Рішення від 16.12.2025 по справі 440/10865/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/10865/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Головка А.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Гаврильєва С.С.,

представника позивача - Штанько О.М.,

представника відповідача - Прокопчука О.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Полтавській області про скасування податкових повідомлень - рішень.

ВСТАНОВИВ:

Позивач фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 15.04.2025 року № 00046072405, від 15.04.2025 року № 00046062405.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що платником правомірно віднесено нетоварні витрати на оплату праці в 2023 році по факту понесених витрат на оплату праці найманих працівників (місяці виплати), які підтверджуються первинними документами. У зв'язку з чим вважає помилковими висновки податкового органу про порушення позивачем пункту 177.2, підпункту 177.4.2 пункту 177.4 статті 177 Податкового кодексу України та заниження суми податку на доходи фізичних осіб за 2023 рік на суму 278252,21 грн., та підпунктів 1.1, 1.2, 1.4, 1.5 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України та заниження суми військового збору за 2023 рік на 23187,69 грн.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.08.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 440/10865/25 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Полтавській області про скасування податкового повідомлення-рішення. Справу ухвалено розглядати за правилами загального позовного провадження.

16.09.2025 року до суду через систему "Електронний суд" надійшов відзив Головного управління ДПС у Полтавській області на позовну заяву, в якому представник відповідача просить у задоволенні позову відмовити повністю. В обґрунтування відзиву зазначає, що проведеною перевіркою відображених показників у рядку "усього" колонок 5,6,7,8 додатку Ф2 до податкової декларації про майновий стан та доходи за 2023 рік "вартість документально підтверджених витрат, пов'язаних з господарською діяльністю" у загальній сумі 653408559,87 грн. на підставі таких документів: податкова декларація про майновий стан і доходи за 2023 рік (з додатками), податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, книга обліку доходів і витрат, банківські виписки, фіскальні чеки, податкові накладні, видаткові накладні, прибуткові касові ордери, акти виконаних робіт та ін., встановлено його завищення в сумі 1545845,56 грн. Завищення суми вартості документально підтверджених витрат, пов'язаних з господарською діяльністю за 2023 рік в сумі 1545845,56 грн. відбулося по причині завищення витрат на оплату праці та нарахування на заробітну плату. Платником задекларовано витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату в сумі 42824745,65 грн., проте відповідно до даних перевірки витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату склали в сумі 41278900,09 грн. (сума нарахованої заробітної плати становить 33741668,59 грн., сума оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платника податків становить 174544,97 грн. та нарахований єдиний внесок становить 7362686,53 грн.). Нарахування заробітної плати здійснювалось на підставі розрахункових відомостей про що відображалось в податкових розрахунках сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. В результаті завищення структури вартості документально підтверджених витрат занижено чистий оподатковуваний дохід за 2023 рік на 1545845,56 грн., та на порушення п.177.2 пп.177.4.2 п. 177.4 ст. 177 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), занижено податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі 278252,21 грн., та на порушення п.п.1.1, п.п.1.2, п.п.1.4,п.п1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ "Інші перехідні положення" Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями) занижено податкові зобов'язання по військовому збору у сумі 23187,69 грн.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.11.2025 року закрито підготовче провадження та призначено справу № 440/10865/25 до судового розгляду по суті.

Представник позивача у судових засіданнях позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судових засіданнях проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши вступне слово представників сторін, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) зареєстрований як фізична особа - підприємець; основний вид економічної діяльності: 46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

У період з 18.02.2025 року по 10.03.2025 року посадовими особами Головного управління ДПС у Полтавській області проведено документальну планову виїзну перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2023 року року по 31.12.2023 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівникам, виконання вимог валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за період з 01.01.2023 року по 31.12.2023 року, за результатами якої складено акт від 17.03.2025 року № 3385/16-31-24-05-01/ НОМЕР_1 .

За підсумками перевірки встановлено порушення, зокрема:

- пункту 177.2, підпункту 177.4.2 пункту 177.4 статті 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями, далі ПК України), занижено податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі 278252,21 грн.;

- підпунктів 1.1, 1.2, 1.4, 1.5 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ "Інші перехідні положення" Податкового кодексу України, занижено податкові зобов'язання по військовому збору у сумі 23187,69 грн.

15.04.2025 року Головним управлінням ДПС у Полтавській області на підставі акта перевірки від 17.03.2025 року № 3385/16-31-24-05-01/2518300477 прийнято:

- податкове повідомлення-рішення форми "Р" №00046072405, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "податок на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування" на загальну суму 347 815,26 грн., у тому числі за податковими та/або іншими зобов'язаннями - 278 252,21 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 69563,05 грн.;

- податкове повідомлення-рішення форми "Р" № 00046062405, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування" на загальну суму 28 984, 61 грн, у тому числі за податковими та/або іншими зобов'язаннями - 23187,69 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 5796,92 грн.

Позивач не погодився з податковими повідомленнями - рішеннями Головного управління ДПС у Полтавській області від 15.04.2025 року № 00046072405, від 15.04.2025 року № 00046062405 та оскаржив їх до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права, обов'язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі по тексту - ПК України).

Підпунктом 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 ПК України платниками податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Згідно приписами п. 163.1 ст. 163 ПК України об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1); доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання) (п.п. 163.1.2); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (п.п. 163.1.3).

Пунктом 164.1 статті 164 ПК України визначено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

У разі використання права на податкову знижку базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу з урахуванням пункту 164.6 цієї статті на суми податкової знижки такого звітного року.

Базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 та пункту 178.3 статті 178 цього Кодексу.

Згідно пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 ПК України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються: доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Згідно п. 167.1 ст. 167 ПК України ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до положень пунктів 177.1-177.4 ст. 177 ПК України доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, не включаються до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать:

177.4.1. витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат;

177.4.2. витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);

обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством;

177.4.3. суми податків, зборів, пов'язаних з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів житлової нерухомості); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, роялті на користь правовласників, як винагорода за використання об'єктів авторського права і (або) суміжних прав чи як відрахування на користь правовласників на підставі договорів, укладених таким платником податку з організаціями колективного управління відповідно до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав", одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов'язаних з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця;

177.4.4. інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1-177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

За приписами підпункту 177.4.5 пункту 177.4 статті 177 ПК України не включаються до складу витрат підприємця: витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою - підприємцем; витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації; витрати на придбання та утримання основних засобів, визначених абзацами восьмим - десятим підпункту 177.4.6 цього пункту; документально не підтверджені витрати.

Таким чином, у пункті 177.2 статті 177 Податкового кодексу України наведене основне правило податкового обліку приватного підприємця, який застосовує загальну систему оподаткування, зокрема: об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Це означає, що по-перше, доходи та витрати відображаються за касовим методом. Тобто, доходи визнаються не в момент їх нарахування, а в момент отримання. Витрати визнаються лише в тому випадку, якщо вони фактично понесені (оплачені), а не тільки нараховані. По-друге, витрати відображаются у момент отримання доходу, якого вони стосуються, а не в момент їх оплати.

Згідно положеннями пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці зобов'язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Як слідує з матеріалів справи згідно податкової декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік позивачем задекларовані витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату - 42 824 745,65 грн.

Згідно висновків акту перевірки та пояснень представника відповідача порушення відносно позивача встановлено податковим органом у зв'язку з тим, що до складу витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування включається сума нарахованої заробітної плати без вирахувань.

Згідно висновку експерта № 31/03/2025 за результатами проведення судово - економічної експертизи у справі № 440/10865/25 згідно з даними Книги доходів та витрат ФОП ОСОБА_1 за 2023 рік в розрізі платежів операції з оплати праці працівникам з вирахуванням допомоги по тимчасовій втраті працездатності загальна сума витрат на оплату праці складає 28 255 873, 29 грн., з них: - виплачено через касу - 1 139 569, 07 грн.; - виплачено з розрахункових листів, в тому числі утримання з заробітної плати за виконавчими листами - 27 710 662,83 грн.; - надійшло на спец рахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок Пенсійного фонду України - "-594 358,61 грн.".

У виписках банку ФОП ОСОБА_1 за 2023 рік відображена сплата податку з доходів фізичних осіб та військового збору із заробітної плати працівників та сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування на заробітну поату працівників в загальній сумі 14 686 386,80 грн., з них: податку з доходів фізичних осіб - 6 342 619, 51 грн.; військового збору - 531 056,24 грн.; єдиного внеску - 7 812 711,05 грн.

Таким чином, в ході проведеного дослідження встановлено, що документально підтверджена загальна сума витрат на оплату праці та нарахування на заробітну плату ФОП ОСОБА_1 за 2023 рік складає 42 942 260,09 грн.

Розбіжність між сумою витрат, понесеною ФОП ОСОБА_1 у 2023 році на оплату праці та нарахування на заробітну плату, та задекларованою в податковій звітності за 2023 рік (в сторону заниження) складає 117 514,44 грн., з них: в квітні 2023 року - "-280,34 грн." (утримання за виконавчими листами), в травні 2023 року - 117 794,78 грн. (через касу 68 979,90 грн., через банк - 48 814,88 грн.).

Відповідно до частини 2 статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Статтею 75 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

За приписами статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Відповідно до частин 1, 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади і прізвища (крім первинних документів, вимоги до яких встановлюються Національним банком України) осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Залежно від характеру господарської операції та технології обробки облікової інформації до первинних документів можуть включатися додаткові реквізити (печатка, номер документа, підстава для здійснення операції тощо).

Первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

В акті перевірки завищення витрат на оплату праці та нарахування на заробітну плату визначено на підставі розрахункових відомостей з нарахування заробітної плати та податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску ФОП ОСОБА_1 за 2023 рік, тоді як вартість витрат на оплату праці та нарахування на заробітну плату, задекларована в податковій декларації про майновий стан і доходи ФОП ОСОБА_1 за 2023 рік, визначена не на підставі нарахованих показників, а на підставі фактично сплачених в 2023 році витрат на оплату праці та нарахувань єдиного внеску за грудень 2022 року, січень - грудень 2023 року, що відповідає положенням підпункту 177.4.2 пункту 177.4 статті 177 Податкового кодексу України.

Таким чином, наданими суду первинними документами підтверджуються відомості позивача щодо задекларованих сум витрат на оплату праці та нарахування на заробітну плату в 2023 році - 42 824 745,65 грн.; доказів на спростування вказаних обставин відповідачем не надано.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідачем, як є суб'єктом владних повноважень, не доведено фактів порушення позивачем пункту 177.2, підпункту 177.4.2 пункту 177.4 статті 177, підпунктів 1.1, 1.2, 1.4, 1.5 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ "Інші перехідні положення" Податкового кодексу України.

Підсумовуючи все викладене вище, зважаючи на встановлені обставини справи та наведені вище норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Полтавській області від 15.04.2025 року № 00046072405, від 15.04.2025 року № 00046062405 прийняті Головним управлінням ДПС у Полтавській області необґрунтовано та з порушенням норм податкового законодавства, а тому є протиправними та підлягають скасуванню.

Отже, адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000; код ЄДРПОУ 44057192) про скасування податкових повідомлень - рішень задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Полтавській області від 15.04.2025 року № 00046072405, від 15.04.2025 року № 00046062405.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 26 грудня 2025 року.

Головуючий суддя А.Б. Головко