Ухвала від 01.10.2025 по справі 756/15485/25

Справа № 756/15485/25

Номер провадження № 1-в/756/260/25

УКРАЇНА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2025 року місто Київ

Оболонський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

представника відділу поліції ОСОБА_3 ,

засудженого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 6 Оболонського районного суду міста Києва подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 ,

УСТАНОВИВ:

До Оболонського районного суду м. Києва надійшло подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 строком на 1 (один) рік, тобто до 01 жовтня 2026 року, з метою запобігання вчиненню останньою злочинам, адміністративним правопорушенням і здійснення виховного впливу.

У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував щодо встановлення у його відношенні адміністративного нагляду та підтвердив факт вчинення адміністративних правопорушень, викладених у поданні.

Представник управління поліції у судовому засіданні підтримав подання, просив його задовольнити.

Вислухавши представника поліції, засудженого, вивчивши подання, суд дійшов наступних висновків.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - у судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Після розгляду справи суддя виходить до нарадчої кімнати для прийняття рішення, після чого повертається в зал засідань і оголошує постанову про встановлення адміністративного нагляду та обмежень, які встановлюються щодо поведінки піднаглядного.

Згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Згідно з п. 6 роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «б» ст. 3 Закону (264/94-ВР), судам необхідно враховувати як кількість, так і характер порушень режиму відбування покарання, за які засуджений піддавався заходам стягнення, передбаченим ст.67 Виправно-трудового кодексу (3325-07).

Необхідно також перевіряти, чи не зняті та чи не погашені ці стягнення у встановленому законом порядку на день прийняття рішення про встановлення адміністративного нагляду.

Щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

З матеріалів доданих до подання видно, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Рівне, громадянин України, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 :

-15.04.2014 засуджений Оболонським районним судом міста Києва за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 року , із застосуванням ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік;

-29.08.2016 засуджений Оболонським районним судом міста Києва за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.313, ч.3 ст.307, ч.1 ст. 263, ч. 2 ст. 309, ст. 70,71 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 10 років 6 місяців.

13.07.2021 ОСОБА_4 був звільнений з Державної установи «Житомирська виправна колонія №4» по відбуттю строку покарання.

При цьому, як свідчать матеріали надані до подання, після відбуття покарання ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативної сторони, належних висновків не зробив та систематично порушує громадський порядок, вчиняючи адміністративні правопорушення, а саме:

- 12.02.2025 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу 34 000 грн. з позбавленням права керувати транспортним засобом строком на 3 роки, за керування транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння, що підтверджується постановою Оболонського районного суду м.Києва від 12.02.2025;

- 13.03.2025 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у вигляді штрафу 51 грн., за паління тютюнових виробів у невстановленому для цього місці, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА №1713780 від 13.03.2025;

- 03.09.2025 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу 17 грн., за розпивання алкогольних напоїв у громадському місці, чим ображав людську гідність та громадську мораль, що підтверджується постановою серії ЕГА №1863654 від 03.09.2025.

Як свідчать матеріали подання, за місцем мешкання ОСОБА_4 характеризується негативно, не працює, схильний до вчинення правопорушень, тобто веде антигромадський спосіб життя, що свідчить про те, що ОСОБА_4 потребує встановлення над ним контролю.

Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що з метою запобігання вчинення ОСОБА_4 нових злочинів і здійснення на останнього виховного впливу, подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 слід задовольнити частково.

Керуючись ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Установити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, тобто до 01 жовтня 2026 року, зі встановленням наступних обмежень:

1) заборонити залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 22:00 год. до 05:00 год. кожного дня;

2) заборонити виїзд за межі міста Києва та Київської області у службових та особистих справах без дозволу на те органів Національної поліції;

3) заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив;

4) зобов'язати з'являтись на реєстрацію до Оболонського УП ГУНП в місті Києві кожен перший вівторок кожного місяця з 09:00 год. до 12:00 год.

Постанова підлягає негайному виконанню з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва, а особами, які не були присутні у той же строк та в тому ж порядку з моменту отримання копії даної постанови.

Суддя ОСОБА_1