАС України, а саме, обрати інший спосіб захисту, який необхідний для повного відновлення порушеного права, а саме зобов'язати ГУ ДПС у м. Києві прийняти рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2 від 28.04.2023 року, № 3 від 28.04.2023 року № 4 від 28.04.2023 року, № 5 від 28.04.2023 року, № 6 від 28.04.2023 року, № 7 від 28.04.202 року, № 8 від 28.04.2023 року, № 10 від 31.05.2023 року, № 11 від 31.05.2023 року, № 12 від 31.05.2023 року, № 13 від 31.05.2023 року, № 14 від 31.05.2023 року, № 15 від 31.05.2023 року № 16 від 31.05.2023 року, № 17 від 30.06.2023 року, № 18 від 30.06.2023 року, № 19 від 30.06.2023 року, № 22 від 30.06.2023, поданих Товариством з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ».

Стосовно позовних Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» про визнання протиправної бездіяльності Державної податкової служби України щодо нереєстрації податкових накладних та зобов'язання ДПС України провести реєстрацію податкових накладних № 2 від 28.04.2023 року, № 3 від 28.04.2023 року № 4 від 28.04.2023 року, № 5 від 28.04.2023 року, № 6 від 28.04.2023 року, № 7 від 28.04.202 року, № 8 від 28.04.2023 року, № 10 від 31.05.2023 року, № 11 від 31.05.2023 року, № 12 від 31.05.2023 року, № 13 від 31.05.2023 року, № 14 від 31.05.2023 року, № 15 від 31.05.2023 року № 16 від 31.05.2023 року, № 17 від 30.06.2023 року, № 18 від 30.06.2023 року, № 19 від 30.06.2023 року, № 22 від 30.06.2023, суд зазначає, що на даний час такі позовні вимоги є передчасними, оскільки позивачу у встановленому порядку не було відмовлено у реєстрації накладних в ЄРПН.

Судом враховується, що згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно положень ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з вищевикладених підстав.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких обставин, сплачена позивачем сума судового збору в розмірі 54 504,00 грн. стягується на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у м. Києві, оскільки саме зазначеним суб'єктом владних повноважень допущено протиправну бездіяльність.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» (01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 55, код ЄДРПОУ 43437125) до Головного управління ДПС у м.Києві, Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність комісії Головного управління ДПС у м. Києві щодо неприйняття рішення, передбаченого Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних щодо податкових накладних № 2 від 28.04.2023 року, № 3 від 28.04.2023 року № 4 від 28.04.2023 року, № 5 від 28.04.2023 року, № 6 від 28.04.2023 року, № 7 від 28.04.202 року, № 8 від 28.04.2023 року, № 10 від 31.05.2023 року, № 11 від 31.05.2023 року, № 12 від 31.05.2023 року, № 13 від 31.05.2023 року, № 14 від 31.05.2023 року, № 15 від 31.05.2023 року № 16 від 31.05.2023 року, № 17 від 30.06.2023 року, № 18 від 30.06.2023 року, № 19 від 30.06.2023 року, № 22 від 30.06.2023, складених Товариством з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» (01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 55, код ЄДРПОУ 43437125).

Зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві прийняти рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних щодо податкових накладних № 2 від 28.04.2023 року, № 3 від 28.04.2023 року № 4 від 28.04.2023 року, № 5 від 28.04.2023 року, № 6 від 28.04.2023 року, № 7 від 28.04.202 року, № 8 від 28.04.2023 року, № 10 від 31.05.2023 року, № 11 від 31.05.2023 року, № 12 від 31.05.2023 року, № 13 від 31.05.2023 року, № 14 від 31.05.2023 року, № 15 від 31.05.2023 року № 16 від 31.05.2023 року, № 17 від 30.06.2023 року, № 18 від 30.06.2023 року, № 19 від 30.06.2023 року, № 22 від 30.06.2023, складених Товариством з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» (01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 55, код ЄДРПОУ 43437125).

В іншій частині задоволення позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАСТ ЛЕО ТРЕЙДІНГ» (01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 55, код ЄДРПОУ 43437125) понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 54 504 (п'ятдесят чотири тисячі п'ятсот чотири ) гривні 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ 44116011).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складено та підписано 26 грудня 2025 року.

Суддя Кочанова П.В.