Справа № 372/5440/25
3-1532/25
іменем України
16 грудня 2025 року м. Обухів
Суддя Обухівського районного суду Київської області Рабчун Р.О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Обухівського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , дата та місце народження - суду не відомо, місце проживання: суду не відомо, працюючого керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «А2Б», реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , по ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу № 10513/16-31-04-08-12 про адміністративне правопорушення від 02.09.2025 року складеного головним державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб у галузях транспорту, складського господарства, операцій з нерухомим майном, освіти, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров'я управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Полтавській області Іриною ГРИНЬ під час проведення на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу 1, пункту 75.1 статті 75 розділу ІІ пункту 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, у порядку визначеному пунктом 69.1 статті 76 розділу 11 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), у порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 розділу ІІ Податкового кодексу України, камеральної перевірки (акт перевірки №12127/16-31-04-08-11/45262013 від 21.08.2025 року) щодо порушення термінів сплати (перерахування) податків, зборів, платежів із земельного податку за травень червень 2025 ТОВАРИСТВО з ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «А2Б» (ЄДРПОУ 45262013), адреса юридичної особи Київська обл., м. Обухів, мас. Лукавиця, 339, вчинив порушення: несвоєчасне подання платіжної інструкції до установи банку на сплату податкового зобов'язання з земельного податку, яка підлягає сплаті за червень 2025 року в розмірі - 4925,24 грн., граничний термін сплати - 30.07.2025 року. Встановлено порушення пункту 57.1 статті 57 п. 287.3 ст. 287 Кодексу Податкового кодексу України №2755-VI від 02.10.2010 (із змінами та доповненнями) та скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
14.11.2025 року протоколом передачі справи раніше визначеному складу суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, після до оформлення, передано судді Рабчуну Р.О.
У судове засідання на 16.12.2025 року ОСОБА_1 не з'явився, поштове відправлення з повісткою повернулося «за закінченням терміну зберігання».
Дослідивши адміністративні матеріали, приходжу до такого висновку.
Згідно із п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення - провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Норми діючого КУпАП не містить визначення поняття "триваюче" правопорушення. Проте в теорії адміністративного права триваючими визначаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов'язку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов'язок, або виконує його неповністю чи неналежним чином, та такий стан припиняється:
1) виконанням обов'язку відповідним суб'єктом;
2) якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведені перевірки і винна особа притягається до відповідальності.
Як зазначено у постанові Верховного Суду від 11 травня 2018 року (справа №804/401/17), триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов'язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою.
Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявленні таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов'язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов'язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Разом з тим, до адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з ЄСВ, тощо.
Отже, інкриміноване ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, не відноситься до триваючих правопорушень, і відповідно, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Тому вважаю, що правопорушення були вчинено станом на 01.08.2025 року.
Як вбачається із ч. 1 ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Зважаючи на вищевикладене, та те, що на момент розгляду справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 163-2 КУпАП закінчився строк, протягом якого особу може бути піддано адміністративному стягненню, вважаю, що провадження в даній справі слід закрити.
Керуючись ст. ст. 38, 163-2, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 , у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Р.О. Рабчун