Рішення від 22.12.2025 по справі 160/26651/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2025 рокуСправа №160/26651/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Боженко Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпрі адміністративну справу №160/26651/25 за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до відповідача-1: Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Короленка, буд. 4, код ЄДРПОУ: 38598371), до відповідача-2: Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (52070, Дніпропетровська область, Дніпровський район, територіальна громада Новоолександрівська, Комплекс будівель та споруд №42М, буд. 42М, код ЄДРПОУ: 35165938) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

17 вересня 2025 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (далі - відповідач), що надійшла в підсистемі «Електронний Суд», в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області щодо не нарахування та не виплати в повному обсязі фельдшеру відділення піротехнічних робіт групи піротехнічних робіт частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області ОСОБА_1 додаткової винагороди, яка встановлена Постановою КМУ від 28.02.2022р. № 168 з 25 квітня 2025 року по 13 червня 2025 року;

- зобов'язати Головне управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду в розмірі до 100 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць за період з 25 квітня 2025 року по 13 червня 2025 року.

Позовна заява обґрунтована посиланнями на протиправність бездіяльності відповідача щодо не нарахування та не виплати в повному обсязі додаткової винагороди у спірний період. Позивач стверджує, що має право на додаткову винагороду в розмірі 100000,00 грн за спірний період, оскільки виконувала відповідні завдання, які дають право на додаткову винагороду саме в такому розмірі.

Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи - 160/26651/25 та у зв'язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2025 року позовну заяву залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали виконати вимоги, що в ній викладені, та усунути недоліки позовної заяви.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/26651/25, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2025 року залучено до участі у справі №160/26651/25 в якості другого відповідача Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (52070, Дніпропетровська область, Дніпровський район, територіальна громада Новоолександрівська, Комплекс будівель та споруд №42М, буд. 42М, код ЄДРПОУ: 35165938).

Розгляд адміністративної справи №160/26651/25 розпочато спочатку. Призначено справу до розгляду з 20 листопада 2025 року.

24 жовтня 2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від відповідача-2 надійшов відзив, в якому відповідач-2 проти позову заперечує в повному обсязі. Зазначає, що в спірний період позивач не виконувала завдань, які б давали право на додаткову винагороду у розмірі 100000,00 грн.

24 жовтня 2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від відповідача-2 надійшло клопотання про долучення доказів, до якого долучені витребувані судом документи.

Відповідач-1 правом на подання відзиву не скористався, копію ухвали та позовну заяву з додатками отримав завчасно, що підтверджується матеріалами справи. Відповідно до положень ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.

Наказом відпвоідача-1 від 23.04.2025 року №390/4908 тимчасово виконуючому обов'язки начальника відповідача-2 наказано забезпечити з 25.04.2025 року залучення особового складу підпорядкованих піротехничних підрозділів та медичного розрахунків до виконання завдань із гуманітарного розмінування на території Херсонської області.

Наказом відповідача-1 від 24.04.2025 року №НС-473/49-0-06 ТВО начальника частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування відповідача-2 наказано забезпечити з 25.04.2025 року залучення особового складу підпорядкованих піротехнічних та медичного розрахунків для виконання завдань із гуманітарного розмінування на території Херсонської області.

Наказом відповідача-2 від 24.04.2025 року №211 відряджено з 25.04.2025 року, зокрема, позивача - до Херсонської області, з метою забезпечення виконання завдань із гуманітарного розмінування населених пунктів.

Додатком №4 до цього наказу є список особового складу та техніки медичних розрахунків ДСНС України, які залучаються для медичного забезпечення проведення піротехнічними розрахунками робіт з розмінування (гуманітарного розмінування) територій та населених пунктів Херсонської області. Серед іншого, залучено позивача - фельдшера відділення піротехнічних робіт групи піротехнічних робіт ЧПР та ГП АРЗ СП ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Наказом відповідача-1 від 25.04.2025 року №НС-401/66 залучено до безпосереднього керівництва, координації діяльності залучених піротехнічних підрозділів до робіт з розмінування (гуманітарне розмінування) територій, об'єктів критичної інфраструктури та практичного виконання робіт з розмінування (гуманітарне розмінування) Херсонської області визначений в додатках особовий склад.

Наказом відповідача-2 від 13.06.2025 року №315 закінчено 13.06.2025 року термін перебування у відрядженні до Херсонської області та повернуто до постійного місяця дислокації згідно наказу від 24.04.2025 року №211, зокрема, позивача.

В наявності посвідчення про відрядження, згідно якого відрядження позивача до Херсонської області тривало з 25.04.2025 року по 13.06.2025 року для гуманітарного розмінування.

В матеріалах справи наявні Акти виконання робіт із знешкодження (знищення) вибухонебезпечних предметів (Херсон) за період з 26.04.2025 року по 13 червня 2025 року. Згідно викладу таких актів проводились обстеження визначених ділянок встановленим особовим складом. Позивач згадується як учасник медичного забезпечення - фельдшер ВПР ГПР ЧПР та ГР АРЗ СП.

Згідно свідоцтва про шлюб від 04.07.2025 року серії НОМЕР_2 позивач 04.07.2025 року уклала шлюб та змінила прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_3 . По службі у відповідача-2 ця обставина відображена у наказі від 07.08.2025 року №441.

Вказане має значення в частині зазначення позивача в частини досліджуваних документів зі старим прізвищем, що не впливає на вирішення спору по суті та стосується лише встановлення обставин справи.

Згідно наданого позивачем подання на додаткову винагороду за травень 2025 року їй передбачено виплату додаткової винагороди у розмірі 87096,77 грн за 27 днів участі у відповідних діях.

Відповідно до довідки відповідача від 21.10.2025 року №88-ДВ/49-3 позивач з 25.04.2025 року по 13.06.2025 року перебувала на посаді фельдшера відділення піротехнічних робіт групи піротехнічних робіт частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Згідно архівної відомості щодо позивача за квітень-червень 2025 року №1 вона за ці місяці додаткову винагороду у розмірі 100000,00 грн отримувала лише в травні у розмірі 13333,33 грн, у розмірі 10000,00 грн - лише в квітні у розмірі 6451,61 та травні у розмірі 8000,00 грн, у розмірі 30000,00 грн - у квітні у розмірі 1935,48 грн, травні у розмірі 2000,00 грн, червні у розмірі 30000,00 грн.

Також відповідач надав подання про виплату додаткової винагороди особовому складу за квітень-червень. Згідно змісту таких подань позивачу:

1) за квітень передбачено виплату за 4 дні - з розрахунку додаткової винагороди 100000,00 грн (13333,33 грн), за 2 дні - з розрахунку 30000,00 грн (2000,00 грн), за 24 дні - з розрахунку 10000,00 грн (8000,00 грн). Всього 23333,33 грн;

2) за травень передбачено виплату за 31 день - з розрахунку додаткової винагороди 30000,00 грн (30000,00 грн). Всього 30000,00 грн;

3) за червень 2025 року передбачено виплату за 13 днів з розрахунку 30000,00 грн (13000,00 грн), за 17 днів - з розрахунку 10000,00 грн (5666,67 грн). Всього 18666,67 грн.

Вважаючи протиправною невиплату додаткової винагороди, позивач звернулася до суду з цим позовом.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини врегульовано в т.ч. постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 року №168 (далі - Постанова №168), яка застосовується в редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин.

Згідно п. 1 Постанови №168 установлено установлено, що на період воєнного стану особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, на території держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, розмір такої додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ для безпосередньої участі у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначених заходів, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Відповідно до п.2-1 Постанови №168 міністерства та державні органи за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством економіки визначають, зокрема, порядок, умови і розміри виплати додаткової винагороди особам, зазначеним у пункті 1 цієї постанови.

Порядок та умови виплати особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту додаткової винагороди на період воєнного стану та особливості виплати винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26.01.2023 року №35 (далі - Порядок №35).

За п. 1 Порядку №35 він визначає процедуру здійснення виплати винагород, передбачених пунктами 1-1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», а саме визначення порядку, умов та розмірів виплати додаткової винагороди на період воєнного стану особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи), а також особливостей виплати винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) курсантам закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління ДСНС (далі - курсанти ЗВО ДСНС)

Пунктом 2 Порядку №35 передбачено, що на період воєнного стану додаткова винагорода виплачується в розмірах:

1) до 10 000 гривень - особам пропорційно в розрахунку на місяць, а тим із них, які залучені до виконання завдань з ліквідації наслідків актів збройної агресії (ракетних ударів та/або ударів безпілотних літальних апаратів, ударів реактивними системами залпового вогню, мінування територій) (далі - завдання), на територіях, які знаходяться поза районами ведення бойових (воєнних) дій, розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 30 000 гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу участі у виконанні таких завдань;

2) до 30 000 гривень - особам, які проходять службу (виконують обов'язки) на територіях Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей, Нікопольської, Марганецької міських, Червоногригорівської селищної, Покровської, Мирівської сільських територіальних громад Нікопольського району, Зеленодольської міської, Грушівської сільської територіальних громад Криворізького району, Новопавлівської, Великомихайлівської сільських, Покровської, Межівської селищних територіальних громад Синельниківського району Дніпропетровської області, Очаківської міської, Куцурубської сільської територіальних громад Миколаївського району Миколаївської області, Сновської, Корюківської міських територіальних громад Корюківського району, Семенівської та Новгород-Сіверської міських територіальних громад Новгород-Сіверського району, Городнянської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області, Середино-Будської, Дружбівської, Глухівської міських, Зноб-Новгородської, Свеської, Есманьської, Шалигинської селищних територіальних громад Шосткинського району, Путивльської міської, Новослобідської сільської територіальних громад Конотопського району, Білопільської, Ворожбянської, Сумської міських, Краснопільської, Миколаївської, Степанівської, Хотінської селищних, Бездрицької, Верхньосироватської, Миколаївської, Миропільської, Нижньосироватської, Річківської, Садівської, Юнаківської сільських територіальних громад Сумського району, Великописарівської селищної територіальної громади Охтирського району Сумської області, пропорційно в розрахунку на місяць;

3) до 50 000 гривень - особам, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій), який здійснює оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки), у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання таких завдань;

4) до 100 000 гривень - особам, які забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі - заходи), перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, на території держави-агресора, у розрахунку на місяць пропорційно часу участі в таких заходах.

Згідно з п. 4 Порядку №35 до безпосередньої участі осіб у заходах у районах ведення воєнних (бойових) дій належать:

1) ліквідація небезпек, пов'язаних із вибухонебезпечними предметами, включаючи нетехнічне та технічне обстеження територій, виявлення, знешкодження та/або знищення вибухонебезпечних предметів, маркування;

2) проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, потреба в яких виникла внаслідок збройного нападу або вогневого ураження противника;

3) гасіння пожеж, які виникли внаслідок збройного нападу або вогневого ураження противника;

4) здійснення заходів з евакуації населення (жителів) із територій (населених пунктів), які під час здійснення таких заходів піддаються вогневому ураженню противника;

5) участь у виконанні робіт із життєзабезпечення постраждалого населення, зокрема доставки гуманітарної допомоги (гуманітарних вантажів), забезпечення функціонування пунктів надання допомоги населенню, забезпечення аварійним електроживленням об'єктів критичної інфраструктури в умовах вогневого ураження;

6) облаштування фортифікаційних споруд у разі залучення у встановленому порядку.

Відповідно до п. 8 Порядку №35 документами, що підтверджують виконання особами завдань чи безпосередню участь осіб у заходах, є:

затверджений наряд на службу;

записи у книзі служби;

накази про залучення до проведення робіт з розмінування (та їх забезпечення), аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;

акти виконання робіт піротехнічними підрозділами ДСНС;

акт про пожежу;

рапорт керівника робіт (старшої посадової особи) про виконання особами завдань чи участь осіб у заходах в умовах вогневого ураження;

акт уповноваженого органу про залучення осіб із числа курсантів закладу освіти із специфічними умовами навчання, курсантів ЗВО ДСНС, здобувачів освіти та/або рішення ДСНС про залучення осіб, які проходять службу в закладах освіти ДСНС на штатних посадах, до безпосереднього виконання завдань, зазначених у пункті 2 цих Порядку та умов, або участі в заходах, зазначених у пункті 4 цих Порядку та умов;

довідка органів військового управління, штабів угруповань військ (сил) або штабів тактичних груп до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій), які здійснюють оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону або наступу (контрнаступу, контратаки) до батальйону включно, відповідно до переліку, затвердженого Генеральним штабом Збройних Сил України.

У разі неможливості надання документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, надаються інші документи, які підтверджують факт участі осіб у заходах.

Одним днем участі в заходах вважається період (з 00 годин до 24 години календарної доби), протягом якого особа залучалася до виконання завдань чи участі у заходах, незалежно від кількості та тривалості таких залучень за добу.

У разі коли особа залучається до виконання завдань чи бере участь у заходах, які розпочато до 24 години однієї доби і закінчено після 00 годин наступної доби, до розрахунку включається зазначений період як 2 дні виконання завдань чи участі в заходах.

За п. 10 Порядку №35 додаткова винагорода виплачується особам, які займають посади, передбачені штатами в органах (підрозділах) ДСНС та приступили до виконання обов'язків за цими посадами.

Виплата додаткової винагороди здійснюється особам за поданням відповідних керівників (начальників) на підставі наказів керівників (начальників) органів (підрозділів) ДСНС, а керівникам (начальникам) органів (підрозділів) ДСНС - за поданням заступників Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій відповідно до розподілу обов'язків на підставі наказу Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

У разі виконання особою обов'язків в іншому органі (підрозділі) ДСНС, її залучення з іншого органу (підрозділу) ДСНС до завдань чи заходів копія подання надається до органу (підрозділу) ДСНС за основним місцем проходження служби такої особи.

Виплата додаткової винагороди в разі залучення до безпосереднього виконання завдань, зазначених у пункті 2 цих Порядку та умов, або участі в заходах, зазначених у пункті 4 цих Порядку та умов, здобувачів освіти, курсантів закладу освіти із специфічними умовами навчання, курсантів ЗВО ДСНС, осіб, які проходять службу в закладах освіти ДСНС на штатних посадах, та винагороди за навчання здійснюється за поданням відповідних керівників (начальників) на підставі наказів керівників (начальників) відповідних закладів освіти ДСНС.

Забезпечення достовірності інформації, зазначеної в поданнях, покладається на керівників (начальників), які їх підписали.

Застосовуючи вищевикладені положення до обставин цієї справи суд зазначає наступне.

В тексті позовної заяви позивач не посилається на жодні положення Порядку №35, натомість підставами позову є посилання на п. 1 Постанови №168 та її включення до подання на виплату додаткової винагороди за травень 2025 року.

Передусім суд підкреслює, що право на спірні виплати мають особи, які здійснювали відповідні завдання та дії, тобто - первинним є встановлення саме обставин залучення до виконання відповідних завдань та дій. Незалежно від викладу внутрішніх документів, право на виплату походить від норми права, яка пов'язує виплату в першу чергу з питанням факту - виконання дій та завдань певного виду. Як наслідок, наявність певних документів, які створюються в процедурі нарахування спірних виплат, сама по собі, без встановлення обставини виконання завдань та дій, що є підставою для отримання додаткової винагороди, не надають особі право на отримання таких коштів.

Таке подання, як стверджується, є додатком до листа Головного управління надзвичайних ситуацій у Херсонській області від 02.07.2025 року №6601-3336/6616/3.

Суд звертає увагу на те, що цей доказ є електронним (подано як PDF-файл). При його безпосередньому дослідженні як доказу встановлено, що графи з кількістю днів та підсумковою сумою до виплати виділені жовтим. При цьому у правому верхньому куті подання не заповнено відповідні реквізити. Зважаючи на такі обставини, а також беручи до уваги, що судом встановлено незалученість позивача до дій, які дають право на додаткову винагороду у розмірі 100000,00 грн, суд констатує, що таке подання є неналежним доказом, оскільки наявні обставини вказують на його неостаточний, проектний характер.

Більш того, наданий позивачем документ стосується лише травня 2025 року, а не усього спірного періоду.

Окрім цього, незалежно від викладу цього подання і його дійсності, позивач як працівник відповідача-2 отримує грошове забезпечення в підсумку на підставі документів, які складаються відповідачем-2, в т.ч. оформлених саме ним подань. Щодо позивача наявне подання вже відповідача-2 як за травень 2025 року, так і за квітень та червень 2025 року. Отже, остаточний характер мають саме ці документи.

Щодо питання факту виконання позивачем завдань та дій, які дають право на додаткову винагороду у розмірі 100000,00 грн, суд зазначає наступне.

Згідно ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З наведених положень законодавства вбачається, що питання факту сторонами доводяться на засадах рівності, в той час як при вирішенні питання права в частині правомірності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень саме останній доводить правомірність своїх дій.

Обов'язок відповідача - суб'єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України обов'язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.06.2020 року у справі №520/2261/19.

В матеріалах справи відсутні будь-які докази щодо виконання позивачем відповідних завдань та дій, а позивачем такі обставини навіть не стверджувалися.

Встановлюючи ці обставини згідно принципу офіційного з'ясування всіх обставин судом встановлено, що умовою для отримання додаткової винагороди у розмірі 100000,00 грн є забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, на території держави-агресора, у розрахунку на місяць пропорційно часу участі в таких заходах.

В свою чергу з наданих матеріалів справи встановлено, що весь спірний період позивач перебувала на підконтрольній Україні території Херсонської області та брала участь в забезпеченні гуманітарного розмінування як медичний працівник. Тобто, позивач не забезпечувала здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, на території держави-агресора.

Відповідно, незалежно від різновидів таких заходів згідно п. 4 Порядку №35, позивач в будь-якому випадку не набула права на збільшену додаткову винагороду вже за критерієм місця перебування.

Вищевказане підтверджується наданим відповідачем обсягом доказів, які виключають можливість здійснення позивачем будь-яких інших дій, заходів та завдань в спірний період, окрім тих, що документально підтверджені. В свою чергу відповідні документи поза розумним сумнівом засвідчують, що позивач не набула права на додаткову винагороду у розмірі 100000,00 грн.

Належність грошового забезпечення позивача в інших аспектах (окрім як наявності або відсутності у неї права на додаткову винагороду у розмірі 100000,00 грн) позивачем не оскаржувалася, а тому перебуває за межами судового розгляду.

Враховуючи викладене, підстави для задоволення позовної заяви відсутні.

В зв'язку з відмовою у позові підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до відповідача-1: Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, до відповідача-2: Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, передбачені статтями 295, 297 цього Кодексу.

Суддя Н.В. Боженко