Постанова від 22.12.2025 по справі 761/47162/25

Справа № 761/47162/25

Провадження № 3/761/9313/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Чайка О.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої на посаді завідувача сектору оренди та матеріальних активів управління економіки Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за статтею ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

установив:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 02 жовтня 2025 року № 47-01/194/25, ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин не подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, обіймаючи посаду завідувача сектору оренди та матеріальних активів управління економіки Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), будучи державним службовцем категорії «Б», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, була зобов'язана подати декларацію за 2023 рік до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 ркоу, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні представник ОСОБА_1 - адвокат Бойко Ю.Ю., зазначила, що через велику навантаженість на роботі, стан здоров'я ОСОБА_1 не змогла відслідкувати зміни в законодавстві, а уповноважена особа не попередила її про зміни щодо термінів подання декларації. Крім того, адвокат Бойко Ю.Ю. просила врахувати визнання вини, та відсутність суспільної шкоди та збитків державним чи суспільним інтересам вчиненим правопорушенням, яке не становило суспільної небезпеки, тому просила застосувати ст. 22 КУпАП та звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, й обмежитись усним зауваженням, та долучити письмові пояснення з характеризуючими документами.

ОСОБА_1 вину визнала, не заперечувала з приводу обставин викладених у протоколі та підтримала позицію адвоката.

Прокурор Дяченко В.П. просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення у виді мінімального розміру штрафу.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення адвоката Бойко Ю.Ю., особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , та прокурора Дяченка В.П., приходжу до висновку про таке.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши адвоката Бойко Ю.Ю., особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 та прокурора Дяченка В.П., приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Вина підтверджується зібраними доказами.

Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.

Відповідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з частиною першою статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до витягу з наказу Департаменту охорони здоров?я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 09.09.2021 № 11125/к ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача сектору оренди та матеріальних активів управління економіки Департаменту охорони здоров?я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в порядку переведення з посади з 10.09.2021 року.

Крім того, ОСОБА_1 присвоєно 4 (четвертий) ранг державного службовця в межах посад категорії «Б».

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

ОСОБА_1 , будучи суб?єктом подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, була зобов?язана подати декларацію за 2023 рік до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства. Проте, згідно з відомостями з Реєстру, декларацію за 2023 рік, ОСОБА_2 подала 23 грудня 2024 року о 11 годині 15 хвилин (унікальний ідентифікатор декларації - f7806db4-5d78-4816-b7d6-7a7a91979d7d).

У зв'язку із зазначеним, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 33 КУпАП, при накладені стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддею не встановлено.

Таким чином, враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ст. 172-6 КУпАП.

У порядку, визначеному ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 грн 60 коп.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 278, 280, 283, 284, 285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн 00 коп., на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання.

Суддя Олена ЧАЙКА