932/18124/25
3/932/4554/25
25 грудня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Клепка Л.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Відділу поліції №4 Дніпровського РУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.156 КУпАП, -
На розгляд Шевченківського районного суду міста Дніпра з ВП №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області надійшов протокол серії ВАД №859737 від 30.10.2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 2 статті 156 КУпАП.
Ознайомившись з протоколом, вважаю, що його не може бути призначено до судового розгляду, тому він підлягає поверненню до ВП №4 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області, виходячи з такого.
Відповідно до протоколу серії ВАД №859737 від 30.10.2025, 30 жовтня 2025 року о 13 годині 10 хвилин ОСОБА_1 , перебуваючи на своєму робочому місці в торгівельному павільйоні, здійснював продаж 2 банок алкогольного напою «King's Bridge», кожна по 500 мл, 7% алкоголю на загальну суму 100 грн. 00 коп. неповнолітньому ОСОБА_2 , за що передбачена адміністративна відповідальність за частиною 2 статті 156 КУпАП.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Судом встановлено, що до його компетенції не належить розгляд протоколу про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 156 КУпАП, виходячи з положень статті 221 КУпАП, якою встановлено вичерпний перелік справ про адміністративні правопорушення, які розглядаються суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів. Відповідно до зазначеного переліку, адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 156 КУпАП не міститься.
Статтею 214 КУпАП передбачено вирішення усіх справ про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб), адміністративними комісіями при виконавчих органах сільських, селищних, міських радах.
Водночас згідно частини 1 статті 218 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 45, 46, 92, 99, 103-1, 103-2, 104, 104-1, статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 138, 141, 142, 149-152, частиною першою статті 154, статтями 155, 155-2, частиною другою статті 156, частинами першою - четвертою статті 156-1, статтями 156-2, 159, частиною першою статті 163-17, статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, статтею 181-1, частиною першою статті 182, статтями 183, 185-12, 186, 189, 189-1, 212-1 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене, оскільки розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 156 КУпАП, не належить до компетенції суду, адміністративний матеріал слід повернути до органу, який його склав, для направлення для розгляду за належністю.
Керуючись статтями 214, 218, 221, 278 КУпАП, суддя -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №859737 від 30.10.2025 відносно ОСОБА_1 за частиною 2 статті 156 КУпАП повернути Відділу поліції №4 Дніпровського РУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області для розгляду за належністю.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Л.І. Клепка