Рішення від 18.12.2025 по справі 906/553/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/553/25

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Шніт А.В.

секретар судового засідання Малярчук Р.А.

за участю представників сторін:

прокурор: Степаницька О.М. - посвід. №071190 від 01.03.2023;

від позивача: не з'явився;

від відповідача: Бовсуновська М.О. - дов. № 97 від 15.01.2025;

від третьої особи: Піскова В.В. - дов. від 30.05.2025;

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Керівника Коростенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Фонду державного майна України

до Лугинської селищної ради Житомирської області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Державне підприємство "Житомирторф"

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

Процесуальні дії по справі.

Керівник Коростенської окружної прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до Лугинської селищної ради Житомирської області в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Лугинської селищної ради Житомирської області, що полягає у неприйнятті до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради з державної власності об'єктів нерухомості, перелік яких наведений у п. 3 прохальної частини позовної заяви;

- зобов'язати Лугинську селищної ради Житомирської області забезпечити прийняття з державної власності у комунальну власність Лугинської селищної територіальної громади об'єкти нерухомості, перелік яких наведений у п. 4 прохальної частини позовної заяви.

В якості правових підстав прокурор посилається, зокрема, на ст.16, 20, 182 Цивільного кодексу України, Закон України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду", Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Ухвалою від 01.05.2025 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження; залучив третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Державне підприємство "Житомирторф"; призначив підготовче засідання на 03.06.2025 об 11:00.

19.05.2025 за вх.№6324 на електронну пошту суду від відповідача надійшов відзив, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

26.05.2025 за вх.№6652 до суду від Виконувача обов'язків керівника Коростенської окружної прокуратури надійшла відповідь на відзив.

30.05.2025 за вх.№01-44/1620/25 до суду через систему "Електронний суд" від представника третьої особи надійшли пояснення з додатками, в яких наявне прохання про поновлення третій особі строку на подання пояснень та долучення до матеріалів справи доказів. В даних поясненнях також, зазначено, що третя особа підтримує позовні вимоги.

Ухвалою від 03.06.2025 суд задовольнив клопотання третьої особи вх.№01-44/1620/25 від 30.05.2025 про поновлення строку на подання пояснень та доказів; продовжив строк підготовчого провадження; відклав підготовче засідання на 03.07.2025 о 12:00.

12.06.2025 за вх.№01-04/1747/2 на адресу суду від прокурора надійшла заява про зміну предмета позову, в зв'язку з приватизацією та списанням з балансу ДП "Житомирторф" 5 житлових будинків, просить суд прийняти до розгляду вказану заяву та здійснювати розгляд справи з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Лугинської селищної ради Житомирської області, що полягає у неприйнятті до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради з державної власності об'єкти нерухомості, а саме, житлові будинки, об'єкти соціальної інфраструктури селища Миролюбів у кількості 46 одиниць, перелік яких наведений у п. 2 прохальної частини заяви;

- зобов'язати Лугинську селищну раду Житомирської області забезпечити прийняття з державної власності у комунальну власність Лугинської селищної територіальної громади зазначені об'єкти нерухомості.

Ухвалою від 03.07.2025 суд прийняв до розгляду заяву прокурора про зміну предмету позову від 12.06.2025 вх.№01-44/1747/25 та ухвалив здійснювати подальший розгляд справи з урахуванням заявлених змін; продовжив строк підготовчого провадження та відклав підготовче засідання на 29.07.2025 о 12:00.

18.07.2025 за вх.№9173 до суду від позивача надійшли пояснення щодо позовної заяви, відповідно до яких просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та розглядати справу без участі представника Фонду державного майна України.

Ухвалою від 29.07.2025 суд продовжив строк підготовчого провадження та відклав підготовче засідання на 14.08.2025 о 12:00.

Ухвалою від 14.08.2025 суд закрив підготовче провадження та призначив справу №906/553/25 до судового розгляду по суті на 02.10.2025 о 12:00.

В судове засідання 02.10.2025 позивач повноважного представника не направив, ухвала від 14.08.2025 надіслана одержувачу Фонду державного майна України в електронний кабінет, про що свідчить довідка про доставку електронного листа.

Прокурор та представник третьої особи в судовому засіданні підтримали позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позовних вимог в повному обсязі. Надав письмові пояснення по справі.

Ухвалою від 02.10.2025 суд продовжив строк розгляду справи по суті; відклав розгляд справи по суті на 04.11.2025 о 12:00.

31.10.2025 за вх.№13903 до суду через систему "Електронний суд" надійшли додаткові пояснення третьої особи, відповідно до яких остання з метою доповнення ідентифікаційних даних об'єктів державної власності, що перебувають на балансі ДП "Житомирторф" та підлягають передачі у комунальну власність Лугинської селищної ради Житомирської області, що є предметом розгляду у даній справі, надає реєстрові номери вказаних об'єктів.

Протокольною ухвалою від 04.11.2025 суд оголосив перерву в судовому засіданні до 18.12.2025.

Разом з тим, ухвалою від 04.11.2025 суд повідомив сторони про оголошену перерву в судовому засіданні.

В судовому засіданні 18.12.2025 прокурор, представники відповідача та третьої особи озвучили заключні промови.

Позивач повноважного представника в судове засідання не направив, про дату, час та місце засідання суду повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується довідкою про доставку ухвали суду від 04.11.2025 в його електронний кабінет (а.с.2 т.2).

Разом з тим, згідно пояснень позивача за вх.№9173 від 18.07.2025, останній просить розглядати справу без участі його представника.

В судовому засіданні 18.12.2025 судом оголошено скорочене (вступна та резолютивна частини) рішення.

Виклад позицій учасників судового процесу, заяви, клопотання.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що під час приватизації єдиного майнового комплексу Державного підприємства "Житомирторф" на балансі філії підприємства - Озерянського торфозаводу перебували житлові будинки, об'єкти соціальної інфраструктури селища Миролюбів, які не увійшли до складу єдиного майнового комплексу, залишилися на балансі підприємства та відповідно до чинного законодавства підлягають передачі у комунальну власність.

Позивач згідно наданих пояснень позов прокурора підтримує та просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач, заперечуючи проти позову вказує, що позивач не дотримався вимог постанови КМУ від 06.11.1995 №891 "Про затвердження Положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій" (надалі - Положення). Зокрема, пункту 8 Положення, відповідно до якого передача відомчого житлового фонду в комунальну власність провадиться разом із відповідною технічною документацією на будинок (будинки), інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж та інше, а також документами, що встановлюють право на нього. У разі відсутності необхідної технічної документації, вона відновлюється за рахунок підприємства, установи чи організації, що передає житловий фонд у комунальну власність, тобто, за рахунок позивача.

Разом з тим, відповідач зазначає, що неодноразово письмово звертався до позивача із листами щодо дотримання ним вимог Положення в частині надання відповідачу технічної документації на будинок (будинки), інвентарних справ, актів прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж та інше, а також документів, що встановлюють право на житловий фонд.

При цьому, Луганською селищною радою було прийнято рішення від 26.12.2023 №1237 "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади Луганської селищної ради майна", а саме, об'єктів інфраструктури по водопостачанню, водовідведенню, дороги, освітлення, тощо. Рішенням Луганської селищної ради від 25.04.2024 № 1296 "Про внесення змін до рішення селищної ради від 26.12.2023 №1273 "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади Луганської селищної ради майна" вилучено 5 об'єктів з переліку майна, що пропонується для передачі у комунальну власність та додано 17 об'єктів, які передаються у комунальну власність.

Луганська селищна рада вважає, що у зазначених правовідносинах саме позивач має здійснити певні дії, спрямовані на прийняття спірних об'єктів нерухомого майна до комунальної власності, шляхом вжиття необхідних заходів визначених Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" та Положенням.

Прокурор у відповіді на відзив зазначає, що порядок передачі житлового фонду, визначений Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", не передбачає обов'язку органу управління майном забезпечити передачу таких документів як технічна документація на будинок, інвентарна справа, акт приймання в експлуатацію, плани зовнішніх мереж, та документів, що встановлюють право на такий будинок. Разом з тим, вказаним законом передбачено, що об'єкти житлового фонду можуть бути об'єктами передачі з державної у комунальну власність без реєстрації права власності в установленому законом порядку. Посилаючись, зокрема, на лист від 07.11.2024 №1868, яким Луганська селищна рада відмовила у прийнятті до комунальної власності об'єкти нерухомості державного житлового фонду, прокурор вважає, що факт бездіяльності Луганської селищної ради є підтвердженим.

Третя особа в письмових поясненнях від 30.05.2025 повідомила про списання 28.05.2025 з балансу ДП "Житомирторф" 5 житлових будинків. З урахуванням вказаних уточнень третя особа підтримує позовні вимоги.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Звертаючись до суду з позовними вимогами, прокурор вказав, що наказами Фонду державного майна України від 06.01.2021 №5 "Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2021 році" та від 04.01.2022 №1 "Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2022 році" до переліку об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації, включено єдиний майновий комплекс державного підприємства "Житомирторф" (м.Житомир, вул.Велика Бердичівська, 25), орган управління - Фонд державного майна України.

Відповідно до наказу Фонду державного майна України від 25.05.2021 №877 "Про внесення змін до наказу Фонду державного майна України від 06.01.2021 №5 "Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2021 році" (зі змінами) органом приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства "Житомирторф" визначено Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях.

Регіональним відділенням здійснено комплекс заходів з підготовки та оголошення електронного аукціону з продажу ЄМК ДП "Житомирторф".

За результатами електронного аукціону, оформленого протоколом № SPE001-UA-20231211-75198 від 19.12.2023, переможцем визначено ТОВ "Меткон Плюс", з яким укладено договір купівлі продажу єдиного майнового комплексу ДП "Житомирторф" від 22.01.2024 №77 (надалі - договір) (а.с.58-65 т.1). Об'єкт приватизації передано покупцю згідно з актом приймання-передачі № 2 від 22.01.2024.

Приватизацію ЄМК ДП "Житомирторф" завершено наказом регіонального відділення від 23.01.2024 №38 "Про затвердження результатів продажу та завершення приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства "Житомирторф" (а.с.44 т.1).

Наказом Фонду державного майна України №1717 від 30.07.2024 припинено юридичну особу - Державне підприємство "Житомирторф" (код ЄДРПОУ 02968154) (а.с.54).

Під час приватизації ЄМК ДП "Житомирторф" на балансі філії підприємства - Озерянського торфозаводу перебували житлові будинки, об'єкти соціальної інфраструктури селища Миролюбів у кількості 68 одиниць та протирадіаційне укриття №23 131 в м. Олевськ, які не увійшли до складу єдиного майнового комплексу, залишились на балансі підприємства.

Відповідно договору купівлі-продажу від 22.01.2024 Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях передало у власність ТОВ "Меткон Плюс" (продало) приватизований шляхом продажу на аукціоні в електронній формі об'єкт малої приватизації - єдиний майновий комплекс Державного підприємства "Житомирторф" (код за ЄДРПОУ 02968154), який розташований за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 25, а ТОВ "Меткон Плюс" прийняло у власність (купило) об'єкт приватизації, сплатило ціну його продажу, згідно з Розділом 2 Договору та зобов'язується виконати визначені у Договорі умови (п.1.1. договору).

У п. 1.5. договору визначено перелік з 57 об'єктів, які не підлягають приватизації, залишаються на балансі ДП "Житомирторф" та у сфері управління Фонду державного майна України.

Як вказує прокурор, згадані об'єкти не увійшли до складу єдиного майнового комплексу, залишились на балансі підприємства та відповідно до чинного законодавства підлягають передачі у комунальну власність.

Листами від 05.10.2022 №16/1-48, №16/1-49 ДП "Житомирторф" та від 18.01.2022 №10-24-861 Фонд державного майна України звертались до Луганської селищної ради про прийняття житлового фонду та об'єктів соціальної інфраструктури у власність, однак Луганська селищна рада відповідне рішення не прийняла (а.с.45-47 т.1).

Листом від 26.12.2023 №05-13-1573 регіональне відділення також звернулося до Луганської селищної ради щодо винесення на позачергову сесію питання прийняття у комунальну власність житлових будинків та об'єктів соціальної інфраструктури селища Миролюбів у кількості 68 одиниць (а.с.48 т.1).

Рішенням Лугинської селищної ради від 26.12.2023 №1237 (а.с.38-38 на звороті, т.1) надано згоду на прийняття до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради майна ДП "Житомирторф" у кількості 22 об'єкти соціальної інфраструктури , а саме:

1) поливальна машина МДКЗ 20-09;

2) причіп тракторний 2 ПТС-6;

3) навантажувач "Карпатець" ПЕА, 1,0;

4) екскаватор гідравлічний еm -16-20;

5) атрсвердловина № 2;

6) водонапірна башта;

7) водопровід на селищі з чуг. труб 1,9 км;

8) водопровід на селищі з асбес. труб 0,5 км;

9) водопровід на селищі з стальних труб 2,6 км;

10) вулична освітлювальна сітка на з.б опорах 1,5 км;

11) вулична освітлювальна сітка 2 км;

12) знезалізуюча станція;

13)каналізація на селищі з керамічних труб 2,3 км;

14) насос К-80-64-160 7,5 кВт (станція знезалізнення);

15) насос СМ- 100-65 (госпфікальна);

16) автодорога асфальтна завод-селище 3 км;

17) пожежне ДЕПО;

18) станція водоочищення;

19) трансформатор 980 ТМ (станція знезалізнення);

20) насос СВН - 80 А;

21) насосна станція № 1 (будівля хоз.фек);

22) трактор МТЗ -82.

Листом від 03.01.2024 №05-13-05 регіональне відділення повідомило Лугинську селищну раду, що такі об'єкти як поливальна машина МДКЗ 20-09, причіп тракторний 2ПТС-6, навантажувач "Карпатовець" ПЕА 1,0, екскаватор гідравлічний еm 16-20, трактор МТЗ-82 - не є об'єктами передачі у комунальну власність, оскільки не увійшли до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації (а.с. 49 т.1).

Регіональне відділення листом від 28.03.2024 №01-11-1098 звернулося до ФДМУ щодо погодження передачі житлового фонду та об'єктів соціальної інфраструктури, що є державною власністю і перебувають на балансі Озерянського торфозаводу - філії ДП "Житомирторф", до комунальної власності Лугинської селищної ради (а.с.50 т.1).

Листом від 28.03.2024 №10-24-1-8501 ФДМУ повідомив Лугинську селищну раду про необхідність внесення змін до рішення сесії Луганської селищної ради з метою прийняття Фондом управлінського рішення про передачу у комунальну власність всіх об'єктів, в тому числі, житлового фонду, а також вказав щодо вилучення з рішення поливальної машини МДКЗ 20-09, причепу тракторного 2ПТС-6, навантажувача "Карпатовець" ПЕА 1,0, екскаватора гідравлічного еm 16-20, трактора МТЗ-82, як об'єктів, що включені до складу об'єкта приватизації (а.с.51 т.1).

Крім того, з листом до Луганської селищної ради від 01.04.2024 №05-13- 401 про необхідність внесення змін до рішення сесія повторно зверталось Регіональне відділення ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях (а.с.52 т.1).

Листом від 06.06.2024 №859 Лугинська селищна рада повідомила ФДМУ, що рішенням 38 сесії VIII скликання від 25.04.2024 №1296 прийнято зміни до рішення №1237 "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради майна", шляхом вилучення з переліку майна, що пропонуються до передачі у комунальну власність, п'яти об'єктів: поливальна машина МДКЗ 20-09, причіп тракторний 1 ПТС-6, навантажував "Карповець" ПЕА 1,0, екскаватор гідравлічний еm-16-20 та трактор МТЗ-82, як об'єкти включені до складу приватизації та затверджено додаток в новій редакції (лист - а.с.53, рішення №1296 - а.с. 39, т.1).

На підставі наказу Фонду державного майна України від 30.07.2024 №1717 розпочато процедуру припинення ДП "Житомирторф" шляхом ліквідації, в тому числі і його структурних підрозділів (а.с.54 т.1).

З урахуванням наказу Фонду державного майна України від 30.07.2024 №1717, керуючись Законами України "Про місцеве самоврядування", "Про приватизацію державного та комунального майна", "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" 16.09.2024 ДП "Житомирторф" звернулося до Лугинської селищної ради щодо винесення на розгляд сесії питання надання згоди на передачу об'єктів житлового фонду, що є державною власністю і перебувають на балансі Озерянського торфозаводу - філії ДП "Житомирторф", у комунальну власність Лугинської селищної об'єднаної територіальної громади Коростенського району Житомирської області (а.с.56 т.1).

У відповідь на вказане звернення Лугинська селищна рада листом від 07.11.2024 №1868 повідомила, що рішення про розгляд питання про прийняття у комунальну власність об'єктів житлового фонду, що є державною власністю і перебувають на балансі Озерянського торфозаводу - філії ДП "Житомирторф", прийматиметься після отримання технічної документації, а також визначення ступеня зношеності (а.с.57 т.1).

Як вказує прокурор, питання щодо надання згоди на прийняття зазначеного житлового фонду у комунальну власність територіальної громади на сесії селищної ради ініційовано не було, та на теперішній час залишається невирішеним, що свідчить про бездіяльність відповідної ради в частині неприйняття з державної власності в комунальну власність територіальної громади вказаних об'єктів нерухомості та зумовлює необхідність вирішення його в судовому порядку шляхом зобов'язання органу місцевого самоврядування вжити заходів до прийняття цих об'єктів нерухомого майна у власність територіальної громади.

Висновки щодо обґрунтувань підстав звернення прокуратури з позовом у справі.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 3 частини 1 статті 131-1 Конституції України передбачено, що в Україні діє прокуратура, яка здійснює: представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно з ч.1, 3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Так, за змістом ч.3 ст.53 ГПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у п.5.6 постанови від 16.04.2019 у справі №910/3486/18 зазначив, що представництво прокурором у суді законних інтересів держави здійснюється і у разі, якщо захист цих інтересів не здійснює, або неналежним чином здійснює відповідний орган. При цьому прокурор не зобов'язаний встановлювати причини, за яких позивач не здійснює захист своїх інтересів.

Окремо необхідно зазначити, що згідно з висновками Великої Палати Верховного Суду, викладеними у постанові від 26.05.2020 у справі №912/2385/18, для підтвердження судом підстав для представництва прокурора інтересів держави в суді у випадку, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює компетентний орган, достатнім є дотримання прокурором порядку повідомлення, передбаченого статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", та відсутність самостійного звернення компетентного органу до суду з позовом в інтересах держави протягом розумного строку після отримання такого повідомлення.

В матеріалах справи наявний лист Коростенської окружної прокуратури від 30.01.2025 №52-1027вих-25, адресований Фонду державного майна України з метою встановлення причини не передачі вказаного майна в комунальну власність територіального громади Лугинської селищної ради Житомирської області. Такий же лист від 04.02.2025 скеровано до Лугинської селищної ради (а.с. 31-36 т.1).

З інформації ФДМУ від 10.02.2025 №10-79-3712 вбачається, що останній неодноразово інформував Лугинську селищна раду про необхідність прийняття об'єктів державної власності у комунальну власність, однак, селищна рада уникає таких дій (а.с.40-41 т.1).

14.03.2025 Коростенська окружна прокуратура надіслала повідомлення за №52-2461 вих-25 до Фонду та за № 52-2462вих-25 до Регіонального відділення про необхідність вжиття заходів щодо звернення до суду із позовом про зобов'язання Лугинської селищної ради прийняти з державної у комунальну власність об'єкти житлового фонду, що зазначені у повідомленні (а.с. 72-81 т.1).

У відповідь на лист Коростенської окружної прокуратури РВ ФДМУ по Рівненській та Житомирській областях листом від 25.03.2025 №10-04-348 повідомило, що Відділення визначено органом приватизації, а органом управління є Фонд державного майна України, відповідно Фонд наділений повноваженнями на звернення до суду (а.с.82 т.1).

Фонд державного майна України листом від 11.04.2025 №10-79-9467 повідомив Коростенську окружну прокуратуру, що звернувся до керуючого припиненням ДП "Житомирторф" Володимира Павленка з пропозицією звернутись до суду з позовом про зобов'язання Лугинської селищної ради вчинити дії, спрямовані на прийняття у комунальну власність об'єктів житлового фонду (а.с.83 т.1).

Таким чином, Фондом державного майна України заходів щодо зобов'язання Лугинської селищної ради вчинити дії, спрямовані на прийняття у комунальну власність об'єктів житлового фонду не вжито, що свідчить про усвідомлену пасивну поведінку уповноваженого суб'єкта владних повноважень.

Як зазначено в позові, на даний час, вказані об'єкти не передано до комунальної власності відповідної територіальної громади.

Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 15.10.2019 у справі №903/129/18 зазначено, що сам факт незвернення до суду обраного прокурором позивача з відповідним позовом, який би відповідав вимогам процесуального законодавства та відповідно мав змогу захистити інтереси держави, свідчить про те, що зазначений орган неналежно виконує свої повноваження, у зв'язку з чим у прокурора виникають обґрунтовані підстави для захисту інтересів держави та звернення до суду з таким позовом, що відповідає нормам національного законодавства та практиці Європейського суду з прав людини.

Враховуючи наведене, підстави та предмет позову органу прокуратури, суд приходить до висновку про правомірність звернення Коростенської окружної прокуратури до суду з даною позовною заявою в інтересах держави особі Фонду державного майна України.

Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.

Основні засади передачі об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, врегульовано Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 03.03.1998 №147/98-ВР.

Отже, Закон №147/98-ВР є спеціальним законом, який регулює відносини, пов'язані з передачею об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідно до абз.6 ч.1 ст.2 Закону №147/98-ВР об'єктами передачі згідно з цим Законом є, зокрема, об'єкти житлового фонду (у тому числі гуртожитки як об'єкти нерухомого майна, житлові комплекси та/або їх частини) та інші об'єкти соціальної інфраструктури, які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) або не увійшли до статутного капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.

Згідно з ч.1 ст.4 вказаного Закону передача об'єктів з державної у комунальну власність здійснюється за рішенням: органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій - щодо об'єктів, визначених в абзаці шостому частини першої статті 2 цього Закону.

Передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом (ч.2 ст. 4 Закону №147/98-ВР ).

Частиною 3 статті 4-1 Закону №147/98-ВР визначено, що рішення щодо передачі об'єктів житлового фонду, гуртожитків та інших об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність приймаються органами, уповноваженими управляти державним майном, самоврядними організаціями за згодою відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за згодою районних або обласних рад.

Положеннями ст.6 Закону №147/98-ВР визначено, що передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. Утворює комісію з питань передачі об'єктів та призначає її голову, виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради, якщо інше не передбачено законом, - у разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах;

Абзацом 1 частини 1 статті 7 Закону №147/98-ВР передбачено, що з державної у комунальну власність передаються безоплатно такі об'єкти: житлові будинки та гуртожитки, зокрема військових містечок, що вивільняються в процесі реформування Збройних Сил України (разом з вбудованими та прибудованими нежитловими приміщеннями), у тому числі ті, будівництво яких не завершено.

Відповідно до ч. 5, 6 ст. 7 Закону №147/98-ВР передача оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії. Форма акта приймання-передачі затверджується Кабінетом Міністрів України. Право власності на об'єкт передачі виникає з дати підписання акта приймання-передачі, а у випадках, передбачених законом, - з дня державної реєстрації такого права.

Положеннями абз.2 ч.9 ст.8 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" визначено, що у разі банкрутства підприємств, зміни форми власності, злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу або ліквідації підприємств, установ, організацій, у повному господарському віданні яких перебуває державний житловий фонд, останній (у тому числі гуртожитки) одночасно передається у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад.

Пунктом 51 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлена виключна компетенція сільських, селищних, міських рад щодо надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Як вбачається з матеріалів справи, Рішенням Лугинської селищної ради від 26.12.2023 №1237 (а.с.38-38 на звороті, т.1) надано згоду на прийняття до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради майна ДП "Житомирторф" у кількості 22 об'єкти соціальної інфраструктури , а саме: 1) поливальна машина МДКЗ 20-09; 2) причіп тракторний 2 ПТС-6; 3) навантажувач "Карпатець" ПЕА, 1,0; 4) екскаватор гідравлічний еm -16-20; 5) атрсвердловина №2; 6) водонапірна башта; 7) водопровід на селищі з чуг. труб 1,9 км; 8) водопровід на селищі з асбес. труб 0,5 км; 9) водопровід на селищі з стальних труб 2,6 км; 10) вулична освітлювальна сітка на з.б опорах 1,5 км; 11) вулична освітлювальна сітка 2 км; 12) знезалізуюча станція; 13) каналізація на селищі з керамічних труб 2,3 км; 14) насос К-80-64-160 7,5 кВт (станція знезалізнення); 15) насос СМ- 100-65 (госпфікальна); 16) автодорога асфальтна завод-селище 3 км; 17) пожежне ДЕПО; 18) станція водоочищення; 19) трансформатор 980 ТМ (станція знезалізнення); 20) насос СВН - 80 А; 21) насосна станція №1 (будівля хоз.фек); 22) трактор МТЗ -82.

Рішенням 38 сесії VIII скликання Лугинської селищної ради від 25.04.2024 №1296 прийнято зміни до рішення №1237 "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради майна", шляхом вилучення з переліку майна, що пропонуються до передачі у комунальну власність, п'яти об'єктів: поливальна машина МДКЗ 20-09, причіп тракторний 1 ПТС-6, навантажував "Карповець" ПЕА 1,0, екскаватор гідравлічний еm-16-20 та трактор МТЗ-82, як об'єкти включені до складу приватизації та затверджено додаток в новій редакції (а.с. 39, т.1).

16.09.2024 ДП "Житомирторф" звернулося до Лугинської селищної ради щодо винесення на розгляд сесії питання надання згоди на передачу об'єктів житлового фонду, що є державною власністю і перебувають на балансі Озерянського торфозаводу - філії ДП "Житомирторф", у комунальну власність Лугинської селищної об'єднаної територіальної громади Коростенського району Житомирської області (а.с.56 т.1).

У відповідь на вказане звернення Лугинська селищна рада листом від 07.11.2024 №1868 повідомила, що рішення про розгляд питання про прийняття у комунальну власність об'єктів житлового фонду, що є державною власністю і перебувають на балансі Озерянського торфозаводу - філії ДП "Житомирторф", прийматиметься після отримання технічної документації, а також визначення ступеня зношеності (а.с.57 т.1).

Таким чином, Лугинська селищна рада згоду на передачу об'єктів житлового фонду до комунальної власності не надала та, відповідно, процедура передачі вказаних об'єктів не була розпочата.

Господарський суд зауважує, що системний аналіз правових норм Закону №147/98-ВР дає підстави для висновку, що приймання-передача об'єктів житлового фонду здійснюється безоплатно та безумовно на підставі рішення органу, уповноваженого управляти державним майном та згоди відповідного органу місцевого самоврядування.

Аналогічний правовий висновок викладений в постанові Верховного суду від 22.06.2022 по справі №925/815/21 (п.35).

Правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна врегульовані Законом України "Про приватизацію державного і комунального майна" від 18.01.2018 №2269-VIII.

Згідно з ч.3 ст. 11 Закону № 2269-VIII переліки об'єктів малої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджуються Фондом державного майна України.

З матеріалів справи вбачається, що наказами Фонду державного майна України від 06.01.2021 №5 "Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2021 році" та від 04.01.2022 №1 "Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2022 році" до переліку об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації, було включено єдиний майновий комплекс державного підприємства "Житомирторф" (м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 25).

Порядок передачі майна, визначений Законом №147/98-ВР не передбачає обов'язку органу управління майном забезпечити передачу таких документів як: технічна документація на будинок, інвентарна справа, акт приймання в експлуатацію, плани зовнішніх мереж, та документів, що встановлюють право на таке майно.

Разом з тим, за змістом ч.2 ст.2 Закону № 147/98-ВР об'єкти житлового фонду можуть бути об'єктами передачі з державної у комунальну власність без реєстрації права власності в установленому законом порядку.

Питання припинення ДП "Житомирторф" відповідно до наказу Фонду від 30.07.2024 №1717 регулюється Законом України "Про особливості припинення державних підприємств за рішенням Фонду державного майна України", ч.2 ст.22 якого визначено, що у разі припинення об'єкта припинення, зобов'язаного згідно із законодавством передати територіальній громаді об'єкти житлового фонду, у тому числі гуртожитки, заклади дошкільної освіти та об'єкти комунальної інфраструктури, керуючий припиненням передає такі об'єкти, а орган місцевого самоврядування зобов'язаний їх прийняти без додаткових умов у порядку, встановленому законом.

Судом встановлено, та матеріалами справи підтверджено, що об'єкти державної власності у кількості 46 (житлові будинки, сараї до житлових будинків, кладовки до житлових будинків, гуртожитки та дитячий садочок селища Миролюбів), перелік яких наведений в п. 2, 3 прохальної частини заяви про зміну предмету позову, не увійшли до складу єдиного майнового комплексу ДП "Житомирторф" в процесі приватизації, однак залишились на балансі останнього та станом на 01.10.2025 перебувають в цьому ж статусі, що вбачається з відомостей ДП "Житомирторф" про нерухоме державне майно (а.с. 243-244 т.1).

Як вбачається з матеріалів справи, Фонд державного майна України неодноразово звертався до Лугинської селищної ради з вимогами про необхідність прийняття об'єктів державної власності зі сфери управління ДП "Житомирторф" у комунальну власність, проте Лугинська селищна рада дій щодо прийняття у власність спірного житлового фонду не вчинила. Матеріали справи не містять як доказів надання відповідачем згоди на передачу об'єктів житлового фонду у комунальну власність так і доказів оформлення відповідачем акту приймання-передачі майна, що свідчить про не здійснення останнім процедури передачі спірних об'єктів до комунальної власності.

Вказані обставини у своїй сукупності підтверджують тривалу бездіяльність відповідача щодо забезпечення прийняття об'єктів державної власності до комунальної власності.

Спонукання органу місцевого самоврядування до виконання вимог закону шляхом забезпечення радою прийняття об'єктів житлового фонду, у тому числі гуртожитків, закладу дошкільної освіти та об'єктів комунальної інфраструктури в комунальну власність у даному спорі є найбільш дієвим способом відновлення порушеного права та господарського інтересу держави.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, оскільки судом встановлено, що спірне майно - об'єкти державної власності у кількості 46 (житлові будинки, сараї до житлових будинків, кладовки до житлових будинків, гуртожитки та дитячий садочок селища Миролюбів), перелік яких наведений в п. 2, 3 прохальної частини заяви про зміну предмету позову прийнято у комунальну власність відповідачем не було, тому вимоги прокурора про визнання протиправною бездіяльність Лугинської селищної ради Житомирської області, що полягає у неприйнятті до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради з державної власності об'єктів нерухомості, та зобов'язання Лугинську селищну раду Житомирської області забезпечити прийняття з державної власності у комунальну власність Лугинської селищної територіальної громади вказаних об'єктів нерухомості підлягають задоволенню.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч.3 ст.13, ст.74 ГПК України).

Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1 ст.86 ГПК України).

Виходячи з наведеного, суд вважає позовні вимоги прокурора обґрунтованими, доведеними та не спростованими відповідачем. Відповідно, позов підлягає задоволенню.

Розподіл судових витрат.

Згідно з ч.1 ст.123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

У матеріалах справи наявна копія платіжної інструкції №839 від 22.04.2025 про сплату Житомирською обласною прокуратурою 3 028,00грн судового збору (а.с.103 т.1).

Пунктом 2 частини 1 статті 129 ГПК України передбачено, що судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на задоволення позову в повному обсязі, судовий збір підлягає відшкодуванню за рахунок коштів відповідача на користь Житомирської обласної прокуратури у розмірі 3028,00грн.

Керуючись статтями 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити.

2. Визнати протиправною бездіяльність Лугинської селищної ради Житомирської області, що полягає у неприйнятті до комунальної власності територіальної громади Лугинської селищної ради з державної власності об'єктів нерухомості:

1) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 5;

2) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 4;

3) Житловий будинок 12 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 8;

4) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 6;

5) Житловий будинок 12 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 7;

6) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 3;

7) Житловий будинок 8 кв. №2, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 18;

8) Житловий будинок 8 кв. №1 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 14;

9) Сарай до будинку 50/1, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н. смт Миролюбів, вул. Центральна, 4;

10) Сарай до будинку 50/2, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 3;

11) Сарай до будинку 50/3, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 1;

12) Сарай до будинку 50/4, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 19;

13) Житловий будинок 16 кв. 50/2 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 3;

14) Житловий будинок 16 кв. 50/3 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 1;

15) Житловий будинок 16 кв. 50/4 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 19;

16) Сарай до будинку 1/21, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 11;

17) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 9;

18) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 17;

19) Житловий будинок 16 кв., 1/8 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 5;

20) Житловий будинок 16 кв., 50/1 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 4;

21) Сарай до будинку 1/23, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 12;

22) Сарай до будинку 1/9, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 9;

23) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 10;

24) Сарай до будинку 1/20, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 7;

25) Сарай до будинку 1/24, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 3;

26) Сарай до житлового будинку, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 16;

27) Сарай до житлового будинку, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 2;

28) Житловий будинок 16 кв.1/20 за адресою; Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 7;

29) Житловий будинок 16 кв. 1/12 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 6;

30) Житловий будинок 16 кв. 1/23 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 12;

31) Житловий будинок 16 кв. 1/24 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 3;

32) Сарай до будинку 1/12, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 6;

33) Житловий будинок 16 кв. 1/24 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 11;

34) Житловий будинок 16 кв. 1/14 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Заводська, 4;

35) Житловий будинок 1 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 14;

36) Житловий будинок 16 кв. 1/19, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Заводська, 3;

37) Одноквартирний житловий будинок, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Садова;

38) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 5;

39) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 1;

40) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 1;

41) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 2;

42) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 2-А;

43) Кладовки до житлових будинків 16 штук, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 2-А;

44) Гуртожиток 2-х поверховий на 100 чол., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 11;

45) Гуртожиток на 46 чол., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 18;

46) Дитячий садочок на 140 місць, за адресою: Житомирська обл. Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Заводська, 2.

3. Зобов'язати Лугинську селищну раду Житомирської області забезпечити прийняття з державної власності у комунальну власність Лугинської селищної територіальної громади об'єкти нерухомості:

1) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 5;

2) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 4;

3) Житловий будинок 12 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 8;

4) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 6;

5) Житловий будинок 12 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 7;

6) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 3;

7) Житловий будинок 8 кв. №2, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 18;

8) Житловий будинок 8 кв. №1 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 14;

9) Сарай до будинку 50/1, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н. смт Миролюбів, вул. Центральна, 4;

10) Сарай до будинку 50/2, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 3;

11) Сарай до будинку 50/3, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 1;

12) Сарай до будинку 50/4, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 19;

13) Житловий будинок 16 кв. 50/2 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 3;

14) Житловий будинок 16 кв. 50/3 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 1;

15) Житловий будинок 16 кв. 50/4 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 19;

16) Сарай до будинку 1/21, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 11;

17) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 9;

18) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 17;

19) Житловий будинок 16 кв., 1/8 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 5;

20) Житловий будинок 16 кв., 50/1 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 4;

21) Сарай до будинку 1/23, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 12;

22) Сарай до будинку 1/9, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 9;

23) Житловий будинок 2 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 10;

24) Сарай до будинку 1/20, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 7;

25) Сарай до будинку 1/24, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 3;

26) Сарай до житлового будинку, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 16;

27) Сарай до житлового будинку, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 2;

28) Житловий будинок 16 кв.1/20 за адресою; Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 7;

29) Житловий будинок 16 кв. 1/12 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 6;

30) Житловий будинок 16 кв. 1/23 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 12;

31) Житловий будинок 16 кв. 1/24 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 3;

32) Сарай до будинку 1/12, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 6;

33) Житловий будинок 16 кв. 1/24 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Лісова, 11;

34) Житловий будинок 16 кв. 1/14 за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Заводська, 4;

35) Житловий будинок 1 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 14;

36) Житловий будинок 16 кв. 1/19, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Заводська, 3;

37) Одноквартирний житловий будинок, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Садова;

38) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 5;

39) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Малікова, 1;

40) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 1;

41) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 2;

42) Житловий будинок 16 кв., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 2-А;

43) Кладовки до житлових будинків 16 штук, за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 2-А;

44) Гуртожиток 2-х поверховий на 100 чол., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 11;

45) Гуртожиток на 46 чол., за адресою: Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Центральна, 18;

46) Дитячий садочок на 140 місць, за адресою: Житомирська обл. Коростенський р-н, смт Миролюбів, вул. Заводська, 2.

4. Стягнути з Лугинської селищної ради Житомирської області (11301, Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Лугини, вул. Михайла Грушевського, буд. 2А; ідентифікаційний код 04346114)

на користь Житомирської обласної прокуратури (10008, м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, буд.11; ідентифікаційний код 02909950):

- 3 028,00грн судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 26.12.25

Суддя Шніт А.В.

Надіслати:

1 - Коростенській окружній прокуратурі в кабінет "Електронного суду"

2 - Житомирській обласній прокуратурі на електронну адресу: prokzt@zhit.gp.gov.ua

3 - позивачу в кабінет "Електронного суду"

4 - відповідачу в кабінет "Електронного суду"

5 - третій особі в кабінет "Електронного суду"