Рішення від 24.12.2025 по справі 672/1030/25

Справа №672/1030/25

Провадження №2/672/759/25

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2025 року м. Городок

Городоцький районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Пономаренко Л.Е.,

з участю секретаря судового засідання - Стебло Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городку Хмельницької області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес позика» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Бізнес позика» звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором від 23.10.2024 №224231-КС-001 в розмірі 112710,00 грн. та судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 2422,40 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що 23.10.24 між ТОВ «Бізнес позика» та ОСОБА_1 укладено Договір №224231-КС-001 про надання кредиту, шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному ст. 12 Закону України «Про електронну комерцію», за умовами якого ТОВ «Бізнес позика» надав позичальнику грошові кошти в розмірі 39000 грн. на засадах строковості, поворотності, платності, а позичальник зобов'язався повернути грошові кошти та сплатити проценти за користування кредитом у порядку та на умовах, визначених договором кредиту та Правил про надання грошових коштів у кредит. Відповідач належним чином не виконував своїх зобов'язань щодо погашення кредиту, відсотків та комісії, а тому станом на 04.09.2025 року за ним утворилась заборгованість в розмірі 112710,00 грн., з яких: 39000,00 грн. прострочена заборгованість за тілом кредиту, 65910,00 грн. прострочена заборгованість за процентами та 7800,00 грн. прострочена заборгованість за комісією. В зв'язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за кредитним договором, позивач просив суд стягнути з відповідача кредитну заборгованість, а також понесені судові витрати по справі.

26.09.2025 ухвалою судді Городоцького районного суду Хмельницької області відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження, призначено справу до судового розгляду з повідомленням (викликом) сторін. Відповідачу роз'яснено право подати відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, в позові сформовано вимогу про слухання справи за відсутності представника позивача, підтримання позовних вимог. Не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач, належним чином, у відповідності до вимог п.2 ч.7, п.4 ч.8 ст.128 ЦПК України, повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, про причини неприбуття не повідомив, відзиву на позов не надав.

У зв'язку з неявкою відповідача та не повідомленням про поважність причин такої неявки, в порядку, визначеному ст. 280 ЦПК України, зі згоди позивача, суд постановив провести розгляд справи за відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 223 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст. 211, ч.1 ст.223, ч.1 ст.280, ст.281 ЦПК України, суд ухвалив розглядати справу за відсутності відповідача на підставі наявних у ній даних і доказів та ухвалити заочне рішення.

У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України, у зв'язку з розглядом справи за відсутності сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 23 жовтня 2024 року між ТОВ «Бізнес позика» та ОСОБА_1 укладено Договір №224231-КС-001 про надання кредиту, шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному ст. 12 Закону України «Про електронну комерцію».

Відповідно до умов вищевказаного договору ТОВ «Бізнес позика» надало позичальнику грошові кошти в розмірі 39000 грн. на засадах строковості, поворотності, платності, а позичальник зобов'язався повернути грошові кошти та сплатити проценти за користування кредитом у порядку та на умовах, визначених договором кредиту та Правил про надання грошових коштів у кредит. Строк, на який надається кредит - 24 тижня. Грошові кошти надано ОСОБА_1 шляхом перерахування на банківську картку позичальника - № НОМЕР_1 , а позичальник зобов'язався повернути грошові кошти та сплатити проценти за користування кредитом у порядку та на умовах, визначених договором кредиту та Правил про надання грошових коштів у кредит.

Плата за користування кредитом є фіксованою та становить 1% за кожен день користування кредитом.

Договір про надання кредиту від 23.10.2024 №224231-КС-001 відповідачем ОСОБА_1 підписано електронним цифровим підписом (одноразовим ідентифікатором) UA-0512 .

ТОВ «Бізнес позика» свої зобов'язання перед відповідачем ОСОБА_1 виконало та надало останньому кредит в сумі 39000 грн. шляхом зарахування кредитних коштів на його банківську картку № НОМЕР_1 , що підтверджується довідкою ТОВ «Профіт Гід» щодо здійснення перерахування коштів ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , а саме: сума переказу 39000 грн., номер платіжної інструкції f46e6c3f-9117-11ef-b90a-000c29d57ed2_1, номер транзакції 42967-17826-63423, дата здійснення переказу 23.10.2024, код авторизації 585633, код RRN 429711074052 призначення переказу перерахування коштів ОСОБА_1 ПІН НОМЕР_2 зг. до кредитного договору №224231-КС-001 від 23.10.2024.

За клопотанням представника позивача судом витребувано у АТ КБ «Приватбанк» інформацію щодо встановлення особи, яка отримала спірні 39000 гривень за кредитним договором №224231-КС-001 від 23.10.2024, власника банківської картки з номером № НОМЕР_3 .

Згідно запитуваної інформації встановлено, що картка № НОМЕР_4 належить ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на дану картку було здійснено зарахування переказу в розмірі 39000 грн..

Відповідач належним чином не виконував своїх зобов'язань щодо погашення кредиту, відсотків, а тому станом на 04.09.2025 за ним утворилась заборгованість в розмірі 112710,00 грн., з яких: 39000,00 грн. прострочена заборгованість за тілом кредиту, 65910,00 грн. прострочена заборгованість за процентами та 7800,00 грн. прострочена заборгованість за комісією.

Відповідно до ч. 1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно з ч. 1ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

При цьому припис абз. 2 ч. 1 ст.1048ЦК України про щомісячну виплату процентів до дня повернення позики у разі відсутності іншої домовленості сторін може бути застосований лише у межах погодженого сторонами строку кредитування.

Відповідно до ч. 1 ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Наданий позивачем розрахунок наявної заборгованості за договором відповідачем не оспорювався, жодних доказів, які б спростовували суму заборгованості відповідачем суду не надано, свій розрахунок не наведений, судово-економічна експертиза у справі за клопотанням відповідача не призначалась. Тобто, відповідач не спростував докази, надані позивачем щодо цього факту.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість в сумі 112710,00 грн., з яких: 39000,00 грн. прострочена заборгованість за тілом кредиту, 65910,00 грн. прострочена заборгованість за процентами та 7800,00 грн. прострочена заборгованість за комісією.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачки на користь позивача понесені ним судові витрати, а саме 2422,40 грн. сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 76-80, 89, 141, 280-282, 354 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес позика» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес позика» (код ЄДРПОУ 41084239) заборгованість за договором від 23.10.2024 №224231-КС-001 про надання кредиту в сумі 112710,00 грн.(сто дванадцять тисяч сімсот десять гривень 00 копійок), з яких: 39000,00 грн. прострочена заборгованість за тілом кредиту, 65910,00 грн. прострочена заборгованість за процентами та 7800,00 грн. прострочена заборгованість за комісією.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес позика» (код ЄДРПОУ 41084239) судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 2422,40 (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана до Городоцького районного суду Хмельницької області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до Хмельницького апеляційного суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Відомості про учасників справи:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальність «Бізнес Позика» код ЄДРПОУ 41084239, місце знаходження: б. Лесі Українки, буд.26, офіс 411, м.Київ , 01133.

Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .

Суддя Л.Е.Пономаренко

Попередній документ
132919943
Наступний документ
132919945
Інформація про рішення:
№ рішення: 132919944
№ справи: 672/1030/25
Дата рішення: 24.12.2025
Дата публікації: 29.12.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Городоцький районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (24.12.2025)
Дата надходження: 25.09.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
29.10.2025 14:00 Городоцький районний суд Хмельницької області
24.11.2025 15:00 Городоцький районний суд Хмельницької області
24.12.2025 10:00 Городоцький районний суд Хмельницької області