Справа № 401/3366/25 Провадження № 3/401/1021/25
18 грудня 2025 року місто Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Андріянова С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області (вул.Віталія Куцевича, 8, м.Світловодськ, Кіровоградська область, ЄДРПОУ 40108709) відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України: не відомий; РНОКПП: НОМЕР_1 ;
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
10 жовтня 2025 року о 00 годині 45 хвилин в м.Світловодськ по вул. Вадима Бойка буд.2, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, сплутана мова, почервоніння шкіри на обличчі). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку на місці, або пройти такий огляд у найближчому медичному закладі категорично відмовився. Від керування транспортним засобом ОСОБА_1 відсторонений. Чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР « Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.»
За що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції».
ОСОБА_1 під час складання протоколу про адміністративне правопорушення були роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст.63 Конституції України.
10.11.2025 від захисника адвоката Гармаш А.В. до суду подано письмові заперечення щодо протоколу про адміністративне правопорушення з підстав недоведеності зібраними працівниками поліції доказами вини гр. ОСОБА_1 , що полягає у відмові від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, а навпаки, наданими доказами (відеофайлами) підтверджується те, що ОСОБА_1 не відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння та не заперечував проти проходження такого огляду у спосіб не заборонений законом, шляхом надання для дослідження зразків крові. Крім того, відсутність на робочому місці лікаря нарколога, уповноваженого на відібрання відповідних зразків та складання акту медичного огляду особи з метою виявлення стану сп'яніння. Звертав увагу суду, що гр. ОСОБА_1 є військовослужбовцем ЗСУ.
Враховуючи вищевикладене, захисник просив суд, на підставі п.1 ст.247 КУпАП - закрити провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбачених ч.1 ст.130 КУпАП.
Крім того, судом було задоволено клопотання захисника про витребування доказів від КНП Світловодської ЦРЛ, а саме: витребувати копію журналу реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, з відомостями про проведені медичні огляди осіб за жовтень 2025 року.
02.12.2025 року від КНП «Світловодської ЦРЛ» до суду надійшла відповідь, де зазначено:
?що направлення на проведення огляду водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не зафіксовано, тобто: огляд не проводився;
?уповноваженим черговим з проведення освідчень на стан сп'яніння в КНП "Світловодська ЦРЛ" СМР був ОСОБА_2 , який пройшов тематичне вдосконалення за відповідною програмою згідно із законодавством;
?огляд водія транспортного засобу проводиться із застосуванням спеціальних технічних засобів, тестів (скринінгових лабораторних досліджень) на вміст наркотичного засобу або психотропної речовини. Проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове. Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ.
Відповідно до положень ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Відповідно до положень КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Наявність події правопорушення доводиться шляхом подання доказів.
У ст.251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Допустимість доказів це придатність їх для використання у адміністративному процесі за формою, на відмінну від їх належності придатність для використання за змістом.
При цьому, у відповідності до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Порядок проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначений ст. 266 КУпАП, Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008 року (далі Порядок), та регулюється Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 (далі Інструкція).
Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а саме ч.3 Розділу II. Проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським і оформлення його результатів - поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та/або сертифікат перевірки типу засобів вимірювальної техніки, та/або декларацію про відповідність та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Відповідно до ч. 9. Розділу ІІ «З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Відповідно до ч.2 Розділу III. Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проведення огляду на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я і оформлення його результатів «Огляд водія транспортного засобу на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я проводиться у присутності поліцейського в будь-який час доби із застосуванням спеціальних технічних засобів лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне вдосконалення за відповідною програмою згідно із законодавством.»
Відповідно до ч.3 Розділу ІІІ метою огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп'яніння в обстежуваної особи.
ч.7 Розділу ІІІ передбачає, що метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп'яніння.
Під час розгляду справи в суді було переглянуто відеозапис, доданий до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 251 КУпАП відеофіксація є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення. На диску, що наданий поліцейськими до протоколу, містяться відеофайли на яких зафіксовано: з'ясування обставин ДТП, на питання працівника поліції гр. ОСОБА_1 деякий час не відповідав проте розмовляв по телефону, після чого надав відповідь поліцейському: «Їхав з р-н. Табурища додому, почув звук злякався, розгубився…», також на відео чутно звуки дрона та робота ППО, огляд автомобіля Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_2 (включена/спрацьована аварійна світлова сигналізація, спрацьовані подушки безпеки на авто (водійське та пасажирське місце) - свідчить про те, що автомобіль зазнав удару і система безпеки активувалася; перевірка документів на підставі яких особа керували т/з; питання працівника поліції чи вживав гр. ОСОБА_1 алкогольні напої враховуючи дану ситуацію (ДТП), відповідь була «ввечері пив…., 2 пляшки пива чесне слово….» (відеозапис № 0000000_00000020251010002055_001, хв.. -00:24-00:26); пропозиція працівника поліції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння гр. ОСОБА_1 (відеозапис № 0000000_00000020251010002055_001, хв..-00:24-00:28), ОСОБА_1 повідомляє «не хочу…, дайте подумати…., можна якось ето….». На відеозаписі № 0000000_00000020251010002055_003, хв..-00:54-00:56 - зафіксовано огляд технічного пристрою Алкотестер, роз'яснення правил користування, огляд самого приладу та запакованого мундштука. В цей час ОСОБА_1 говорить, що дихати в прилад не буде, а хоче здавати кров. Працівник поліції роз'яснює положення Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп'яніння, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735 щодо використання спеціальних технічних засобів. Додатково роз'яснює, що після проведення даного огляду водій має право здати будь-які інші аналізи на підтвердження або спростування даного факту.Також зафіксовано оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, його отримання та підпис особи. (диск №2 відеофайл -0000000_00000020251010013556_0006).
Відповідно до ст. 266 КУпАП передбачається, що огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. В Інструкції зазначається, що з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством. Відповідно в кінці огляду, висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.23 Закону України «Про національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП «керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У ході здійснення судом провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, яке проявилось у відмові від проходження огляду на стан сп'яніння підлягає доведенню факт керування особою транспортним засобом, наявність ознак такого сп'яніння, пропозиція/вимога пройти огляд на стан сп'яніння як на місці зупинки так і в медичному закладі та факт відмови водія від проходження зазначеного огляду.
Під відмовою від проходження огляду на стан сп'яніння необхідно розуміти свідоме і категоричне не бажання особи пройти відповідний огляд, яке базується на його внутрішньому переконанні про відсутність необхідності проходити цей огляд в силу існування певних мотивів відомих цій особі і може проявлятися як у активній, так і у пасивній формі.
Щодо твердження захисника, що гр. ОСОБА_1 не відмовився, а навпаки наполягав на проведенні тесту щодо відібрання зразків крові на встановлення факту сп'яніння, то працівником поліції в присутності медичного працівника було роз'яснено, що огляд проводиться за допомогою спеціальних технічних засобів - Алкотестер, а спростування даного факту, перебування водія в стані алкогольного сп'яніння, можливо провести за допомогою інших тестів/лабораторних досліджень з відібранням зразків крові та сечі, що передбачено відповідною Інструкцією.
Крім того, з отриманої відповіді КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР, встановлено, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 не проходив огляд на стан алкогольного сп'яніння, що і підтверджує факт відмови останнього від проходження даного огляду. Крім того, черговим лікарем КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР 22.04.2025 року був ОСОБА_2 , що підтверджується доказами з відео файлів, а саме диск № 1 відеофайл № 0000000_00000020251010002055_003 та диск № 2.
Захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адвокат Гармаш А.В. звернув увагу суду на те, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, а.с.19 (довідка від 14.10.2025 №1399)
Під час судового розгляду із долучених до матеріалів справи копії довідки командира військової частини було встановлено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ОСОБА_1 дійсно є діючим військовослужбовцем.
При цьому, суддя враховує, що відповідно до ч. 1 ст. 15 КУпАП військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.
Отже, з огляду на встановлені обставини справи, суддя приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення повністю знайшла своє підтвердження під час судового розгляду і є доведеною, а дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП кваліфіковані правильно.
Відповідно до п.2.5 постанови Кабінету Міністрів України «Про правила дорожнього руху» №1306 від 10.10.2001 року водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином норми ПДР встановлюють обов'язок водія, а не право, пройти огляд на визначення стану сп'яніння і жодних винятків для цього (втома, брак часу, не бажання водія) - ПДР не містять.
Наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення, на думку суду відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в ньому зазначено наявні у гр. ОСОБА_1 ознаки стану алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, сплутана мова, почервоніння шкіри на обличчі), а також зазначено, що огляд у встановленому законом порядку він пройти відмовився.
Зазначена у протоколі інформація співпадає з обставинами, зафіксованими на долучених до протоколу відео файлах, зокрема, пропозицію поліцейського пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння та відмову від такого огляду з боку гр. ОСОБА_1 , як на місці зупинки так і в медичному закладі охорони здоров'я.
Частина 2 ст.266 КУпАП після внесених змін передбачає, що під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Оскільки, у даній справі такі засоби застосовувалися та долучені до матеріалів справи, факт ДТП за участю водія ОСОБА_1 який керував т/з Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_2 , та повідомленням що він дійсно сам керував автомобілем, не оспорювався та на думку суду виклик свідків є необов'язковим.
Враховуючи суспільну небезпеку правопорушення та його характер, суд вважає доцільним застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
При накладенні стягнення за адміністративні правопорушення у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
Дані, що характеризують особу гр. ОСОБА_1 : військовослужбовець, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
У відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у провадженні по справі про адміністративне правопорушення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, в розмірі встановленому п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.130, 268, 280, 283-285 КУпАП України, суддя, -
В клопотанні захисника, адвоката гармаш Андрія Віталійовича про закриття провадження в справі - відмовити.
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17000 грн. 00 коп., в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф сплатити на рахунок: Отримувач коштів ГУК у Кіровогр.обл./Кіров.обл./21081300, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37918230, Банк отримувача Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача UA658999980313000149000011001.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова направляється для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Згідно ч.2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови, при примусовому виконанні постанови суду відділом державної виконавчої служби, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі, а також витрати на облік зазначеного правопорушення. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, з останнього підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, а саме в сумі 34 000,00 гривень, в порядку примусового виконання постанови.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає - 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Судовий збір сплатити на рахунок: ГУК у м. Києві/м Київ; код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України ( ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Світловодського міськрайонного
суду Кіровоградської області С.М. Андріянова