Справа № 761/46696/25
Провадження № 3/761/9226/2025
18 грудня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Чайка О.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Шевченківського управління поліції Головного управління національної поліції у місті Києві Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працевлаштованого, паспорт громадянина України № НОМЕР_1 від 27 лютого 2019 року, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за частиною 1 статті 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
установив:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 22 жовтня 2025 року серії ВАД № 626410, 09 вересня 2025 року о 10 год. 25 хв. за адресою: м. Київ, пр. Берестейський, 84-А, гр. ОСОБА_1 незаконно зберігав без мети збуту у невеликих розмірах особливо небезпечну речовину, а саме метадон масою 0,018 г.
Такі дії ОСОБА_1 свідчать про наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судові засідання ОСОБА_1 неодноразово не з'являвся, повідомлявся завчасно та належним чином про місце, дату й час судового засідання. Клопотань чи заяв про поважність причин неявки на адресу суду не надходило. Крім того, постановою від 08 грудня 2025 року до ОСОБА_1 було застосовано примусовий привід, відомостей щодо виконання постанови суду на момент розгляду справи не надходило.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 22 жовтня 2025 року серії ВАД № 626410, лист дізнавача поліції Клименко А., витяг з ЄРДР від 09 вересня 2025 року, рапорт оперуповноваженого поліції Ганоля С., копію протоколу затримання особи, яка вчинила кримінальний проступок від 09 вересня 2025 року, копію протоколу допиту підозрюваного від 09 вересня 2025 року, копію інформації про особу на ім'я ОСОБА_1 , копію висновка експерта від 09 вересня 2025 року № СЕ-19/111-25/55804-НЗПРАП, квитанцію № 820/SHEV_NARK/2025/133010/1 про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів вилучених (отриманих) стороною обвинувачення під час здійснення кримінального провадження № 12025105100001567, постанову про закриття кримінального провадження від 18 вересня 2025 року, приходжу до висновку, що в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Враховуючи те, що адміністративне правопорушення, яке зазначено у протоколі, було вчинено 09.09.2025, протокол про адміністративне правопорушення складено 22.10.2025, на момент розгляду справи в суді строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчився.
Відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
У зв'язку з тим, що адміністративне стягнення не накладається, то згідно вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір з стягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 24, 33-35, 40-1, 44, 221, 251-252, 268, 277, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 44 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Києва.
Суддя Олена ЧАЙКА