Справа № 591/14827/25
Провадження № 1-кп/591/898/25
25 грудня 2025 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні розглянувши у відкритому підготовчому засіданні обвинувальний акт, складений у кримінальному провадженні №12025200480002718 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.4 ст. 185 КК України,
До Зарічного районного суду м. Суми для розгляду надійшов зазначений обвинувальний акт.
Під час підготовчого засідання не були встановлені підстави для прийняття рішень, передбачених п.п. 1-4 ч.3 ст. 314 КПК України. Учасники процесу висловили думку про можливість призначення судового розгляду та проведення судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
Враховуючи вищевикладене суд вважає за необхідне призначити відкрите судове засідання у кримінальному провадженні.
Крім того в підготовчому судовому засіданні прокурор заявив клопотання про обрання запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту стосовно ОСОБА_5 , посилаючись на наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, оскільки останній обґрунтовано обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину; може чинити тиск на свідків у провадженні, про яких обізнаний, з якими має дружні відносини, з метою зміни їх свідчень; не має постійного джерела доходів, ніде не працює, підозрюється у вчиненні в умовах воєнного стану умисного тяжкого корисливого злочину проти власності, тому може вчинити інше кримінальне правопорушення.
Захисник та обвинувачений із клопотанням погодилися частково, просили заборонити залишати житло лише у нічний час доби.
Встановлено, що до обвинуваченого застосовано запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту, строк якого спливає 26.12.2025, прокурором у клопотанні та обвинувальному акті наведені достатні відомості, які можуть переконати стороннього спостерігача в тому, що обвинувачений міг вчинити інкриміноване йому діяння.
Прокурор в достатній мірі довів існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, зумовлених триваючими та незмінними обставинами, пов'язаними з характером обвинувачення, початкової стадії судового розгляду, на даний час не допитані свідки, що в сукупності з тяжкістю покарання, яке загрожує обвинуваченому та характеру обвинувачення, доводить актуальність ризиків ухилення від суду, можливості впливу на потерпілих, свідків, а також продовження кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується.
Відтак, клопотання прокурора належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 181, 217, 314-317 КПК України, суд
Призначити відкрите судове засідання у кримінальному провадженні №12025200480002718 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.4 ст. 185 КК України, яке відбудеться 15 січня 2026 року об 11-30 год., з викликом учасників судового провадження: прокурора, потерпілої, обвинуваченого та захисника.
Обрати відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, запобіжний захід у виді домашнього арешту, заборонивши йому без дозволу суду залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 у період часу з 21 год. по 07-00 год. щоденно, з покладенням обов'язків:
-повідомляти прокурора чи суд про зміну місця свого проживання;
-прибувати за кожною вимогою до суду, прокурора;
-утримуватися від спілкування зі свідками в кримінальному провадженні.
Встановити строк дії ухвали в частині застосування запобіжного заходу та покладення на ОСОБА_5 обов'язків до 21 лютого 2026 року включно.
Апеляційна скарга на ухвалу в частині обрання запобіжного заходу може бути подана до Сумського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її оголошення.
Суддя ОСОБА_1