Справа № 191/5251/25
Провадження № 1-кп/191/482/25
26 листопада 2025 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання старшого прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_2 про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021132580000024 від 24.06.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України, у зв'язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, -
В провадженні судді ОСОБА_3 знаходились матеріали клопотання старшого прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_2 про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021132580000024 від 24.06.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України, у зв'язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
На підставі розпорядження керівника апарату Синельниківського міськрайонного суду ОСОБА_4 № 19 від 24.11.2025 року щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ, проведеного у зв'язку з тим, що відповідно до рішення ВРП від 13.11.2025 № 2440/0/15-25 суддя ОСОБА_3 звільнена з посади судді Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області, у зв'язку з поданням заяви про відставку, проведено повторний автоматизований розподіл вищезазначеної справи, яка згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.11.2025 року передана для подальшого розгляду судді ОСОБА_1 .
Враховуючи вимоги законодавства щодо своєчасного розгляду справ, вказане кримінальне провадження слід прийняти до свого провадження та призначити до судового розгляду у судовому засіданні.
Відповідно до пп. 1-1 ч. 2 ст. 284 КПК України, закриття кримінального провадження із зазначених підстав належить до компетенції суду, який ухвалює відповідне рішення за клопотання прокурора.
Порядок розгляду судом клопотання прокурора, поданого в порядку п.п. 3-1 ч. 1, пп. 1-1 ч. 2 ст. 284 КПК України, безпосередньо нормами КПК не врегульований.
Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 статті 7 цього Кодексу.
З метою реалізації цих засад чинним КПК України передбачено, що судове провадження в суді першої інстанції здійснюється не інакше, як шляхом проведення підготовчого судового засідання та, у випадку відсутності підстав для закінчення кримінального провадження на цій стадії, шляхом призначення та проведення судового розгляду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 314, 319, 336, 371 КПК України, -
Прийняти до свого провадження матеріали клопотання старшого прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_2 про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021132580000024 від 24.06.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України, у зв'язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, та призначити справу до підготовчого судового засідання на 03 лютого 2026 року о 16 год. 00 хв.
Судовий розгляд кримінального провадження проводити у відкритому судовому засіданні, одноособово, з викликом прокурора та інших учасників кримінального провадження.
Про день, час та місце проведення судового засідання повідомити прокурора та інших учасників кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1